Toshiba 40XV733 - co to za zwierz??

szymon247

New member
Mam prośbę o radę.
Po przejrzeniu wszystkich za i przeciw uznałem, że ten TV najlepiej nada się do małego pokoju typowo do gier w HD na Xboxie360 i PS3, gdzieś w 30% filmów 720P/1080i z Aster HD i blu-ray i czasem coś w SD.
Różnica w cenie między wersją 37-calową a 40-calową jest minimalna (w przypadku sklepu w którym bym kupował to niecałe 100zł). Do tego w wersji 37-calowej siedzi panel MVA a w 40-calowej prawdopodobnie lepszy - S-PVA.
Problem w tym, że odległość od telewizora wynosiłaby od 1,6m do max niecałych 2 metrów jeśli uda mi się go sprawnie powiesić. Boje się, że 40 cali to będzie nienaturalnie dużo jak na tą odległość ale z drugiej strony mieści się w górnej granicy we wszelkich tabelkach jakie znajduje w internecie oraz ludzie polecają 40 cali do takiej odległości dla źródeł HD.
W drugim pokoju mam TV 32-calowy i faktycznie nawet z odległości 1,6m na początku jest w sam raz a po jakimś czasie wydaje się, że to nieco za mało ale 32 cale a 40 to spora różnica.
Czy ktoś może miał taką sytuację albo mógłby poradzić?

Pozdrawiam,
Szymon
 
Ostatnia edycja:

kamil996

New member
@UP
Bierz Tosie 40", nie będzie za dużo :) A nawet choćby z początku wydawało Ci sie za dużo, to żaden problem bo wielkość tv to tylko kwestia przyzwyczajenia.. Ja sam pogladam 40XV733 z chyba nawet niecałych dwóch metrów i jest idealnie :)
 

szymon247

New member
Dzięki serdeczne za rady. W takim razie pójdę w 40 cali chociaż lekko przeraża mnie taki rozmiar do tak małego pokoju i boję się, że będzie to wyglądało dziwnie i nie ogarne wszystkiego wzrokiem oglądając z tak małej odległości ;)

Jeszcze jedno pytanie:
Chciałbym powiesić TV na ścianie żeby jak najbardziej do niej przylegał w celu zaoszczędzenia miejsca. Czy wieszak który zostawia między ścianą a TV z tyłu 3cm wystarczy na kabel od zasilania i pozostałe?

Pozdrawiam,
Szymon
 

kamil996

New member
Oj to będzie albo strasznie na styk, albo za mało :) Ja mam 5cm od ściany i jest troszke luzu, tak ze podlacze jeszcze jakies kable, z duzym trudem ale bez zdejmowania tv ;)
 

destructor

New member
Bez reklam
Przy kablach kątowych da radę się oczywiście wymieścić w 3 centymetrach, tylko pytanie, co jeśli będziesz chciał coś przepiąć. Palca nie wsadzisz, tv samemu nie zdejmiesz i nie założysz na wieszak. Myślę, że 6-7 cm by się przydało luzu z tyłu, no chyba że nie będziesz już nic z tyłu podłączał.
 

butcher23

New member
No Toshiba została kupiona... teraz tylko czekam na kuriera, bo już w sklepach jej nie ma

Jeśli ktoś korzysta z PS3 MS to proszę o wrzucenie pliku conf. na jakiś serwer
Plik znajduje się:
Program Files/PS3 Media Server/renderers
 

josephson

Member
Witam ja korzystam z PS3 Media Server. Jeśli chcesz mogę ci wysłać na pocztę ten plik conf. do Toshiby. Ale wtedy - przynajmniej u mnie - nie mozna zatrzymywać, ani przewijać filmów, przy każdej próbie trzeba od nowa oglądać.

PS mam problem ze swoją Tośka bo pojawiły się martwe piksele a dokładnie stuck pixels. Liczba mnoga bo są dwa jeden na niebiesko drugi podajże na czerwono świeci. Też maci tak ze swoimi?? Będę próbował programowo to jakoś zwalczyć, ale szanse są raczej nikłe. Pewnie serwis tylko...
 

n4p1

New member
Po kilku probach zrezygnowalem z PS3 Media Server, byl niestabilny. Znalazlem kolejny darmowy program o nazwie Serviio, jest b. stabilny, ale w standardzie nie ma obslugi toshiby. Na ich forum jednak mozna znalezc do niej profil. Odtwarza/przewija bez problemu wszystkie aviki. Niestety korzysta z ffmpeg, ktory nie ma wsparcia dla napisow, w zwiazku z tym filmy sa bez nich. Autor niestety nie chce sie przeniesc na mencodera....

Kolejnym plusem dla Serviio jest to, iz nie wykorzystuje on pamieci do przechowywania transkodowanego filmu - film taki znajduje sie w katalogu tymczasowym.

Biorac pod uwage powyzsze, mozna oszukac Serviio podmieniajac ffmpeg.exe wlasnym programem, ktory bedzie przekazywal parametry do mencodera. Serviio odwoluje sie z odpowiednimy parametrami do ffmpeg. Jak tylko uda mi sie przebrnac przez c++ (slabo znam ten jezyk), to zrodla wrzuce tutaj.

Na ta chwile udalo mi sie przekazac parametry do mencodera (z napisami) i film taki dziala swietnie na tv.
 

wojwoj

New member
O ile to nie jest zbyt skomplikowane, to mógłbyś podzielić się rozwiązaniem problemu napisów? Serviio działa świetnie, zarówno dla mkv jak i divx/xvid. Pozostaje tylko problem napisów. czy nasza tosia posiada obsługę napisów przez DLNA? Jeżeli tak to w jakim formacie?

W załączeniu przesyłam konfiguracje profilu dla Tosi, mimo znaczników <SubtitlesMimeType>, napisy nie działają.

Kod:
<Profile id="9" name="TOSHIBA 40XV733 REGZA" extendsProfileId="1">
      <Detection>
         <X-AV-Client-Info>.*TOSHIBA.*</X-AV-Client-Info>
      </Detection>

      <Transcoding>
          <Video targetContainer="mpeg" targetVCodec="mpeg2video" targetACodec="ac3">
              <Matches container="avi" />
              <Matches container="matroska" />
          </Video>
      </Transcoding>
      
      <SubtitlesMimeType>text/srt</SubtitlesMimeType>
</Profile>
 

butcher23

New member
Panowie

Ja mam skrypt do PS3 MS z neta do Tośki i wszystko mi śmiga jak należy
Sprawdzałem teraz na wszelki wypadek, żeby mi nikt nie zarzucił ;)

Napisy śmigają z polskimi znakami
Film można przewijać (choć jest kiepskie to przewijanie)
Maiłem problem, że nie widziałem wszystkich napisów, ale w opcjach
na padzie (trójkąt) wystarczy zmienić rozdzielczość

Filmy mogę oglądać całe!
Już oglądnąłem 2 a za chwile następny będę oglądał

Poczytam na forum ang może coś tam jest o Tośce

PS: Może spr kiedyś to Serviio
 

n4p1

New member
O ile to nie jest zbyt skomplikowane, to mógłbyś podzielić się rozwiązaniem problemu napisów?
Serviio uruchamia ffmpeg z pewnymi parametrami, moj zamysl byl taki aby napisac aplikacje przekazujaca wazniejsze parametry do mencodera. Ffmpeg niestety nie obsluguje zewnetrznych napisow ("niewkleja" ich do filmu - za to mencoder tak). Niestety w C++ raczkuje, wiec narazie program dziala tylko wtedy kiedy recznie podam sciezke do napisow i skompiluje program. Wiec poki co nie bede wrzucal. Z czasam jak juz wszystko ogarne i bedzie to w miare dzialac - dam znac.

czy nasza tosia posiada obsługę napisów przez DLNA? Jeżeli tak to w jakim formacie?
Niestety nie, jedyna mozliwosc to "wklejenie" napisow do filmu. Natomiast serviio obsluguje tylko napisy wysylajac je do telewizora.
 

butcher23

New member
Mam pytanie co do oglądania TV

Mam teraz pakiet z Vectry, ale obraz jest gorzej jak słaby
"Jest kasza z mlekiem"
Nie wiem czy to przez kable i przejściówkę?? (2 tv)
Napiszcie co trzeba zrobić (kumpel ma tv jeszcze chyba z PRLu i obraz ma dobry)
Jak zmienić w Toście wejście z antenowego na kablowy - zrobiłem reset, ale nic nie pomogło, a cały czas jest nie aktywny
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście że jak podzieliłeś sygnał i jeszcze źle - to będzie tragedia. Kup rozdzielacz i będzie extra.
 

haski01

New member
Witam,

Mam pytanko. Czy da się ustawić w tym TV zegar aby był cały czas wyświetlany w rogu ekranu tak jak jest np. w SONY czy SHARP'ie ? Bo nigdzie w opcjach nie znalazłem aby była możliwość ustawienia zegaru.

pozdr
 
Do góry