Toshiba 40XV733 - co to za zwierz??

destructor

New member
Bez reklam
Na słabych kanałach przy kiespkich jakichś sygnałach brzęczenie można usłyszeć przy dość sporym podgłoszeniu TV. Ale nie jest to przypadłość toshiby, tak będzie w każdym TV bo taki dostaje sygnał. Sprawdziłem na mojej toshibie i na drugim tv (crt) - było tak samo na obu (sygnał z kablówki). Na "dobrych" programach nie ma żadnego brzęczenia czy szumienia.
 

corsair

New member
Zapewne masz rację, jednak to chyba nieco inny problem niż ten, który opisywałem. W przeciwnym wypadku wymiana kabla nic by nie dała.
P.S.
U mnie wciąż cisza:smile:
 
Ostatnia edycja:

sixis

New member
Pytanko

Witam

Panowie czy mozecie mi napisac jak to jest z wymiarami 40XV733??
Na stronie Toshiby ma podane wymiary :
bez podstawy - szer 976 , wys 623
z podstawa - szer 976 , wys 982!!?
natomiast na innych stronach jest podana wysokosc z podstawa 682?

Nie mam jak sam tego sprawdzic bo tv dostepny tylko na zamowienie,a nie wiem czy sie zmiesci:)
jesli by ktos mogl pomóc to prosze o zmierzenie wysokosci z podstawa i podanie:blagam:

Dziękuję
 

Roberic

New member
Podsumowanie wrażeń - obraz, dźwięk, Cyfrowy Polsat

Jestem od niedawna użytkownikiem tego zwierza :) Chciałem podzielić się moimi spostrzeżeniami. Jeżeli coś już było to przepraszam.
1. Może to dla kogoś będzie ważne - wybór telewizora rozgrywał się pomiędzy plazmą Panasonica 42S (42U) seria 10 potem 20, Sony seria W5500 potem EX500 i właśnie Toshibą seria 685 potem 733. Przy czym były to obserwacje w salonach sprzedaży, nie było czasu na dokładne przetestowanie więc może się pomyliłem :)

2. Z Panasem mój TV wygrał dzięki obrazowi przy dużym naświetleniu - przewaga LCD jest jednak widoczna, druga sprawa to użytkowanie konsoli i słynne już wypalanie - nawet jeżeli na plaźmie powidoki znikają po kilkunastu minutach to mnie jednak denerwują.

3. Z Soniakiem wygrał ponieważ jest tańszy o ok. 600 zł a obraz, zwłaszcza SD porównywalny, nawet momentami chyba lepszy - wrażenia jak wiadomo subiektywne.

4. Sygnał SD - skalowanie i przetwarzanie praktycznie bez zarzutu jak na warunki sygnału dla danego kanału - słabe kanały typu TVP2 czy jakiś Polsat Futbol (wczoraj mecz Lech-Sparta :/ ) lub "kultowa" Polonia1 oczywiście nie zachwycają, ale już np. Polsat, TVP1 jest b. dobrze, niemniej jednak nie tak idealnie jak na Philipsie CRT 21 cali (u teściów na 29 calach LG CRT już widać taki delikatny rastrowy podział na linie co mnie trochę rozczarowało, ale to inna bajka). Na Tosi przy, było nie było, aż 40 calach Full HD widać czasami drobne krzaczki czy pikselki lub artefakty kompresji zwłaszcza przy planszach z napisami. Niektóre programy na danym kanale i znakomita większość reklam - znacznie lepszy obraz co sugeruje, że są przygotowywanie w lepszej jakości (?), kolory, płynność, wyrazistość rewelacja. Aha nie ma automatycznego przełączania na format sygnału danego kanału - może być uciążliwe jeżeli ktoś jest przyzwyczajony. Z drugiej strony pozwala na dobrą kontrolę tego jak się ogląda dany przekaz. Osobna kwestia to ruchome napisy w tzw. pasku na dole - np. TVN 24. Tutaj zaobserwowałem ciekawe zjawisko. Na kablu SCART (podwójna izolacja, pozłacane końcówki, ale producent Hama czyli żaden tam topowy kabel) obrys napisów był lepszy niż na HDMI średniej jakości (Techlink 2 m za 59 zł - "What HIFI choice" czy coś takiego). Napisy robią się minimalne jakby przekreślone drobnymi liniami. Być może jakieś ulepszacze cyfrowego obrazu robią tutaj swoją robotę albo sygnał akurat tego kanału. I tak muszę przyznać, że dolny ruchomy pasek jest super w porównaniu do większości telewizorów jakie widziałem w markecie RTV (czasem aż oczy bolały), natomiast nie jest żyleta.

5. Sygnał HD - cycuś malina. Bez zarzutu, Mistrzostwa Europy w Barcelonie na Eurosport HD to górna półka doznań. Zwłaszcza przy szybkim przełączaniu z Eurosportu zwykłego na HD. Nie będę się tu rozpisywać bo sygnał HD ogólnie nie jest problemem na takich telewizorach i człowiek jeszcze długo nie może dojść do siebie.

6. Kolory - bardzo duże pole manewru w ustawieniach. Kalibracja wskazana. Można uzyskać bardzo duże różnice w odbiorze co sprawdziłem na znajomych i rodzinie. Ja podrasowałem ustawienia Standardowe i przesunąłem w kierunku ciepłych odcieni oraz ściągnąłem nasycenie bo naprawdę jest kolorowo, soczyście. Barwy wyraźnie się odcinają, przy słabym sygnale mamy minimalny obrys konturów czasami jeżeli jest bardzo kontrastowe zestawienie barw (wychwyciłem dosłownie kilka razy). Aha, zauważyłem, że przy niektórych scenach biel jest przepalona. Nie wyczaiłem czym to jest spowodowane i jak można to zniwelować. To taki efekt jakby przy nagrywaniu kamerą, kiedy przechodzimy ze sceny ciemnej na jakieś źródło światła i wtedy mamy taki efekt, że biel za bardzo świeci. Niezbyt często się zdarza, więc nie przejmuję się tym, ale puryści mogą to odebrać jako rażący (dosłownie) minus, być może do ustawienia...

7. Szczegóły - bardzo dużo zależy od sygnału - w ujęciu statycznym jest naprawdę ostro i wyraźnie na każdym niemal kanale (na TVN24 jest trochę efekt mydła - rozmycie), ale np. na zbliżeniu głowy redaktora rozmazują się lekko zmarszczki na czole czy deseń marynarki gdy następuje poruszenie postaci/kamery. Na programach HD efekt praktycznie nie występuje (no chyba, że ruch jest bardzo szybki, ale to chyba naturalne).

8. Płynność ruchu czyli 100/120 Hz i sport. Nie bardzo łapię filozofię tego efektu tzn. jestem zadowolony jeżeli ogólnie sygnał kanału jest dobry. Jednak kilka razy zaobserwowałem nawet na Eurosport HD lekkie hmm... rozdzielenie biegnącej postaci przy ujęciach takich skośnych (np. na łuku stadionu lekkoatletycznego). Trwa to bardzo krótko i trzeba się wpatrzeć. Przy codziennym, zwykłym seansie raczej nie odczuwa się tego. Siatkówka, piłka nożna - nie czuję dyskomfortu. Fakt, że nie mam dużego materiału porównawczego.

9. Kąty i odblaski - z boku powyżej 60 stopni (orientacyjnie) to lekko w płaszczyźnie poziomej się już rozjaśnia/szarzeje. W praktyce nie ogląda się z takiego kąta czyli nie ma problemu. W płaszczyźnie poziomej - w dół (oglądanie z podłogi leżąc na pluszowym piesku mojej córki - bezcenne) - obraz bomba, bez zmian. Natomiast przy oglądaniu z góry (np. stojąc) widać rozjaśnienie i wyszarzenie dużo szybciej. Światła odbijają się tylko przy dużym natężeniu i trzeba się skupić na tych odbiciach. Ekran jest półmatowy i to procentuje.

10. Czerń - nie jest smolista, nie jest taka jak obudowa, czasem wpada w granat/grafit ale jest ok. Gradacja i szczegóły - jeszcze raz powtórzę, że zależy bardzo od jakości sygnału i kalibracji jak zresztą większość parametrów tego i nie tylko tego TV. Jestem zadowolony.

11. Dźwięk - zacząłem użytkowanie tego TV na dekoderze Mini (wtajemniczeni wiedzą, że to osobna historia w dziejach CP). Pierwsze włączenie - bzyczenie, przygłos, efekt dekawki etc. czyli rozpacz, zwłaszcza mojej żony. Kanał lewy nie działa. Tylko przy miksowaniu kanałów (ustawienie na dźwięk przestrzenny) były jakieś odgłosy w lewym głośniku ale słabsze niż w prawym. Spuściłem głośność maksymalną na dekoderze - pomogło, nie ma przesterowań (tej dekawki), ale nadal lewego nie ma. Ki diabeł, ale ok myślę. Fabryczny, tandetny kabel SCART, czyli pewnie zimny lut etc. Ale po zmianie na rzeczony kabel Hamy to samo. No dobra, może gniazdo w dekoderze zrypane więc kompozyt - osobno obraz, kanał lewy i kanał prawy - i ok. Korektor graficzny - można naprawdę fajnie przystosować barwę dźwięku. Dolby Volume ładnie wyrównuje głośność dźwięku (dla mnie podstawa). Efekty - właśnie przestrzenny, kinowy, uwypuklenie głosu etc. Przełączam z ciekawości z powrotem na kabel SCART i tym razem dobrze, wszystko gra. Czyżby coś się rozgrzało, przestawiło w dekoderze lub w TV? Dziwne, w każdym razie do teraz na HDMI jest wszystko ok. Nie jest to opera w Sydney, ale na pewno dźwięk lepszy niż w poprzednim telewizorze i telewizorze teściów (a się przyczepiłem) razem wziętych.

Kończąc ten przydługi tekst - ocena ogólna 7/10. Ocena cena/jakość 9/10. Ocena 10/10 jako idealna nie jest osiągalna :) Myślę, że to co napisałem ma wartość bo nie jest testem profesjonalisty (bardzo je cenię swoją drogą) tylko opinią zwykłego użytkownika CP na dekoderze HD5000. Muszę przyznać, że jest to mój pierwszy płaski telewizor, ale z drugiej strony mam dość duże wymagania co do jakości wszystkiego, także obrazu. Przy dobrym sygnale, dobrych ustawieniach obrazu i dźwięku, nad którymi trzeba trochę posiedzieć, Tosia odwdzięcza się wysoką jakością i pełnoprawnym, nowoczesnym centrum rozrywki za, co dla mnie ważne, relatywnie małe pieniądze.
 

sawcio

New member
no to fajnie, że jesteś zadowolony. Jak znajdziesz czas i ochotę to podziel się swoimi ustawieniami, tylko tak bardziej dokładnie, wartościami. Chętnie porównam... pozdrawiam.
 

arko6565

New member
Witam,
Od kilku dni jestem posiadaczem Toshiba 40XV733 i powoli ją poznaję. Jak na razie wszystko sprawdza się bardzo dobrze. Mam jednak pytanie. Podłaczyłem TV do sieci domowej i bez problemu wyświetlam na TV filmy z PC (strumieniowo DLNA) jednak ni ejestem w stanie wyświetlić napisów do tak odtwarzanego filmu. Czy ktoś może mi pomóc i podpowiedzieć jak wyświetlić napisy na TV?

Pozdrawiam serdecznie!
 

arko6565

New member
Witam, ja miałem dylemat pomiędzy własnię Toshibą a Sharpem LC-42DH77E ale wybrałem Toshibę. Jak na dwa dni oglądania to pki co nie żałuje wyboru. Mam jedynie problem z "uruchomieniem" napisów do filmów odtwarzanych w DLNA. Ale mam nadzieję, że ktoś z wiekszym doświadczeniem odemnie podpowie mi co i jak. To mój pierwszy telewizor LCD więc tak naprawde raczkuje w tych tematach.

Pozdrawiam,
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Mam kilka pytań:

Czy tv zapamiętuje osobne ustawienia obrazu dla każdego zródła (czy da się ustawić by preset np. "Film" miał inne ustawienia kolorów,kontrastu itp. na każdym zródle - hdmi1,hdmi2,scart,antena itp?)

Czy tv zapamiętuje ustawienia rozmiaru obrazu dla danego zródła? (np 16;9 dla cyfry+hdmi1 a pixel w pixel dla np. pc hdmi2) czy trzeba po zmianie zródła cykac na pilocie?

Czy po podpięciu kompa przez hdmi i zmianie zródła na inne (np. z hdmi1 pc na hdmi2 cyfra+) a następnie po powrocie na kompa obraz z pc czasem nie znika? (tak miałem w tosh x3000 i jedyny ratunek to był reset pc)

Dzięki na zaśkę i pozdrawiam.
 

kap_sel

New member
Witam.
Pierwsze pytanie - zapamiętuje ustawienia obrazu dla każdego wejścia.
Drugie - na każdym HDMI można ustawić rozmiar obrazu i zostaje zapamiętany
(ja mam HDMI1 satelita - Szeroki kąt, HDMI2 Xtreamer - Tryb natywny, HDMI3 Xbox - Tryb natywny)
Na trzecie nie odpowiem, bo nie podłączałem ani PCeta ani laptopa.
 

adarkar

New member
Jestem posiadaczem Toshiba 37XV733 i mam pytanie:
z postow powyzej wyczytalem ze nie czyta DivX, i mp3 z USB, a jak ogladac filmy z serwera DLNA (serwer Wild Media Serwer)? Jak skonfigurowac serwer aby mozna bylo odtwarzac filmy DivX i inne?
 

arko6565

New member
Witam,
Nie znam sie na tym za bardzo, więc napiszę jak i co popodłączałem u siebie. Wpiąłem TV do sieci do routera normalnym kablem przyłaczeniowym (router bezprzewodowy). W konfiguracji sieci w TV pozatwierdzałem wszystkie domyslne ustawienia i nazwy a ponieważ net mam z UPC więc zostawiłem automatyczne wykrywanie numeru IP. Na notebooku mam Windows 7 i łączę się z netem bezprzewodowo. Pojęcia nie mam jaki mam serwer DLNA. Jak na pliku z filmem (divx) kliknę lewym przyciskiem myszy to w pojawia mi się opcja "otwórz do" i jest tam pozycja: "Toshiba". Jeśli ją wybiore to filmik trafia do listy odtwarzania Windows Media Player. W TV wybieram z menu "Media Player" wybieram "video", pojawia mi się nazwa mojego notebooka. Po jego wybraniu pojawia się odpowiednik Windowsowego Media Pleyera. Po wybraniu opcji "wszystkie pliki" pojawia sie plik filmu, który odtworzyłem na PC. Po wybraniu na pilocie TV OK zaczyna się odtwarzanie filmu. Wszystko działa bardzo dobrze z wyjątkiem tego, że nie umiem uzyskac napisóe do filmu na TV. Na notebooku w WMP są a na TV nie. Jeżeli ktoś wie jak sobie z tym poradzić to będe wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam,
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Kapsel i Destructor: wielkie dzięki Panowie, spodobał mi się ten tv, mam zamiar go sobie zapodać ale nie mogłem tego sprawdzić bo wyszedł ze sklepu na drugi dzień i pozostało tylko dobre wrażenie (a tv trza dokładniej sprawdzić przed zakupem).


I jeszcze jedno pytanie: czy w trybie "gra" da się regulować ustawienia obrazu tzn. kontrast,kolory,ostrość itp?
 
Ostatnia edycja:

Ciutnik

New member
Witam wszystkich po raz pierwszy na Forum. Toshibę, będącą tematem wątku, testuję od tygodnia i ogólnie jestem zadowolony, choć parę rzeczy mnie nieco wkurza :) Po pierwsze: kąty. Po przeczytaniu wielu recenzji i szeregu dobrych opinii (w tym również o rzekomo doskonałych kątach widzenia), pomimo świadomości ograniczeń związanych z technologią LCD spodziewałem się czegoś lepszego. Oczywiście nie ma tragedii a moja opinia wynika pewnie z faktu, iż jest to mój pierwszy telewizor w tej technologii :)

Druga rzecz, co do której mam mieszane uczucia, to sposób dopasowywania obrazu o różnych proporcjach boków do natywnego 16:9, a w zasadzie brak tego dopasowywania. Tak jak czarne pasy po bokach obrazu 4:3 mi absolutnie nie przeszkadzają, to czarne pasy po bokach oraz równocześnie na górze i dole uważam za bez sensowne :) Brakuje mi tu czegoś w stylu automatycznego zoomu. Ponoć Philips oferuje takie rozwiązanie. Niestety opcja "Super live" rozciągająca oraz w poziomie mi póki co nie odpowiada, tym bardziej, że w niektórych przypadkach i tak zostawia te nieszczęsne czarne pasy na górze i dole. Tak więc pozostaje mi za każdym razem ręczna zmiana trybu.

No i trzecia rzecz - problem chyba dobrze znany - to brzęcząca obudowa głośników. Na szczęście dzieje się to sporadycznie.

czy w trybie "gra" da się regulować ustawienia obrazu tzn. kontrast,kolory,ostrość itp?

Tak. Jak najbardziej można regulować wszelkie parametry obrazu, łącznie z czujnikiem automatycznej jasności (który jest w tym trybie domyślnie wyłączony).

A na koniec przydługawego postu mam pytanie do osób, które mają podłączony ten telewizor do komputera przez HDMI, jako drugi monitor. Czy przy ustawieniach w komputerze rozdziałki 1920 x 1080 a w telewizorze "Tryb Natywny", macie wypełniony cały ekran? U mnie obraz w telewizorze zmniejsza się o kilkadziesiąt pikseli z każdej strony powodując przeskalowanie do jakiejś mniejszej rozdzielczości (chociaż toshibowe "info" pokazuje 1920 x 1080). Nie wiem czy to kwestia karty graficznej (Radeon HD 4670) czy telewizora. Bo kabla chyba nie?...

Pozdrawiam,
Maciek
 

destructor

New member
Bez reklam
Przyznam szczerze że o brzęczącej obudowie głośników u mnie nie ma mowy. Może pokombinuj w ustawieniach dźwięku. Spróbuj również przełączyć z trybu "ściana" na tryb "stojący".
 
Do góry