Toshiba 40XV733 - co to za zwierz??

immortal32

New member
Dziś w końcu miałem okazję zobaczyć 46 cali tej toshiby. Na razie tylko ten reklamowy filmik (może jutro coś więcej wskuram) ale doznania takie, jak wcześniej zauważyłem na 40 calach - ten tv nie daje mi po oczach i nie szczypią mnie jak przy większości innych LCD czy plazm.

Serwo:cool: , ja mam 40XV733G , to w sumie mój pierwszy LCD , ale uważam że b.dobrze świeci , a odbiór w HD to naprawdę rewelka jak na warunki domowe, ewentualnie dokonałbym kalibracji żeby sprawdzić co ten tv jeszcze może pokazać , ale trochę za drogi gips , chyba że ktoś ma już skalibrowaną i podałby tu na forum ustawienia opisowo na tzw piechotę;). Ponadto podłączyłbym to do kina domowego ale jeszcze nie wiem od czego zacząć, tzn jakie najbardziej zastosowac optymalne podłączenie-może tu jakaś podpowiedz ze strony forumowiczów;)
 
Ostatnia edycja:

immortal32

New member
Serwo;) , mam kolejne pytanie do użytkowników Toshiby40XV733G, czy ktoś ma problem z głosem w tym telewizorku , bo ja ostatnio wychwyciłem zniekształcenia głosu w postaci eha i lekkiego kwiczenia głosników przy wysokich tonach głosu , szczególnie dzieje się to w tle nagłośnienia , bo np głos lektora jest prawidłowy. Dzieje się to na kanałach HD , najbardziej np. na HBO-HD lub Anim-Planet-HD, a także na Nat-Geo-Wild-HD. Jeszcze nie wiem czy to wina tv czy dekodera. Proszę o opinie i pomoc.:-(
 

destructor

New member
Bez reklam
Nie jestem użytkownikiem ale ze specyfikacji wynika że xv733 odnośnie dźwięku posiada:
* Sound Navi
* Audyssey EQ
* Dolby Volume
Próbowałeś się ustawieniami tych dodatków pobawić?
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Spróbuje skalibrować ręczny equalizer w opcjach Sound Navi. Dla niskich tonów jest specjalna częstotliwość. Skoro jest to na kanałach obciążajcych najbardziej dekoder(HD) oraz potrzebujących najmocni8ejszego sygnału, to kiepski dźwięk wydaje się być oczywiści winą dekodera-anteny. Przecież sygnał przez HDMI idzie identycznie z kanałów SD jak i HD.
 

destructor

New member
Bez reklam
Dziś wreszcie udało mi się zobaczyć obraz SD baaardzo słabej jakości na 46xv733. Z boku stały Sony lub Samsung (nie pamiętam modelu albo 46ex401 albo 46c650 bo im się też przyglądałem, chyba ten pierwszy) i Sharp LC-46LE700E (przy cenie ponad 6500zł). Przewód antenowy podpięty do toshiby był felerny bo pasy zakłóceń latały bardziej niż na innych tv (cała ściana tv podpięta do jednego wyjścia). Pomimo to obraz na toshibie wydawał się lepiej zeskalowany, szczególnie widoczne to było na twarzach postaci, czy np.banknotach i drobniejszych szczegółach. Na sharpie widać było w dosłownym znaczeniu szarpane piksele w miejscach zakłócenia obrazu (poziome linie) i nieco plastelinowe twarze ale nie aż tak bardzo. Na tym drugim tv twarze plastelinowe. Dźwięku nie dało rady zbadać bo po jego włączeniu cała ściana TV zaczęła grać (nie głośno), choć słychać było, że wydobywał się spoko dźwięk.
Resolution+ widziałem, że w opcjach ma możliwość ustawienia kilku poziomów, było na 3.
Patrzyłem również na plazmy 50 calowe panasonic c (10 lub 20, ta pamięć) i LG, który na połowce z XD Off miał bardziej wygładzone kontury obiektów niż na XD On(nie pamiętam modelu). Nic lepszego w jakości obrazu nie widziałem na tych plazmach niż na Toshibie oprócz ładniejszych konturów na LG przy XD Off.
Oczywiście wszystko warunki sklepowe.

Tylko czy warto dopłacać około 1500zł różnicy cenowej pomiędzy 40 a 46 cali? Już sam nie wiem, ale 40 to trochę mało :/
 
Ostatnia edycja:

immortal32

New member
Nie jestem użytkownikiem ale ze specyfikacji wynika że xv733 odnośnie dźwięku posiada:
* Sound Navi
* Audyssey EQ
* Dolby Volume
Próbowałeś się ustawieniami tych dodatków pobawić?

Servo , właśnie się bawiłem , i chyba pogłos się uspokoił w trybie Dolby-Volume , pozostałe opcje ulepszania dźwięku wyłaczone , może to chwilowa przypadłość nagłośnienia nadawanego kanału w HD.
 

Tomek_75

New member
Pytanie do posiadaczy xv733. Czy poprzez DLNA można odtwarzać filmy kodowane w Divx, Xvid. mkv itd? Oraz jak jest z samym odtwarzaniem, czy można swobodnie zatrzymywać, cofać, wznawiać od ostatniej sceny? Jestem zupełnym laikiem w tej kwestii, więc proszę o wyrozumiałość :)

Drugie pytanie, do posiadaczy w/w tv (wersja 40") oraz sygnału SD z Cyfra +, jak wygląda odbiór?

/edit

Doczytałem też, ze Toshiba lubi się przycinać przy odtwarzaniu filmów o najwyższej rozdzielczości - mkv zdaje się (przez dlna). Czy może to ktoś potwierdzic/zdementowac?
 
Ostatnia edycja:

plbubu

New member
mi przycina na poczatku wiekszosc filmow divx rmvb ale przez pierwsze 2 minuty. Na mkv nie sprawdzalem ale pewnie bylo by jeszcze gorzej... Ale moim zdaniem to kwestia ustawien serwera jak i specyfikacji PC'ta ja mam 1.5 gh 256 ramu i grafike zintegrowana wiec sie nie dziwie ze przycina.
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Mi się DLNa tnie na 3GB ramu i procku Intel core 2 duo T2450. Certyfikat DLNA oznacza, że na każdym sprzęcie sieć działa tak samo. Po prostu jesty DLNA(takie samo jaK na Samsungu powiedzmy). Nie ma takiej kwestii czy DLNA na Toshibie czy Panasonicu sie tnie, a na Sonym nie. Po prostu to ta sama elektronika.
Jakośc sygnału zależy od ścian, mocy nadajnika, mocy obliczeniowej, programu media server i kodeków...
 

Tomek_75

New member
Ok, dziękuję za info. Rozumiem, że pozostałe funkcje działają jak w normalnym odtwarzaczu (odtwarzanie od ostatniej sceny, przewijanie itp.).
 

viper-ek

New member
Ja mam również pytanie odnośnie DLNA. Wszystko u mnie działa w sumie jak trzeba, tylko czy można regulować napisy? np obniżyć ich pozycję, podłożyć pod nie ciemne tło? i Drugie pytanie czy trzeba coś więcej ustawić żeby głos nie był przesunięty? Jako serwer DLNA używałem PS3 media serwer
 
Ostatnia edycja:

temek75

New member
pytanko z innej beczki, dlaczego w trybie "gry" automatycznie wyłącza sie 100Hz i nie da sie tej funkcji uruchomić? czemu ma służyć takie ustawienie w tym trybie?
 

tonidriver

New member
Wylaczcie dolby digital w ustawieniach dekodera i dzwiek bedzie w tv przez hdmi. Btw zakupilem ten tv 2 dni temu i jest rewelacyjny.Na + jest wyjscie na aktywny sub bezposrednio z telewizorka.
 

temek75

New member
dla zainteresowanych pobór prądu w różnych trybach obrazu (przynajmniej u mnie), program MTV, siła głosu 20 :
dynamiczny - 135 W
standardowy - 118 W
fimowy - 85 W
autoview - pokój nienasłoneczniony - 87 W :-D
wszystkie polepszacze video i audio włączone
 

daroski

New member
problem z dzwiękiem -

Serwo;) , mam kolejne pytanie do użytkowników Toshiby40XV733G, czy ktoś ma problem z głosem w tym telewizorku , bo ja ostatnio wychwyciłem zniekształcenia głosu w postaci eha i lekkiego kwiczenia głosników przy wysokich tonach głosu , szczególnie dzieje się to w tle nagłośnienia , bo np głos lektora jest prawidłowy. Dzieje się to na kanałach HD , najbardziej np. na HBO-HD lub Anim-Planet-HD, a także na Nat-Geo-Wild-HD. Jeszcze nie wiem czy to wina tv czy dekodera. Proszę o opinie i pomoc.:-(

Cześć. Pisze na forum pierwszy raz, więc witam przy okazji wszystkich i dziękuję tym, którzy pomogli podjąć mi decyzje o zakupie pierszego LCD-ka, którym jest właśnie model z tematu tego wątku.
Ja też zauważyłem "lekkie kwiczenie". Ja nazwałbym to "brzęczeniem" jakby źle przykręconego głośnika albo wzbudzaniem się plastikowej obudowy. Moj TV stoi na nóźce. Nie zalezy to od tego czy kanal jest HD czy nie. Pierwszy raz zauwazylem to jeszcze zanim podlaczylem n-kę, na jakimś programie publicystycznym lecącym z kablówki. Po podłaczeniu n-ki problem nie zniknął. Zdarza się bardzo sporadycznie, ale jednak. Ostatnio np. na odcinku "Colombo" :) Zaznaczam, ze nie mam omamów słuchowych, bo slyszala to takze moja zona :) Wg mnie spowodowane to jest nie wysokimi, a niskimi dzwiekami, takimi buczącymi. Probowalem bawic sie equalizerem i innymi ustawieniami dzwieku, ale za bardzo to nie pomaga.
Ostatecznie podlaczylem dekoder n-ki do amplitunera, bo wyzej opisany za bardzo defekt psuł mi frajdę z przesiadki z 21 calowego kineskopowego Hitachi na 40 calową Toshibę :)
Pozdrawiam
daroski
 

daroski

New member
ps.

Zapomniałem napisać, ze sygnal z kablówki, na której pierwszy raz zauwazylem to buczenie nie byl cyfrowy, a do dekodera n-ki TV podlączony jest kablem HDMI.

daroski
 
Do góry