Toshiba 40XV733 - co to za zwierz??

immortal32

New member
Serwo :-D, jeszcze jedno pytanko do fachowców tego forum, czy ktoś wie czy i gdzie w LCD Toshiba40XV733G można ustawić automatyczne rozciąganie obrazu na całej matrycy telewizora, chodzi mi o to żeby kuźwa przy każdy przełączaniu kanałów nie trzeba było ustawiać obrazu:twisted:.
 

immortal32

New member
Pytanko do użytkowników xv733 - jak się sprawuje półmatowa powłoka w oświetlonych pomieszczeniach? Są odbicia?
Serwo , mam ten telewizor od 6-go czerwca i nie widać żadnych odbić , system Auto-view robi swoje, telewizorek wzór-konspekt,powiem więcej świeciłem po nim latarka led i nie stwierdziłem jakichkolwiek odbłysków itp.:twisted: hehe.
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Opcja Supre Live automatycznie rozciągu obraz bez przycinania, zniekształcając go przy krawędziach ekranu, ale środek pozostaje idealnie odwzorowany-bez zniekształceń. Na pilocie pierwszy przycisk po środku od góry-zmieniasz rozmiary obrazu(SuperLive, 16:9,4:3,PC itp). Tylko z pilota się da.
 

destructor

New member
Bez reklam
Dziś obejrzałem 40 cali jeszcze raz w euro. Odbicia są jak się z kąta patrzy sporego, ale to w każdej matrycy jest z tego co pooglądałem.
Niestety u mnie w mieścinie nie ma wciąż 46 cali, jedynie 40 i to tylko w euro. Z ciekawości spojrzałem na allegro i szału nie ma - jedna oferta i to jeszcze z kosmiczną ceną.
 

fero323

New member
No ja chciałem też 40 dopóki nie zobaczyłem koło siebie 40 i 46 w MM :p

Takie odbicia jak ma ta toshiba to żadne odbicia, popatrz sobie na sharpy albo sony
 

destructor

New member
Bez reklam
Tak teraz już wiem, odbicia są ok. Szkoda że nie ma PIP ten tv, choć nigdy nie miałem tv z tą opcją :p
To w MM widziałeś 46xv733? U mnie w MM nie ma ani 40 ani 46, jest puste miejsce po jakiejś toshibie :) Ile kosztuje w MM 46?
 

fero323

New member
nie nie, xv widziałem w rtv euro

w mm widziałem pozostałe tv

toshib w mm już nie ma i nie będzie, tylko jakieś stare badziewne im zostały niesprzedane
 

destructor

New member
Bez reklam
Aha, no w euro nie ma, na www też widzę nie mają 46.
EDIT
Czy ktoś widział 46? Ekran ma półmatowy jak 40?
 
Ostatnia edycja:

immortal32

New member
Szanowni Koledzy (Koleżanki tym bardziej :-D) - pax... Nie miałem możliwości przetestować, bo jak wspominałem musiałem wyjechać.
Jedyne co mogę na ten czas powiedzieć (co zdążyłem sprawdzić w zeszłym tygodniu), to na temat źródeł sygnału:
1. USB - divx z pendrive żaden nie poszedł (avi), próbowałem mkv i też nie, wygląda, że chce tylko jpeg (co jest skandalem, bo divx chodził już spod xv635);
2. zwykły scart (DVD, stary dobry x-box) - bardzo przyzwoicie, ustawienia obrazu według uznania, ale nawet na predefiniowanych wygląda dobrze, wszystko do ustawienia, dźwięk czysty - ale porównuję ją z moim starym Samsungiem (jakieś LCD 26 cali, jeszcze z 2006 roku), więc jak wiadomo daleko do obiektywizmu;
3. komputer (DVI-HDMI i VGA-VGA) - nie testowany;
4. zwykłe SD - nie testowany (jestem w fazie remont/przenoszenie się, więc docelowo będzie)
HD (np jakiś BD po HDMI) - nie testowane.

Dodatkowo lekko irytuje mnie zakres działania pilota - tylko na wprost, ale ponoć to przypadłość Toshiby.
Jeszcze jedna uwaga - z tą błyszczącą matrycą to bym się nie upierał - o ile kojarzę, to jest ona matowa.

Pozdrawiam,
sivle

Servo:smile:, generalnie dobrze by było żeby czytał pliki filmowe z USB czy karty-SD no i ten system PIP , ale uważam że nie są to priorytety tego puki co udanego LCD-eka , jak dla mnie na chwilę obecną jest to klasa produkt , natomiast jeżeli chodzi o sygnał z pilota , to chyba z twoim jest coś nie tak , bo ja ze swojego mówiąc dosłownie steruje telewizorem nawet celując w przeciwległa ścianę i działa bez zarzutu;)
 

destructor

New member
Bez reklam
Odnośnie funkcjonalności kart SD w tym modelu, nie należy porównywać SD do USB.
Ktoś przetestował funkcjonalność SD w tych toshibach?

EDIT
W katalogu jest tylko wzmianka o jpg z kart SD.
 
Ostatnia edycja:

destructor

New member
Bez reklam
W euro jest wersja z oznaczeniem G na końcu 40XV733G, czy to nie jest wersja na Germany? W niemieckiej specyfikacji widzę że USB odtwarza jpg i mp3. Czy to może nieznajomość wersji sprzedawców i piszą byle co. Na allegro to samo.

EDIT
Wszystko pięknie jeśli chodzi o parametry ale jak przeczytałem wątek o serwisie toshiby to mi trochę kapcie spadły :(
http://www.hdtv.com.pl/forum/toshiba/33016-gwarancja-toshiba.html

Zajrzałem do działów LG i Sony, nie widzę tam takich numerów z serwisem jak w Toshiba.
 
Ostatnia edycja:

albercik13

New member
Hejka ! Też byłbym wdzięczny za propozycję kalibracji.Jak ktoś jest zadowolony ze swoich ustawień niech je zamieści , bo ja jestem w tym zupełnie zielony a dziś lub jutro będę podłączał Tośkę do Cyfry+.
 

destructor

New member
Bez reklam
Poproszę o info jak wyglądają numerki zawodników meczu piłki nożnej z dalszej kamery. Są wyraźne do przeczytania czy jest pastelowe zamazanie?

EDIT
Podobno przy podłączaniu n-ki przez hdmi nie ma dźwięku. Prawda?
 
Ostatnia edycja:

plbubu

New member
Ja tez przyłączam się do prośby o kalibracje.... jak narazie bede sie bawił kalibracją przez plyte dvd ale nie wiem czy mi to wyjdzie :)
 

plbubu

New member
tak,... telewizor na raty, na gaz nie mam do auta, a bede placil za ustawianie telewizora :p ... jak by ktoś miał jakieś optymalne to bede dźwięczny...
 
Do góry