Toshiba 40XV733 - co to za zwierz??

thorgall

New member
Kurka wodna. Od pół roku czaję się na jakieś 37`. Miał to być xv635, ale zaczekałem na nowszy model po radach. No i pojawił się 733. Już się konkretnie napaliłem, test kikiego na 40 wypadł bardzo dobrze. Wiec byłem już zdecydowany. A teraz zaczynają się schody....matryca LG (to źle ?) i do tego AUO (to też jakaś lipa ?) Jak bardzo ten model odbiega od modelu 40cali. Czy ktoś z forum posiada już ten TV ? Na necie żadnych opinii nie moge znaleźć :-( Proszę o informację :)
 

sirQ

New member
Mam problem z tym telewizorem i nie wiem jak go urgyzc:
mam 2 laptopy z wyjsciem D-SUB

Po podlaczeniu kabelkiem laptopow do TV (D-SUB - D-SUB) nie moge uzyskac rodzielczosci 1080p (1920x1080)
na 1 lapku w karcie graficznej (chipsety w lapach - GMA945) moge uzyskac taka rozdzielczosc a na drugim nie.
Uzywajac PowerStripa wyeliminowalem problem braku tej rozdzielczosci na 2 laptopie.
Niestety na zadnym z laptopow nawet po zmianie kabla D-SUB nie moge wyswietlic tej rozdzielczosci [nieobslugiwany format wideo (czy cos w ten desen)].

Mozecie podpowiedziec?
A moze sa jakies specjalne sterowniki do kart graficznych dla tego modelu Toshiby?
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Po kablu PC(D SUB) z laptopa nie da się uzyskać rozdzielczości 1080p. Max to HD Ready. Ktoś stworzył tak chore ograniczenia. Niestety więc nic na żadnym telewizorze nie da się z tym zrobić, z tego co sprawdzałem.
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Dobrze byłoby mieć w laptopie HDMI:)
A co do matrycy LG, to w modelach zeszłorocznych Toshiba też stosowała tą samą matrycę w rozmiarze 37'. Zauważ, że model 47ZV635 także był na matrycy LG, w przeciwieństwie do o cel mniejszego 46XV635:) Dobra matryca moim zdaniem:)
 

sirQ

New member
Mnie sie TV jak najbardziej podoba, ciesze sie z zakupu.
problem z tym Full HD z laptopa ktory ma wyjscie tylko D-SUB.
A moze pomoze przejsciowka D-SUB na HDMI (da sie oszukac?)
 

MajkiMajk

New member
Ja wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem tego tv. Jak na razie wszystko super, tylko z DLNA nie mogę sobie poradzić, router jakieś problemy stwarza.
 

lucek24

New member
proszę drogich kolegów ma ktoś na nim doświadczenie pod ps3 i xbox360 jak się spisuje?mógłby ktoś podać kalibrację pod te 2 konsole bo w ogóle się na tym nie znam będę bardzo wdzięczny.pozdrawiam!
 

albercik13

New member
Kupiłem dwa dni temu 40xv733g w jełro za 2190pln.Przed chwilę sprawdzałem piksele - niema ani jednego.Nic nie kalibrowałem tylko podłączyłem zwykłe DVD z oryginalnym filmikiem i jest super.Kolory naturalne i obraz bardzo dobrej jakości.Głos wydawał mi się za cichy ale po przestawieniu w ustawieniach wystarczająco a zresztą robiłem to na biegu i postawiłem bez podstawki na tapczanie więc głośniki były przytłumione.Niebawem zakończę remont to podłączę porządnie i się pobawię ustawieniami.
 

solar13

New member
KALIBRACJA 40xv733

Witam. Bardzo proszę o podanie kalibracji zaawansowanej obrazu do tego telewizorka. Wcześnie przeglądałem forum, i znalazłem kalinbracje do 42xv635dg- czy ona będzie dobra do tego modelu40xv733. ta kalibracja była chyba od "glika", zamieczczam ja ponizej:
Podświetlenie: 66
Kontrast: 93
Jasność: 0
Kolor: 1
Odcień: -2
Ostrość: 0
Ustawienia 3D koloru:
Czerowny: +5 +1 -2
Zielony: -2 -2 +1
Niebieski: -3 +1 0
Żółty: +1 +1 -1
Magenta: +2 +1 0
Cyjan: +2 +1 -1
Temperatura koloru: 5
Poziom czerni/ bieli: 4
MPEG: niski
PWR: wył.
Resolution +: wł.
Poziom: 3
Stabilizacja: Standardowy


No i jeszcze pytanie na które nikt nie odpowiedział mi wcześnie: Czy moge podłaczyć do wyżej wymienionego mpdelu, antene ze wzmacniaczem 12V, siatkowa zewnetrzna, czy nic sie nie spali w telewizorze.
Prosze o odpowidź odnosne kalibracji i tej anteny
Z góry dzieki
 

perszo

New member
to moj 1 post tak wiec...dzien dobry;-)
do wczoraj mialem 5 letniego phila seri 9 32''.najlepszy tv w tamtych czasach i sadze ze obecnie bije na leb niektore nowe wynalazki...
teraz czekam na nowego phila 9705,potrzebowalem"na gwalt"na te kilka mc jakis wiekszy tv i wybor padl na toske ze wzgledu na cene 2190.nie interesuja mnie gadzety typu filmy z usb/internet itp...dla mnie tv ma miec piekny obraz wejscie hdmi,full hd i cieszyc oko.nie znam sie na szczegolach specyfikacyjnych i niuansach tak wiec wybaczcie za idiotyczne byc moze pytania:

-jak to jest z tymi 100hz...czy to automatycznie tv tak nadajeczy trzeba cos przelaczyc?na sygnale z kablowki obraz jest ok ale nie mam mozliwosci sprawdzenia jakosci odswierzania przyciskiem "info",natomiast po podlaczeniu bluraya panasonica i odpaleniu filmu dvd po wcisnieciu "info"na pilocie wyswietlaja sie jakies dane w tym odswierzanie 50hz...to o co kaman z tymi 100hz?
-przeskakujac kanaly,kilka np tvn jest nadawanych w formacie 4/3 i zeby rozciagnac na caly ekran trzeba dodatkowo kilkakrotnie wciskac przycisk formatu obrazu-wkurzajace to jest..w philipsie automatycznie obraz sie ustawial.czy jest na to jakas metoda?

bardzo prosze o odp dla totalnego laika...;-)
co do samego tv...:
przegladajac to forum zauwazylem jak wielkie znaczenie ma "czern""buczenie""powidoki"itp...
otoz ten tv dla mnie osobiscie w porownaniu z bajecznym dla mnie philem z ambilightem i pixel plusem jest...dobry.sygnal z kablowki jak mowilem jest srednio dobry.z dvd swietny.plyty bluray jeszcze nie odpalalem.ogladam 40'' z odleglosci 3m.katy bardzo dobre wrecz rewelacyjne.super matowa matryca.przy wyszukiwaniu programow ekran jest czarny wiec sprawdzilem jak sie sprawuje w roznym oswietleniu.przy zgaszonych wszystkich swiatlach ekran jest szary z malymi przebarwieniami jasniejszymi(hmm...jakas wada?)a przy zapalonym delikatnie swietle ekran jak smola.buczenia nie zauwazylem.
ogolnie ok ale mam nerwa na ten obraz zmniejszony i niewiedze co do tych 100hz skoro z dvd pokazuje 50hz.
 

kamil996

New member
Ja też jestem szczęśliwym posiadaczem :) Moja prośba do ekspertów (czyt. Kiki ;)) moglibyście podać optymalne wg Was ustawienia do kalibracji tego tv? :)
 

rafaluzi

New member
prosze o wiecej opini użytkowniów, ponieważ zastanawiałem sie nad kupnem tego tv ale byłem w sklepie i oglądając tv wyszedl strasznie na tle innych.
Po pierwsze jakies dziwne przewijajace sie i migoczace w poziome paski, ogldalem model o przekątnej 40 cali i nie wiem czy poprostu był to jakis wadliwy egzemplarz czy wina sygnału, poprosilem sprzedawce zeby podpiął inną antene ale paski i smuzenie występowało nadal. Zawsze cenilem toshibe ale po zobaczeniu tego modelu w sklepie zwatpilem. I nie wiem czy u was są podobne objawy w tm tv czy poprostu w sklepie jakis był niewypał
 

kamil996

New member
Przyklejam się pod prośbą o optymalną kalibracje dla naszej Tosi.. :roll: Sam nie wiem jak ją ustawić bo to mój pierwszy tv lcd i nie mam porównania z innymi modelami, co do odcienia kolorów itp. w przeciwienstwie do ludzi z branży.. :neutral:
 

tumta

New member
Nadajnik WIFI usb | Głośniki zewnętrzne

A ja mam pytanie do znawców tematu:

czy moge podłaczyć zewnetrzene głośniki bez amplitunera?

Drugie pytanie:

czy ktoś z was widział gdzie kolwiek do kupienia WIFI USB do tego modelu? ponoc trzeba stosowac specjalne Toshiby ;/
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Powinno być do zamówienia przy zakupie TV. Zapytam przedstawiciela handlowego, gdy nas odwiedzi, jak wygląda kupno tego modułu(120-150zł).
 

Kowal.24

New member
Planuję kupić LCD 46cali upatrzyłem 2 które pozostawiłem do ostateczniej selekcji,głównie chodzi mi o jakość obrazu dodam że mam cyfrowy polsat.Proszę o opinie i na który mam się zdecydowac.
Toshiba46XV635 cena 4290zł drugi Samsng46B650 cena 3499zł

Samsung LE46B650 to 46-calowy telewizor LCD o rozdzielczości 1920x1080. Full HD jest to obecnie najwyższa uzyskiwana rozdzielczość w telewizorach dostępnych na rynku. W modelu zostało zastosowywane rozwiązanie 100Hz z technologią MotionPlus. Telewizor został wyposażony w 4 złącza HDMI. Złącze USB 2.0 na panelu bocznym umożliwia odtwarzanie filmów z zewnętrznych pamięci flash. Nowoczesne technologie SRS Trusurround HD i Dolby Digital Plus zapewniają wysokiej jakości dźwięk. Obrotowa podstawka umożliwia dopasowanie telewizora do każdego pomieszczenia. Produkt spełnia kryteria europejskiego certyfikatu ochrony środowiska Eco-Flower.

Toshiba
Przekątna obrazu 46 cali, Format obrazu 16:9 Rozdzielczość 1920x1080 (Full HD) Kontrast 50000:1 Jasność 450 cd/m2 Czas reakcji 8 ms Częstotliwość odświeżania 120 Hz
Zastosowane technologie DVB-C Filtr grzebieniowy 3D Full HD HD Ready MPEG-2 MPEG-4
Kinowa Płynność Ruchu, Resolution plus, Panel CCFL, 5:5 Pull Down, Pobór mocy w stanie czuwania: 0.6 W, Kąt widzenia (pionowy/poziomy): 178 stopni, System 100/120Hz, Pobór mocy (typowy): 167 W

Zaznaczam głównie chodzimi o jakość obrazu.Z góry dziękuje za odpowiedz.
 

Picuszek

New member
Planuję kupić LCD 46cali upatrzyłem 2 które pozostawiłem do ostateczniej selekcji,głównie chodzi mi o jakość obrazu dodam że mam cyfrowy polsat.Proszę o opinie i na który mam się zdecydowac.
Toshiba46XV635 cena 4290zł drugi Samsng46B650 cena 3499zł

Samsung LE46B650 to 46-calowy telewizor LCD o rozdzielczości 1920x1080. Full HD jest to obecnie najwyższa uzyskiwana rozdzielczość w telewizorach dostępnych na rynku. W modelu zostało zastosowywane rozwiązanie 100Hz z technologią MotionPlus. Telewizor został wyposażony w 4 złącza HDMI. Złącze USB 2.0 na panelu bocznym umożliwia odtwarzanie filmów z zewnętrznych pamięci flash. Nowoczesne technologie SRS Trusurround HD i Dolby Digital Plus zapewniają wysokiej jakości dźwięk. Obrotowa podstawka umożliwia dopasowanie telewizora do każdego pomieszczenia. Produkt spełnia kryteria europejskiego certyfikatu ochrony środowiska Eco-Flower.

Toshiba
Przekątna obrazu 46 cali, Format obrazu 16:9 Rozdzielczość 1920x1080 (Full HD) Kontrast 50000:1 Jasność 450 cd/m2 Czas reakcji 8 ms Częstotliwość odświeżania 120 Hz
Zastosowane technologie DVB-C Filtr grzebieniowy 3D Full HD HD Ready MPEG-2 MPEG-4
Kinowa Płynność Ruchu, Resolution plus, Panel CCFL, 5:5 Pull Down, Pobór mocy w stanie czuwania: 0.6 W, Kąt widzenia (pionowy/poziomy): 178 stopni, System 100/120Hz, Pobór mocy (typowy): 167 W

Zaznaczam głównie chodzimi o jakość obrazu.Z góry dziękuje za odpowiedz.

Najlepsza będzie Toshiba 46XV733 za niecałe 3500 złotych :-D
Toshiba 46XV733 - opis, informacje, dane techniczne produktu
 
Do góry