Toshiba 40XV733 - co to za zwierz??

luk23

New member
konfiguracja

witam
mam problem z toska
po pierwsze w dolby volume telewizor trzeszczy jak stary grat jakby jakies sprzezenie zwrotne - slychac to gdy telewizor nie odtwarza rzadnego dzwieku. ok mozna wylaczc dolby volume ale skoro jest to miloby bylo to wykorzystac
czy to taka charakterystyka tego systemu ??

drugie pytanie
mam viste i chcialbym skorzystac z dlna
telewizor polaczony kablem do routera
mam z tym 2 problemy:
pierwsze vista znajduje toshiba_lcd_tv i nie moze znalesc sterownikow :/
drugi jest taki ze po wybraniu w opcjach tv media player
tv widzi 2 komputery i probuje je wybudzic - wlacza sie wake on lan (komputery po wifi, wlaczone)

3 pytanie udalo sie komus zaktualizowac soft ?
 

Kowal.24

New member
Dzięki Picuszek ale myślisz ze model xv733 nie będzie odbiegał jakością obrazu od modelu xv635???Różnica 20Hz raczej nie zauważalna gołym okiem i czas reakcji troszke słabszy.A cena sporo niższa.
 

Picuszek

New member
Oczywiście że nie będzie odbiegać a jeśli nawet to raczej na plus :smile:
PS. Czas reakcji matrycy w TV 100Hz praktycznie nie ma żadnego znaczenia.
Jest to ważny parametr w TV bez 100Hz.
 
Ostatnia edycja:

Kampaj

New member
Bez reklam
Oba TV(635 i 733) są 100Hz(120Hz). Tryb 120Hz jest aktywny dla sygnały NTSC, oraz trybu kopiowania klatek, dla filmów bluray(24x5). Normalnie obydwa telewizory tworzą idealnie środkową klatkę w wystemach 100Hz(120Hz).
Co do trzeszczenia, to polecam zmienić kabel Euro(na taki za około 30-130zł) lub przełączyć na HDMI.
Aktualizacje softu będą dostępne we wrześniu na stronie toshiba-av.pl
 

tumta

New member
Nowy soft? jakich zmian sie można spoedziewać?

Apropo's nowego softu we wrześniu. Jak to bylo z innymi modelami toshki, czy duzych zmian sie mozna spodziewac w przypadku Toshiby?
 

shogo

New member
Jak kupiłem model 40xv733 mam kabel HDMI i dekoder Hdtv N-ki obraz jest a dzwięku ani grama poradzcie cos.Używam kabla Euro dżwięk jest obraz też tyle tylko ze przez HDMI jaest obraz o wiele lepszy
 
Ostatnia edycja:

Kampaj

New member
Bez reklam
Skoro:"dżwięk jest obraz też" to po co piszesz? Przez HDMI oczywiście jakość obrazu i dźwięku będzie lepsza niż przez Euro.
 

immortal32

New member
Jak kupiłem model 40xv733 mam kabel HDMI i dekoder Hdtv N-ki obraz jest a dzwięku ani grama poradzcie cos.Używam kabla Euro dżwięk jest obraz też tyle tylko ze przez HDMI jaest obraz o wiele lepszy

Servo , na dekoderze n-ki masz przycisk RES , musisz nim przestawić z trybu DVI na tryb np. 1080i-HDMI, wówczas będzie obraz i dźwiek, gdyż w trybie DVI musisz podłączyć dodatkowy kabel na nagłośnienie zewnętrzne , przestawianie odbywa się przy wielokrotnym naciskaniu tego przycisku lub jego przytrzymywaniu.
 

immortal32

New member
Toshiba40XV733G

Serwo , ja mam takie pytanko , czy ktoś może mi wyjaśnić technicznie, jak to możliwe że Toshiba40XV733G zakupiona przeze mnie niejako posiada odświeżanie obrazu-100Hz , jednak po wcisnięciu na pilocie przycisku ( i+ ) pojawia się w lewym dolnym rogu okno diagnostyczne między innymi z informacją o rozdzielczości, typie skanowania,formacie etcetc, oraz o odświeżaniu ale 50hz , więc nie wiem o co kaman , może gdzieś się przełącza z 50hz na 100hz , nie wiem , poradźcie, oświećcie mnie;-)
 

cornixone

New member
witam
a czy ktoś z was podłączał ten tv pod jakąś konsole (PS-3) dokładnie mi chodzi. Bo zastanawia mnie czy obar na niej będzie dobry, w materi tego full HD i 100hz
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Telewizja jest przecież 24/25/30/50Hz. Upewnij się, że masz aktywną opcje ActiveVisionM100HD(system 100Hz), a stabilizacje obrazu na wygładzony(tworzenie nowych klatek z obrazem środkowym). Najlepiej sprawdź na kanale informacyjnym, czy napisy nie skaczą:p
 

cornixone

New member
w teorii ;-)
Zastanawia mnie to bo przeglądając różne strony jest raz zaznaczone 50hz a gdzie indziej 100hz w tym tv, i czy nie będzie opóźnienia sygnału poprzez konsole w ruchu gry.
zastanawiam się jeszcze nad samsung 40c550 i nie wiem w sumie co wybrać. Toshiba 2200 zł a samsung 2000zł, różnica niby niewielka, kusi ta tośka. Najbardziej rozchodzi mi jak będzie się sprawować pod konsolą bo korzystam z cyfrowego polsatu i jeżeli chodzi o oglądanie to nie spodziewam się zbytniego szaleństwa w Obrazie w tym przedziale cenowym tej wielkości.:niewiem:
 

szymon247

New member
Zdecydowanie Toshiba wlasnie ze wzgledu na niski input lag (male opoznienia).
Tegoroczne Samsungi i Sony wypadaja pod tym wzgledem najgorzej.

To model 100hz a 50hz wyswietla sie zawsze gdy TV podlaczony jest do 50hz zrodla. Mimo to obraz przetwarzany jest na 100hz. Bywa to mylace w Toshibach.
 

immortal32

New member
Telewizja jest przecież 24/25/30/50Hz. Upewnij się, że masz aktywną opcje ActiveVisionM100HD(system 100Hz), a stabilizacje obrazu na wygładzony(tworzenie nowych klatek z obrazem środkowym). Najlepiej sprawdź na kanale informacyjnym, czy napisy nie skaczą:p

Serwo , dzięki za poradę , ustawiłem jak napisałeś, na chwilę obecną za dużej różnicy nie zauważyłem , trochę jakby obraz płynniejszy i stabilniejszy:-D , natomiast jeżeli chodzi o odbieranie sygnału z częstotliwością odświeżania 100hz , to jaki to musi być sygnał , z odtwarzacza blu-ray , czy jak?:?
 
Do góry