Toshiba 40XV733 - co to za zwierz??

mikikrzys

New member
Matryca jest matowa, nie wiem jak wygląda półmat ale połysk to to nie jest, ja mam okno od północy więc nie mogę powiedzieć jak zachowuje się pod słońce.
Mam pytanie do użytkowników tego modelu XV 733 o sprawdzenie czy telewizor ten ma system automatycznego ustawienia dźwięku ( z angielskiego AVC ). Chodzi o to, że w przypadku nadawania reklamy system ten automatycznie wycisza dziwięk i dźwięk nadawany jest przez cały czas na jednakowym poziomie. Pytam dlatego, iż na niemieckiej stronie Toshiby nie mogę znależć w specyfikacji tego systemu we wszystkich nowych modelach serii LS,RV,XV,SL i VL (733), a starsze modele XV,ZV i SV (635) mają ten system. Dla mnie jest to tyle istotne, gdyż zastanawiam się nad kupnem 40XV733. Lecz gdyby nie miał tego systemu, to wówczs wolałbym niestety zakupić starszy model 42XV635,który ma ten system i jest nieco droższy od nowszego modelu. Bardzo proszę o rzetelną odpowiedź.
 

Picuszek

New member
Mam pytanie do użytkowników tego modelu XV 733 o sprawdzenie czy telewizor ten ma system automatycznego ustawienia dźwięku ( z angielskiego AVC ). Chodzi o to, że w przypadku nadawania reklamy system ten automatycznie wycisza dziwięk i dźwięk nadawany jest przez cały czas na jednakowym poziomie. Pytam dlatego, iż na niemieckiej stronie Toshiby nie mogę znależć w specyfikacji tego systemu we wszystkich nowych modelach serii LS,RV,XV,SL i VL (733), a starsze modele XV,ZV i SV (635) mają ten system. Dla mnie jest to tyle istotne, gdyż zastanawiam się nad kupnem 40XV733. Lecz gdyby nie miał tego systemu, to wówczs wolałbym niestety zakupić starszy model 42XV635,który ma ten system i jest nieco droższy od nowszego modelu. Bardzo proszę o rzetelną odpowiedź.
He he he, Ja również nienawidzę reklam jak cho**ra.
Jak śpiewał niegdyś Kasa - ''Reklama, reklama, pranie mózgu już od rana'' :smile:
 
Ostatnia edycja:

tumta

New member
dżwięk

jest coś z tymi ustawieniami dźwięku że można je tak wyskalować i właczyć jakąs funkcje że ścisza głośne odgłosy do równego poziomu. Ja w zasadzie wole bez tej funkcji, bo jak oglądałem ostatnio na bluerayu film z lektorem, to w momencie kiedy lektor mówił, odgłosy tła były ściszone, a jak byłą scena bez lektora to odgłosy tła były ok. Wole bez tej funkcji, ewentulanie bez lektora.

Co do pulsowania obrazu to na szczescie nie zauważyłem takowego. Jeśli chodzi o kąty patrzenia to czerń przechodzi w szarość jak patrzysz centralnie z boku, ale tak nikt tv chyba nie oglada?

Co ostatnio zauważyłem oglądając SD z kablówki, to to że nie które programy nadają z sygnałem info w jakim ma byc formacie obraz. Nawet jak masz ustawiony standardowo tryb SUPER LIVE i skaczesz po programach, to w momencie przeskoku na program gdzie taka inf idzie z sygnałem, tv przełącza sie automatycznie na 4:9. Oczywiscie mozna potem go przestawic na super live.

W kwestii divxa przez USB pisałem do serwisu w PL i mi odpowiedzieli ze to nie kwestia software tylko hardware :(
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Ten model ma opcję AVC, wystarczy sprawdzić w ustawieniach dźwieku, mozliwość ustawienia opcji "Dolby Volume". Podobnie wszystkie wyższe modele. Serie LV nie ma tej opcji, co do RV nie wiem ,bo nie widziałem tego TV:)
 

wojwoj

New member
Witam serdecznie,
czy wasze egzemplarze tego telewizora również mają problem, z lekkim buczeniem przy niższych tonach.
Chodzi o taki jakby rezonans z obudową?
 

perc

New member
Witam serdecznie,
czy wasze egzemplarze tego telewizora również mają problem, z lekkim buczeniem przy niższych tonach.
Chodzi o taki jakby rezonans z obudową?

xv6 lekko buczał, podkreślam: lekko, widocznie xv7 to szóstka z podstawką w innym kształcie (starszy model miał kurzą nóżkę):x
 

Horhe Ortega

New member
Jest to w tych obudowach(w LV685-też) .Przy wysokim poziomie glośności rezonuje obudowa na dole przy głośniku.Plastiś ist fantastiś.Głośnik ma kształt prostokątny i jest upchnięty na styk.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
perc - przecież dostęp kosztuje 1 zł miesięcznie . Więc tyle chyba masz.
A wgląd masz do wszystkich testów.
 

thorgall

New member
Własnie, czy 37` to ta sama matryca co testowana 40 ? I czy Hdmi resolution z kompa idzie w full HD ? Przymerzam się do tego modelu, a tuner staelitarny mam w komputerze, wiec jest to dla mnie istotne.
 

thorgall

New member
Przepraszam za post pod postem. O matrycę pytam dlatego gdyż w specyfikacji 37 jest podany mniejszy kontrast statyczny w 1300 do tego z 40 gdzie jest 5000.
 

RufuSx

New member
Ja z kolei zastanawiam się na 32". Wiecie może co oznacza literka 'G' na końcu nazwy modelu? W wielu polskich sklepach jest takie oznaczenie.

I tak z innej beczki - Toshiba gwarantuje serwis door-to-door?
 

nosfera2

New member
Wyjście na subwoofer

Witam od dwóch dni jestem posiadaczem tego modelu

Mam pytanie odnośnie wyjść jakie z tyłu się znajdują, a mianowicie Gniazda wyjścia sygnału zmiennego audio i subwoofera.

Czy to znaczy że mógłbym podłączyć do nich np. głośniki od komputera 2.1 zestaw i dało by to efekt?
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Przez HDMI można podać resolution 1080p. Literka G nie ma żadnego znaczenia(prawdopodobnie oznaczenie, że "produkt na Europę"). 32' na 90% jest na matrycy Sharpa, jak w zeszłym roku. Matryca 40'jest od samsunga, a 37' od LG.(Toshiba stosuje najlepsze w danych rozmiarach matryce).
 

MAJK_30

New member
Przez HDMI można podać resolution 1080p. Literka G nie ma żadnego znaczenia(prawdopodobnie oznaczenie, że "produkt na Europę"). 32' na 90% jest na matrycy Sharpa, jak w zeszłym roku. Matryca 40'jest od samsunga, a 37' od LG.(Toshiba stosuje najlepsze w danych rozmiarach matryce).

Kampaj, a nie orientujesz się co bedzie za matryca w wersji 46 - calowej ??
 

gregorivs

New member
Doradźcie Panowie w wyborze pomiędzy Sony EX500 a Toshibą XV733, telewizor przeznaczony głównie do telewizji (Cyfrowy Polsat), rzadziej komputer. Matryca 32 lub 40, bo z tego co słyszałem to 37-ki to AUO i ponoć są gorsze. Nie ukrywam, że zależy mi na dobrym skalowaniu SD.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
 
Do góry