Toshiba 37X3000 full hd co o nim sadzicie?

koven

New member
to że przesiadłem się z komputera nie znaczy, że nie maiałem porównania z innymi TV :) ale masz rację, że to bardzo subiektywna sprawa. ja jestem bardzo zadowolony i w tej cenie i rozmiarze nie dostałbym nic lepszego. Zastanawiałem się jeszcze nad sharpem, ale ona kolory ma lekko przeżółcone i nie przyjmuje 1080p po componencie co dla mojego starego x360 jest bardzo ważne, oraz cenowo mieści się wyżej.
 

pred895

New member
award napisał:
Witam!
stałem sie posiadaczem toshiby 37x3000 i mam problemy z obrazem mianowicie najbardziej z kątami widzenia w pionie! Nawet przy siedzenia centralnie na wprost tego telewizora dół jest ciemny ,a góra jasna W tym telewizorze wystepuje jakas srebrna poświata co przy ogladaniu tego elcedeka pod troche innym kątem niz na wprost jest irytujące nawiasem mówiąć pierwszy raz sie z takim czyms spotkałem (nawet jakieś tanie Lg w supermarkecie nie mialy az takich problemow z katami !)
Przechodząc dalej nastepną irytująca rzeczą jest jasność obrazu (świeci skubaniec i to bardzo) zmiana podswielenia, kontrastu , koloru ,a nawet odcieniu niewiele nam pomaga (zmienie np. podswietlenie z 100% na 20% i roznicy nie widze,a wzrok mam jeszcze dobry...)Zmiana opcji obrazu w moim modelu niewiele daje , telewizor dalej swieci jak glupi ,a czerni jak nie mial tak nie ma....
Przechodząc do czerni, w stosunkowo ciemnych scenach mam połacie niby to czarngo koloru (zero szczegółów) a zmiana parametrow obrazu tez niewiele daje :/ baa mam ustawiony ten dynamiczny kontrast i dalej nic...
Kolejna rzecz ;), która zaczyna mnie już irytować (a mam ten telewizor tylko 10 godzin) to czujnik swiatla zamontowany z przodu obudowy. Zmiana oswietlenia w pokoju nic nie zmienia , a nawet zaświecenie latarką diodową w ten czujnik nie spowoduje zadnych zmian w wyświetlanym obrazie(opcja oczywiscie wlaczona)...

Czy macie jakieś rady dotyczace poprawy obrazu w tym telewizorze?
Bo po dzisiejszym testowaniu tego modelu brak mi juz jakis pomyslow...

Chyba oddam ten panel i wezme cos innego byle z normalnymi katami widzenia i jakaś ładną czernią! Czy mając 4k zł kupi sie
normalny TV z ładną czernią i co najważniejsze szczegółową z normalnymi kątami widzenia i jasnościa?


Mam dokładnie takie same objawy jak ty !!! Telewizor strasznie świeci i żadna regulacja obrazu tego nie chce zmienić ;/ . Moje oczy są juz na krańcu wytrzymałości . Zastanawiam sie nad reklamacją tego Tv.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Próbowałem i szału nie było ale moze u was bedzie ok. Ja przede wszystkim odradzam zabawe kolorami. Najlepiej zostawic na 0.
 

award

New member
Witam :)
@pred895> tą iluminacje da się zmniejszyc, zastosuj takie ustawienia obrazu :
podświetlenie:11
Kontrast: 89
Jasnosc:56
Kolor> jakos ponad 30
Ostrość: 25
MPEG: niski
DNR:autoo
I jakoś na tych ustawieniach da sie oglądać telexpres :p

Jak na matryce IPS to nasze telewizory mają cienkie kąty ale co zrobic:)

PS. ktoś mi ładnie napisał na forum ;P ja chyba mam zaaduże wymagania odnośnie TV...

AAAaaa i jeszcze jedno :p czy to normalne ,że słysze lekkie buczenie dochodzące z TV jak wyłącze głos ?
 
Ostatnia edycja:

koven

New member
U mnie raczej nie slychać buczenia, a nawet jeśli to xbox zagłuszy ;)

Kąty na moje potrzeby są wystarczające, praktycznie z każdego miejsca dosyć długiej kanapy da się oglądać bez problemu TV. Denerwuje mnie natomiast co innego - pilot. Żeby zadziałał należy siedzieć praktycznie na wprost TV i celować w ekran inaczej są duże szanse, że nie zadziała. Fakt ten jest o tyle drażniący, że posiadam kilka innych pilotów na podczerwień i praktycznie każdym z nich można celować w dowolną stronę w pokoju a i tak zadziałają. Chyba szykuje się wymiana na jakieś uniwersalne rozwiązanie..
 

gab

New member
w poniedziałek zakupiłem 42'calową Tosie X3000PG i musze powiedziec że jestem bardzo zadowolony z tego jak się zachowuje pod moim zwykłym i słabym sygnałem z anteny siatkowej :D:D
telewizor super
Już sie niemoge doczekac aż n-ke założe :D
 

dzural

New member
koven napisał:
U mnie raczej nie slychać buczenia, a nawet jeśli to xbox zagłuszy ;)

Kąty na moje potrzeby są wystarczające, praktycznie z każdego miejsca dosyć długiej kanapy da się oglądać bez problemu TV. Denerwuje mnie natomiast co innego - pilot. Żeby zadziałał należy siedzieć praktycznie na wprost TV i celować w ekran inaczej są duże szanse, że nie zadziała. Fakt ten jest o tyle drażniący, że posiadam kilka innych pilotów na podczerwień i praktycznie każdym z nich można celować w dowolną stronę w pokoju a i tak zadziałają. Chyba szykuje się wymiana na jakieś uniwersalne rozwiązanie..

Fakt pilot moze nie jest superczuły aczkolwiek ja nie mam większych problemów nawet z odbiciem od ściany. Może dlatego że mam mały pokój. A jeżeli chodzi o alternatywę to polecam któryś z tych http://www.komputronik.pl/Piloty/Logitech/katalog,kat,3711/
Miałem okazję testować kiedyś model 555 i muszę powiedzieć że fajna sprawa. Co prawda trzeba posiedzieć troche przy konfiguracji ale są gotowe do ściągniecia z netu. Wszystko jednym pilotem. Znajomemu to się udało nawet zdalne załączane rolety w nim zaprogramować :)
 

pred895

New member
award napisał:
AAAaaa i jeszcze jedno :p czy to normalne ,że słysze lekkie buczenie dochodzące z TV jak wyłącze głos ?

Tv zaczyna delikatnie buczeć jeśli kreska podświetlenia zejdzie poniżej 75, tak przynajmniej jest w moim przypadku.
 

beniuasia

Member
W Saturnie w Krakowie

od 14.02.2008 Tosie 37X3000PG będą po 3500 złotych. Czy opłaca się kupic w tej cenie, czy lepiej dołożyc do 37R3500?
 

jersey

New member
Beniuasia, jezeli ogladac bedziesz z min. 3m to dołóż kase do 42" X3000 a jeszcze lepiej X3030 (wbudowany tuner do odbioru naz. TV cyfrowej).
Inaczej juz po I-ym tyg. bedziesz myslec "a jakby ten FullHD wyglądał na 42"? :)
Lepsza pod wzgledem jakosci i wydajnosci z dedykowanym procesorem obrazu jest matryca S-IPS czyli modele o symbolach: C, X, Z. "R" to juz nieco podstarzala technologia MVA choc to wciaz najtanszy "na dzis" 100Hz TV.

Puenta: 42" X3030 - "na dzis" za 4.3K -
http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/189230

Życzę Ci trafnego wyboru i udanej transakcji,
 

beniuasia

Member
Dzięki za rady, oglądał będę z max 2,5 metra dlatego też myślę, że 37" wystarczy. Co do wersji 3030 to nie wiem czy jest sens dopłacac. Aha, mam już Tosię 26A3000PG i jestem z niej zadowolony, obraz na niej z SD kablówka UPC jest zaskakująco dobry.
 

zitom

Member
Nasuwa sie pytanie - gdzie jest błąd? :)
Ale IMO katalog jest raczej bardziej wiarygodny niz strona internetowa...

pozdr
zitom
 

lechoo1899

New member
Czy ktos zaobserwował problem z dźwiękiem po podłączeniue dekodera HD z Cyfry do telewizora 42X3030. Wymieniłem dekoder kartę, antena jest ustatwiona bardzo dobrze i wygląda na to, że albo winny jest kabel(testowałem 2 róźn e za ok 40zł) albo telewizor źle współpracuje z dekoderem.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
jersey napisał:
Lepsza pod wzgledem jakosci i wydajnosci z dedykowanym procesorem obrazu jest matryca S-IPS czyli modele o symbolach: C, X, Z. "R" to juz nieco podstarzala technologia MVA choc to wciaz najtanszy "na dzis" 100Hz TV.

Życzę Ci trafnego wyboru i udanej transakcji,

Hmmm.... no cóż w Z IPS jest tylko do 47 cali, czy jest lepsza pod względem jakości i wydajności- tu się z Tobą do końca nie zgodzę :p. IPS jest matrycą "szybszą" jednak z gorszymi kątami widzenia, natomiast S-PVA ma lepszą czerń i nie ma kątów. A i co do szybkości matrycy to nie ma jej co zarzucić.
 

sadler138

New member
Cześć potrzebuje telewizora Full HD. do 3800-max4000zł.
Koven Pisałeś o podłączenui X360 do TELEWIZORA ale jakiego?X3000?X3000P?X3000PG ???

I czy ten kont widzenia naprawde duzo przeszkadza ???
 

sampras

New member
pred895 napisał:
Tv zaczyna delikatnie buczeć jeśli kreska podświetlenia zejdzie poniżej 75, tak przynajmniej jest w moim przypadku.

U mnie jest identycznie, tzn cicho jest na poziomie 94!!
Czy można się do tego przyczepić i taki telewizor reklamować?:hmm:

Pozdrawiam
 

prozaczek

New member
witam

Moji rodzice maja taki telewizorek SAMSUNG LE46F71B i gram na nim w xboxa360 w Hd obraz jest super i teraz mam takie pytanie czy bede widzla duuza ruznice miedzy samsungiem a toshiba ?? chodzi mi o jakosc obrazu oczywiscie.
 
Do góry