Toshiba 37X3000 full hd co o nim sadzicie?

Qubus

New member
SopranoPL napisał:
Siema pytanko mam, również jeżeli program nie nadaje w 16/9 oglądam w formacie SuperLive1, ale czy po włączeniu tego trybu nie zaczyna u ciebie troszke więcej smużyć[..cut..]
Nie zauważyłem smużenia, czasami niektóre znaczki są faktycznie przycięte ale to mi nie przeszkadza.



ps. Generalnie widać jak każda stacja nadaje w cały świat, szczególnie te polsatowskie pseudo 16:9
 

SopranoPL

New member
fly.high napisał:
mozesz powiedziec jak obnizyles?

Przy TV będę dopiero w środę, ale z tego co pamiętam w ustawieniach obrazu jest taka funkcja jak pozycja wyświtlanego obrazu, mozna obniżyć, podwyższyć, przesunąć w lewo bądź w prawo.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
radek_m_vd - zacząłbym od Sony

40 W 4000 i
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=25741
Live Colour Creation Live Colour Creation to nowa, stosowana tylko w telewizorach Sony BRAVIA technologia Sony, która w porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami LCD rozszerza przestrzeń barw o 30%. Dzięki niej barwy są o wiele wierniejsze i intensywniejsze, a obraz wygląda dokładnie tak, jak w naturze.
p1040832dq4.jpg


Toshiba 40 XF 355.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17550

Nawet w bezpośredniej konfrontacji z plazmą Pioneera pokazuje prawdziwy kunszt kolorystyki . I gdyby nie opisać zdjęcia trudno byłoby wskazać który model jest na tym zdjęciu.
c4921cc81eb1430dmed.jpg
 

sibkods

New member
Czy ktos wie czym róznia sie modele które na koncu posiadaja litery P albo PG ?

Cena Tośki 42X3000 - 4,229 zł
Cena Toski 42x3000 PG - 3397 zł - ...P w podobnej cenie

1. Wiec jest tysiąc złotych różnicy, za co?

2. Czemu te Toshiby maja taki mały kontrast?
3. do odległości 2-4 m polecacie 42 czy 37 ?
4. Gdzie dostane ta Tośkę?
 
Ostatnia edycja:

Qubus

New member
widocznie ktoś ceny nie zaktualizował albo szuka frajera :D

użyj opcji szukaj na forum a dowiesz się co oznaczają literki na końcu - z pewnością nie są warte 1000 zł :p


ps. co do kontrastu - pierwsza podstawowa zasada nie ufaj temu co piszą w specyfikacji poszczególni producenci o kontraście, czasie reakcji, jasności itp.
 

sibkods

New member
P - to złożone są w Kobierzycach,
PG - złożone są w UK

:)


Gdzie kupiliście swoje x3000 ?
Czy znajde jakąs w Zielonej Górze albo w MM w Poznaniu ?
 
Ostatnia edycja:

fly.high

New member
ja jestem z ZG i kupilem Toske 37x3000. tylko ze nie w zielonej a w sklepie internetowym electro.pl. 1 dzien i masz tv u siebie :D polecam.
 

sibkods

New member
Wiem, ze dostane ją we Wrocławiu na 100% , chce wiedzieć czy modele z podwrocławskiej fabryki, nie odbiegają jakością od tych zagranicznych?
 

sibkods

New member
Chiałem się dowiedziec opinie użytkowników, którzy nabyli model z tej fabryki.

Jeszcze jedno pytanie, czytając intensywanie to forum wybrałem dla siebie 3 modele:

1. Toshiba 42x3000
2. Toshiba 40xf355
3. Toshiba 30xZF355

Wiem, że ostatni model jest najlepszy. Czy opłaca się dorzucic trochę i własnie go wybrać? Różnica w obrazie z pozostałymi Toskami jest duża?

Ile Hz ma x3000 ?
 

alyjen

New member
X i XV, XF są 50Hz
Z i ZF są 100Hz


XF i ZF mają matryce pva (lepszy czarny, kąty, trochę wolniejsza) i cienką ramkę telewizora i są od rozmiarów 40" w górę

Jak dla mnie to ranking wyglądałby tak
40ZF->42Z->40XF->42X
ogólnie, możliwości i jakość obrazu
 
Ostatnia edycja:

alyjen

New member
/sigh posiadają zmienną geometrię matrycy jak idzie sygnał 4:3 to telewizor się trochę zwija, jak 16:9 to się rozwija
;) a tak serio to każdy LCD przeskalowuje obraz z 4:3 do 16:9 jedne lepiej inne gorzej
 

foxxx

Banned
UWAGA – OSTRZEŻENIE !

Forum, które aktualnie czytasz, jest założone i prowadzone przez właścicieli jednego z olsztyńskich sklepów RTV sprzedającego pod różnymi szyldami także w internecie (audiovideo.com.pl, e-panasonic.pl, locortv.com.pl). Dlatego radzę daleko idącą ostrożność w sugerowaniu się tzw.„poradami” sprzedawców z tego sklepu (głównie: kiki i ar2). Mają oni swój prywatny interes aby polecać sprzęt tylko określonych firm, których są dealerami.

Kiki, czyli Krzysztof Górski, jest sprzedawcą z Olsztyna i głównym „doradzającym” na forum. Jego syn - ar2, czyli Artur Górski,jest administratorem forum.

UWAGA: na forum pod różnymi nickami działają też inni sprzedawcy z tego samego sklepu.
Kiki i ar2 są dealerami następujących firm będących jednocześnie sponsorami forum: Toshiba, Sharp, JVC, Pioneer i Panasonic. Co za tym idzie polecają oni kupno telewizorów tych właśnie firm – bez względu na ich jakość. Obaj Panowie czerpią z tego wymierne korzyści, m.in.:
- mają stałych reklamodawców na forum (powyższe firmy), czyli stały dopływ gotówki,
- w zamian za stałe polecanie sprzętu tych firm mają przez nie finansowane lukratywne wyjazdy na szkolenia, wystawy i pokazy sprzętu (Berlin, Bangkok, Las Vegas i in.)


Oczywiście kiki i ar2 działają pod płaszczykiem nieskazitelnej uczciwości. Kiki oferuje nawet klientom tzw. prezentację w domu. Ale na taką prezentację można zamówić tylko telewizory wymienionych powyżej firm – żadnych innych. A jeśli już wymusi się na nim TV innej marki to zawsze może go ustawić tak, żeby klientowi od razu wydał się gorszy i go nie wybrał.
Aby uwiarygodnić rzekomą wyjątkowość telewizorów wciskanych nieświadomym klientom, wymyślili plebiscyt na tzw. Złoty Piksel. Reklamują go jako „wybór użytkowników forum hdtv.com.pl”. Niestety to kolejne oszustwo – co roku zwycięzcami są słabe modele Sharpa, Toshiby itd., czyli sponsorów forum i samego plebiscytu.


Nad tym wszystkim można by przejść do porządku dziennego gdyby nie jedno: kiki i ar2 w bezwzględny sposób rozprawiają się z osobami, które na forum ośmielają się choćby tylko wymieniać wady sprzedawanych przez nich TV (nie mówiąc już o całej reszcie). Takie osoby są z forum bezwzględnie usuwane, aby nie psuły rodzinnego biznesu.

Co więc robić żeby dokonać dla siebie najlepszego wyboru?

1. Czytaj forum, ale uważnie – wiele postów jest pisanych przez sprzedawców TV. Oni nigdy nie napiszą o ewidentnych wadach sprzedawanych przez siebie modeli. Warto czytać opinie zwykłych użytkowników, szczególnie tych, którzy wymieniają również minusy posiadanego sprzętu – to z pewnością nie są sprzedawcy. Musisz wierzyć swojej intuicji i przede wszystkim oczom – na końcu ZAWSZE wybierz się do sklepu, najlepiej z wieloma różnymi markami i modelami telewizorów i porównaj je na własne oczy. Im więcej sklepów odwiedzisz tym wybór będzie trafniejszy.

2. Pamiętaj, nie ma idealnego telewizora. Ten kto pisze inaczej (np. kiki w swoich tzw. testach, nota bene budzących rozbawienie wśród fachowców) jest zwykłym cwaniakiem próbującym naciągnąć Cię na dany model. Każdy TV ma jakieś wady. Istotne jest tylko abyś TY je poznał i uznał czy akurat TOBIE one przeszkadzają, czy nie. Oszczędzisz w ten sposób sobie ewentualnych rozczarowań już po kupnie.


Pozdrawiam i życzę udanego wyboru.

 

kivlov

New member
Jak Panowie trzeba uruchomić menu serwisowe i czy jest możliwość sprawdzenia godzin przepracowanych przez TV? Czy wejście, albo zmiany w menu serwisowym wykluczają gwarancję?

Edit: Dzwoniłem do serwisu i dowiedziałem się, że tracę gwarancję po wejściu do trybu serwisowego.
 
Ostatnia edycja:
Do góry