Toshiba 37X3000 full hd co o nim sadzicie?

broda1725

New member
Bez reklam
Qubus niechodzi mi o taki zoom jaki piszesz żeby powiekszyć obraz w jakim się chce miejscu ( w koncu to nie aparat cyfrowy ) tylko rozszeżyć obraz tak żeby pozbyć się pasów z filmów ( divix ).
 

broda1725

New member
Bez reklam
A co niewiesz co to zoom ? jak chcesz to może byc rozszerzenie w pionie.
Czy nie daje możliwości takiej TV, tylko są do wyboru tryby.
 

fly.high

New member
podpowiedzcie mi jak ustawic 37x3000.
te ustawienia LINK z avforum sa jakies badziewne.. podswietlenie 28?! ekran strasznie ciemny... jakie Wy macie ustawienia?

pozdrawiam!

p.s. jak wejsc w menu serwisowe?
 

Qubus

New member
Mi też tamte ustawienia nie leżały - zbyt ciemne i zbyt "ciepłe" do tego mało ostre. Będę w domciu to wrzucę swoje ustwienia. Co serwisowego menu z tamtego forum :
* Turn the TV on.
* Press the {MUTE} button three times on the remote.
* Press the {MUTE} button again on the remote and hold.
* Then press the {MENU} button on the TV's front panel.
* Release both buttons
* There should be a letter "S" on the upper right of the screen.
* Press the {MENU} button on the TV's front panel again.

* Use the {CH+} or {CH-} buttons to select a setting.
* Use the {VOL+} and {VOL-} buttons to adjust the value.
* Turn the set off to exit the Service Menu.
 

robskar

New member
Toshiba 37x3000

Witam !

Mam od mniej więcej miesiąca mam ten model Toshiby 37X3000 i ogólnie jestem z niego zadowolny jednak od początku mam problemy z dzwiękiem po kablu hdmi połaczonym z dekoderem cyfry+hg phillips i na poczatku myslałem ,że to wina dekodera czy też zbyt małej anteny , oprócz tego mniej więcej w tym samym czasie platforma canal+ zmieniała parametry swoich sygnałów i myślałem ,że to też może być przyczną problemów z dzwiękiem ( zanikającym dzwiękiem) zrobiłem wszystko co mozna było zrobić to znaczy wymieniłem dekoder w serwisie na nowy , zmieniłem anteną z 50 cm na 90 cm do dobioru hd , wymieniłem kabel hdmi na dobry jakościowo i to niestety nic nie pomogło dalej dźwięk mi zanika , oprócz tego używam do tego telwizora PS3 podłączonogo przez kabel hdmi i tu wszystko jest ok , dzwięk nie zanika i podobnie przy odbiorze kanałów telwizyjnych za pomocą zwykłej anteny naziemnej równierz z dzwiękim wszystko jest w porządku.
Wczoraj zrobiłem taką próbę połączyłem telewizorz dekoderem za pomocą kabla euro też dobrej jakości i jak narazie z dzwiękiem jest wszystko ok i obraz jest też całkiem niezły a nawet na niektórych kanałach wydaje mi się lepszy niz przez kabel hdmi i co jeszcze bardzo mnie zdziwiło to kanały nadawane przez cyfrę + w hd też odbierają bardzo dobrze i nie obcinają obrazu i ten obraz wydaje się lepszy od tych zwykłych kanałów a mam to podłączone w tej chwili przez kabel euro a nie hdmi.
Bardzo proszę o jakiś komentarze w tej sprawie , może ktoś miał podobne problemy do moich i będzie i mógł cos poradzić lub wyjaćnić.

Pozdrawiam Robert
 

fly.high

New member
Qubus napisał:
Mi też tamte ustawienia nie leżały - zbyt ciemne i zbyt "ciepłe" do tego mało ostre. Będę w domciu to wrzucę swoje ustwienia. Co serwisowego menu z tamtego forum :

Qubus, co z tymi ustawieniami? podasz? :D w menu serwisowe wszedłem ale za chiny nie wiem co tam można robić, nie chce nic zmieniać żeby nie popsuć. tylko jestem ciekaw jak sprawdzic czas dzialania matrycy.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Podawałem juz kiedys moje ustawienia. Teraz zmieniłem czerwony i kolory są jeszcze lepesze. Może komuś sie przyda. Ktoś wczesniej sie zastanawiał nad sharpem x20. Odradza. Kiki tez przyznał ze x3000 ma lepsze skalery SD.
 

Attachments

  • 1.JPG
    1.JPG
    148,9 KB · Wyś: 206
  • 2.JPG
    2.JPG
    139 KB · Wyś: 200
  • 3.JPG
    3.JPG
    158,5 KB · Wyś: 201
  • 4.JPG
    4.JPG
    153,1 KB · Wyś: 198

Qubus

New member



To są ustawienia na bardzo słoneczny dzień - w nocy zdejmuję podświetlenie - generalnie to z av forum zmodyfikowane pod moje oko bo bez modyfikacji nie bardzo mi pasowały. Trzeba brać poprawkę, że różnie tv mogą być skalibrowane, różne warunki oświetleniowe i każdy może trochę inaczej postrzegać obraz. Starałem się znaleźć jakiś kompromis pomiędzy sygnałem sd a dvd/divx i full hd.
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
1. Czemu wy tak kombinujecie z tymi ustawieniami ?
2. Czy te orginalne są aż tak tragiczne że sie nieda oglądać ?
3. Czy po tych waszych kalibracjach poprawiaja sie kąty oglądania ?
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
1 u mnie byłó tragicznie, twarze jak z plasteliny
2 odp powyzej
3 mam maly pok 16 m i jak tv wisi na srodku sciany to nie mam mozliwosci spawdzic jego kątów. jednak na podstawie tego co moge zauważyc to uważam ze robienie z tego duzego problemu jest przesadą
 

Qubus

New member
1) Każdy ustawia pod "swoje oko" - mi np. nie pasowały ustawienia z avforum bo było za ciemno, zbyt "ciepło" i nieostro.

2) ustawienia fabryczne w trybie 1 polegały na podkręceniu większości wartości na max - może to ładnie wygląda na półce w sklepie gdzie wszystkie TV stoją tak podkręcone. Pomijam już nienaturalne kolory ale podświetlenie na max wieczorem daje ładnie po oczach :) - ja ustawiam 40-50 podświetlanie na wieczór.

3) Kąty oglądania nie mają nic do ustawień, inna sprawa, że u siebie nie zauważyłem jakiś większych problemów z kątami. Normalnie oglądam na wprost około 3-4 metrów (godzina 12 jeżeli przyjmiemy tarczę zegarową jako odniesienie). Zdarza mi się oglądać telewizję w czasie ćwiczeń na trenażerze z około 2-2,5 metrów pod kątem -> godzina 13:30 i nie ma problemów z kolorami. Poza tym zawsze można skorzystać z obrotowej podstawy tv jeżeli ktoś widzi jakąś różnicę.


Generalnie po miesiącu od zakupu jestem zadowolony. Skaler pracuje bardzo ładnie najczęściej przy 4:3 obrazie sd używam trybu superlive1 - bardzo dobrze sprawuje się ten tryb przy oglądaniu F1. Przy normalnych oglądaniu nie rejestruję smużenia - na teście stołu bilardowego w Windows Media Center widać ale pewnie nie jeden droższy model też ma z tym problem - widziałem kilka niby 6 ms monitorów komputerowych które też sobie nie radziły z tym testem :p. Obraz full hd z komputera i blue-ray bajka, trochę dziwnie się pracuje w internecie na tylu calach :).

Jak na kwotę 2800 zł - jestem zadowolony dobry stosunek ceny do jakości, nie żałuję że anulowałem zamówienie na Sharpa X20E za 3600 zł bo pewnie różnicy bym nie zauważył. Acha mała ciekawostka 0 uszkodzonych pixeli :D.
 
Ostatnia edycja:

it24

New member
Jak wygląda u was czcionka w rozdzielczości full hd. Mam ustawione szczegółowe skalowanie, ale nadal czcionka jest niewyraźna, czasami nawet nieczytelna. Filmy .mkv, divixy i dvd, wyglądają super, jedynie ta czcionka.
 

it24

New member
Z tą czcionką to jakaś dziwna rzecz, na stronach internetowych, są ostre i wyraźne, pisze to siedząc z pół metra od ekranu i teks żyleta, ale już np. nazwy zakładek w firefox'ie, menu start, podpisy pod ikonkami na pulpicie, to już są jakieś pokaleczone.
 

radek_m_vd

New member
witam,
mam dylemat, tzn. chcę wybrać coś pomiędzy następującymi modelami:
1) tośka 37x3000pg
2) tośka 37xv500pg
3) sony 40v3000
4) philips 37pfl5603d
5) sharp 37x20e
tv będzie umieszczony w salonie 30m2, podłączony do n-ki, ma służyć do oglądania programów oraz czasami filmów
z góry dziękuję za (p)odpowiedź
 

SopranoPL

New member
Qubus napisał:
Generalnie po miesiącu od zakupu jestem zadowolony. Skaler pracuje bardzo ładnie najczęściej przy 4:3 obrazie sd używam trybu superlive1 - bardzo dobrze sprawuje się ten tryb przy oglądaniu F1. Przy normalnych oglądaniu nie rejestruję smużenia - na teście stołu bilardowego w Windows Media Center widać ale pewnie nie jeden droższy model też ma z tym problem - widziałem kilka niby 6 ms monitorów komputerowych które też sobie nie radziły z tym testem
Siema pytanko mam, również jeżeli program nie nadaje w 16/9 oglądam w formacie SuperLive1, ale czy po włączeniu tego trybu nie zaczyna u ciebie troszke więcej smużyć, w związku z tym, że obraz jakby dostaje wiekszego zoomu? czy może mi sie wydaję, bo jeżeli mialbym oglądać programy nie dostosowane do formatu 16/9 (czyli 4/3) w formacie szerokokątnym to "ryje" :) wydają mi się za grube,i druga sprawa czasem obcina znaczki programów, trochę obniżyłem obraz i w zasadzie jest ok, jak ty sobie z tym poradziłeś?
 
Ostatnia edycja:

SopranoPL

New member
radek_m_vd napisał:
witam,
mam dylemat, tzn. chcę wybrać coś pomiędzy następującymi modelami:
1) tośka 37x3000pg
2) tośka 37xv500pg
3) sony 40v3000
4) philips 37pfl5603d
5) sharp 37x20e
tv będzie umieszczony w salonie 30m2, podłączony do n-ki, ma służyć do oglądania programów oraz czasami filmów
z góry dziękuję za (p)odpowiedź

Konkretngo modelu Tobie nie doradze, sam mam 37 C3500, i jest zajebista, moge doradzic w kwestii wielkości, mam do Tv 2,5 metra i 37 dla mnie w sam raz, dlatego Tobie z racji że masz wiekszy pokój i będzie to salon, proponowałbym cos więcej niż 37 cali, a z modeli wybrałebym Toshibe.
 
Do góry