Toshiba 37X3000 full hd co o nim sadzicie?

agnikos

New member
remigiusz napisał:
dzural - czy przy tym połączeniu dvi - hdmi masz dzwięk na tv, czy zastosowałeś jakiś dodatkowy kabel ? cyfrowy czy analogowy?
[/Złącze DVI nie
presyła dzwięku,trzeba zastosować dodatkowy kabel miniJACK-2xCHINCH (z tyłu telewizora jest specjalne wejście PC/HDMI AUDIO na dwa chinche).Mam ten telewizor od dwóch tygodni,kupiony w MEDIA MARKT w Gdańsku za 3800.Sprawuje się bardzo dobrze nawet na sygnale ze zwykłej kablówki:eek:k: Jedyny jego minus to słabe kąty-przy oglądaniu z boku czerń robi się szara.quote]
 

klucha3

New member
Także zwróciłem uwage na Tośke z serii X. Mam przed kupnem 42" pytania:
- jak jest z serwisowaniem bo nie mogę znależc serwisu w Polsce
- jeśli chodzi o tuner dvb-t ,jest w kompresji 2 czy 4 (chodzi o serie 3030)

Pozdrawiam
 

skydiver86

New member
LCD 37"-42" do 4500zł

Witam
szukam LCD 37"-42" do 4500zł, zastanawiam się nad -TOSHIBA 37C3500PG, Sony KDL-37P3020, Sony KDL-40S2510,LG 37 LF 65R,Samsung LE37S81B i LG 42LC41
TV bedzie stał w pokoju 25m2 widny bo od strony południowej. Będe ogladał tv z 3-4m. Który z nich wybrać?, może jeszcze jakis inny?
Pozdrawiam.
 

agnikos

New member
skydiver86 - przy odległości 3-4m ekran 42" to jest minimum żeby mieć jakąś przyjemność z oglądania.Polecał bym ci Toshibę 42X3000-Full HD,naprawdę dobry telewizor i osiągalny w okolicach twojej ceny.:eek:k:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sprawdź od sprawdzenia testów:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17976
Nawet obrazy polskiej telewizji z odległości 1 metra robi wrażenie stopniem skalowania.
d4050f2f2f8be744med.jpg


http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19475
teraz zaczynamy od najczęściej wykorzystywanego sygnału - SD.
Juz na pierwszy rzut oka cieszy nasycenie i wyrazistość skalowaniea borazu i to z odległości 1, 5 metra.
1fbbed78ad3d19e5med.jpg


http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19222
Co do sygnału analogowego - to skalowanie daje dowód dużej płynności
obrazu . Aczkolwiek owe 120 HZ reklamowane - to przy częstotliwości sieciowej 50 Hz w Polsce jest zwykłym "niedopowiedzeniem" marketingowym.
00029a6e97a67c18med.jpg
 

akai

New member
Dolaczam sie do pozytywnych opinii na temat Tośki 37x3000. Dziala wysmienicie, sygnal mam z cyfry polsat i jest wiecj niz ok, pieknie rysuje, do skalowania trzeba sie przyzwyczaic ale jest naprawde dobre. Podlaczenie PC nie nastręcza zadnych trudnosci - testowalm 2 lapy na XP po D-Dubie, i na Viscie po HDMI - roznica ogromna na rzecz oczywiscie HDMI. Oba chodzily bez problemow, tyle ze HDMI lapal full'a a D-SUB okno w zaleznosci od rozdzialki. Sam design jest ladny, polysk nie razi jak w samsungach, pilot swietny, masa opcji i ustawien - jestm bardzo zadowolony. Ogladam z odleglosci 1,8 - 2m. Z tej odleglosci nawt format 4:3 wystarcza w zupelnosci. Za cene 3700zl full HD to naprawde dobry wybor.
 

akai

New member
ustawienia

dwie sprawy:
- czy mozecie sie podzielic ustawieniami jakie prefrujecie w x3000 ?
- mam problem z wyświetlaniem filmów (via HDMI) z lapa, na kompie wszystko gra i smiga, a na tv jest czarny ekran (ale tylko w playerach - chodzi o same filmy). Domyslalm sie ze moze chodzic o codeki ale skoro lap wszystko pieknie wyswietla to czemu nie tv ? stosowalem paczki dvix, k-lite i all-in-one, nie pomoglo. Cala reszta czyli system, gry, net itd igielka. I jeszcze jedno, z innym lapem przez d-suba aviki chodzily na tv ok a rmvb nie, na kompie wyswietla ladnie a na tv poklatkowo - przyczyna ?
 

koven

New member
Musisz w sterownikach karty graficznej włączyć odpowiedni tryb tzw. overlay(jeśli dobrze pamiętam), żeby zobaczyć obraz na obu monitorach, albo ustawić TV jako ekran podstawowy (co wolisz). Jeśli masz nvidie to ustawienia są ukryte, w ATI nie wiem gdzie jest ta opcja, bo już dawno nie maiałem tej karty
 

award

New member
Witam!
stałem sie posiadaczem toshiby 37x3000 i mam problemy z obrazem mianowicie najbardziej z kątami widzenia w pionie! Nawet przy siedzenia centralnie na wprost tego telewizora dół jest ciemny ,a góra jasna W tym telewizorze wystepuje jakas srebrna poświata co przy ogladaniu tego elcedeka pod troche innym kątem niz na wprost jest irytujące nawiasem mówiąć pierwszy raz sie z takim czyms spotkałem (nawet jakieś tanie Lg w supermarkecie nie mialy az takich problemow z katami !)
Przechodząc dalej nastepną irytująca rzeczą jest jasność obrazu (świeci skubaniec i to bardzo) zmiana podswielenia, kontrastu , koloru ,a nawet odcieniu niewiele nam pomaga (zmienie np. podswietlenie z 100% na 20% i roznicy nie widze,a wzrok mam jeszcze dobry...)Zmiana opcji obrazu w moim modelu niewiele daje , telewizor dalej swieci jak glupi ,a czerni jak nie mial tak nie ma....
Przechodząc do czerni, w stosunkowo ciemnych scenach mam połacie niby to czarngo koloru (zero szczegółów) a zmiana parametrow obrazu tez niewiele daje :/ baa mam ustawiony ten dynamiczny kontrast i dalej nic...
Kolejna rzecz ;), która zaczyna mnie już irytować (a mam ten telewizor tylko 10 godzin) to czujnik swiatla zamontowany z przodu obudowy. Zmiana oswietlenia w pokoju nic nie zmienia , a nawet zaświecenie latarką diodową w ten czujnik nie spowoduje zadnych zmian w wyświetlanym obrazie(opcja oczywiscie wlaczona)...

Czy macie jakieś rady dotyczace poprawy obrazu w tym telewizorze?
Bo po dzisiejszym testowaniu tego modelu brak mi juz jakis pomyslow...

Chyba oddam ten panel i wezme cos innego byle z normalnymi katami widzenia i jakaś ładną czernią! Czy mając 4k zł kupi sie
normalny TV z ładną czernią i co najważniejsze szczegółową z normalnymi kątami widzenia i jasnościa?
 
Ostatnia edycja:

Warkam

New member
Ja mam od tygodnia 37X3000PG i jestem zachwycony. Obraz jest super, kolory, ostrość itd. Znajomy który ma 32" Panasonica był w szoku, gdy to zobaczył ( chce już go sprzedać). Szczerze mówiąc przed zakupem tego telewizora Toshiba kojarzyła mi się tylko z Laptopami, ale gdy przyszło mi kupić TV poczytałem i uznałem , że warto spróbować i jestem zachwycony. Polecam naprawdę. Świetnie wygląda , do tego głośniki Onkyo są montowane. Po prostu SUPER.
 

award

New member
@ Warkam: a powiedz mi jakie masz ustwaienia obrazu. Czy tez masz taka dziwna poswiate patrzac pod roznymi katami?aaa i jak jasnosc i czy czujnik swiatla dobrze ci pracuje?
 

akai

New member
dzieki, pomoglo :) ogolnie rewelacja, wreszcie rozdziala full HD, wszystko piknie smiga, wystarczylo ustawic tv jako podstawowy.
 

dzural

New member
award napisał:
Witam!
stałem sie posiadaczem toshiby 37x3000 i mam problemy z obrazem mianowicie najbardziej z kątami widzenia w pionie! Nawet przy siedzenia centralnie na wprost tego telewizora dół jest ciemny ,a góra jasna W tym telewizorze wystepuje jakas srebrna poświata co przy ogladaniu tego elcedeka pod troche innym kątem niz na wprost jest irytujące nawiasem mówiąć pierwszy raz sie z takim czyms spotkałem (nawet jakieś tanie Lg w supermarkecie nie mialy az takich problemow z katami !)
Przechodząc dalej nastepną irytująca rzeczą jest jasność obrazu (świeci skubaniec i to bardzo) zmiana podswielenia, kontrastu , koloru ,a nawet odcieniu niewiele nam pomaga (zmienie np. podswietlenie z 100% na 20% i roznicy nie widze,a wzrok mam jeszcze dobry...)Zmiana opcji obrazu w moim modelu niewiele daje , telewizor dalej swieci jak glupi ,a czerni jak nie mial tak nie ma....
Przechodząc do czerni, w stosunkowo ciemnych scenach mam połacie niby to czarngo koloru (zero szczegółów) a zmiana parametrow obrazu tez niewiele daje :/ baa mam ustawiony ten dynamiczny kontrast i dalej nic...
Kolejna rzecz ;), która zaczyna mnie już irytować (a mam ten telewizor tylko 10 godzin) to czujnik swiatla zamontowany z przodu obudowy. Zmiana oswietlenia w pokoju nic nie zmienia , a nawet zaświecenie latarką diodową w ten czujnik nie spowoduje zadnych zmian w wyświetlanym obrazie(opcja oczywiscie wlaczona)...

Czy macie jakieś rady dotyczace poprawy obrazu w tym telewizorze?
Bo po dzisiejszym testowaniu tego modelu brak mi juz jakis pomyslow...

Chyba oddam ten panel i wezme cos innego byle z normalnymi katami widzenia i jakaś ładną czernią! Czy mając 4k zł kupi sie
normalny TV z ładną czernią i co najważniejsze szczegółową z normalnymi kątami widzenia i jasnościa?

award -> Szczerze mówiąc dziwię się że coś takiego u Ciebie występuje. Może masz wadliwy albo nie do końca skalibrowany TV (przez fabrykę). Może po prostu wymień go na inny egzemplarz. Ja u siebie niczego takiego nie zaobserwowałem, fakt kąty boczne nie są imponujące ale żeby aż takie cuda występowały jak u ciebie to nie zaobserwowałem. Zresztą może po prostu ty jesteś bardziej wymagający ale jeżeli tak to nie ta liga TV i nie w tych cenach. Ja głównie używam go do oglądania wszystkiego z kompa + MULTIMEDIA i nie narzekam. Pozdrawiam.
 

kielonik

New member
mam pytanie na temat obsługi HDCP przez ten telewizor. Zamierzam podłączyć kompa który posiada wyjście DVI natomiast karta nie obsługuje HDCP. Chcę użyć kabla DVI-HDMI. Czy obraz wogóle będzie wyświetlony i czy uzyskam rozdziałkę fullHD?
 

dzural

New member
kielonik napisał:
mam pytanie na temat obsługi HDCP przez ten telewizor. Zamierzam podłączyć kompa który posiada wyjście DVI natomiast karta nie obsługuje HDCP. Chcę użyć kabla DVI-HDMI. Czy obraz wogóle będzie wyświetlony i czy uzyskam rozdziałkę fullHD?

Bez problemu uzyskasz fullHD na takim kablu tylko pamietaj o włączeniu opcji "DOKŁADNE SKANOWANIE". Problem będzie dopiero wtedy gdy podłączysz do kompa naped HDDVD lub Blue-Ray albo spróbujesz odtworzyć materiał zrzucony z tych nośników na dysk. Ja odtwarzam materiał HD zakodowany w MKV i nie ma problemu, to samo tyczy się np: AVI-ków.
 

award

New member
Witam !
po kilku dniach testowania tego modelu doszedlem juz do dobrania (chyba) optymalnych ustawien jeżeli chodzi o obraz.
Patrzac na wprost mam juz prawie upragniona czerń ;) inne kolory typu zieleń bądz czerwień są bardzo ładne ! Nawiasem mówiąc jestem mile zaskoczony ! Jeżeli chodzi o tą nieszczesną srebrzystą poświatę to zmniejszyła sie dość znacznie (podświetlenie matrycy ustawiłem na poziomie 15 lub 20) i ogladanie na wprost bądz z lekkiego boku sprawia miłe wrażenie. Ale jeżeli podejdzie sie do telewizorka i popatrzy sie na niego pod troche wiekszym kątem to nadal obraz staje sie srebrny. Byłem dzisiaj specjalnie w kilku sklepach z telewizorami aby przekonać sie czy nie przeginam z wymaganiami stwianymi mojej Tosi 8). Ogladałem jekiegoś LG 37LC41 (oglądając go poprosilem nawet o małe krzesło żeby obejrzeć go pod każdym kątem) i z przykrościa stwierdzam ,ze ten tani telewizor nie problemów z kątami :roll: pod każdym kątem obraz był jednakowy i nie zmienial sie. Identycznie było z Samsungiem 37R82B.
Porobiłem dzis wieczorkiem kilka zdjęc obrazujacych w czym twki problem...

Tutaj pierwsze zdj. obraz na wprost (troche nieostre poniewaz fotografowi trzęsą sie ręce:-D) ale obraz nie budzi zadnych zastrzezen.
http://img502.imageshack.us/img502/8604/tv1zu8.jpg

Drugie zdj. podchodzimy z boku (aparat nie oddaje tego w calosci ale obraz staje sie pod tym katem caly siwy) http://img516.imageshack.us/img516/6379/tv2pe4.jpg

Trzecie zdj. obraz ogladany od góry też staje sie siwy http://img516.imageshack.us/img516/2408/tv3yf1.jpg

Czwarte i ostatnie http://img502.imageshack.us/img502/5969/tv4tp6.jpg


Czy użytkownicy tego modelu, którzy są na tym forum mają podobny efekt obrazu podczas patrzenie pod różnymi kątami?

PS. będąc w avansie szukałem usililnie telewizorów Toshiby i znalazłem tylko jeden model 32" (jakiś podstawowy) i też miał ten poblem z blednącym obrazem, a obok niego stal philips , który wg. danych katalogowych miał katy widzenia tylko 176 w pionie i poziomie ale za to patrzać na niego z boku obraz pozostawał taki sam czego o Tosi powiedzieć nie można:(

Aha gdzies w jakimś temacie na tym forum czytalem o kalibracji i menu serwisowym w toshibach czy ktoś mogłby przybliżyć czy takie coś jest możliwe do zrobienia w moim x3000 ?

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi i życzę miłej nocy ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli masz problem tylko z kątami to trzeba było wybierać tylko 37 Lz 70 Panasonica lub Hitachi 37 X01 .
 

kielonik

New member
Bez problemu uzyskasz fullHD na takim kablu tylko pamietaj o włączeniu opcji "DOKŁADNE SKANOWANIE".



Niestety podłączyłem i nie mogę włączyć pełnego skanowania. Obraz nie wyświetla się Na d-sub jest ok. ale dvi-hdmi nie idzie na moim radeonie 9800pro. może jeszcze jakaś rada jak to ustawić żeby poszło? Jak włączyć to pełne skanowanie?
 
Do góry