Toshiba 37X3000 full hd co o nim sadzicie?

sowa4

New member
szwejk napisał:
Padło już to pytanie ale nikt nie odpowiedział.

Czy ktoś wie czym różnią się modele oznaczone x3000, x3000P, x3000PG ?

no wlasnie --> tez nie moge znalezc;]

i jeszcze roznice miedzy 37X.... a 37A....

dzieki pozdrawiam
 

dzural

New member
kielonik napisał:
Niestety podłączyłem i nie mogę włączyć pełnego skanowania. Obraz nie wyświetla się Na d-sub jest ok. ale dvi-hdmi nie idzie na moim radeonie 9800pro. może jeszcze jakaś rada jak to ustawić żeby poszło? Jak włączyć to pełne skanowanie?

DOKŁADNE SKANOWANIE włączasz w TV tam gdzie wybierasz tryby obrazu (Kino, Live, itd..) Rozumiem że u Ciebie jest problem w ogóle z wyświetleniem obrazu na TV i to jest raczej wina ustawień w sterownikach karty graf.
Pozdro
 

award

New member
Dzisiaj dostalem kabelek dvi-hdmi i postanowilem podlaczyc go odrazu ;) na samym poczatku podlaczylem kabelek do laptopa, telewizor przelaczylem na tryb hdmi1, co ciekawe opcja dokladne skanowanie jest u mnie nie dostepna (szary odcien czcionki). Nie przejmujac sie tym zbytnio zaczalem ostawiac opcje w ustawieniach obrazu, telewizor wystartował widzialem pulpit :p ale rozdzielczosc ekranu wynosila 1280x800 czyli taka sama jak w laptope, wiec przestawilem na 1920x1080 i telewizor zamarł (mam karte w tym laptopie radeona x700) czyli pojawil sie czarny ekran zamiast pulpitu.

Druga próbe podlaczenia postanowilem zrobic na komputerze stacjonarnym, tu w odwrotnosci do laptopa ekran po wlaczenia komputeraz stal sie odrazu czarny i to wszystko , brak reakcji na przycisk na pilocie od foramtowania(inne przyciski chodziły tzn.wejscie do menu lub zmiany kontrastu) wiec pomimo checi nie moglem dac na to pelne skanowanie i obraz az do zaladowania sie windowsa pozostal czarny

Czy jest mozliwosc aby ten tv pracowal jako monitor od uruchomienia komputera ? Bez problemu mozna ustawic go jako drugi monitor w zakldakach catalyst ale bym chcial zeby pracowal normalnie jako monitor czyli bez wchodzenia na innym monitorze i przestawianiu w opcjach zeby byly dwa monitory...
Aha i czy macie ustawione tą Tosie w trybie 1920x1080 bo ja nie moglem takiej rozdzielczosci ustawic...
aha w drugim komputerze tez mam karte ATI model x800

pozdrawiam
 

Franiu

New member
dzural napisał:
award -> Ja głównie używam go do oglądania wszystkiego z kompa + MULTIMEDIA i nie narzekam. Pozdrawiam.

Rozumiem, że ten TV bez problemu działa z HDCP, która wymagana jest przez dekoder cyfrówki MULTIMEDIA MMP 5800C, tak? Słyszałem, że nie które TV mają z tym problemy. Też zamierzam głównie używać TV do kompa (oglądanie zdjęć oraz inne funkcję Windows Media Center) więc to chyba będzie ten strzał...

Franiu
 

dzural

New member
Franiu napisał:
Rozumiem, że ten TV bez problemu działa z HDCP, która wymagana jest przez dekoder cyfrówki MULTIMEDIA MMP 5800C, tak? Słyszałem, że nie które TV mają z tym problemy. Też zamierzam głównie używać TV do kompa (oglądanie zdjęć oraz inne funkcję Windows Media Center) więc to chyba będzie ten strzał...

Franiu

Jak najbardziej tak! Ja używam tego TV właśnie jako jedyny monitor do kompa rodzaju mediacenter i wszystko smiga wysmienicie. Karta graficzna to ASUS GF 7900GT i to wlasnie do niej mam podpiety TV który pracuje w rozdzielczości 1920x1080. Co do MMP 5800C to nie wiem bo pisząc MULTIMEDIA miałem na myśli zwykłą kablówke po kablu antenowym. Obraz jest świetny co prawda kąty nie są imponujące ale w końcu ja zawszę siedzę na wprost a nie w kącie także nie zwracam na to uwagi.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
A czy tez tak macie ze obraz z kompa jest na cały ekran tv tylko wtedy gdy ustawicie rozdzielczosc min na 720? Ponizej niej obraz z kompa jest tylko na czesci ekranu . Troche mnie to irytuje bo przy 720 i wiecej, czcionki z kompa sa małe i zeby zobaczyc chociazby nazwy folderów to musze podchodzic pod tv.
 

Franiu

New member
dzural napisał:
Jak najbardziej tak! Ja używam tego TV właśnie jako jedyny monitor do kompa rodzaju mediacenter i wszystko smiga wysmienicie. Karta graficzna to ASUS GF 7900GT i to wlasnie do niej mam podpiety TV który pracuje w rozdzielczości 1920x1080.

Ja mam zitegrowaną na płycie ATI Radeon X1250 z HDMI teoretycznie obsługującym 1920x1080p więc chyba też powinno być oki. Boje się tylko ochrony HDCP przy dekoderze TELEWIZJI KABLOWEJ MULTIMEDIA (podobno ten telewizor to obsługuje, ale z róznymi modelami róznie to bywa u konkretnych dostawców cyfrówki).

A mam jeszcze jedno pytanie: czy ten telewizor ma funkcję PIP (w opisie nie znalazłem, ale są tam czasem błędy)?
 

dzural

New member
Franiu napisał:
Ja mam zitegrowaną na płycie ATI Radeon X1250 z HDMI teoretycznie obsługującym 1920x1080p więc chyba też powinno być oki. Boje się tylko ochrony HDCP przy dekoderze TELEWIZJI KABLOWEJ MULTIMEDIA (podobno ten telewizor to obsługuje, ale z róznymi modelami róznie to bywa u konkretnych dostawców cyfrówki).

Ten TV napewno obsługuje HDCP (sprawdzałem z N-ką).

Franiu napisał:
A mam jeszcze jedno pytanie: czy ten telewizor ma funkcję PIP (w opisie nie znalazłem, ale są tam czasem błędy)?

Niestety nie posiada PIP :(
 

dzural

New member
Tomek Koko napisał:
A czy tez tak macie ze obraz z kompa jest na cały ekran tv tylko wtedy gdy ustawicie rozdzielczosc min na 720? Ponizej niej obraz z kompa jest tylko na czesci ekranu . Troche mnie to irytuje bo przy 720 i wiecej, czcionki z kompa sa małe i zeby zobaczyc chociazby nazwy folderów to musze podchodzic pod tv.​

Zmień we Właściwościach ekranu w zakładce "Wygląd" wielkość czcionki na "duże" lub "bardzo duże". Może to pomoże.
 

Franiu

New member
Niestety nie posiada PIP :([/quote]

A są w nim jakieś inne przydatne gadżety (jest niby mnóstwo wymienionych technologii, ale czy któraś się faktycznie do czegoś przydaje, czy są to tylko chwyty marketingowe)? F
 

dzural

New member
TuBaHD napisał:
dzural jak sie prezentuja filmy x264(mkv) w 720p na rozdzialce FullHD, chodzi mi czy wygladja zajefajnie czy lepiej puszczac tylko w 1080p?

Wyglądają "zajefajnie" pod warunkiem dobrego zakodowania bo w zaleznosci od filmu jedne zajmuja okolo 4,5 GB a inne np 7GB. W sumie to spotkałem się tylko z jednym filmem który wyglądał słabo a mianowicie Piraci z Karaibów. A reszta jak do tej pory wygląda jak to napisałeś "zajefajnie"
 

kielonik

New member
SŁUCHAJCIE WSZYSCY!!!
Można podłączyć wszystkie sprzęty w fullHD jednak urządzenie z którego nadawany jest sygnał MUSI posiadać obsługę HDCP bo Toschiba współpracuje z tą technologią. I wszystko :)
 

dzural

New member
kielonik napisał:
SŁUCHAJCIE WSZYSCY!!!
Można podłączyć wszystkie sprzęty w fullHD jednak urządzenie z którego nadawany jest sygnał MUSI posiadać obsługę HDCP bo Toschiba współpracuje z tą technologią. I wszystko :)

Tyczy się to oczywiście sprzętu typu stacjonarne odtwarzacze,konsole ale nie np: komputerów. Ja mam kompa podłączonego do TV kablem DVI->HDMI z karty graficznej GF 7900GT a ona bynajmniej nie obsługuje HDCP ale wszystko śmiga wyśmienicie (oprócz oczywiście napedu HD-DVD lub Blue-Ray podłączonego do kompa). Wszystko inne czyli filmy w avi (HD),mkv (HD).
 

alsen

New member
Tak czy inaczej, trzeba przyznać ze kontrast w tej Tosi jest mizerny....
Jak odczucia ?
Nie posiadam tego modelu, ale zastanawiam sie nad kupnem.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Mam ją od grudnia i juz sie przyzwyczaiłem ale szału jakos nie ma. Przesiadłem sie z jvc i przy nim kolory w toshibie wychodza takie sine. Oczywiscie teraz jakos ta róznica mi sie zaciera bo sprzedałem jvc i nie mam porównania. Na koniec powiem tak, osoby , które nie miały wczesniej lcd moga byc z niego nawet zadowolone jednak ja bym chyba drugi raz go nie kupił
 

alsen

New member
Ja co prawda nie mam lcd, ale wystarczy ze pojade do rodzicow i nie moge napatrzec sie na cud obraz w samsungu z piekną prawdziwą czernią. Wiem ze czern to podstawa. Chce mieć zywe kolory a nie jakieś wyblakłe i mizerne szarości.
Wiadomo, oczekiwania są różne.
 

koven

New member
Wrzuce swoje kilka groszy do dyskusji o tym LCD. Pobawiłem się nim trochę i: jak zawsze podstawa to dobre ustawienia. Większośc ustawień można dokonać z poziomu menue, jednak żeby ustawić ładne przejścia tonalne pomiędzy gradjacjami szary-czarny trzeba zerknąć do ustawień serwisowych. Kolory na tym LCD prezentują się bardzo ładnie i nikt mi nie wmówi, że taki samsung w którym barwy są aż przesterowane i skóra świeci się na żółto ma jakieś szanse przy porównaniu nie wspominając już o wypalaniu oczu. Ostatnio przeprowadziłem sie i kilka miesięcy ze względu na brak TV musiałem jechać na 22" LCD podłaczonym do kompa i napędzanym przez Saphire Theatrix na układzie najlepszym na rynku komputerowym układzie telewizji analogowej (dostępnym w PL - w US jest jeszcze nowsza wersja) ATI TV Wonder 550 Pro z 12 bitowym przetwornikiem obrazu i filtrami grzebieniowymi 2 i 3D. Prezentowany obraz był kiepski nie łapało mi jednego kanału (MTV Base - kablówka SAV w Białymstoku). Część kanałów lekko śnieżyła. Z obawą kupowałem LCD. Wprawdzie kupowałem go do używania przede wszystkim z sygnałem 720p/1080p jednak pozostaje żona, która ogląda kablówkę. Po przyjściu TV (i perypetiach ze sklepem sirius.pl) miałem problemy z wyjsciem z trybu telewizji cyfrowej (zerknięcie do manualu rozwiązało problem :D - TV ponoć bezpośrednio od Toshiby, brak instrukcji PL, więc jak ktoś nie zna jednego z języków zawartych w książeczce może mieć problem). To co zobaczyłem na ekranie po wykonaniu skanu rozwiało wszystkie moje wątpliwości - da się oglądać! Jakość może nie jest powalająca - wiadomo, rozdzielczość - jednak brak jest śnieżenia a jakość jest co najmniej poprawna. Jestem bardzo miło zaskoczony. Podłączyłem po componencie X360 i tu już wogóle szczękopad. Filmy 720p/1080p i gry upscalowane oraz natywnie działające w 1080p wyglądają fantastycznie. W swojej półce cenowej i w rozmiarze 37" Tośka nie ma konkurencji - moja całkowicie obiektywna opinia :p.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Widzisz to wszystko zależy z czego sie przesiadasz. Jakbys sie przesiadał np tak jak ja z jvc to bys inaczej mówił i obraz mam dobrze ustawiony bo nawet w chwili desperacji wykupiłem od kikiego kalibracje. Na dzien dzisiejszy po pewnych poprawkach tejze kalbracji bo wiadomo ze kazde oko jest inne i trzeba dopasowac "pod siebie" tez uwazam ze jest poprawnie. Jednak nie po to zmieniałem tv po 10 miesiacach zeby było poprawnie tylko myslałem ze bedzie rewelka.
 
Do góry