Teraz Android w każdym telewizorze !!! W Twoim telewizorze również .

janusz

New member
Bez reklam
Odroid jest chyba na razie tylko u koreańskiego producenta tam nie ma szans na wysyłkę jako prezent, chyba, że już można kupić na serwisach aukcyjnych.
 

matek451

New member
W aukcji jest opcja darmowej przesyłki przez China Post. Stad tak długi termin przesyłki, poza tym zmieniły się przepisy w Chinach. Koszt zakupu w końcu listopada to 174 zł.Dziś dokupiłem do niego AirMouse RC11. Tym razem na Alle..za 89 zł ponieważ nie chciałem czekać na nią tak długo( u Chinola kosztuje 20$). Mk808 bez bluetootha można kupić za ok.45$ z przesyłką. Droższe są z czterordzeniowym prockiem GK802 i Hi802 , około 100$.
 

Griffin

New member
Zealz GK802 Freescale i.MX6 Quad Core Android Mini PC Cortex-A9 DDR3 1GB RAM 8GB ROM TV Box Dongle Black - GeekBuying.com

A Ja wciagam cos takiego, czterordzeniowy procesor, w benchmarku na rowno z Galaxy Note I :D Przesylka do nas na wichure zza wielkiej wody gratis.

Proponuję najpierw obejrzeć na Youtube porównania GK802 z MK808, ten czterordzeniowiec nie wypada za ciekawie i jest droższy.
 

jmaciek

New member
u1a

Witam, dysk można podpiąć, można również odtwarzać zasoby sieciowe, pozdrawiam

Odnośnie dysku to piszesz teoretycznie czy praktycznie? Teoretycznie można podpiąć ale czy fizycznie podłączyłeś jakiś dysk USB pod to urządzenie?

Odnośnie odtwarzania zasobów sieciowych po wifi to znów w teorii działa - u mnie w praktyce nie ma płynności odtwarzania (na smartfonie pośledniej jakości odtwarzanie sieciowe działa plynnie).

M.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Miałem okazję potestować to urządzenie. I wrażenia - mocno mieszane.
Najpierw pozytywy
- włącza się szybko
- bez problemu łapie sieć wi-fi
- nie ma też problemu z obsługą rozdzielczości zbliżonej do FHD (bo zawsze zostaje pare % niewykorzystanej powierzchni, na trybie natywnym)
- pilot radiowy działa bardzo precyzyjnie
- klawiatura działa w miarę dobrze, choć czasem gubiła literki
- no i sam Android - z aplikacjami bez problemu do pobrania i instalowania
- bezproblemowe podłączenie klawiatury bezprzewodowej z touchpadem

Minusy
- wszystkie aplikacje typu ipla / vod.pl / tvn player chodzą w gorzej jakości niż te zainstalowane w "smart tv" już bezpośrednio w telewizorze w różnej ofercie różnych firm
- trzy razy w ciągu niecałych 2 godzin się zawiesił.
- nie radził sobie zbyt dobrze z pamięciami flash
- Android - czyli ograniczenia systemu, jak np. brak obsługi flash.

Ostatecznie : Jeśli potrzebował bym zrobić ze swojego telewizora super multimedialne miejsce, to kupił bym jednak mini serwer pc.
Koszt tego da radę zmieścić w okolicach 400-500zł (bez systemu), a po zainstalowaniu na nim windowsa mielibyśmy lepszą ofertę programową niż Android, lepsze działanie oraz więcej możliwości.
 

voodoopeople

New member
...Koszt tego da radę zmieścić w okolicach 400-500zł (bez systemu), a po zainstalowaniu na nim windowsa mielibyśmy lepszą ofertę programową niż Android, lepsze działanie oraz więcej możliwości.

O jakim rozwiązaniu mówisz? Właśnie jestem w trakcie kompletowania TV + ... o właśnie tu nie wiem co dokładnie. Najlepiej coś co można "upgradować" w przyszłości. Troszkę się technicznie uwsteczniłem ostatnio wiec wszystkich mądrych podpowiedzi chętnie wysłucham :mrgreen:
 

krzysiekpl5

New member
CZy ktos moze mi powiedziec czy to urzadzenie obsloguje internetowa telewizje weeb.tv.Jesli tak to jaka jest jakosc obrazu przez tego dongla??pozdro
 

armi

New member
Bez reklam
witam :)

urządzenie obsługuje weeb.tv
tvn player, ipla, vod tvp wszystko chodzi bez problemu

mam 2 urządzenia - MK808 i iMito X1 - wg mnie iMito jest bardziej stabilne

rewelacyjne urządzenia, ja mam zasilanie normalnie z gniazdka 2A - pobór prądu minimalny
podczas np reklam można spokojnie przeskoczyć na wyjście HDMI i na szybko sprawdzić program TV, pocztę - coś luknąć na WWW
moje dziecko katuje na tym bajki na YT

ogólnie zakup bardzo udany
 

krzysiekpl5

New member
Witaj ja jestem chetny aby kupic od ciebie ktoregos z tych dongli.Mozesz mi podac detale tych gadzetow i po jakiej cenie chcesz je sprzedac??jak co too podaj swoj nr gg na mojego meila to pogadamy.krzysiekpl5@o2.pl .pozdro

urządzenie obsługuje weeb.tv
tvn player, ipla, vod tvp wszystko chodzi bez problemu

mam 2 urządzenia - MK808 i iMito X1 - wg mnie iMito jest bardziej stabilne

rewelacyjne urządzenia, ja mam zasilanie normalnie z gniazdka 2A - pobór prądu minimalny
podczas np reklam można spokojnie przeskoczyć na wyjście HDMI i na szybko sprawdzić program TV, pocztę - coś luknąć na WWW
moje dziecko katuje na tym bajki na YT

ogólnie zakup bardzo udany[/QUOTE]
 
Do góry