Teraz Android w każdym telewizorze !!! W Twoim telewizorze również .

omot

Member
Dzięki wielkie,
Mam jeszcze jedno pytanie, czy taka konfuguracja bedzie dzialać ...
Dongle z jednej strony podłaczam do wejscia hdmi telewizora,
a z drugiej strony do hub'a usb. Z tego huba idą
conajmniej 4 wyjscia ..

1) do Adapetrea RJ45->USB
2) do zasilania tv, badz do zewnętrznego zasilacza
3) ewentualnie klawiatura
4) mysz
5) dysk zewnetrzny

Adapte rj45 -> usb np

http://www.morele.net/logilink-adapter-fast-ethernet-rj45-do-usb-2-0-ua0144-463753/

hub
http://www.morele.net/hub-usb-4world-usb-2-0-4-porty-czarny-06165-302820/
 

papeusz

New member
Odradzam kupno pasywnego huba - prądowo może nie obsłużyć tylu urządzeń, szczególnie jak kupisz dysk przenośny zasilany z USB. Kupuj USB huba aktywnego - unikniesz kłopotów.
 

zkn42

New member
Mam prośbę. Czy mógłbyś sprawdzic , czy i jak na Measy działa aplikacja HBO GO.
Będę wdzięczny za odpowiedź.
Dla OMOTA i wszystkich forumowiczów przesyłam serdeczne życzenia świąteczne.
 

zkn42

New member
Czy Measy podłączony do TV przez HDMI działa , jeżeli TV połączony jest z Internetem kablem, czy tez konieczne jest połączenie bezprzewodowe przez router.
 

omot

Member
@zkn42 przy probie instalacji hbo go z Google play dostaje :
Plik pakietu nie zostal prawidłowo podpisany ... i nic nie zainstaluje ...
Za trzecim razem po restarcie sie udalo.
Otworzylem aplikacje do hbo go, ale juz zadnego trailera zobaczyc nie moglem.


Bez wifi mi nie dzilał.

Co wiecej jak dałem przywrocenie ustawien fabrycznych to mi sie
zrestartowal i odpalil w jezyku japonskim/chinskim, tak
ze sporo sie naglowkowalem az wrocilem do polskiego jezyka.

Iple za 4 razem zainstalowalem, i pakiet extra tak sobie dziala :/
(Zeby oglądac polsat news musze wejsc na program Euro sport , potem w prawo, na program polsat news i dopiero ogladac polsat news)

Problemy z instalacja xbmc.

Andrek sie identyfikuje jako urzadzenie mobilne a to powoduje ze obraz sie z mniejsza rozdzielczoscią
i dodatkow płatny.

Generalnie nie polecam tego ustrojstwa.
 
Ostatnia edycja:

andreas2012

New member
Moim zdaniem warto czekac na androida przerobionego troche pod TV wtedy bedzie dopiero czas na prawdziwe smarttv, mysle ze w 2014 powinno cos sie pokazac dla przecdietnego uzytownika
 

zkn42

New member
omot. Wielkie dzięki za sprawdzenie HBO GO. Podziękowania również dla
kiki'ego. Jaka była jakość obrazu, czy odbiegała np. od odtwarzanego na TV (poprzez USB ) filmu mkv?
Pozdrawiam.
 

janusz

New member
Bez reklam
Moim zdaniem warto czekac na androida przerobionego troche pod TV wtedy bedzie dopiero czas na prawdziwe smarttv, mysle ze w 2014 powinno cos sie pokazac dla przecdietnego uzytownika
Idąc tym tokiem rozumowania kupowanie TV z funkcją Smart to już zupełne kretyństwo. Nie dość, że jest kilka razy droższe od urządzeń z Androidem, to na dodatek mają kilka razy mniejsze możliwiści.
Za cenę niecałych 200 zł można mieć jakotaki player i super przeglądarkę internetową (chciałeś coś przejrzać a dzieci zajęły kompa i lapka), bonus to jakieś proste gierki dla dzieci. Darmocha, fakt, że w 2014 będą miały dużo większe możliwości.
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Nie sugeruj się numeracją MK809 to tańsza wersja MK808. Okrojony o jedno USB i pamięć 4GB zmiast 8GB, więc powinien być tańszy o 30-40 zł.
 

octopus1975

New member
Bardzo ciekawe wypowiedzi o tych donglach. Czy moze ktos podac jaki dongel najlepiej wspolpracuje z sharpem 60le830? I takim aby mialo wejscie na internet po kablu. Cena jest drugoplanowa no moze do 600 zl.
 
Do góry