Teraz Android w każdym telewizorze !!! W Twoim telewizorze również .

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten Xenic jest extra i ma kamerę skype, a jeszcze ma pilota i klawiaturę do netu i do gier.
Napisz na PW dostaniesz info.
 

Dziks

New member
Utilite

jest i kolejny gracz na rynku Utilite

CPU Freescale i.MX6 single / dual / quad core Cortex-A9 MPCore, up to 1.2GHz
Memory Up to 4GB DDR3-1066
Storage mSATA SSD, up to 512GB
Micro-SD SDXC, up to 128GB

GPU Graphics Processing Unit supporting OpenGL ES 1.1 and 2.0, OpenVG 1.1 and OpenCL EP
Video Processing Unit supporting multi-stream 1080p H.264, VC1, RV10, DivX HW decoding
Primary Display HDMI 1.4 up to 1920 x 1200 @ 60Hz
Secondary Display DVI-D up to 1920 x 1200 @ 60Hz

LAN Two 1000 BaseT Ethernet ports
WiFi 802.11b/g/n Wi-Fi, single antenna
Bluetooth Bluetooth 3.0

Audio S/PDIF 5.1 (electrical through 3.5mm jack)
Stereo line-out, Stereo line-in
USB host 4 USB 2.0 standard A type – max current 1A per port
USB OTG USB OTG micro-USB connector
Serial Two RS232 serial ports, ultra mini serial connector

Dimensions 5.3″ x 3.9″ x 0.8″
135mm x 100mm x 21mm
Power Supply Unregulated 10 to 16 volt input
Power 3W – 8W (depending on system configuration and load)
Operating Temperature 0C – 45C
 

Jackiller

New member
Wczoraj w jednym ze sklepów testowałem Cabletech Smart TV Android dongle URZ0351 na Cortex A9 1.6

Niestety ale ani na wbudowanym playerze video ani na MXplayerze sprzęt nie poradził sobie z plikiem (do pobrania 470MB)
*.MTS AVCHD 1080 60p z aparatu Panasonic LX7

Jest to dość poważna wada, gdyż wiele ówczesnych aparatów kompaktowych nagrywa materiały video w takim formacie i jakości.
Proszę mnie poprawić, bo być może to kwestia ustawień lub innego playera, ale na MX próbowałem chyba wszystkich możliwych kombinacji i bardzo przycinał się film - nie było płynności odtwarzania.

Dodam, że odtwarzanie tego pliku na Philipsie HMP5000 z chipsetem Realtek 1185 (czyli 500MHz) dawało lepsze rezultaty. Tez nie było płynnie, ale na tym androidzie, to w ogóle porażka.

Chyba trzeba będzie spróbować na RTD1186 a androida odpuścić lub kupić dla dzieciaka do zabawy.

Teraz skojarzyłem, że nie zmieniłem rozszerzenia plików i próbowałem odtworzyć oryginał *.mts. Player "wbudowany" nie widział tych plików. Może jak bym zmienić na ts, m2t, m2ts - byłoby lepiej ?
 
Ostatnia edycja:

zwierzak11

New member
w obecnej chwili nie łudzmy się że te urządzenia na androidzie będą kombajnem do multimediów w różnych rozszeżeniach- do tego są dedykowane urządzenia a android póki co nadal jest systemem mobilnym dla prostych aplikacji
 

Jackiller

New member
Może masz rację, może nie...
Ale po co zawracać głowę ludzikom słowami "duo" "quad" jak najzwyczajniej w świecie nie można na tym obejrzeć filmu z wakacji z aparatu za 1000zł (np Panasonic FZ30 czy Sony HX20v).
BTW, nie znalazłem urządzenia które póki co by to dźwignęło. Zobaczę w najbliższym czasie coś na RTD1186 i się zobaczy. A urządzenia które to odtwarzają, znacząco zbliżają się kosztami do kompów z windowsem.
 

Jackiller

New member
czemu po prostu nie odtworzysz tego z aparatu??? po co kombinujesz z donglami? kablem laczsz aparat z tv i po klopocie.
Żartujesz prawda ?? Albo nie masz pojęcia jak to funkcjonuje.
1 minuta filmu to koszt około 200MB -->mniejszy do pobrania, 175MB, 50s<--
W aparacie zapisuje się cała struktura AVCHD. Zarządzanie tym poprzez kopiowanie na dysk, za jakiś czas na sd, nie wchodzi w grę (czas kopiowania, struktura AVCHD i jej zarządzanie).
To nie MP4 które siedzi sobie w katalogu ze zdjęciami.
Najfajniejsze jest to, że telewizor Panasonic serii E30E też nie odtwarza materiału 1080 60p tylko max 720 60p - i to tylko wtedy , jak wgram całą strukturę AVCHD na nośnik.
Reasumując kolego, NIE - nie da się odtwarzać materiałów z aparatu z przyczyn obiektywnych.
 

Dziks

New member
W aparacie zapisuje się cała struktura AVCHD. Zarządzanie tym poprzez kopiowanie na dysk, za jakiś czas na sd, nie wchodzi w grę (czas kopiowania, struktura AVCHD i jej zarządzanie).
nic z tego nie rozumiem, ale zakladam, ze wiesz co piszesz. Mi jak podlaczam 600D do tv przez hdmi odtwarza jak nalezy. Masz widac mocno nietuzinkowe potrzeby ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tak ajk napisał JAckiller; w przypadku podłaczenia bezsposerednio nie ma problemow, gorzej jeli chcesz to skopiowac, edytowc, zapisac ;)
 

Jackiller

New member
Wczoraj testowałem (na razie tablet) z najnowszym RK3188 z filmami z mojego aparatu Panasonic LX7.
Defaultowy player nie widział plików *.MTS.
Natomiast pliki *.MP4 720 30p oraz 1080 30p, odtwarzały się bez problemu
Niestety sprzedawca nie był zbyt skory do instalowania softu więc póki co taka niepełna informacja.
 

Veto

New member
Ktoś może sprawdzić czy z dysku na 2TB lub więcej czyta ISO lub gęste MKV ?.Z panasa AVCHD filmy 30-70 Mb/s czy przy tym się zatka ?
 

darek197512

New member
Witam,ja Panowie sprzedaje takie dongle od ponad roku i mam rozne typy i jeszcze nikt mi nie zazucil zeby cos sie wieszalo czy co nie tak dzilalo_Oczywiscie sam softy robie do tych MIN PC
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wygląda ciekawie. Rozumiem, ze ma wbudowaną kamerką, ale nieznalzlem w specyfikacji wspolpracy ze Skype, no chyba ze normalnie go sciagam na androida i rozpoznaje kamerke? Jednak 700 zł to chyba cos nie tak ;)
 
Do góry