Telewizory aktywne 3D czy pasywne 3D - co wybrać ???

kini0

New member
Bez reklam
Żarty sobie ze mnie robisz? Zadałem proste pytanie, a Ty walisz tekstami o sokach?! Czy to forum o zdrowej żywności czy o HDTV?
BTW- jak na 10 postów jesteś mocnym zawodnikiem... ;)
 

Maurício

New member
Poważnie, to nie mam zamiarów stroić żartów. Po prostu czasem staram się dostosować do poziomu rozmowy;)

Co do tematu przeglądałem kilkanaście telewizorów3D(pasywnych/aktywnych) i wybór padł na SHARPa LC-46le730E.
 
Ostatnia edycja:

kini0

New member
Bez reklam
Szanuje Twój wybór. Jeżeli Tobie ten TV odpowiada to ok. Najważniejsze jest żeby dany produkt zadowolił konkretnego odbiorce. Nigdy nie robiłem sobie żartów z innych użytkowników i nie zamierzam, niezależnie od kwoty jaka moga wydać na swoje hobby bo nie o to tu chodzi. Dziwi mnie tylko agresywne podejście do tematu co niektórych użytkowników.... Lubisz aktyw?- ok. Ja wolę pasyw pomimo obciętej rozdziałki i git. Z aktywnych wybrałbym HX850 od Sony, bo nic innego w tej technologii mi nie podchodzi. A co do pasywów, to uważam że LG przegina baaardzo mocno z cenami gdyż są one nie adekwatne do jakości oferowanych produktów. Dlatego właśnie w dalszym ciągu czekam na rozsądny stosunek jakość/cena.
 

siteman

Member
Wiadomo, że pasywna opcja jest tańsza i większość ludzi będzie za nią, że względu, ze nie stać ich na opcje aktywną czy z innego powodu, ale prawda jest taka, że to TV i okulary aktywne zwyciężają.
bez jaj kolego, tu nie chodzi o cenę, wszak LG 55LW980S nie kosztuje 1000 zł a prawie 8000 zł....
Ja wybrałem pasywną, gdyż subiektywnie uważam, że jest lepsza, choć nie jest "niemęcząca"...
Wracając do cytowanego przeze mnie modelu LG....świetny...poszedłem jednak w Philipsa ze względu na abmilight....na ścianie technologia ta wymiata...
 

Maurício

New member
bez jaj kolego, tu nie chodzi o cenę, wszak LG 55LW980S nie kosztuje 1000 zł a prawie 8000 zł....
Ja wybrałem pasywną, gdyż subiektywnie uważam, że jest lepsza, choć nie jest "niemęcząca"...
Wracając do cytowanego przeze mnie modelu LG....świetny...poszedłem jednak w Philipsa ze względu na abmilight....na ścianie technologia ta wymiata...

Możesz mi wytłumaczyc jak cos co jest gorsze może byc lepsze, bo na zdrowy rozum tego nie rozumiem?

aktywna
1920 x 1080

pasywna
1920 x 540

dla każdego oka.
 

siteman

Member
kolego to jest proste jak drut, masz 1/2 HD dla jednego oka i druga połowę dla drugiego (patrząc obojgiem oczy masz full HD), nie masz migotania wymuszonego przez aktywne HD, masz połowę HD, jak przymkniesz jedno oko, jak masz otwarte oba, masz pełne HD (oczywiście w dużym uproszczeniu)..w pasywnym HD możesz mieć dowolną częstotliwość odświeżania, czego w aktywnym już mieć nie można ( to także duży skrót myślowy, ale w dużym uproszczeniu tłumaczy dlaczego aktywne HD jest bardziej męczące od pasywnego), kąty pionowe są beznadziejne w pasywnym, za to poziome dużo lepsze, stąd możesz posadzić wokół tv więcej ludzi....nie mniej jednak technologia 3D nie jest doskonała, czy to pasywna czy aktywna.
 

Maurício

New member
Sorry, ale mądre głowy z działu projektowego gigantów telewizyjnych widocznie miały inne zdanie z którym sie zgadzam.
Aktywne zapewniają wysoką rozdzielczość (1920×1080 pikseli dla każdego oka), dzięki czemu my(odbiorcy)może dostrzec więcej szczegółów w wyświetlanym obrazie. Dla okularów pasywnych wynik ten jest dużo gorszy (1980×540 pikseli), co jest efektem polaryzacji obrazu.
Druga sprawa to efekt cross – talk, czyli smużenie obrazu gdzie występuje częściej i intensywniej w przypadku okularów pasywnych i w dużej mierze ma związek z kątem pod jakim oglądamy wyświetlany obraz, więc o czym my mówimy.
Pasywna jest lepsza, ale jedynie pod wzgledem finansowym gdzie jest szeroko dostępna na przykładzie TV za 2k+7 sztuk okularów. Innego racionalnego argumatu nie ma. A to, że LG wypuszcza szkło za 8k z pasywna technologią, to nic dziwnego, po propagują to co dobrze sie sprzedaje,, a juz niekoniecznie jest najlepsze technologicznie.
 

kini0

New member
Bez reklam
''cross – talk, czyli smużenie obrazu''......(?!)
''występuje częściej i intensywniej w przypadku okularów pasywnych i w dużej mierze ma związek z kątem pod jakim oglądamy wyświetlany obraz, więc o czym my mówimy.''



-właśnie się zastanawiam o czym..... bo chyba o patrzeniu w TV leżąc na podłodze albo wisząc na suficie, bo w innym przypadku x-talk nie występuje w pasywie. To raczej domena aktywnego 3D, ale kolega widocznie został domorosłym ekspertem od technologii 3D i głosi jedyną i słuszną metodę generowania obrazu stereoskopowego ;)
 
Ostatnia edycja:

Maurício

New member
Oj kiniO myślę, że staż na forum zobowiązuje do trochę większej wiedzy ;)

"Efekt cross-talk (znany też jako image ghosting) to smużenie obrazu w wyniku niedokładnej separacji obrazu dla lewego oka od obrazu dla prawego oka. Podczas badań smużenie częściej występowało w okularach pasywnych. Zwłaszcza przy odchyleniu 15 stopni w pionie. Dobra lokalizacja jest więc w technologii polaryzacyjnej niezwykle istotna, by zobaczyć zalety 3D. W przypadku aktywnych okularów 3D jest to mniej istotne"

"Przenikanie się obrazów (efekt cross-talk) i efekt głębi to najważniejsze elementy obrazu 3D. W tym aspekcie znacznie lepiej radzi sobie technologia aktywna. Efekt głębi jest znacznie bardziej zauważalny, a problem przenikania się obrazów jest mniej zauważalny. W Przypadku pasywnych okularów nawet odchylenie już o 15 stopni powodowało nieprzyjemny dla oka efekt cross-talk."
 
Ostatnia edycja:

klaus71

New member
Bez reklam
a możesz podać źródło tych cytatów.
bo wydaje się że osoba je pisząca nie ma pojęcia co to crosstalk. to nie jest żadne smużenie - to po pierwsze.
Po drugie w pasywie crosstalk jak siedzi się przy odchyleniu poziomym 0% praktycznie nie jest widoczny a na każdym aktywie ja akurat widzę crosstalk non stop.
także głebia jest podobna na obu typach 3d. ciekawe kto to pisał - dla mnie kompletny amator.
 

kini0

New member
Bez reklam
Jak x-talk można nazwać ''smużeniem'', a chwilę później ''przenikaniem się obrazów''? Albo jedno, albo drugie .... Bo chyba nie chcesz mi wmówić że to to samo?
I jeszcze jedna sprawa.... -w jaki sposób można oglądać TV z 15 stopniowym odchyleniem w pionie?! Zresztą w moim poprzednim poście pisałem o leżeniu pod TV albo wiszeniu na suficie.... W czasie normalnego oglądania (mniej więcej na wprost), x-talk nie występuje.

ps-a co do poziomu mojej wiedzy, to niech wypowie się jakiś ekspert, a nie 18nasto postowiec.
 

jacek375

New member
To, że kolega Maurício ma tylko 18 postów na tym forum, to nie znaczy wcale, że nie jest fachowcem w dziedzinie w jakiej się wypowiada
 

kini0

New member
Bez reklam
-jego wiedza niestety koreluje z ilością postów.
Ale faktem jest że powinienem być mądrzejszy i ignorować takie głupoty, ale jakoś cholera nie potrafię się tego nauczyć....!
 

Maurício

New member
Aktywne 3D kontra pasywne 3D - które okulary wyświetlają lepszy obraz 3D? - Kino Full HD

"Efekt cross-talk (znany też jako image ghosting) to smużenie obrazu w wyniku niedokładnej separacji obrazu dla lewego oka od obrazu dla prawego oka. Podczas badań smużenie częściej występowało w okularach pasywnych. Zwłaszcza przy odchyleniu 15 stopni w pionie. Dobra lokalizacja jest więc w technologii polaryzacyjnej niezwykle istotna, by zobaczyć zalety 3D. W przypadku aktywnych okularów 3D jest to mniej istotne"


http://technologie.gazeta.pl/intern...ra_pasywne___ktore_okulary_3D_sa_lepsze_.html

Im większy cross-talk, tym obraz jest bardziej nieprzyjemny dla wzroku. Widzimy składowe obrazy dla lewego i prawego oka i mamy ochotę zmienić kanał.

"Badanie tego aspektu przeprowadzono pod kątami około 30 stopni w pionie i poziomie. Okazało się, że w poziomie obydwie technologie radzą sobie nieźle. W pionie są jednak problemy. Głównie w przypadku okularów pasywnych. W ich przypadku odchylenie na o 15 stopni powodowało zwiększenie nieprzyjemnego efektu.
Opierając się wyłącznie na jednym badaniu firmy TCO okazuje się więc, że bardziej atrakcyjne dla widza są okulary aktywne. Z trzech aspektów branych pod uwagę, wygrywają one w dwóch - mają mniejsze smużenie obrazu i wyższą rozdzielczość."


Wady i zalety okularów polaryzacyjnych i migawkowych | Blog Wasserman

"Przenikanie się obrazów (efekt cross-talk) i efekt głębi to najważniejsze elementy obrazu 3D. W tym aspekcie znacznie lepiej radzi sobie technologia aktywna. Efekt głębi jest znacznie bardziej zauważalny, a problem przenikania się obrazów jest mniej zauważalny. W Przypadku pasywnych okularów nawet odchylenie już o 15 stopni powodowało nieprzyjemny dla oka efekt cross-talk."

kiniO jak na pięćstet postów starasz sie(albo jesteś) strasznym zarozumialcem forumowym, chyba cyfra stażu i postów z lekka odbiła Ci się czkawką. Jeszcze, zeby to szło w parze z wiedzą...
A jak to mówią... patrzysz na głupka, myślisz, to głupek, a sam jesteś głupkiem dla kogoś tam...
 
Ostatnia edycja:

klaus71

New member
Bez reklam
no fakt nawet jakaś gazeta podpisała się pod tym - szkoda że osoba pisząca chyba nie wie co pisze, albo raczej wzięła kasę by promować aktywy.

ponizej opinia profesjonalistów (w skrócie na pasywach crosstalk jest mniejszy nawet niż na najlepszych pod tym względem plazmach):
"The result? 3D looks great and the 3D experience is very pleasant. We did not notice crosstalk during our typical 3D movie and game test scenes and even though we were able to reproduce a low level of crosstalk in a stress test, it was not an issue at all during real use. Crosstalk on LM7600 is even lower than on 3D plasma TVs."
źródło: LG LM7600 / LM760T review - FlatpanelsHD

i kolejny:
"Passive 3D works by using a polarized filter on the panel coupled with a pair of polarized glasses, the TV itself displays two interlaced images, one for the left eye and one for the right, which the brain combines resulting in a three dimensional picture. The benefit of this approach is a total lack of flicker and an almost total lack of crosstalk but the disadvantage is a reduced resolution. Active 3D by comparison shows each eye's full 1080p frame sequentially and the glasses synch their LCD shutters so that the left eye sees the left frame and the right eye sees the right frame. The advantage is a full 1080p 3D image but the disadvantage is flicker on all panels and crosstalk, especially with LCD panels."
źródło: http://www.avforums.com/reviews/LG-LW550-(47LW550T)-47-Inch-3D-LCD-TV-Review_191/Review.html
 
Ostatnia edycja:

klaus71

New member
Bez reklam
Maurício
i tak się zastanawiam czy ty masz w ogóle jakiś tv 3d?
czy po prostu lubisz czytać gazety?
bo skoro o crosstalku w pasywie dowiedziałeś się ze sponsorowanego artykułu to o czym my tu dyskutujemy.
 

Maurício

New member
No tak, trzy pierwsze lepsze artykułu na temat wyzszosci aktywu i juz teorie spiskowe niczym pancerna brzoza w Smoleńsku :)
Za to Ty podałeś niezmierne wiarygodne zrodło - LG(promujące pasyw). To coś jakby Tusk wypowiadający się na temat spadku bezrobocia, gdzie parę milionów żyję i zarabia poza granicami kraju. Proszę Cię... badz poważny...


Fakt jest jeden, aktywne pokazują bardziej szczegółowy obraz i o to w tym wszystkim chodzi. A reszta to są półśrodki.
EOT z mojej strony.
Pozdrawiam i zapraszam przed szkiełka na otwarcie euro.
 
Ostatnia edycja:

klaus71

New member
Bez reklam
masz jakiś kompleks? no trudno - pogódź się z tym że aktyw nie jest naj we wszystkim.
najpierw cytujesz kłamliwe opinie o wysokim crosstalku w pasywach wyjęte z przysłowiowej d..py przez jakiegoś sponsorowanego pisarzynę.

potem zacytowane testy robione przez uznane fora internetowe określasz jako niewiarygodne źródło - gdzie ty tam widzisz sponsoring LG to nie wiem - może musisz poduczyć się angielskiego i czytania ze zrozumieniem.

poza tym chyba nie wiesz że pasywne 3d zmonopolizowało LG a reszta jedzie na ich patentach/matrycach więc trudno znaleźć test czegoś innego co nie byłoby na matrycy LG - zresztą po co skoro LG jest właścicielem patentów.

miło że przeskakujesz na temat rozdzielczości, bo rozumiem że jasno pokazałem że jednak crosstalk nie jest problemem w pasywie.
nie dziwię się że się poddajesz.

cała wyższość w crosstalku technologii aktywnej nad pasywem wg twoich tendencyjnych artykułów zakłada to że będzie się oglądać pod kątem pionowym większym niż 15 stopni - tylko po co tak oglądać?
Szkoda też że nie wspominają że jak się ogląda przy odchyleniu pionowym 0% to crosstalk w pasywie jest najniższy i zjada aktywne 3d w tym aspekcie.
Tak robiąc artykuł najtańsza plazma 50cali za 1500zł zjada najlepszy tv lcd/led za 15tysi - pod jednym warunkiem - oglądamy np. pod kątem 60 stopni w poziomie.

a jak lubisz artykuły - z których czerpiesz całą swoją wiedzę - to masz tu dużo ciekawych informacji:
http://www.displaymate.com/3D_TV_ShootOut_1.htm#Table2
 
Ostatnia edycja:
Do góry