Telewizory aktywne 3D czy pasywne 3D - co wybrać ???

erzlot

New member
Dzisiaj znalazłem w To i Owo reklamę nowych TV LCD 3D Panasonica- i niespodzianka- są pasywne!! Tak więc chyba pasywne zaczynają dominować. Może to przekona sceptyków?
 

k0zik

New member
Witam,

Na początku pragnę się przywitać z forumowiczami.
Wpadłem dziś tutaj przypadkiem, ponieważ znalazłem na onecie test / reklamę telewizora LG 42" LED 42LW5400 3D. Cena w sklepach internetowych jest naprawdę atrakcyjna i zaczyna się już od 2400 zł ( bez okularów).
Od jakiegoś czasu szukam przede wszystkim TV 42 cale. 3D również mnie kręci więc za te pieniądze przekątna + efekt 3D bardzo mnie przekonuje.

Przewaliłem 20 stron tego tematu i na bazie waszych postów zdaje mi się że sprzęt za 2400 musi być dziadostwem. Dlatego bardzo bym was prosił o poradę.

- Telewizor będzie podłączony pod cyfrowy polsat, cyfrę albo Nkę.
- Do telewizora będzie podłączona konsola PS3 na której lubię od czasu do czasu popykać.
- Podczas oglądania telewizji będę siedział około 2,5 do 3 metrów.
- Podczas grania na pewno bliżej ( wiadomo, trzeba czytać tekst ).

Jestem zwykłym "oglądaczem" . Podczas każdej wizyty w sklepie RTV "testuję" przez chwilę tv 3D obok którego aktualnie przechodzę i w zasadzie na każdym obraz mi się podobał.

Aktualnie posiadam TV Sony 32" KDL HD Ready kupiony prawie 4 lata temu za 2300 zł w mm. Jak dla mnie, po dziś dzień obraz jest super.

Przede wszystkim zależy mi na 3D w grach i filmach na PS3. Z tego co czytałem są takie TV na których ZUPELNIE nie da się grać. Taki TV będzie dla mnie śmieciem.

Bardzo bym was prosił o doradzenie czy warto go kupić.
Moj max budzet to 2800 zł. Jeśli kupie za to sensowny 3D to super, jeśli nie - pozostane przy dotychczasowym TV.

Wielkie dzięki za pomoc.
 

farba

New member
Jako posiadacz TV z aktywnym 3D powiem krótko: męka dla oczu. Kilkunastominutowe trailerki OK, ale półtoragodzinny seans kończy się zmrużonymi, piekącymi oczami.
 

jacek375

New member
A ja i moja rodzina nie narzekamy. Oglądaliśmy cały mecz finału LM w 3D (2 połowy, 2x dogrywka i karne) i zero jakichkolwiek ujemnych objawów.

Kto ma jakikolwiek zaburzenia przy oglądaniu 3D powinien natychmiast udać się do lekarza, bo coś ma z organizmem nie tak.
 

Maurício

New member
Wiadomo, że pasywna opcja jest tańsza i większość ludzi będzie za nią, że względu, ze nie stać ich na opcje aktywną czy z innego powodu, ale prawda jest taka, że to TV i okulary aktywne zwyciężają.
 

kini0

New member
Bez reklam
Wiadomo, że pasywna opcja jest tańsza i większość ludzi będzie za nią, że względu, ze nie stać ich na opcje aktywną czy z innego powodu, ale prawda jest taka, że to TV i okulary aktywne zwyciężają.

kolego nie załamuj mnie.... Tańsza?! Zobacz sobie cenę 55LM860V i powiedz mi czy 10,5k to mało. Pasywne 3D jest bardziej przyjazne dla oczu, bardziej plastyczne i przyjemniejsze w odbiorze.
-a czemu to Twoim zdaniem aktywne zwyciężają, co?
 

Maurício

New member
-a czemu to Twoim zdaniem aktywne zwyciężają, co?

ponieważ kolego technika aktywna jest lepsza jakościowo?
technika jest droższa, co w tym przypadku = lepsza i wspierają ja najlepsi giganci TV?
jest pełne 1080p?

Wiadomo, na nasze warunki gdzie główną role odgrywa cena pasywne mogą się wydawać OK, ale to tak jakby mówić, że woli się lizać loda przez szybę.
 

kini0

New member
Bez reklam
Ok, jest lepsza technicznie, ale....
-nie znaczy to że w jakikolwiek sposób wygrywa. Historia już zna takie przypadki że gorsza technologia wygrywa z lepszą (BETACAM vs. VHS). A jak na razie chyba tylko Samsung mówi ''nie'' dla pasywnego 3D, chociaż miała być współpraca z RealD. Tyle w temacie ''gigantów TV'' ;)
 

Maurício

New member
Sam przyznałeś, że technicznie jest lepsza, a o to tu chodzi.
A, że inni producenci idą na pół środki, to jest to oczywiste, bo każdą grupę klientów trzeba zdobyć, nawet tą nieco uboższą.
 

kini0

New member
Bez reklam
Ale co Ty się tak uparłeś na stronę finansową zagadnienia?
Myslisz że ludzie wybieraja pasywne 3D bo okulary sa tanie..?
Nie płacisz za okulary, tylko za TV a jak napisałem wcześniej lm860v kosztuje 10,5k więc jest droższa od np. 55hx850 Sony i to całkiem sporo. Ludzie wybierają pasywne 3D bo ogląda się przyjemniej. Uwierz mi że jak ktoś kupuje TV za ponad 10k to nie interesuje go cena okularów;)
 

Maurício

New member
A powiedz mi ile ludzi kupuje TV za 10k, a ile za 2-3k? Przecież przeważnie chodzi o możliwości finansowe, a pózniej jest reszta.
Jeśli LG dorzuci 7 sztuk okularów gratis do TV, to wiadomo, ze przysłowiowy Kowalski łakomy na 3D to kupi z wiadomych względów nie zagłębiając się w sprawy techniczne;)
 

kini0

New member
Bez reklam
Przysłowiowy Kowalski, który zwraca uwage na taki dodatek jak 3D wybierze to, co mniej tyra mu oczy i banię. Bo chyba nie zaprzeczysz że 3D to dodatek... Ile procent użytkowania TV poświęcasz na filmy/gry 3D?
-gwoli ścisłości ja nie mam TV 3D, jeszcze używam stareńkiego KURO 8, ale jak będę kupował OLEDa, to na bank wezmę tego z pasywną technologią. Bo jak na razie nie widzę innego TV dla siebie. Mogę poczekać 1,5 roku aż cena zejdzie do akceptowalnego pułapu.... tj. około 12-14k za 55''
 

Maurício

New member
No w czasach 3D śmiem wątpić czy potencjalni kupcy nie kierują się tym właśnie parametrem, gdzie za 2k jest już jest dostępny(pasywna)
A co do 15k to mogę tylko pogratulować takich funduszy na przyjemności. Pozdrawiam.
 
Do góry