Telewizory aktywne 3D czy pasywne 3D - co wybrać ???

mietka

New member
Mam pytanie do zwolenników obrazu 3D.Ile czasu spędzacie przed tv i oglądacie filmy w 3D?
Z doświadczenia wiem,że jak obejrzę dwa filmy w tygodniu w 3D to max.Filmy przerobione z 2D na 3D dla mnie to pseudo 3D.Film nakręcony kamerą 3D jest o niebo lepszy niż te przerabiane.W związku z powyższym oglądanie przeze mnie 3-ch godzin filmu w okularach migawkowych na tydzień nie jest problemem.A wy Panowie z pasywnymi okularami rozumie,że oglądacie wszystko w 3D lub macie dostęp do nieograniczonych bibliotek z filmami 3D,skoro tak narzekacie na migawkowe.Obie technologie są dla ludzi i niech każdy wybiera coś co mu pasuje.Pisząc tu posty co jest lepsze a co gorsze wyglądacie jak dzieciaki w przedszkolu.To tak jak bym napisał,że benzyniak jest lepszy od diesla lub na odwrót.Nie obrażajcie innych.Wymieniajcie zdania ale w sposób kulturalny.
 

klaus71

New member
Bez reklam
Za niedługo flagowe modele największych graczy, to będą OLEDy. Technologia OLED da w przypadku aktywnego 3D możliwość likwidacji crasstalku praktycznie do zera, wyeliminuje problemy z kolorami w 3D jakich doświadczają plazmy w związku z utratą ilości wyświetlanych subpól, oraz da łatwą możliwość kompensacji jasności do poziomu w jakim ogląda się obraz 2D.
co do tego super 3d na oled to wątpię by było aż tak pięknie.
crosstalk w jakiejś mierze zostanie bo chyba już w przypadku plazmy jest on spowodowany bardziej przez okulary a nie szybkość/powolność wyświetlacza.
co do kolorów to powiem szczerze nie wiem o co chodzi z tymi subpolami - możesz szerzej? chodzi o co drugą ciemną klatkę? bo wg mnie kolory zabija utrata jasności i kontrastu z powodu okularów.
jasność natomiast na pewno powinna być lepsza - jakby była jak na lcd sony to już by było coś.
 

kini0

New member
Bez reklam
"dla mnie 3D to tylko dodatek''.....
-hehehe... wiele osób tak pisze, a tak naprawdę każdy piksele liczy ;)


gwoli ścisłości wybieram pasywne ;)
Wesołych Świąt!
 

MatiX2707199

New member
Ehhh nie wiem kto pisze te wypowiedzi. Na kompie mam certyfikat dla firmy LG za Full hd 3d dla pasywnej technologii. Dlaczego Full HD 3d pasywne bije na głowe aktywne??
-cena okularów pasywnych 15-20 zł (producent dodaje w nowej serri 4 pary + nakładka na okulary korekcyjne, łącznie 5sztuk), cena okularów aktywnych 250-400 złotych za sztukę, dodawane w wyższych modlach 1-2 pary maxx).
-Pasywne okulary dają nam świetny efekt 3d w kazej pozycji, zazwyczaj ogladajac TV nie siedzimy sztywno na fotelu, tylko lubimy sie rozlozyc, nasz pozycja nei przeszkodzi w uzyskaniu obrazu 3D. Natomaist okulary aktywne musimy mieć cały czas w pozycji poziomej, wystarczyze obrócimy lekko głowe pod kątem i tracimy efekt 3D (przetestowane).
- 3D pasywne daje nam możliwość cieszenia się FULL HD obrazem z płynnością zależną od telewizora tj 100, 200hz etc, technologia aktywna redukuje płynność obrazu 3D do 60Hz, czyli pierniczy nam płynność obrazu, tym samym jakość, aktywne okulary umożliwiają odbiór 60 klatek na sekunde.
- technologia aktywna powoduje bóle/zawroty głowy, nieustanne migotanie, promieniowanie elektromagnetyczne,czego nie robi technologia pasywna (jest znacznie zdrowsza).
- ok 2x wieksza jasność obrazu 3D w przypadku technologii pasywnej, podczas gdy ubranie okularów 3D aktywnych automatycznie nienaturalnie przyciemnia nam obraz.
- w technologii pasywnej nie ładujemy okularów, nie musimy sycnchronizować okularów z TV, co wystepuje przy aktywnych okularach. Na pewno irytujace jest gdy ogladamy mecz ulubionej druzyny w 3D, a tu nagle pada nam bateria w okularach, albo przerywa nam połączenie okularów z telewizorem.
- 2x lzejsze okulary 3D technologi pasywnej, wygodniejsze, bardziej stylowe, nie czujemy się jak szturmowcy z gwiezdnych wojen.

To takich kilka argumentów niepodważalnych.

PS: A bzdura związana z mniejszą rozdzielczością 3D pasywnego jest naprawde wyborna. Przy trybie 3D, stojąc blisko widzimy delikatne krateczki, jakby wiesze piksele, jest to panel polaryzujący. Efekt 3d w pasywnych TV jest generowany przez telewizor, stąd ten widok. Przy aktywnych tego nie widać, bo nie mamy panelu polaryzującego, efekt 3D zaczyna się tam w okularach, poprzez migotanie. W paywnym 3D nie ma szkodliwego migotania, wystarczy stanąć 1,5-2m od tv i juz mamy normalny obraz FULL HD 3D. Zreszta, kto ogląda TV z 50 cm?? Tymbardziej 3D??
 

kini0

New member
Bez reklam
Mati, jak na pierwszy post pojechałeś z poematem... ;)
a co do FHD3D w pasywnej, to sam nie jestem pewien czy chociaż 1080i da się wyciągnąć przy szybkim odświeżaniu...
- tym nie mniej pasywne 3D jest miłe dla oka i nie tyra oczu
 

MatiX2707199

New member
No tego nie da się ukryć, że nei tyra :)

Poemat poematem, dołaczyłem do tego forum, bo słyszałem że jestn iezależne i nei opłacane przez Samsunga, w celu uzyskania pozytywnych recenzji. Lubie miejsca gdzie moge wyrazic opinie i nikt mi jej nie usunie. Poza tym siedze w branzy 2,5roku, jezdze na szkolenia kazdej firmy, testuje w sklepie gdzie pracuje i wiem co nieco :) Wiem jedno, dominacja Sams sie powinna skonczyc jak ludzie zobaczą co pokazało LG w tym roku, zmiazdzyli ich designem i funkcjami 70% funkcji w nowych tv tej marki nie ma konkurencja. Bawiłem się 47Lm860, 47lm670 i jestem w szoku... Nie wiedziałem, że led jest mnei w stanei zaskoczyc dobrym obrazem, bez efektu chmurek czym irytuje mnie najbardziej Sony.
 

kini0

New member
Bez reklam
No ja też liczę po cichu na to, że LG zastąpi wkrótce moje 5 letnie KURO...
Sams jest fajny pod względem design, ale nierównomiernego podświetlenia ekranu bym nie zdzierżył...
-no i liczę że w nowych LG IL nie będzie zbyt duży bo lubię pograć na X360...;)
 

MatiX2707199

New member
No w tych nowych LG popracowali nad IL konkret, zeby zredukowac to do minimum i powiem działa to dobrze, podpinalismy z chlopakami PS3. Samsung miał najlepszy design 2011, sam bylem zakochany w D7000, jesli chodzi o wygląd, nie mówiąc o obrazie, który był przecietny. Nie wiem czy widziałeś nowe Cinema 3D?? wyglądają jakby nie miały w ogóle ramki, przy włączonym TV ramka ma bodajrze 5mm, jest to TV monolit. A samsunga... po prostu zpierniczyli. Zmniejszyli ramkę, przez co powiększyłą się wypustka z napisem Samsung u dołu TV, dodają kamerkę u góry TV, co całkiem psuje wygląd TV, nie wspomne o na pół nie działającej funkcji sterowania gestami i mową przez tą kamerkę.
 

klaus71

New member
Bez reklam
Ehhh nie wiem kto pisze te wypowiedzi. Na kompie mam certyfikat dla firmy LG za Full hd 3d dla pasywnej technologii. Dlaczego Full HD 3d pasywne bije na głowe aktywne??
-cena okularów pasywnych 15-20 zł (producent dodaje w nowej serri 4 pary + nakładka na okulary korekcyjne, łącznie 5sztuk), cena okularów aktywnych 250-400 złotych za sztukę, dodawane w wyższych modlach 1-2 pary maxx).
-Pasywne okulary dają nam świetny efekt 3d w kazej pozycji, zazwyczaj ogladajac TV nie siedzimy sztywno na fotelu, tylko lubimy sie rozlozyc, nasz pozycja nei przeszkodzi w uzyskaniu obrazu 3D. Natomaist okulary aktywne musimy mieć cały czas w pozycji poziomej, wystarczyze obrócimy lekko głowe pod kątem i tracimy efekt 3D (przetestowane).
- 3D pasywne daje nam możliwość cieszenia się FULL HD obrazem z płynnością zależną od telewizora tj 100, 200hz etc, technologia aktywna redukuje płynność obrazu 3D do 60Hz, czyli pierniczy nam płynność obrazu, tym samym jakość, aktywne okulary umożliwiają odbiór 60 klatek na sekunde.
- technologia aktywna powoduje bóle/zawroty głowy, nieustanne migotanie, promieniowanie elektromagnetyczne,czego nie robi technologia pasywna (jest znacznie zdrowsza).
- ok 2x wieksza jasność obrazu 3D w przypadku technologii pasywnej, podczas gdy ubranie okularów 3D aktywnych automatycznie nienaturalnie przyciemnia nam obraz.
- w technologii pasywnej nie ładujemy okularów, nie musimy sycnchronizować okularów z TV, co wystepuje przy aktywnych okularach. Na pewno irytujace jest gdy ogladamy mecz ulubionej druzyny w 3D, a tu nagle pada nam bateria w okularach, albo przerywa nam połączenie okularów z telewizorem.
- 2x lzejsze okulary 3D technologi pasywnej, wygodniejsze, bardziej stylowe, nie czujemy się jak szturmowcy z gwiezdnych wojen.

To takich kilka argumentów niepodważalnych.

PS: A bzdura związana z mniejszą rozdzielczością 3D pasywnego jest naprawde wyborna. Przy trybie 3D, stojąc blisko widzimy delikatne krateczki, jakby wiesze piksele, jest to panel polaryzujący. Efekt 3d w pasywnych TV jest generowany przez telewizor, stąd ten widok. Przy aktywnych tego nie widać, bo nie mamy panelu polaryzującego, efekt 3D zaczyna się tam w okularach, poprzez migotanie. W paywnym 3D nie ma szkodliwego migotania, wystarczy stanąć 1,5-2m od tv i juz mamy normalny obraz FULL HD 3D. Zreszta, kto ogląda TV z 50 cm?? Tymbardziej 3D??

a ja się zastanawiam czy taki tekst może napisać osoba w ogóle posiadająca tv lg? a może dystrybutor? wypadałoby chociaż przetestować tv a nie pisac bzdury.

"Na kompie mam certyfikat dla firmy LG za Full hd 3d dla pasywnej technologii."
co kogo obchodzi certyfikat full hd skoro wiadomo że te full hd jest ale z odpowiedniej odległości - z bliska nie ma full hd i po co to ukrywać.

"Pasywne okulary dają nam świetny efekt 3d w kazej pozycji"
kompletna bzdura - właśnie w pasywie trzeba siedzieć prawie idealnie w linii tv a nie leżeć na kanapie - inaczej wychodzi crosstalk. a dodatkowo na monitorach lg nie można głowy nawet na lekko przechylać bo wyłazi fioletowy crosstalk.

"A bzdura związana z mniejszą rozdzielczością 3D pasywnego jest naprawde wyborna"
to nie bzdura to fakt - owszem jak odejdziesz na odpowiednią odległość to jest to mało widoczne ale jak siedzi się blisko do czego skłania 3d to jest to niestety widoczne. i by nie było że cytuję ulotki marketingowe "aktywnych" tak jak kolega zacytował propagandę "pasywów" mam oba typy tv a ostatnio pykam sporo na monitorze 3d od lg i braki rozdzielczości na pasywie w takim crysis 2 niestety wyłażą. niestety aktyw do grania też nie jest za dobry, po 4h pykania oczy są nieźle dobite - zresztą grać lubię jak mam blisko ekran - więc 23cale oglądam z 0,5m.

jaki stąd wniosek - co się nie kupi nie będzie dobrze.
ja ostatecznie wolę grać na zwykłym 2d - super jakość prawdziwego full hd, normalna jasność i kompletny brak crosstalku, migania.
do gier 2D RULEZ
co do filmów co kto lubi - chociaż jeśli się wybiera lcd to pasyw jest lepszy bo praktycznie crosstalk jest minimalny a na aktywie lcd jest z tym kiepsko (dla mnie tragedia).
 

JackS.

New member
Bez reklam
crosstalk w jakiejś mierze zostanie bo chyba już w przypadku plazmy jest on spowodowany bardziej przez okulary a nie szybkość/powolność wyświetlacza.
Oczywiście, że źródłem crasstalku są ciekłe kryształy w okularach. Ze względu na bardzo napięty timing subpolowy nie ma jak tej wady zlikwidować w plazmach. W OLEDach (i Cristal LEDach) ze względu na spory zapas jasności i bezpośredni sposób sterowania rozświetlaniem pikseli można rozwiązać ten problem poprzez całkowite wygaszenie ekranu na czas przełączania się LCD w okularach.

co do kolorów to powiem szczerze nie wiem o co chodzi z tymi subpolami - możesz szerzej? chodzi o co drugą ciemną klatkę? bo wg mnie kolory zabija utrata jasności i kontrastu z powodu okularów.
Nie. W plazmach poszczególny piksel nie może zapalić się jaśniej lub ciemniej. Zapala się zawsze z tą samą jasnością. Podstawowym sposobem generowania kolorów (stopni jasności) w plazmach jest zróżnicowanie długości czasu świecenia poszczególnych pikseli w każdej ramce. W nowoczesnych plazmach (50x12 = 600Hzowych) robi się to w ten sposób, że czas wyświetlania pojedynczej ramki (20 ms w systemie 50Hzowym) dzieli się na 12 podpól (subfields). W poszczególnym podpolach komórki plazmy są rozświetlane na różne okresy czasu. Czasy rozświetlenia w poszczególnych subpolach mają się do siebie tak jak kolejne potęgi liczby 2. W ten sposób można maksymalnie uzyskać 2 do potęgi 12 odcieni każdego z 3 kolorów podstawowych. Tak jest w 2D. W 3D ilość subpól na każdą ramkę spada o połowę, więc maksymalna ilość odcieni kolorów podstawowych jaką da się w ten sposób wyświetlić to 2 do potęgi 6, czyli 64. I to jest właśnie powód, dla którego kolory w plazmach w 3D wyglądają inaczej niż w 2D. W praktyce te liczby są jeszcze niższe (bo w praktyce nie wszystkie subpola mają różne wagi), a sytuację ratuje się zwiększaniem ditheringu, który się niestety czuje.
 
Ostatnia edycja:

MatiX2707199

New member
a ja się zastanawiam czy taki tekst może napisać osoba w ogóle posiadająca tv lg? a może dystrybutor? wypadałoby chociaż przetestować tv a nie pisac bzdury

Po primo nikt normalny nie oglada TV w 3D z0,5m, jekies 1,5m minimum, co wystarcza do uzyskania dobrego obrazu 3D na ,,pasywie", równoznacznego z ,,aktywem". Gdy siedzimy nieco dalej, efekt 3D jest lepszy, niż z noem w TV.
Po drugie mam tv LG Cinema 3D w domu, jestem bardzo zadowolony z odbioru.
Po trzecie co ty wygadujesz?? Miałeś keidyś doczynienia z telewizorem 3D?? Jak możesz mówić, że w pasywnych trzeba siedziec w linii?? Wiadomo kazde 3D jest najlepsze na wprost TV, pod kątami traci jakość. Ale kwestia pozycji oglądającego i tym samym okularów.... Prosze cię, w pasywie robię dla testu głowe całkiem na bok, kłade ją na ramieniu jakbym leżał i nie tracę 3D, nadal mam świetną jakość. Ubierając aktywne okulary, przechylając głowe w pozycję leżącą widzę... brak 3D i podwójny nienałożony obraz. Sprawdzałem to po raz n-ty w minionym tygodniu na hx820 i d8000. CHyba, że brak efektu 3D tylko ja dostrzegam.??
Po czwarte, nie jestem osobą jedną z 98% w necie, którzy nie mają pojęcia o TV, piszą tylko to co wyczytali z płatnych recenzji, lub ulegają wpływowi mediów, które często kształtują wybór kupowanych przedmiotów przez słabe jednostki. Ja staram się opierać na faktach, których doświadczyłem osobiście, a nie co ktoś mi napisze. Mam doczynienia z nowościami RTV 5-6x w tygodniu od 2 lat, wiec mysle, że czegoś tam się nauczyłem przez ten czas. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

barteknowack

New member
Bez reklam
Po trzecie co ty wygadujesz?? Miałeś keidyś doczynienia z telewizorem 3D?? Jak możesz mówić, że w pasywnych trzeba siedziec w linii?? Wiadomo kazde 3D jest najlepsze na wprost TV, pod kątami traci jakość. Ale kwestia pozycji oglądającego i tym samym okularów.... Prosze cię, w pasywie robię dla testu głowe całkiem na bok, kłade ją na ramieniu jakbym leżał i nie tracę 3D, nadal mam świetną jakość. Ubierając aktywne okulary, przechylając głowe w pozycję leżącą widzę... brak 3D i podwójny nienałożony obraz. Sprawdzałem to po raz n-ty w minionym tygodniu na hx820 i d8000. CHyba, że brak efektu 3D tylko ja dostrzegam.??

Gdy przechylimy głowę w przypadku pasywnych TV 3D, głębia pozostaje, kolory natomiast nabierają fioletowej poświaty. Wynika to z zastosowania kołowego filtru polaryzacyjnego.

Być może niektórym wydaje się że 3D po odchyleniu znika.Otóż nie znika, tylko zdolność do jego postrzegania nam się zmniejsza (zależnie od osoby). Proszę przechylić głowę na bok - wygląda jakby 3D znikło, wystarczy się mocniej skoncentrować, a ujrzymy głębię w obrazie. Potwierdzeniem tego jest brak crosstalk'u, a więc separacja obrazów działa.

W przypadku technologii migawkowej, sprawdzałem to tylko na kilku egzemplarzach dość dawno temu (i były to stare egzemplarze, np. pamiętam Samsung C7000) po odchyleniu głowy na bok, obraz ściemniał się bardzo mocno, efekt 3D znikał. Nie wiem, jak to wygląda w najnowszych odbiornikach.
 

klaus71

New member
Bez reklam
Po primo nikt normalny nie oglada TV w 3D z0,5m, jekies 1,5m minimum, co wystarcza do uzyskania dobrego obrazu 3D na ,,pasywie", równoznacznego z ,,aktywem". Gdy siedzimy nieco dalej, efekt 3D jest lepszy, niż z noem w TV.
jakbyś czytał dokładnie to byś wiedział że pisałem o monitorze 23cale. dla mnie to jest bardzo dobra odległość.
przy 1,5m na 55 calach widać będzie utratę rozdzielczości (i co drugą czarną linię) i nie ma co tu ściemniać że tak nie jest.
i nie chodzi mi tu by dyskredytować pasywów tylko są pewne fakty których nie ma sensu ukrywać i wprowadzać potencjalnych zainteresowanych w błąd.


Po trzecie co ty wygadujesz?? Miałeś keidyś doczynienia z telewizorem 3D?? Jak możesz mówić, że w pasywnych trzeba siedziec w linii?? Wiadomo kazde 3D jest najlepsze na wprost TV, pod kątami traci jakość. Ale kwestia pozycji oglądającego i tym samym okularów.... Prosze cię, w pasywie robię dla testu głowe całkiem na bok, kłade ją na ramieniu jakbym leżał i nie tracę 3D, nadal mam świetną jakość. Ubierając aktywne okulary, przechylając głowe w pozycję leżącą widzę... brak 3D i podwójny nienałożony obraz. Sprawdzałem to po raz n-ty w minionym tygodniu na hx820 i d8000. CHyba, że brak efektu 3D tylko ja dostrzegam.??
ano mam plazmę 3d panasa i 2 pasywy od lg (tv i monitor) i to twoje opinie wskazują że chyba nie miałeś do czynienia z tv 3d od lg.
jak w pasywie robię głowę na bok to jakość wtedy siada (zwłaszcza na monitorze lg 3d robi się wręcz katastrofa - mega duży fioletowy crosstalk). na tv jest z tym dużo lepiej (może panel IPS jest w tej kwestii lepszy) ale by mieć optymalny obraz powinno się oglądać w linii tv - kąty pionowe są bardzo ważne - max 5-10 stopni inaczej wyłazi crosstalk.
co do aktywów to w panasie raczej kręcenie głową nie ma znaczenia - ja nic takiego nie zauważyłem - 3d pozostaje - zresztą czemu miałoby to wpływać na 3d.

i by nie było - z obu technologii chyba bardziej podoba mi się pasyw ale żeby zaraz robić z niego idealną technologię to przesada.
 

MatiX2707199

New member
W panasie możesz tego nie zauważyć bo to jedyna firma, która ogarnęła to w aktywnej tech 3d. Ehh... mnie monitor nie interesuje, rozmowa jest o telewizorach, a nie ekranie wielkosci bloku rysunkowego. Ok, nie miałem styczności z LG'ami, wymyśliłem go sobie w salonie. Zresztą nie mam zamiaru się kłócić o pierdoły, ja mam swoje zdanie, ty masz swoje i niech tak zostanie.
 

kini0

New member
Bez reklam
A tak na prawdę, to każdy tv 3D na chwilę obecną jest z odbytu, i nie ma co się rozwodzić nad tym tematem. Tym nie mniej uważam że wady pasywnego 3D są znacznie łatwiejsze do przełknięcia niż aktywnego... Howgh!

W każdej technologii stanie plecami do tv powoduje utratę efektu 3D ;), a z 3 metrów nie widać pojedyńczych pikseli, szczególnie jak coś wyłazi na przed ekran...

A poza tym (mój ulubiony tekst), '' 3D to tylko bajer'' ;)
 
Ostatnia edycja:

kini0

New member
Bez reklam
Prawda, ale zawsze trzeba wybrać coś co ma mniejsze wady. Dla mnie to Cinema 3D od LG. Pomimo okrojonej rozdziałki.
 

klaus71

New member
Bez reklam
Ehh... mnie monitor nie interesuje, rozmowa jest o telewizorach, a nie ekranie wielkosci bloku rysunkowego.
znowu niedoczytałeś mojego posta - ja odnoszę się też do tv lg - bo mam oba - tylko na monitorze jest ogólnie nieco gorzej (może spowodowane tym że siedzi się naprawdę blisko).

Ok, nie miałem styczności z LG'ami, wymyśliłem go sobie w salonie. Zresztą nie mam zamiaru się kłócić o pierdoły, ja mam swoje zdanie, ty masz swoje i niech tak zostanie.
no tak to wygląda - jak piszesz że nie ma utraty rozdzielczości z 1.5m to chyba tego tv nie masz.
przez takie opinie potem sobie ludziska pokupują lg, siądą 1,5m od 55 calowego tv i będą kląć że co druga linia jest czarna w 3d.
i będą mieli rację bo naczytają się o certyfikatach full hd, o tym że nie widać utraty rozdzielczości tylko z takim małym zastrzeżeniem że nie można zbyt blisko siedzieć.

ja takich super pochwał naczytałem się o plazmach panasa i ich wybitnym 3d i skończyło się rozczarowaniem - miało nie być crosstalku - a zwłaszcza na grach jest jak byk.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Po trzecie co ty wygadujesz?? Miałeś keidyś doczynienia z telewizorem 3D?? Jak możesz mówić, że w pasywnych trzeba siedziec w linii?? Wiadomo kazde 3D jest najlepsze na wprost TV, pod kątami traci jakość. Ale kwestia pozycji oglądającego i tym samym okularów.... Prosze cię, w pasywie robię dla testu głowe całkiem na bok, kłade ją na ramieniu jakbym leżał i nie tracę 3D, nadal mam świetną jakość.
Przy ustawieniu szkieł prostopadle, czyli przy okularach odchylonych o 90 stopni nie masz szans na prawidłowe widzenie 3D.

Może nie wiesz, ale oglądanie obrazu 3D ze znacznie przekręconą względem poziomu głową może niekorzystnie odbić się na Twoim narządzie wzroku.

Ubierając aktywne okulary, przechylając głowe w pozycję leżącą widzę... brak 3D i podwójny nienałożony obraz. Sprawdzałem to po raz n-ty w minionym tygodniu na hx820 i d8000. CHyba, że brak efektu 3D tylko ja dostrzegam.??
Okulary Sony (te od HX820) dla ochrony przed problemami z błędnikiem mają wbudowaną funkcję zmniejszania intensywności przysłaniania oka, które ma być zasłonięte, wraz z odchylaniem okularów od pozycji poziomej. W pozycji pionowej okulary te w ogóle przestają działać (przysłaniać).

W niektórych Samsungach obraz jest ściemniany, gdy odchyla się okulary od poziomu.

Tego typu funkcje wprowadza się, aby chronić użytkowników przed ich głupotą. I są to funkcje, których nie ma z reguły w niskich modelach.

Jak chcesz sobie ćwiczyć wzrok z przekręconą głową na jakimś aktywym telewizorze, to kupuj jak najniższy model. Masz pewne, że będzie działać jak Twój LG.
 
Ostatnia edycja:
Do góry