Telewizory aktywne 3D czy pasywne 3D - co wybrać ???

klaus71

New member
Bez reklam
Jak masz sony i nie widzisz crostalku to nie wiem jak to możliwe - dla mnie to tv z największym crostalkiem - zresztą w testach też wskazują to jako największą wadę sony - jak oglądam żółwika samiego na stanowiskach demo to zastanawiam się co za baran taki materiał zatwierdził - crostalk kosmiczny.
po prostu tego nie widzisz choć jest (jesteś szczęściarzem).

co do jasności to sony rzeczywiscie jest najjaśniejszy z aktywów.
i w aktywnych lcd masz spory zapas jasności - wystarczy dać jasność na max i można prawie zrekompensować to co zabierają okulary - nie wiem czy kolory wtedy nie rozjadą się w kosmos.
tu plazma ma problem bo i tak jej jasność maksymalna tylko o około 20-30% przekracza wartości optymalne do oglądania.
 
Ostatnia edycja:

ArturNOW

New member
W Killzone 3 nie widzę Crosstalki. Oglądałem taki program na N o chinach i tam były momenty. Raczej na tylnym planie. Nie jest idealnie, w większości materiałów nie ma, a jak jest to raczej gdzieś z boku, rogu itp.
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Też powiem, że w Sony jest crosstalk, nie wiem czy mają takie słabe demówki bo tylko na nich to testowałem, ale tam separacja obrazu była skandaliczna:sad:
 

Geyzer

New member
Przeczytałem wasze wypowiedzi i...... nadal jednoznacznie nie jestem w stanie opowiedzieć się za żadną ze stron:/ Dzisiaj zobaczyłem w MEXPERT LG 47lw5500 z kamerą Skype gratis i 7par okularów bardzo mnie kusi, z moich porównań w sklepie wynika tylko tyle że aktywne są ciemniejsze i często w sklepach nie działają bo rozładowane czy coś, irytujące!! w LG pasywne zawsze działają są jaśniejsze a jakość jak dla mnie lepsza niż DVD. Biorę LGka i tyle! Trzeba podjąć męską decyzję wreszcie. Jak jeszcze troche poczytam na ten temat to mi łeb pęknie :) dzięki wszystkim za rzeczowe podejście do sprawy.
Pozdrawiam Geyzer
 

Oled1969

New member
Przeczytałem wasze wypowiedzi i...... nadal jednoznacznie nie jestem w stanie opowiedzieć się za żadną ze stron:/ Dzisiaj zobaczyłem w MEXPERT LG 47lw5500 z kamerą Skype gratis i 7par okularów bardzo mnie kusi, z moich porównań w sklepie wynika tylko tyle że aktywne są ciemniejsze i często w sklepach nie działają bo rozładowane czy coś, irytujące!! w LG pasywne zawsze działają są jaśniejsze a jakość jak dla mnie lepsza niż DVD. Biorę LGka i tyle! Trzeba podjąć męską decyzję wreszcie. Jak jeszcze troche poczytam na ten temat to mi łeb pęknie :) dzięki wszystkim za rzeczowe podejście do sprawy.
Pozdrawiam Geyzer

Dokładnie Geyzer , męska decyzja.Im bardziej czytasz forum tym mniej wiesz i coraz trudniej podjąć racjonalną decyzję.Powodzenia.
 

Geyzer

New member
No i mam tego LGka:) telewizor po prostu wymiata:) Wczoraj był pierwszy seans 3D,,oszukać przeznaczenie 4" wpadli do mnie rodzice i nie mogli się nadziwić jaka to kosmiczna technologia:) efekt jest zarąbisty dużo okularów ułatwia oglądanie w grupie, telewizor ładnie połączył się z lanem, media z biblioteki Windows Media Player same się udostępniły i od razu mogłem przeglądać zawartość dysku w TV jak i również zawartość telefonu. Fajna sprawa! Ale niestety nie odtwarza mkv :/ czytałem że odtwarza ale nie wszystkie, niektóre bez dźwięku a te filmy które zassałem z neta wcale!!!!! Ja się pytam JAK TO QRDE MOŻLIWE???? Przecież większość 3D FULLHD jest w matroska?? Ale lipa!!! I zaś rozwijać kabel HDMI przez pół pokoju a już się ucieszyłem że nie :/ ale wracając do tematu:) oglądając film przy zgaszonym świetle z odległości 3,5m nie widzę żadnych czarnych pasów jakość obrazu jest moim zdaniem super, nic nie tnie ani nie zacina, faktycznie efekt najlepszy kiedy telewizor jest na wysokości wzroku ale kąt widzenia efektu 3D na boki jest bardzo bardzo szeroki. Myślę że pasyw to lepsze rozwiązanie dla osób które nie siedzą z nosem w TV, wiadomo że im dalej siedzisz tym więcej widzisz tła za telewizorem, w tej technologii tło nie miga. Myślę że to mega plus. Wiadomo że jak oglądasz przy zgaszonym świetle i nie widzisz nic poza TV to problem znika, ale trochę to ogranicza porę w jakich można oglądać TV 3D. Jednym słowem jestem bardzo zadowolony i nie żałuję wyboru.

Pozdrawiam
Geyzer
 

Geyzer

New member
Sprostowanie nie rozpoznaje pliku MKV przez DLNA ale po nagraniu na pena już nie ma tego problemu? Dziwne, może ktoś wie dlaczego?
 

grzes07

New member
Panasonic też wchodzi w pasywne.
"Kowalski" wybiera pasywne 3D.
Wychwalanie przegranej technologii to strata czasu.


podaj zrodlo ze panasonic wchodzi w pasywne bo ja na ten temat na stronach Panasonica nic nie znalazlem, a tak po prawdzie to czy "Kowalski" wybiera pasywne 3D to duzy znak zapytania, w niemczech niestety widac to odwrotnie
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
podaj zrodlo ze panasonic wchodzi w pasywne bo ja na ten temat na stronach Panasonica nic nie znalazlem, a tak po prawdzie to czy "Kowalski" wybiera pasywne 3D to duzy znak zapytania, w niemczech niestety widac to odwrotnie

Poruszyłeś bardzo ciekawy aspekt. Sledzę go uważnie.

Jeszcze przed CES 2012 serwis cnet pisał o pasywnych LCD Panasa.
Póżniej była wypowiedź (filmik) managera od szkoleń z Panas - USA o trzech nowych liniach LCD; dwóch aktywnych i jednej pasywnej (!).
Seria pasywna to ET5. Nazywają to EASY 3D !
ET5 series -LCD HDTV | PRODUCT | 2012 North America | VIERA | Plasma&LCD TV | Panasonic Global
Także masz link to strony firmowej.
Dają 4 pary okularów.

A teraz link do reklamy pasywnych okularów firmy PANASONIC:
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...-nie-przejednany-wrog-systemow-pasywnych.html

Okularu PANASONIC Model TY-EP3D10 for polarized 3DTVs.

Jak widać wstyd wieje ze strony koncernu, który właśnie przyznaje się DYSKRETNIE do totalnej porażki swoich idiotycznych strategii.
Gwarantuję Ci, że za pół roku duże LCD z pasywnym 3D od Panasa będą stanowić główne źródło dochodów dywizji TV.
O 38% ma zmniejszyć się sprzedaż plazm w 2012 r. To po prostu zanik produktu.

Na koniec podaj proszę żródło informacji, że w niemczech dominuje aktywne 3D.
To sensacja w sytuacji gdy technologia 3D Cinema od LG w pół roku zmiotłą "aktywistów" z rynku.
 
Ostatnia edycja:

setunia

New member
Bez reklam
Od paru lat używałem plazmy. Stara, słaba i zaczynała się powoli wypalać. Przy zmianie TV zachciało mi się 3D. Plazmy Panasa z serii VT (bo tylko one wchodziły w grę) są: horrendalnie drogie, dają obraz żyleta i mają aktywne okularki. Dlaczego nie kupiłem Panasa? Właśnie przez aktywne okularki. Drogie w zakupie, kłopotliwe w użyciu (ładowanie - prawo Murphy'ego mówi, że rozładują się zawsze w połowie filmu) i w razie uszkodzenia trzeba słono znowu zapłacic za zakup nowych.
Kupiłem LG 570s. Efekty fajne. Po kilku filmach nie muli w żołądku. Jak siądę na okularach to mam jeszcze 6 par. Obraz bywa nieostry przy mkv z niskim bitratem, przy Bluray jest OK.
I ostatnie spostrzeżenie. LED, a przynajmniej mój, ma jeszcze daleką drogę do dorównania plaźmie jakością obrazu.
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
Dlaczego nie kupiłem Panasa? Właśnie przez aktywne okularki. Drogie w zakupie, kłopotliwe w użyciu (ładowanie - prawo Murphy'ego mówi, że rozładują się zawsze w połowie filmu) i w razie uszkodzenia trzeba słono znowu zapłacic za zakup nowych.
A Panasonic nie ma w swojej ofercie modeli na bateryjkę? W przypadku Samsunga można takie okulary kupić już za ok. 140 zł. Bateryjki do nich kosztują koło złotówki za sztukę i starczają na tygodnie oglądania.
 

klaus71

New member
Bez reklam
w panasonicu nowe okulary kosztują najtaniej 350zł
więc nie wiem co samsung sprzedaje w takiej cenie a może Panasonic tak ostro zdziera. a może takie dobre okulary sprzedaje.
 

setunia

New member
Bez reklam
No "łaśnie" nawet 140pelenów to deko więcej niz 15, a były na Alledrogo nawet w tej cenie do LG. I bateria też może siąść o północy w połowie filmu, a w domu może nie być drugiej, ach ten Murphy ;-)
 

JackS.

New member
Bez reklam
I bateria też może siąść o północy w połowie filmu, a w domu może nie być drugiej, ach ten Murphy ;-)
Nie no, na tej zasadzie to wszystko może się zdarzyć. Prąd mogą wyłączyć.

Dzień po zakupie okularów kupiłem 30 bateryjek i chyba trochę przesadziłem z ich ilością - wygląda na to, że mi na wiele lat starczą.
 

vwrafi

New member
Witam.

Jako iz ostatnio otrzymałem swój telewizor 3D, postanowiłem włączyć się do dyskusji pasywne/aktywne.

Mój telewizor to LG 42LW579S a więc 3D pasywne. Jest to jedyny TV 3D jaki miałem u siebie w domu kiedykolwiek, resztę widziałem w marketach lub sklepach RTV. Widziałem wiele aktywnych telewizorów i testowałem je w sklepach. W pamięci najbardziej mi utkwił jakiś Samsung 42" za cenę 4999zł ( modelu nie pamiętam ) oraz Sony EX 730, a reszty TV nie pamiętam bo miały kiepski obraz w 3D ( za duże migotanie ). W Samsungu ( miał cienką ramkę dookoła i podświetlany napis Samsung na dole ekranu oraz niby 800Hz :) ) obraz był prawie bez migotania, ale tylko prawie. Po 5 minutach czułem się jakoś nie swojo, i gdy spojrzałem przez okulary na lampy w sklepie to zaczęło być widoczne migotanie. W Sony natomiast migotanie też było, ale obraz 3D ( wyświetlana była jakaś bajka 3D zrobiona przez Sony reklamująca 3D - chyba jakiś żółw płynął po bajorku ) był kiepski, mimo że najlepszy z tych co widziałem. Po prostu jak np. wąż podchodził do ekranu to było widać 2 węże i jak była widoczna kra to też były 2 kry.

Mojego LG testuje od 3 dni.

I oto wyniki testów:

Czy 3D można oglądać pod dowolnym kątem ? NIE !

Czy wkurza mnie że muszę odpowiednio usiąść przed TV aby widzieć 3D ? TAK !

Czy widać z odległości 2 metrów gorszą rozdzielczość ? TAK !

Czy wymieniłbym swój telewizor na najlepszy telewizor z aktywnym 3D ? Nigdy w życiu !

Pasywne 3D ma swoje wady, ale większe wady ma 3D aktywne. Ciemny obraz, migotanie, rozdwajanie ( efekt ducha ) efektów 3D, to wszystko widać na aktywnym 3D.

Ja mam swoje LG i nie jest idealne, musiałem kupić uchwyt do ściany z regulacją pochylenia góra dół żeby ustawić TV odpowiednio aby był widoczny efekt 3D ( na boki mogę sobie chodzić po całym pokoju, ale góra dół to niestety maksymalnie 15 stopni ). Teraz mam ustawiony TV tak, że mogę siedzieć i leżeć i widzę efekt 3D elegancko, ale jak wstanę to czar pryska. Ale mimo to i tak jest to o niebo lepsze niż to co widziałem w sklepach na 3D aktywnych. Szczerze polecam ten TV każdemu kto może sobie pozwolić na uchylny uchwyt na ścianie bądź też na ustawieniu TV na szafce w taki sposób aby można na niego patrzeć na wprost lub ewentualnie pod kątem 15 stopni w góre lub w dół.

Aha, rozważałem też zakup Toshiby i Philipsa, szczegółnie Philips ze swoim AmbiLight mnie kusił, ale brak konwersji 2D->3D ( co za koleś wymyślił żeby tego nie dawać ) skutecznie mnie zniechęciła do tych telewizorów.
 

DAK

New member
Witam. Ja krótko. Miałem dzisiaj okazję porównać obie technologie w sieci sklepów Avans.
Materiał - Avatar 3d. Pomieszczenie dobrze oświetlone.
Na pierwszy ogień poszedł jakiś Samsung w aktywnej za ok. 5k. Już po chwili od założenia okularów odczułem migotanie, obraz stawał się coraz bardziej ciemny, nie dało się tego za bardzo oglądać, sam efekt 3d był średni, być może na to wpływ miały warunki w sklepie (stałem jakieś 1,5m. od TV).
Przyszedł czas na pasywny LG32LW4500, pierwsze wrażenia WOW! jak pierd*** to działa! brak migotania, duża jasność, bardzo wyrazisty z efektem głębi, szczegółowy i płynny obraz.
Wrażenia jak w kinie, tylko nie ten ekran :)

Jeszcze się zastanawiam, czy pakować się w to całe 3D, bo produkcji w jakości Avatara nie ma zbyt wiele.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten model powinien pogodzić extra 2 D i 3D pasywne:
g_main18.jpg


http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/79987-tak-prezentuje-sie-nowa-seria-tv-lcd-panasonica-wt50.html - wystarczy tylko poczekać .
 
Do góry