Telewizory aktywne 3D czy pasywne 3D - co wybrać ???

robsoniqe

New member
bo kolega polpix jest zaślepiony aktywnym 3d więc jak już pisać złośliwie o pasywnym 3d to napiszmy też złosliwie o aktywnym 3d:
- by mieć crosstalk nie trzeba nawet wstawać z kanapy - na aktywnym 3d w lcd jest widoczny nawet z 8 metrów(zwłaszcza dla osoby która widzi ciemne linie w pasywnym 3d z 8m), na plaźmie także zwłaszcza przy grach z komputera/konsoli (jak są w 60hz) - wtedy nie da się grać,
- aktywne 3d przy filmach BD miga z częstotliwością 48hz więc jest gorzej niż w świetlówce
- przyciemnienie obrazu jest rzędu 70% a nie 15-20%
- utrata szczegółów wynikająca z takiego przyciemnienia jest także spora, plus rozmycie z powodu crosstalku i w zasadzie trudno tu też mówić o pełnym fullhd - choć formalnie jest fullhd to obraz jest w jakości tylnoprojekcyjnego tv z wypaloną lampą w 50%

! 70%? Albo masz problemy z procentami albo ja na moim samsungu d7000 po włączeniu okularów powinienem tv rozjaśniać za każdym razem na maxa..

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
 

Monkin

New member
Bez reklam
Litości tylko nie pasywne 3D.



Pasywne 3D TV wybierasz gdy ...


- Jesteś zainteresowany głównie oglądaniem filmów 2D, a 3D to tylko dodatek i nie razi Cię połowę niższa rozdzielczość - np bajki animowane itp. które możesz to spokojnie oglądać rodzinnie razem z dziećmi (one nie zobaczą różnicy do FULL HD).
- Nie przeszkadza Ci , że kiedy wstaniesz z sofy 3D zniknie i zobaczysz podwójny obraz, bo oglądanie 3D pod innym kątem pionowym niż 90 stopni jest niemożliwe. Co za tym idzie nie powiesisz TV tam gdzie chcesz, a jedynie prostopadle do oczu.
- jeśli siedzisz 5-8 m od TV i dzięki temu nie widzisz czarnych linii między poszczególnymi obrazami pasywnymi, które normalnie z bliska kłują w oczy,
- lubisz oszczędzać na wszystkim i uważasz, że tanie też jest dobre.


Aktywne 3D wybierasz gdy ...

- Jesteś fanem filmu który ogląda filmy w rozdzielczości FULL HD.
- Jeśli planujesz oglądać dużo sportu i stać cię na 2-4 pary okularów aktywnych.

- Stać Cię na droższy sprzęt i uważasz, że co tanie to słabe.

Kolego nie jestem fanem obecnej okularkowej technologii 3D( aktywnej i pasywnej), gdyż nie mogę tego oglądać dłużej niż 30 minut, ale z takimi argumentami, to mówiąc delikatnie, dowaliłeś do pieca , albo nie widziałeś dobrego tv 3D w technologii pasywnej na oczy. Oglądam często u kumpli 3D na ich pasywnych LG z odległości 2-3,5 m i nic takiego nie zauważyłem o czym piszesz. Ani nikt z oglądających.
A argument z pieniędzmi, rozkłada na łopatki.:lol:
P.S. No teraz już wiem, przeczytałem w innym wątku, 3D oglądałeś na komputerze , bo szukasz telewizora.
 
Ostatnia edycja:

polx

New member
Zagadza się 3D pasywne obadałem na kompie, a 3D aktywne na kompie i na TV 50" u sąsiada. Dzisiaj pojadę do euro agd i sprawdzę na oczy te LG pasywne, bo nie chcę się tępo zapierać przy swoim skoro tych dużych LG 3D nie podziwiałem jeszcze w realu. Może nie jest tak strasznie jak to wynika z teorii. Na kompie widzę różnicę i to sporą, moi znajomi widząc 3D pasywne mówią WOW!!!, ale oni nie wnikają w jego jakość, bo po prostu wrażenie 3D jest fajne. Niedługo opiszę wrażenia z LG easy.
 

Monkin

New member
Bez reklam
Kol. Polx zabierz ze sobą kompa lub inny nośnik z materiałem 3D, który znasz na pamięć i porównaj go na tv z pasywnym i aktywnym 3D. W porządnym sklepie RTV nie powinni ci robić z tym problemów.
Dobrze byłoby sprawdzić, w jakich trybach grają telewizory. Czy aby nie są ustawione w trybie sklepowym. Bo wtedy wszystko w sklepie jest cacy, ale w domu wali po oczach i się tego oglądać nie da. Sprawdź sobie też konwersję na sygnale antenowym 2D-3D. To będzie bardziej miarodajne niż oglądanie gotowych reklamówek 3D.
 

robroj

New member
polx
Nie wiem jak inni ale u mnie pasywne odpada - oglądałem w sklepie już kilka razy ten system i widzę jak się obraz rozchodzi - przedmioty będące "blisko mnie" czyli takie które maja wychodzić z telewizora.. np. tyczka lekkoatlety była od polowy rozdwojona i końcowy efekt wyglądał koszmarnie (IMHO) i tak było dosyć często ... co ciekawe taki sam efekt widziałem na anaglifach.
co do systemu aktywnego.. to w sklepach było super cacy ale na niektórych modelach wszystko poza ekranem migało... takie życie :)
 

ArturNOW

New member
polx
Nie wiem jak inni ale u mnie pasywne odpada - oglądałem w sklepie już kilka razy ten system i widzę jak się obraz rozchodzi - przedmioty będące "blisko mnie" czyli takie które maja wychodzić z telewizora.. np. tyczka lekkoatlety była od polowy rozdwojona i końcowy efekt wyglądał koszmarnie (IMHO) i tak było dosyć często ... co ciekawe taki sam efekt widziałem na anaglifach.
co do systemu aktywnego.. to w sklepach było super cacy ale na niektórych modelach wszystko poza ekranem migało... takie życie :)

A w jakiej odległości stałeś? Minimum musi być 6 stóp czyli 180cm. Ja wcześniej też widziałem podwójnie, bo źle stawałem.
 

ArturNOW

New member
Ostatecznie postawiłem na Sony, ale nie przeważył czynnik 3D.

Dziś byłem w innym Saturnie (Złote Tarasy) i tu jakoś wystawiony LG nie zrobił na mnie wrażenia. Logo 3D LG w lewym górnym roku zawsze rozdwojone.

Niestety w pasywnym przy statycznym teksie zawsze widać, że nie jest on idealny. Oczywiście statyczny tekst rzadko występuje, ale zawsze.

Niestety obecnie 3D to sprawa kompromisu i raczej dodatek. Przy takich założeniach postawiłem na okulary aktywne.
 

edek103

Member
LG 55 650S NIE 570S OKAZJA!!!!!!!!!!! (2059447543) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Edek to Ty sprzedajesz to cudo czy ten co kupił od Ciebie?Dziwne opis pasuje do Twojego Lg.Też za duży z 3,5 metra i kupiony 23,12,2011.
Edek a rozróżnię lcd led edge od lcd led full.Bo w sklepie mi powiedzieli że dla zwykłego śmiertelnika nie do rozróżnienia dlatego Samsung zrezygnował z Full led.


Ale jaj....z opisu wyglada ze to ten sam ktory sprzedalem....Ciekawe za ile im sie uda sprzedać:):):) Ale jestem pewien ze kupiec bedzie zadowolony....

pozdrawiam

Edek
 

robroj

New member
Artur - stałem z odległości ok. 2 metrów taką będę miał odległość od telewizora w pokoju dziennym. (przekątna na 90 % 42 cale a na 10% 47 cali) wiec wydaje mi się że taka akuratna.
I teraz pytanie czy z tej odległości (2-2,40m) przekątna w okolicy 51 cali będzie optymalna? - myślę w tej chwili tylko o aktywnym 3d.
 

klaus71

New member
Bez reklam

polx

New member
VENI VIDI VICI
Byłem całą godzinę w MM z własnym materiałem 3D na penie i chodziłem w kółko od LG LW570S do samsunga d7000 i d8000.
Wnioski:
3d na Samsungu jest wspaniale ostre i głębokie. Co śmieszne to samo demo 3D od LG, które mam na penie wygląda 2x lepeij na Samsungu niż na LG.
LG 3D DEMO Global - YouTube
3D pasywne na LG po prosu mnie kłuje w oczy i tyle. Jestem widocznie bardzo wymagający.
O ile z 3m prawie nie widać już czarnych linii o tyle spadek rozdzielczości widać z każdej odległości (na jaką pozwalał mi kabel od okularów, a był długi),poza tym kąty pionowe są tragiczne max 5 stopni (góra-dół i 3d znika).
Kąty boczne są OK.
Nabawiłem się alergii na LG za ich agresywną promocję:
LG; napisał:
Badania LG: Czterech na pięciu preferuje Cinema 3D.Wyniki nowego badania dowodzą, iż konsumenci preferują ogólny komfort oglądania, jakość obrazu, efekty i lekkie okulary 3D oferowane przez technologię LG Cinema 3D.

Wydaje mi się, że w tych badaniach LG się myli i to nie bez udziału świadomości.
Powinno być napisane:
"konsumenci preferują lekkie okulary 3D oferowane przez technologię LG Cinema 3D, a nie jakość obrazu w 3D."

Z drugiej strony cieszę się że Edek, Monkin i inni nie widzą różnicy i są zadowoleni ze swoich telewizorów. Nie zamierzam im wmawiać, że mają gorszy sprzęt skoro nie widzą różnicy. Są po prostu mniej wymagający. To tak samo jak z audiofilami (jednemu wystarcza sprzęt za 2tys, a innemu dopiero za 30 tys. - i nie kwestią tu jest cena tylko jakość)
Ktoś powiedział, że piszę bzdury które się nauczyłem na szkoleniach. Błąd. Nigdy nie byłem na szkoleniach z 3D. Technikami 3D interesuję się od 30 lat. Od czasy kiedy w miesięczniku matematycznym "Delta" pojawiło się anaglifowe 3D z okularami. Prawdziwe bzdury pisze ktoś kto twierdzi, że aktywne okulary zaciemniają obraz o 70% i inne farmazony. Ewidentna ignorancja tematu 3D, ale cóż, na forum każdy może pisać co mu się podoba - czasem z czystej złośliwości, nawet jeśli to się mija z prawdą. Co do wad aktywnego 3D to staram się być obiektywny, zwłaszcza, że po odkryciu pasywnego 3D w TV byłem wielkim zwolennikiem tej technologii jako zdrowszej dla oka, niestety nie jest to ta sama technologia co pasywne 3D w kinie IMAX i dlatego strasznie jestem zawiedziony jej jakością.

Dalej szukam dobrego TV 3D 55", ale na pewno nie będzie to pasywne LG.
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
VENI VIDI VICI
Byłem całą godzinę w MM z własnym materiałem 3D na penie i chodziłem w kółko od LG LW570S do samsunga d7000 i d8000.
Wnioski:
3d na Samsungu jest wspaniale ostre i głębokie. Co śmieszne to samo demo 3D od LG, które mam na penie wygląda 2x lepeij na Samsungu niż na LG.
LG 3D DEMO Global - YouTube
3D pasywne na LG po prosu mnie kłuje w oczy i tyle. Jestem widocznie bardzo wymagający.
O ile z 3m prawie nie widać już czarnych linii o tyle spadek rozdzielczości widać z każdej odległości (na jaką pozwalał mi kabel od okularów, a był długi),poza tym kąty pionowe są tragiczne max 5 stopni (góra-dół i 3d znika).
Kąty boczne są OK.
Nabawiłem się alergii na LG za ich agresywną promocję:


Wydaje mi się, że w tych badaniach LG się myli i to nie bez udziału świadomości.
Powinno być napisane:
"konsumenci preferują lekkie okulary 3D oferowane przez technologię LG Cinema 3D, a nie jakość obrazu w 3D."

Z drugiej strony cieszę się że Edek, Monkin i inni nie widzą różnicy i są zadowoleni ze swoich telewizorów. Nie zamierzam im wmawiać, że mają gorszy sprzęt skoro nie widzą różnicy. Są po prostu mniej wymagający. To tak samo jak z audiofilami (jednemu wystarcza sprzęt za 2tys, a innemu dopiero za 30 tys. - i nie kwestią tu jest cena tylko jakość)
Ktoś powiedział, że piszę bzdury które się nauczyłem na szkoleniach. Błąd. Nigdy nie byłem na szkoleniach z 3D. Technikami 3D interesuję się od 30 lat. Od czasy kiedy w miesięczniku matematycznym "Delta" pojawiło się anaglifowe 3D z okularami. Prawdziwe bzdury pisze ktoś kto twierdzi, że aktywne okulary zaciemniają obraz o 70% i inne farmazony. Ewidentna ignorancja tematu 3D, ale cóż, na forum każdy może pisać co mu się podoba - czasem z czystej złośliwości, nawet jeśli to się mija z prawdą. Co do wad aktywnego 3D to staram się być obiektywny, zwłaszcza, że po odkryciu pasywnego 3D w TV byłem wielkim zwolennikiem tej technologii jako zdrowszej dla oka, niestety nie jest to ta sama technologia co pasywne 3D w kinie IMAX i dlatego strasznie jestem zawiedziony jej jakością.

Dalej szukam dobrego TV 3D 55", ale na pewno nie będzie to pasywne LG.

Dla mnie napisane ciekawie i przekonywująco.
 

Monkin

New member
Bez reklam
VENI VIDI VICI

Z drugiej strony cieszę się że Edek, Monkin i inni nie widzą różnicy i są zadowoleni ze swoich telewizorów. .
Polx ale ja widzę różnicę ...oj widzę..... dlatego nie kupiłem tv z 3D, bo na razie nie jest ta okularowa technologia dla mnie. ;)Czekam na bezokularowe 3D. Pisałem wielokrotnie, że migotanie mnie na aktywnych wykańcza ( widze je zawsze jako brylowy astygmatyk), a przy pasywnym mam ciut lepszy komfort oglądania i tyle, ale po pół godzinie i tak boli mnie łeb.:lol: Kupuj to co ci najbardziej podchodzi.
 

erzlot

New member
'widać z każdej odległości (na jaką pozwalał mi kabel od okularów,"

Przecież pasywne LG nie ma okularów z kablem!! O jakim tv Ty piszesz?
 

Monkin

New member
Bez reklam
'widać z każdej odległości (na jaką pozwalał mi kabel od okularów,"

Przecież pasywne LG nie ma okularów z kablem!! O jakim tv Ty piszesz?
Polxowi chodziło najprawdopodobniej o to, że pasywne okulary były przyszfajcowane jakimś kablem do standu, żeby ich nikt ze sklepu nie podwędził.
 

polx

New member
Dokładnie tak. W sklepie MM wszystkie okulary 3D są uwiązane na sznurkach - nawet te pasywne za 8 zeta - jako ochrona przed ambą (znaną z wojska).

-------------
PS. monkin - teraz rozumiem dlaczego wolisz pasywne - prawdopodobnie wszyscy astygmatycy mogą mieć ten problem z migotaniem aktywnych okularów - niestety co do 3D bez okularów to muszę Cię zmartwić - w Multikinie w Poznań Malta stoi w holu TV około 50-55" 3D bez okularów i obraz jest jak na starych widokówkach 3D sprzed 20 lat. Technologia polega na odpowiednim załąmaniu wzroku na specjalnej folii lentikularnej, niestety głębia to dno.
http://www.design-design.co.uk/3d-lenticular-technology-printing-television/
http://www.rrdonnelley.com/post/WhatWeDo/UniqueSubstrates/Lenticular.asp
Muszą wymyśleć dla ciebie coś lepszego. Wg mnie szansa jest w technologii wziętej z IMAX tam jest rewelacyjne pasywne 3D i bez żadnych kompromisów (na 2 projektorach odpowiednio spolaryzowanych), tylko czy uda im się zastosować to w TV (może w DPL - tylna projekcja) czas pokaże?
 
Ostatnia edycja:

klaus71

New member
Bez reklam
VENI VIDI VICI
Prawdziwe bzdury pisze ktoś kto twierdzi, że aktywne okulary zaciemniają obraz o 70% i inne farmazony. Ewidentna ignorancja tematu 3D, ale cóż, na forum każdy może pisać co mu się podoba - czasem z czystej złośliwości, nawet jeśli to się mija z prawdą.

tu masz przykład - dla mnie to spadek jasności nawet większy niż 70%
3D - Samsung PN59D7000 Plasma 3D HDTV Review
no i kto tu jest ignorantem?
 
Do góry