Telewizory aktywne 3D czy pasywne 3D - co wybrać ???

Maurício

New member
Widzę, ze nie umiemy przyznać się. do porażki, zupełnie jak w piłkę, typowa wada naszego narodu.
Zarejestruj się na niedowiary.pl ze swoimi spiskowymi teoriami kolego :)
Bez odbioru.
 

klaus71

New member
Bez reklam
no porażka jest twoja na całej linii - ja ci udowodniłem że bredziłeś w kwestii crosstalku.
kup może jakiś tv 3d to będziesz coś praktycznego mógł napisać a nie cytować brednie.
 

jacek375

New member
A może posłuchacie użytkownika 3D.
Przed zakupem, oglądałem dużo i to bardzo różnych TV3D i jak najbardziej przypadło mi do gustu aktywne 3D, super obraz, efekty itd i to nie tyczy się tylko mnie ale i całej mojej rodziny.
Widziałem TV LG w akcji, nikt mi nie wmówi, że jego (LG) pasywne 3D jest lepsze od Samsunga.
BZDURA!!!
 

klaus71

New member
Bez reklam
wiesz ja zakładam że jak się ktoś tu wypowiada kategorycznie to ma chociaż jeden tv 3d.
Maurício jest teoretykiem bajarzem który chyba pobiera wypłatę od jakiegoś producenta tv aktywnych 3d.

ja mam w chacie oba typy 3d (panas 42gt20 i lg 32lw570).
na obu pogrywam w gry z konsoli (ps3) i oglądam sporadycznie filmy 3d.
i jedno co jest pewnikiem to w sprawie crosstalku pasywne 3d nie ma konkurencji.
owszem trzeba mieć dokładnie ustawioną głowę ale w nagrodę nie ma crosstalku czego o aktywnym panasie nie mogę powiedzieć - crosstalk widoczny na grach, a i na filmach BD 24p wyskakuje.

i ja z kolei widziałem przed zakupem zarówno sony jak i samsungi lcd/led w akcji (zeszłoroczne modele) no i crosstalk jest znacząco większy od plazmy 3d i pasywa. dla mnie masakra.

obiecująca jest tegoroczna seria sony - np. hx750 - dużo nie testowałem ale sony chyba zrobił mega postęp w tym roku i prześcignęło model ES8000 (całkiem wyraźny crosstalk na demówkach).
 

fula

New member
Z tym crosstalkiem to jest różnie.
Mam dwa telewizory UE40D6500 z dwoma różnymi matrycami, oczywiście 3D aktywne. I tu ciekawostka rożnie crosstalk wygląda w tym samym modelu.

A uważam 3D jako fajną ciekawostkę dla dzieci, niezależnie od rodzaju wyświetlania.
 

siteman

Member
''cross – talk, czyli smużenie obrazu''......(?!)
''występuje częściej i intensywniej w przypadku okularów pasywnych i w dużej mierze ma związek z kątem pod jakim oglądamy wyświetlany obraz, więc o czym my mówimy.''



-właśnie się zastanawiam o czym..... bo chyba o patrzeniu w TV leżąc na podłodze albo wisząc na suficie, bo w innym przypadku x-talk nie występuje w pasywie. To raczej domena aktywnego 3D, ale kolega widocznie został domorosłym ekspertem od technologii 3D i głosi jedyną i słuszną metodę generowania obrazu stereoskopowego ;)
amen....tylko tyle mogę powiedzieć, "crosstalk czyli smużenie" nie ma co dalej komentować i polemizować.Umówmy się, każdy sobie rzepkę skrobie i tyle. Ja miałem 10k do wydania na TV i wybrałem pasywnego Philipsa a nie jestem laikiem w temacie.Dzisiaj bez wahania kupiłbym 55LG980S dla mnie to najlepszy TV na rynku, szkoda, że jak kupowałem Phila, to sugerowane ceny LG oscylowały w granicach 15k
 
Ostatnia edycja:

marcint75

New member
bardzo ciekawa dyskusja ale ja dopowiem swoje 3 gr. jestem zainteresowany zakupem TV3D oczywiście nadal mocno zastanawiam się nad rodzajem technologii i tak ostatnio miałem możliwośc spędzenia troszke czasu przy pasywnym LG 47 660tce, PANASONICu ET5 i aktywnym PHILIPSie 5507. co bardzo mnie zdziwiło to jakość wyswietlanego materiału na pasywie LG i PANSONICU. mimo że LG to potentat w dziedzinie tech pasywnej to w PANASONICU obraz 3D był o niebo lepszy. nie wiem czy to tylko moje odczucie ale LG na prawdę wyglądało blado (widoczne poziome linie). materiał testowy to kilka zwiastunów filmowych 3D i filmy BD3D AVENGERS i PRZYGODY TINTINA oglądane z odległości 2.5m. natomiast PHILIPS był rewelacyjny ze swoim aktywem tyle że problem w tym telewizorze to nierówne podświetlanie matrycy :( czy i wy macie podobne spostrzeżenia, czy ktoś może sie wypowiedzieć o 3d (swoich odczuciach)w PANSONICu ET5
 

shadowasek

New member
Przeczytałem już chyba cały internet na temat "czy pasywne czy aktywne". Niestety dalej nie wiem. Mam kolesi co mają LG Cinema 3D i to 3D nawet mi się podoba. Byłem zdecydowany kupić LG ale co najmniej 60". No to wtedy przeczytałem że przy dużych tv lepsze są aktywne okulary. Ludzie piszą o bólach oczu. I tu kolejny problem, nie mam gdzie sprawdzić przez dłuższy czas jak działa na mnie aktywne 3D. Nie będę stać w sklepie przed tv godzine. Piszę tylko po to żeby powiedzieć że ile bym nie czytał to dalej trudno zdecydować :)
 

polx

New member
A może posłuchacie użytkownika 3D.
Przed zakupem, oglądałem dużo i to bardzo różnych TV3D i jak najbardziej przypadło mi do gustu aktywne 3D, super obraz, efekty itd i to nie tyczy się tylko mnie ale i całej mojej rodziny.
Widziałem TV LG w akcji, nikt mi nie wmówi, że jego (LG) pasywne 3D jest lepsze od Samsunga.
BZDURA!!!

Popieram. Mam tak samo. Czytałem ulotkę LG o ich telewizorach i napisali w niej same BZDURY np że największe kąty są przy pasywnym 3D, lub że nie ma przyciemnienia okularów w 3D, najlepsza rozdzielczość (1920x540 haha połowa tego co przy aktywnym 3D) itp.
Gdy poszedłem do sklepu firmowego SONY to sprzedawcy wmawiali mi też same BZDURY bo np. twierdzili, że tylko Sony wyświetla prawdziwe 3D, potem jak ich ośmieszyłem brakiem wiedzy o 3D, to twierdzili, że inne firmy też kłamią. To tak ma wyglądać marketing? Wszyscy kłamią, a głupi klient ma się nabrać? Wybrałem Samsunga, ale myślę, że aktywne PHILIPSY też są niesamowite - w końcu to Philips zgarnia nagrody EISA za najlepszy TV 3D od kilku lat http://www.kinodomowe.idg.pl/news/3...012.rozdane.Sony.i.Philips.triumfatorami.html

Za to fani pasywnego 3D będą zawsze mieli koronne argumenty i rację jeśli chodzi o:
- bardzo tanie (poniżej 20zł) i lekkie okulary
- mniej męczące, a przez to zdrowsze okulary - migotanie nawet niezauważalne jednak po kilku godzinach ciągłego oglądania 3D męczy wzrok, choć jest to bardzo indywidualne. Osobiście używam aktywne 3D ok 4h bez dyskomfortu, a pasywne 3D nawet do 12h.
- brak baterii w okularach czyli nie zostaniemy zmuszeni np w połowie filmu do wymiany baterii lub ładowania kabelkiem

Ale czy te argumenty przekonają wszystkich? Mnie nie, gdyż wybieram aktywne FULL HD 3D, lepsze kąty pionowe (w pasywnym 3D to tylko 10 stopni) i czysty obraz (brak czarnych kreseczek w obrazie - tak, w pasywnym 3D widać tylko co drugą linię poziomą, pozostałe są czarne, czego większość fanów pasywnego 3D nie zauważa :)
 
Ostatnia edycja:

Wiewiur

New member
Witam,
Tak sobie czytam tą zażartą dyskusję i zauważyłem że każdy ma swoje racje i broni ich jak lew zdobyczy. Ja, zaznaczam że jestem laikiem w dziedzinie nowoczesnych technik TV, dysponując naprawdę znikomym budżetem (i wcale nie chciałem kupować TV 3d bo odbiornik kupowałem nie dla siebie, ale mojej babci ) zakupiłem chyba najtańszy 3d 42" na rynku. Oczywiście LG w technologii pasywnej. Ale nim dokonałem zakupu ww telewizora zaintrygowała mnie technologia 3d i na podstawie wielogodzinnych obserwacji mogę stwierdzić że dla siebie w najbliższym czasie również kupię 3d pasywny (mimo iż w tym przypadku będę dysponował min. 3x większym budżetem) ponieważ oglądając 3d w okularach aktywnych już po 45 min zaczynałem odczuwać narastający ból głowy i zawroty na wszystkich testowanych modelach (mieszkam 2km od jednego z większych MM w W-wie i w godzinach przed południowych można w nim dosłownie do bólu testować dobrodziejstwa najnowszej techniki 3d - w sumie testowałem 4 aktywne i 2 pasywne). Być może mam wrażliwy błędnik albo z moją głową jest coś nie tak że, po tak krótkim czasie aktywne 3d "mnie rozbijały", ale szczerze mówiąc wątpię, bo pół roku temu po raz kolejny zdawałem psychotechnikę i nie miałem najmniejszych z tym problemów. A wracając do babcinego LG to oglądam go z odległości 2,5-3m (ponieważ oboje oczu mam z przodu czaszki i sugerowana przez niektórych odległość 1,5m dla 55" wymaga "rozglądania się po telewizorze") i nie zauważyłem żadnych znaczących strat w jakości obrazu - telewizor również stoi na normalnej wysokości (1-1,2m od ziemi) a nie nad babci obrazkiem-pamiątką z I Komunii Św. zawieszoną na wys. 2m. od ziemi:p. Efekt 3d naprawdę fajny, obraz wyraźny i po dostrojeniu do moich potrzeb żadnego rozjeżdżania się obrazu nie zauważyłem. I rzecz najważniejsza jak wpadam do babci to cały wieczór oglądamy w 3D i już pomijając mnie, ale nawet babcia nie narzeka na ból oczu czy głowy a przy tym jest zachwycona możliwościami nowej techniki (a co ja się wcześniej nie nasłuchałem że, jej nie kupiłem najzwyklejszego telewizora i że ona jakichś dodatkowych okularów w życiu nie założy i na dodatek będzie musiała schować te okulary bo jak koleżanki przyjdą to będą się nabijać że na starośc jakieś dziwactwa Jej w głowie .... :hihi:). W moim odczuciu może aktywne 3d troszkę ma głębszy efekt, ale za to dla oczu i głowy jest to koszmar, natomiast w pasywnym 3d można godzinami oglądać bez cierpienia i zmęczenia, a jak ktoś siedzi w pozycji, w której TV normalnie i wygodnie się ogląda (na siedząco oczywiście) to znaczącej różnicy nie zauważy zwłaszcza w modelach klasy średniej i wyższej, a nawet na babcinym 42lm3400- no chyba że jest "videofilem", ale w takim przypadku to sądzę że nawet w telewizorze za 10-15tys. dostrzeże jakieś wady (chociaż na pewno mniej w oczy kłuje słabsza rozdzielność niż migający, a przez to rozpraszający, obraz). Zaznaczam że są to tylko i wyłącznie moje osobiste, w związku z tym bardzo subiektywne, odczucia, a wybór pozostawiam tylko w państwa gestii.:szukaj:
 
Ostatnia edycja:

Kleofas11

Active member
Bez reklam
A wracając do babcinego LG to oglądam go z odległości 2,5-3m

1. Oglądasz (na 42-calowym TV) z tej odległości filmy 3D czy po prostu telewizję ?
2. Jak z tej odległości ogląda się kablówkę analogową/cyfrową/naziemną DVB-T (skąd masz sygnał TV) ?
Interesuje mnie szczególnie oglądanie analogowej kablówki na 42 calach.
3. Czy z tej odległości (oglądanie TV, nie mam na myśli filmów 3D) polecałbyś rozmiar 47 cali ?
 
Ostatnia edycja:

piotrusbor

New member
To może zapytam w tym wątku, co do 3D.
Jakiś tydzień temu kupiłem PS60E6500 z aktywnymi okularami i powiem tyle że do oglądania chyba muszą być jakieś specjalne filmy. Jest niby w samsung smart instalka 3d (nie pamiętam jak się nazywa, ale jest do pobrania). W sumie to przejrzałem kilka i powiem że efekt wychodzenia jest może tylko w dwóch. Wiecie może z kąd pobrać typowe filmy z 3d na aktywne okulary ale takie żeby efekt był jednak tego wychodzenia ? Napisałem do samsunga i oto co mi odpisali:

Szanowny Kliencie
W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:
Opisana przez Pana sytuacja może być związana z niewłaściwym formtem obrazu 3D dedykowanym dla pasywnych okularów 3D. W tej sytuacji proponuje odtwiorzenie filmu w formacie 3D SBS (side by side). Powinno to rozwiązać problem z odtwarzaniem obrazu 3D.
Problemu jednak to nie rozwiązało ;/;/

Pzdr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale przecież to zależy wyłącznie od treści filmu, bez względu jaka technologia 3D. Nawet w Imaxie jesteś to jest tylko kilka scen podobnych na cały film.
Kup odtwarzacz BD 3D i korzystaj z dobrych filmów 3D z wypożyczalni.
 

Wiewiur

New member
1. Oglądasz (na 42-calowym TV) z tej odległości filmy 3D czy po prostu telewizję ?
2. Jak z tej odległości ogląda się kablówkę analogową/cyfrową/naziemną DVB-T (skąd masz sygnał TV) ?
Interesuje mnie szczególnie oglądanie analogowej kablówki na 42 calach.
3. Czy z tej odległości (oglądanie TV, nie mam na myśli filmów 3D) polecałbyś rozmiar 47 cali ?
ad.1): Tv konwertowaną na 3D a jeśli chodzi o typowe 3D to nie zaszkodzi trochę bliżej usiąść.
ad.2): Naziemną DVR-T. Naprawdę przyjemnie, nie mam powodów do narzekania (szczególnie jeśli jest to program nadawany w HD).
ad.3): Jak na mój gust i moje możliwości percepcji 47" jest to zupełny max co z tej odległości jestem w stanie zarejestrować w całości (jednocześnie lewy i prawy skraj ekranu widziany w jednakowej ostrości i z jednakową zdolnością dostrzegania nawet najmniejszych detali) bez ruszania gałkami ocznym (oglądnie zwykłej TV traktuje w większości jako odpoczynek a nie jak rozrywkę - taką są jedynie naprawdę fajne filmy tudzież gry komputerowe i wtedy wolę jednak usiąść 0,5m bliżej i "popracować gałkami ocznymi").
 

michal3d

New member
Witam.
Według tego co czytałem w instrukcji mojego LG 42LW5500 odległość odpowiednia do oglądania treści 3D to od 2m do 7m. i faktycznie jeśli zbliżę się poniżej 1,5 to oglądać się już nie da.
Panowie, jedna zasada którą wyczytałem gdzieś na forum, nie sugerować się obrazem emitowanym na tv w sklepach.Podobno podłącza się lepszej jakości obrazy do tv których sprzedaż się bardziej opłaca.poza tym ważne są ustawienia ,których w sklepie nie jesteśmy w stanie zmienić. Na moim LG treści 3D ogląda się znakomicie,a śmieszy mnie kiedy ktoś pisze że na tv nie ma efektu "wychodzenia" albo jest słaby.W 3D wizualnym efektem jest GŁĘBIA , a żeby coś "wyszło" z tv to musi być odpowiednio nagrane i emitowane w zwolnionym tempie.Takie filmy testowe można oglądać na You Tube ,jest tam tego sporo.
 

kini0

New member
Bez reklam
Cała rozkminka na temat różnic pomiędzy pasywem a aktywem opiera się o to co kto zauważy... Myślę że wiele osób w teście ''na ślepo'' nie potrafiło by wskazać TV w ''gorszej'' technologii
 
Do góry