Telewizor Ultra HD firmy Panasonic TX-50DX750 - pierwszy ogląd tego telewizora .(test)

chromaty

New member
pasek :)

A czy ktoś z szanownych zauważył na swoim cudnym dx750 tv jaśniejsze pionowe paski szerokosci ok 8cm glownie na szarych/popielatych/grafitowych tyłach, glownje w menu,aplikacjach itp??? Na filmach i materialach video to mie wystepuje lub jest dla mnie niezauważalne. Ktos spotkal sie z tym? Jak wrócę i uda mi się wylapac to wrzucę foto.
 

dlamnieok

New member
Nie zauważyłem pasów, ale może dlatego, że się nie przyglądałem.

Z innej beczki. Czy możecie polecić kogoś z Warszawy do skalibrowania TV (50dx750E) w rozsądnej cenie.
 

chromaty

New member
Wracam do tematu.
Chodzi o te jaśniejszy pasek po lewej stronie i czasem ale rzadziej po prawej. Widać go zazwyczaj - jak pisałem- w szarościach/grafitach/w menu/ w aplikacjach itp. Na materiałach wideo i foto jest niewidoczny lub ja go nie identyfikuję.
Osobiście uważam, że to jest związane z tymi pionowymi strefami wygaszania ekranu - po prostu na dole te elementy rozprowadzające światło o diód LED są jakoś źle zmontowane czy też bardziej skierowane ku matrycy i jaśniej świeci pasek od dołu ku górze.
Albo - po tej lewej stronie, z tyłu, są wszystkie złącza i gniazda i one mają na to wpływ - za mocno lub słabo coś dokręcone i odkształciło.
Widzicie teraz u siebie to??
Osobiście za bardzo mi to nie przeszkadza i nie irytuje i nie wpływa aż tak na materiał foto-video - chodzi o samą świadomość "niedoskonałości" ;)
Ma ktoś coś takiego? Można to poprawić? ;)

Foto są lekko obrobione żeby uwydatnić efekt ;)
 

Attachments

  • _DSC0430.jpg
    _DSC0430.jpg
    9,4 KB · Wyś: 49
  • _DSC0431.jpg
    _DSC0431.jpg
    8,5 KB · Wyś: 53
  • _DSC0432.jpg
    _DSC0432.jpg
    9,6 KB · Wyś: 48
  • _DSC0435.jpg
    _DSC0435.jpg
    10,6 KB · Wyś: 49
  • _DSC0424.jpg
    _DSC0424.jpg
    40,1 KB · Wyś: 43
  • _DSC0425.jpg
    _DSC0425.jpg
    31,3 KB · Wyś: 41
  • _DSC0433.jpg
    _DSC0433.jpg
    18,3 KB · Wyś: 50

chromaty

New member
Fikcyjne UHD 4K z YT ??

Temat nr 2

Dlaczego materiały opisane jako 4K przy mega stabilnym łączu z kabla 65Mb co z mega naddatkiem wystarczy nawet do 4K i 120Hz nie są wyświetlane jako 4K a jedynie jako "3" lub "2" K?? Procesorek i soft telewizora nie daje rady i obniża rozdzielczość?? Macie tak?
 

Attachments

  • _DSC0437.jpg
    _DSC0437.jpg
    38,4 KB · Wyś: 48
  • _DSC0438.jpg
    _DSC0438.jpg
    48,2 KB · Wyś: 47

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jest edge led i tak już zostanie z podświetleniem.
Do Youtube 4K - musi być Kodek VP ale Profile 2.
 

strazakp

Banned
Temat nr 2

Dlaczego materiały opisane jako 4K przy mega stabilnym łączu z kabla 65Mb co z mega naddatkiem wystarczy nawet do 4K i 120Hz nie są wyświetlane jako 4K a jedynie jako "3" lub "2" K?? Procesorek i soft telewizora nie daje rady i obniża rozdzielczość?? Macie tak?

U mnie jest to samo i też jest to dla mnie dziwne że włączam na yt materiał w 4k a jest co najwyżej fullhd :-/
 

strazakp

Banned
Obecnie od niedzieli mam 58dxe720 i niby jest wszystko OK (nie zauważam niedomagań z 60hz odświeżanie) zarówno w NC+ jak i z konsola Xbox one s to jednak zastanawiam się nad zwrotem i kupnem modelu wyżej czyli 58dx750. Musiałoby dołożyć 1100zl ale zważywszy na to że ma to być TV na kilka lat to może warto??? Czy oprócz tego że jest różnica 60 vs 120Hz to czy inne cechy dx750 są na tyle istotne że gołym okiem zauważenia różnice i nie tylko ta w portfelu???
 
Do góry