Telewizor Ultra HD firmy Panasonic TX-50DX750 - pierwszy ogląd tego telewizora .(test)

chromaty

New member
Ale to nam nic nie mówi. Jaki kodek? jaki Profile? jak to? to się instaluje? Nie mówię o oglądaniu z przeglądarki firefox w tv tylko z aplikacji YT.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kodek musi być już w telewizorze VP9 i Profil 2 - też.
Właśnie te są potrzebne do YT.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Skąd wiesz, że nie leci w 4K? Odtwarzam sobie właśnie film pt. Yellowstone National Park - 4K (UHD) i dam sobie paznokcie poobcinać, że jest to natywne 4K, chociaż TV nie pokazuje mi cyframi rozdzielczości.
 

żona

Banned
Skąd wiesz, że nie leci w 4K? Odtwarzam sobie właśnie film pt. Yellowstone National Park - 4K (UHD) i dam sobie paznokcie poobcinać, że jest to natywne 4K, chociaż TV nie pokazuje mi cyframi rozdzielczości.
W każdej chwili możesz sprawdzić aktualną rozdzielczość obrazu ;)
 

WuMike

New member
Bez reklam
Oto zrzut z ramki. Kodek vp9. Rozdzielczość jak widać.

Co ciekawe, faktycznie maksymalnie widzę 2560 x 1440. Podobnie na każdym z telefonów. Tego nie potrafię wytłumaczyć.
 

Attachments

  • 1487525779931742862299.jpg
    1487525779931742862299.jpg
    40,4 KB · Wyś: 49
Ostatnia edycja:

żona

Banned
WuMike, też tak mam na łączu bezprzewodowym. Po połączeniu kabelkiem i prędkości łącza powyżej 30000Kbps, obraz mam w pełnej rozdzielczości 4K
 

żona

Banned
A widzisz! To miałoby sens. Dzięki za podpowiedź. Jutro podpinam tv kablem.
Tylko po podłączeniu kabla ponownie przeprowadź połączenie z siecią na TV, bo po połączeniu kablem, TV sam nie zmieni ustawienia połączenia, dalej łączy po wi-fi, a przynajmniej u mnie tak było ;) Po "odświeżeniu" połączenia z siecią, TV sam wybrał połączenie przewodowe.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Zgadza się. Trzeba przypilnować, aby połączył się po kablu.

Szczerze mówiąc, to już 1440p robi wrażenie. 2160p natywne to będzie już cukierek!

Mam niestety tylko jeden film 4K na płycie, Batman vs Superman. Widać, że jest bardzo dobrze, ale chyba nie kręcili go natywnymi kamerami 4K, tylko bodaj 2K i zrobili upscaling.
 

strazakp

Banned
Ja 4k mogę zobaczyć jedynie w grach na konsoli. Internet ma po Wi-Fi i to cienitki przesył więc z yt mogę liczyć na max fullhd a najczęściej poniżej :-( Kabla nie mam możliwości podpięcia bo to odległość ok 10m i przez dwa pomieszczenia. Jak będę przedłuża umowę na neta to zwiększenie sobie prędkość.
 

chromaty

New member
Ja mam po kablu stacjonarny pc i Speed test pokazuje bez problemu 65MB.

A tv podłączony po kablu w yt w tej ramce dla nerdów pokazuje raptem 25-32. W netflixie tez pokazuje prędkość i ok 35.
To co te telewizory mają karty sieciowe powojenne? To ich max możliwości??

Ile Wam pokazuje w yt jak macie jakies jeszcze szybsze łącza typu 120 czy 250??
 

strazakp

Banned
Może faktycznie cos jest z tymi kartami sieciowymi w Panasonic... Ja na laptopie przez wifi odtwazam materiał w 4K a juz na tv max fullhd (max bo najczesciej jest ciut mniej)
 

żona

Banned
Ja mam po kablu stacjonarny pc i Speed test pokazuje bez problemu 65MB.

A tv podłączony po kablu w yt w tej ramce dla nerdów pokazuje raptem 25-32. W netflixie tez pokazuje prędkość i ok 35.
To co te telewizory mają karty sieciowe powojenne? To ich max możliwości??

Ile Wam pokazuje w yt jak macie jakies jeszcze szybsze łącza typu 120 czy 250??
U mnie przy łączu 250, na YT pokazuje powyżej 30, ale z tendencja ciągłego wzrostu. Przez chwilę to obserwowałem, doszło do 38 i przestałem się tym interesować, bo i tak cały czas wyświetlało pełne 4K. Są filmy na YT oznaczone jako 4K, ale są chyba 'oszukane", bo TV tego nie pokazuje, tylko FHD.
 

chromaty

New member
Wychodzi na to że jest tam wkładany jakiś zwykły modem - a nie gigabitowy i stąd problem, że ledwo przekracza 30MB i to by się zgadzało. I dopiero jak z bólem przekroczy te 30 to się załącza 3840x2160x30kl :/
 
Do góry