Telewizor Ultra HD firmy Panasonic TX-50DX750 - pierwszy ogląd tego telewizora .(test)

kolunio

New member
Witam
Niestety ale Panowie zauważyłem teraz jedna niepokojąca mnie rzecz w obrazie...na ciemnym tle ciemno szarym zauważam pionowa czarna kreskę idącą przez środek tv. Na planszach testowych tego nie widać jednak np w konsoli w menu lub strona startowa youtube da się zauważyć. . Podczas oglądania filmów czy też telewizji jest to żadko zauważalne ale czasami niestety widać. ...Co to może być? Niedoswietlony obszar matrycy?
Poniżej wklejam zdjęcie:
da1589cc358baf0af1f90ad1962d6611.jpg

eb40f20fb97d3fa953b61ecc69dc07ea.jpg
20170313_210036.jpg
0205c2d6f1bca001e28e7c4d19af0707.jpg
 

chromaty

New member
Tak, mam coś podobnego. Pisałem o tym wcześniej - na 60ej stronie tego wątku. Da się żyć. Zareklamujemy jak się pogorszy ;)
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Ja 4k mogę zobaczyć jedynie w grach na konsoli. Internet ma po Wi-Fi i to cienitki przesył więc z yt mogę liczyć na max fullhd a najczęściej poniżej :-( Kabla nie mam możliwości podpięcia bo to odległość ok 10m i przez dwa pomieszczenia. Jak będę przedłuża umowę na neta to zwiększenie sobie prędkość.

co za problem żebyś wykorzystał sieć elektryczną jako kabel lan ? wystarczy kupić gniazda powerline,polecam firme fritz cena za 2 urządzenia najtańsze o 200 zł

robisz to tak że podłączasz do gniazdka i routera po kablu następnego wpinasz tam gdzie telewizor i podpinasz od powerline do tv kablem i możesz się cieszyć przewodowym połączeniem.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Ja również nie mam takiego pasa, chociaż patrząc pod ekstremalnym kątem z boku widać nierównomierne podświetlenie, nawet w modelu z direct led, jakim jest 65".
 

WuMike

New member
Bez reklam
Wychodzi na to że jest tam wkładany jakiś zwykły modem - a nie gigabitowy i stąd problem, że ledwo przekracza 30MB i to by się zgadzało. I dopiero jak z bólem przekroczy te 30 to się załącza 3840x2160x30kl :/
Coś w tym jest. 30-kilka MB wystarczy do 3840 x 2160 przy 30 klatkach. Są jednak filmy 4K/60fps, które za Chiny nie chcą pójść w pełnym 4K przy takim klatkażu.
 

kolunio

New member
Dziękuję za odpowiedzi. Czyli rozumiem ze nie jest to wada matrycy tylko jest to związane z nierównym podświetleniem zwanym bandingiem? A możliwe jest ze takie coś pojawiło się po czasie dopiero?
 

koval888

New member
okulary 3d

Witam, zakupiłem okulary 3d model Panasonic TY-ER3D4ME, które na stronie panasonica są kompatybilne z 50dx750b, jednak nie mogę ich zarejestrować do tv (nie działają), sprawdzałem w ustawieniach bluetooth telewizor nie wyszukuje żadnych urządzeń w pobliżu. Sprwdziłem że telefony komórkowe go znajdują jako panasonic viera na bluetooth parują sie ale nie mogą sie z nim skomunikować także, a on ich wogóle nie widzi..podejrzewam,że z okularami jest to samo..próbowałem zrobic software update, ale pokazuje, że jest najnowszy..więc urządzenia widzą go, a on nie widzi:???: macie jakieś doświadczenia jak to rozwiązać? uszkodzony moduł bluetooth w tv?
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Niestety, nie mam jak tego sprawdzić aktualnie, ale faktycznie próbowałem kiedyś parować mojego HTC10 (Miracast wymaga połączenia po BT) i czasami były problemy.

Podaj proszę sklep, w którym je nabyłeś. Może tez sobie kupię, na próbę.

Dodam, że po kalibracji jeszcze bardziej doceniam swojego 65DX750.
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam

WuMike

New member
Bez reklam
Dzięki. Zarezerwowałem sobie te "ukulele". Zobaczymy, co w nich drzemie jutro albo we wtorek, na Grawitacji 3D.
 

koval888

New member
A mam prośbę,czy mógłby ktoś z was sprawdzić, jak zachowuje się bluetooth w ustawieniach tv? U mnie jak wchodzę na ustawienia bluetooth to zaczyna wyszukiwać, lecz nic nie znajduje a uruchamiam bluetoth w dwóch komórkach i okulary 3d.:???: Muszę to rozwikłać, bo albo okulary są walnięte albo bluetooth w tv..okulary na stronie panasonica podane, że są te kompatybilne do tego modelu, podczas łączenia z tv błyska 5 razy zielona lampka,potem 3 razy czerwona i koniec,nic więcej się nie świeci i nie działają,oczywiście 3d włączone w ustawieniach tv..
 

misiek833

New member
Szanowny Panie,

dziękujemy za kontakt z Biurem Obsługi Klienta Panasonic Polska. Uprzejmie informujemy, że funkcja Bluetooth w modelu TX-65DX750E umożliwia bezprzewodowe połączenie z klawiaturą bądź myszką. W połączeniu z innymi produktami ta funkcja jest niedostępna.

W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości, zapraszamy do ponownego kontaktu.
 

koval888

New member
to, że bluetooth pozwala na podłączenie klawiatury lub myszki to też wyczytałem, ale podłączyć a widzieć inne urządzenia to co innego, mi się wydaję, że bluetooth powinien widzieć wszystkie urządzenia bluetooth-co nie znaczy,że musi sie z nimi sparować..a tak na marginesie, skoro piszą że tylko myszka i klawiatura to jak sie łączą okulary 3d? przeciez też przez bluetootha:blagam:
 

WuMike

New member
Bez reklam
Właśnie podłączyłem okulary. TV nie wykrywa ich na liście urządzeń BT. System paruje się jakoś inaczej. Pokazuje się przy nawiązaniu połączenia ikona okularów w prawym dolnym rogu.

Grawitacja 3D = rewelacja! Jest jedna wada, mianowicie przydałoby się minimum 75".
 
Do góry