Telewizor Ultra HD firmy Panasonic TX-50DX750 - pierwszy ogląd tego telewizora .(test)

dlamnieok

New member
Mój również po rozpakowaniu wygląda na nieużywany. Wzorem chromatego sprawdzę jeszcze dane systemowe.

Na razie włączałem z youtube'a jakieś przyrodnicze filmy 4k, bez zmian w ustawieniach, i kolorystyka robi wrażenie. Płynność ruchów również bez zarzutu.

Być może moje pytania wydadzą się banalne, ale to mój pierwszy TV od czasów telewizorów kineskopowych, więc potrzebuję chwili zanim nadrobię zaległości technologiczne.

Czy jest jakiś ekran testowy, na którym mogę sprawdzić równomierność podświetlenia i ewentualnie inne właściwości weryfikowalne wzrokowo?
 

WuMike

New member
Bez reklam
Dostrzegam niestety lekką, cykliczną czkawkę na ekranie, oglądając transmisje sportowe z kabla UPC. Nie ma chyba znaczenia kanał, gdyż dzieje się to zarówno na TVP Sport (choćby dzisiejszy mecz szczypiornistów) jak i na Canal Plus Sport (koszykówka NBA). Dzieje się to na wszystkich trybach upłynniania. Bez włączonego IFC również to dostrzegam, ale w mniejszym stopniu. Ciekawe, czy to wina Mediaboxa konkretnie, czy generalnie UPC i nowych TV.

Ktoś zauważył podobne zachowanie?
 

chromaty

New member
Za krótko go mam by zauważyć i się wypowiedzieć więc nie pomogę. Ale jak zmiany w tv nie mają wpływu to raczej bym obwiniał tuner/dekoder.
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Dostrzegam niestety lekką, cykliczną czkawkę na ekranie, oglądając transmisje sportowe z kabla UPC. Nie ma chyba znaczenia kanał, gdyż dzieje się to zarówno na TVP Sport (choćby dzisiejszy mecz szczypiornistów) jak i na Canal Plus Sport (koszykówka NBA). Dzieje się to na wszystkich trybach upłynniania. Bez włączonego IFC również to dostrzegam, ale w mniejszym stopniu. Ciekawe, czy to wina Mediaboxa konkretnie, czy generalnie UPC i nowych TV.

Ktoś zauważył podobne zachowanie?

Opinia innego użytkownika : Chyba ten sam problem co u Ciebie,
Wejścia HDMI 4K nie działają z dekoderem ncplus - trzeba używać zwykłych wejść HDMI, i co uważam za największą niedoskonałość sygnał przesyłany z dekodera ncplus a także cyfrowego polsatu ( oba dekodery w aktualnej ofercie dystrybutorów sygnału sat,) obraz co chwilę "zacina się" na ułamki sekund - pomaga jedynie ustawienie w telewizorze funkcji "GRA".
 

WuMike

New member
Bez reklam
Używam wejścia zwykłego HDMI 3 lub 4 w tym przypadku. Problem zauważyłem w zasadzie tylko przy sporcie. Dziwne, no nie? :)
 

dlamnieok

New member
Uważacie, że warto kupić tę zabawkę - MXQ PRO2 ANDROID 6 TV BOX - zakładając, że nie będę miał żadnej kablówki i innego sygnału TV?
 

strazakp

Banned
obecnie w Saturn jest 58dx750 w cenie 5098zł. Jest to dobra cena. Ja sie zastanawiam nad takim wariantem: 58dx750 vs Sony 55xd8505 lub zejsc półkę niżej na Panasonic 58dxe720 bo nie wiem czy zauwaze brak 100Hz
 

pepka

Member
Bez reklam
Przerabiasz .mkv programem Panasonica i wtedy wszystko hula. Tak, są problemy z dźwiękiem, Panasonic ma chyba jakieś kłopoty z dts'em.
 
Do góry