Telewizor TCL C935 4K Ultra HD: Mini LED, QLED, 2000 nitów, Dolby Vision/Atmos 2.1.2, HDR10+, 144 Hz i Goggle TV.

AlbertoTomba

Active member
Nie sprawdzałem, ale nie wierzę że poprawią to w dwuletnim już telewizorze :) chyba że przypadkiem. W ogóle to widziałem ten artefakt też w innych "wysokościach" ekranu, akurat miałem niedawno jakiś film z dziwnym aspect ratio - to jest po prostu kiepski algorytm wygaszania tych tych stref podświetlenia.
 

soplus

Active member
Bez reklam
Potestowałem dziś jeszcze chwilę i pasek w DV jest znacznie węższy niż poprzednio, nie rozlewa się tak jak poprzednio.
 

soplus

Active member
Bez reklam
Imho olewka i kiepscy programiści. łatwiej co chwila wypuszczać nowy model niż dopracować istniejące.
 

AlbertoTomba

Active member
To są telewizory z dolnej półki, które tylko udają średnią półkę - nie należy się moim zdaniem spodziewać żadnych fajerwerków. Tam nawet nie ma ani jak realnie zgłosić błędów, ani nawet te updaty się nie pojawiają w OTA, także no... Wsparcie jest dramatycznie słabe.
 

soplus

Active member
Bez reklam
Dziś nie mogłem włączyć tv z pilota. Dopiero wyjęcie i włożenie wtyczki pomogło. Na razie działa ok. Miał ktoś taki problem?
 

AlbertoTomba

Active member
Potestowałem dziś jeszcze chwilę i pasek w DV jest znacznie węższy niż poprzednio, nie rozlewa się tak jak poprzednio.
Przyznam że faktycznie podświetlenie, czy raczej wygaszanie, poprawiło się (nie tylko w DV). Nie wierzyłem że to nastąpi. Ogólnie tv stał się po 2 latach używalny - niebywały sukces firmy TCL ! :lol:
 

AlbertoTomba

Active member
Hehe nie no - używalny to używalny, nie żaden rewelacyjny. Abstrahując od fenomenalnego talentu programistycznego chińczyków z TCLa, to chipset w tej serii telewizorów jest tak stary, że nie sądzę że z niego można wiele więcej wyciągnąć.
Jestem ciekaw tych najnowszych modeli, z Pentoniciem w środku - czy przetwarzanie obrazu przestało nie wyrabiać przy niektórych scenach i ogólnie jak tam sobie radzą, czy cokolwiek się zmieniło. Ale nie chce mi się szukać opinii, bo jak mówiłem już wielokrotnie - C935 to mój pierwszy i ostatni TCL, także szkoda zachodu.
 

Marlo

Active member
Mi zależy na wysokim kontraście natywnym , dlatego moim wyborem będzie
65C955 , nie ma innej alternatywy , w Samsungu w ogóle nie da się wyłączyć
strefowego przyciemniania, w Sony 65X95L jak się wyłączy strefowe przyciemnianie,
to kontrast jest słabiutki.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Mi zależy na wysokim kontraście natywnym , dlatego moim wyborem będzie
65C955 , nie ma innej alternatywy , w Samsungu w ogóle nie da się wyłączyć
strefowego przyciemniania, w Sony 65X95L jak się wyłączy strefowe przyciemnianie,
to kontrast jest słabiutki.
Sorki ale porównywanie X95L z C955 niezbyt dobrze świadczy o Twoim poziomie wiedzy o tv.
 

Marlo

Active member
Gdzie napisałem że porównuje oba modele ?
Tu chodzi tylko i wyłącznie o kontrast natywny,
a tu TCL wypada lepiej , dlatego kupiłem C835,
Mini LED Hisense z matrycą VA też są dobre
pod tym względem ,dlatego zastanawiałem
nad Hisense 65U8KQ , gdzie kontrast natywny
wynosi ponad 6000:1,ale stwierdziłem że
poczekam TCL 65C955 , bo już mniej więcej
czego mogę się spodziewać.;)
 
Do góry