Telewizor TCL C935 4K Ultra HD: Mini LED, QLED, 2000 nitów, Dolby Vision/Atmos 2.1.2, HDR10+, 144 Hz i Goggle TV.

AlbertoTomba

Active member
Tak po prawdzie to mi tez więcej nie potrzeba. Aczkolwiek zanim weszły te softy dla TV z 2023, to jednak było dużo problemów rozmaitych i cała ta seria tv była mega irytująca w codziennym użyciu. Na prawdę bardzo długo zajęło im doprowadzenie tego do jako-takiego ładu.

Niemniej - wciąż brakuje mi, i to mocno, kompetentnego przetwarzania obrazu. Nie wszystko jest w 4K, nie wszystko ma dobry bitrate, a juz kanały telewizyjne to w ogóle kibel (czasem coś tam sobie włączę, żeby brzdąkało w tle i jest źle...) - i tym się ten Sony czy inny Philips różnią - ze źródeł gorszej jakości, potrafią wycisnąć przyzwoity obraz. I nie klatkować przy tym... A TCL nawet jakby nie miał tych tanich chipsetów, to przecież je trzeba jeszcze obudować algorytmami - i kto by tam miał to zrobić? Ludzie którym 2 lata zajęło doprowadzenie HDMI do przyzwoitego działania? ;)
Mierzą w mocną średnią półkę, ale skupili się tylko na parametrach paneli...
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hdr10plus sobie całkiem dobrze radzi!
A czy jestem niedowartosciowanym przegrywem? Chyba nie Tobie to oceniać? 😜

Ja jestem zadowolony z TCL. Nie miałem Sony i nie będę miał dopóki nie zejdą na ziemię z cenami.... Samsung? Miałem i chwaliłem dopóki nie kupiłem tcl...
Korci Philips ale tylko ze względu na ambilight...
 

soplus

Active member
Bez reklam
Dla mnie najważniejsza funkcja ambilight w Philips to to, że można wyłączyć 😉. Strasznie mnie ta dyskoteka irytowała i przeszkadzała w oglądaniu.
 

AlbertoTomba

Active member
Miałem dwa Philipsy z amblilightem (pierwszego dość krótko bo pojawiła się okazja na zmianę na oleda) i nie powiem że jakoś szybko, ale z czasem się to opatrzyło. Ale już przetwarzanie obrazu w Philipsie uważam że było bdb, tylko sam system działał jakby w 15fps - co z perspektywy czasu uwazam ze jest jednak niewielkim problemem.
Samsungi za to to mega przeciętne telewizory
 

Kalinow

New member
Uważam, że TCL C935 to świetny wybór dla każdego, kto szuka telewizora o wysokiej jakości obrazu i dźwięku w rozsądnej cenie. Należy jednak pamiętać, że przetwarzanie obrazu nie jest idealne, a system Android TV może czasami powodować problemy.
 

soplus

Active member
Bez reklam
Uważam, że TCL C935 to świetny wybór dla każdego, kto szuka telewizora o wysokiej jakości obrazu i dźwięku w rozsądnej cenie. Należy jednak pamiętać, że przetwarzanie obrazu nie jest idealne, a system Android TV może czasami powodować problemy.
Może w wersji 65 cali tak, 75 kuleje nadal z biła linią w panoramie,
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
@conqest ...
to nawet nie chodzi o psioczenie .Prawda jest taka ,że TCL robi telewizory takie jakie robi.Wystarczy poczytać ile ludzi ma z nimi problemy.I nie chodzi mi bynajmniej o usterkowość.Tylko o to .że niektórzy próbują wmówić ludziom ,.że to niemal telewizyjny Hi-End . A tak nie jest.

A tu,
Uważam, że TCL C935 to świetny wybór dla każdego, kto szuka telewizora o wysokiej jakości obrazu i dźwięku w rozsądnej cenie. Należy jednak pamiętać, że przetwarzanie obrazu nie jest idealne, a system Android TV może czasami powodować problemy.
chyba kolejny "wielbiciel" marki. ;)
 

Marlo

Active member
Przetwarzanie obrazu przy treściach 4K jest słabe , w ogóle to jest jakieś pseudo 4K ,
lepiej jest już przy 1080P , tu jeszcze procek jako tako daje radę żeby to wszystko ogarnąć,
porównywałem na tubie te same treści 2160P i 1080P , i 4K to są za wysokie progi dla TCL
C835 , w C805 już jest trochę lepiej w porównaniu do C835 , dlatego sądzę że w C955 przetwarzanie
obrazu będzie lepsze od tego w C935 , tylko tu jest pytanie , jaka to będzie różnica, na papierze technologie
jakie zastosowali w C955 wyglądają bardzo dobrze, ale to tylko papier , a jak będzie w rzeczywistości to się
przekonamy jak się pojawią pierwsze recenzje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL w klasie cena do jakości ma bardzo dobre modele.
Tak, C935 - to by świetny wybór w klasie
 

Marlo

Active member
65C955, 75C955 , będą miały centralną podstawę,
orientacyjne ceny:
65C955 1999 EURO (1344 strefy)
75C955 2999 EURO (2160 strefy)
Ogólnie jak ktoś planuje zakup Mini Led ,
to lepiej poczekać na nowe modele ,
bo w tym roku będzie bardzo grubo.
 
Ostatnia edycja:
Do góry