Telewizor TCL C935 4K Ultra HD: Mini LED, QLED, 2000 nitów, Dolby Vision/Atmos 2.1.2, HDR10+, 144 Hz i Goggle TV.

soplus

Active member
Bez reklam
Jakiś nowy soft w wersji testowej wleciał: V8-T653T01-LF1M999.zip w 4 wersji testowej :
  • C745X2, C755, C805, C845X2, C855, C955
  • P745
  • X955

Testował ktoś?
 

AlbertoTomba

Active member
To chyba nie na nasze tvki.

Ale fajne ludzie mają problemy z tymi nowszymi - dokładnie takie same jak mieliśmy my :D TCL nic się nie uczy
 

soplus

Active member
Bez reklam
Jest i nowy:

TCL T615T03 platform Google TV Update available in V603.
TV models ....C745 & C845....C955 (Japan)
(C735 & C835 & C935).......(C728 & C825)
V8-T615T03-LF1V603.000847

V603 OTA
 
Ostatnia edycja:

AlbertoTomba

Active member
Kurde ciągle mam problem z tym sharepointem, wzięli by to na Mega wrzucali, a nie jakieś wynalazki

Dobra, zadziałało
 
Ostatnia edycja:

AlbertoTomba

Active member
E, coś mi się ubzdurało, ale na pewno widzę różnicę na niekorzyść tych 600+ - w HDR10 (nie wiem jak w innych, nie oglądałem nic w DV na tym sofcie) podświetlenie jakby się spóźniało, oglądałem The Creator i tam powtarzają się przejścia gdzie ekran się ściemnia i ewidentnie na ułamek sekundy cała czerń zostawała podświetlona, a na v599 tego nie ma.
A ponieważ różnic na + nie zauważyłem, to zostaję na v599.
 

dziad_borowy

Klub HDTV.com.pl
VIP
Działa wam dźwięk przestrzenny na skyshowtime?
Mi nie działa i chyba nigdy nie działał .

Nie będzie działał, bo ten szmatławiec nie nadaje nic powyżej stereo. Oferta świetna, ale tego się oglądać nie da, przynajmniej ja nie jestem w stanie ogarnąć filmu szczególnie jeśli mówimy o blockbusterach w stereo.
 

Mariu

Member
Kiedyś coś pisaliście że tv ma problem z przekazywaniem dźwięku przez earc.
Testowałem to ostatnio . Przekazuje wszystko pięknie do Samsung HW990b. Dolby True HD również idzie .
Natomiast zauważyłem że z pc w trybie pass through dźwięk pcm 7.1. przekazuje do pcm 5.1 ale wycina boczne kanały.
Jak w tv ustawie na auto to w tedy z 7.1 miksuje do 5.1.Zobwcze jeszcze na tym najnowszym Ota 605.
 

AlbertoTomba

Active member
Od jakiegoś czasu (softy dla tv z 2023 to naprawiły) to już działa, przynajmniej u mnie w konfiguracji BluRay --> TV --> Soundbar.
Haczyk był taki że losslessowego Atmosa/DTS rozkodowywało do PCM z masakrycznymi przesterami, no ale jest ok już. Jak działa z różnymi formatami z PC to nie wiem, ale tam jest zwykle mount everest problemów (i to zwykle PC jest ich źródłem).
 

Mariu

Member
Być może . Mam kartę GTX 1080ti. Ona nie ma arc albo Earc . Możliwe że jak zmianie kiedyś na nowsza to i dźwięk pcm będzie puszczany prawidłowo . No ale tak czy tak jak ustawie na Auto to wtedy kanały liczne miksuje to tylnych 5.1 . Jedynie co to czasami trzeba będzie przestawić na pass through jak bym odtwarzał jakiś film w Dolby True HD . Ponieważ w trybie auto miksuje taki format do stereo . No ale ja raczej nie oglądam filmów z PC . A dolby True HD to tylko z Blue Ray.
 

AlbertoTomba

Active member
Przeczytaj robi (e)ARC to zrozumiesz, czemu karta graficzna go nie może "mieć", a TV tak ;) Jak ucina ci kanały, to skupiłbym się na upewnieniu że wysyłasz sygnał z kompa w prawidłowym/kompatybilnym formacie. Niestety Windowsy (i inne systemy też) strasznie kuleją pod tym względem. Np spróbuj z PCta puścić coś w DV na telewizor :) Dlatego do żadnych multimediów nie używam komputera, wszytko leci albo z BluRaya, albo z pendriva prosto w TV.
 

boss99

New member
Ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu , dzisiaj otrzymałem aktualizację do wersji v603.
 

Attachments

  • 20240408_165043.jpg
    20240408_165043.jpg
    2,3 MB · Wyś: 34

jojoro

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak zainstalować ten soft v605? Mam tcl 65c935, wgrałem ZIP z romem na pendrive 8GB Fat32. Wybrałem w TV opcję System->Informacje-Aktualizacje-Aktualizacja lokalna i dostaję komunikat "Nie można znaleźć nowego pakietu oprogramowania na urządzeniu pamięci masowej...."
 
Do góry