Telewizor TCL C935 4K Ultra HD: Mini LED, QLED, 2000 nitów, Dolby Vision/Atmos 2.1.2, HDR10+, 144 Hz i Goggle TV.

dziad_borowy

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja się już pogodziłem, że tego softu nie naprawią. Gdyby nie seria 845 na tym samym chipsecie to w życiu byśmy nie zobaczyli polepszenia w końcu tych nieszczęsnych quickpaneli skandynawskich i jadłospisu menu gier ;) - soft 562
Aha, HDR10 jest skopany w tym sofcie, wszystko ciemne jak diabli.
Pasek jest i tyle. Poza tym to od czego wymagam tego tiziora czyli jakość obrazu jest nadal super. To chyba przywara wszystkich chińskich marek, że soft jest kanciasty.

Za to mam pytanie, chciałem obejrzeć sobie starego mkv. I poległem. We wbudowanym odtwarzaczu passthrough dzwięku puszcza na ampli wszystko jak trzeba, za to nie obsługuje napisów srt. VLC wogóle mi nic nie odtwarza (na starym sofcie działało) a Kodi pięknie wszystko puszcza tylko że dzwięk only stereo nawet przy włączonym passthrough. Poległem :/
W 592 poprawili pass through i przez Kodi leci mi wreszcie to co powinno na ampli po SPDIF
Dolby, DTS, Dolby Stereo - wszystko poprawnie ogarnia.
No to dalej nie wymieniam mojej Yamaszki :)

Na moje kaprawe oko działa ten soft płynniej, jeśli był IMAX w HDR10 to faktycznie go nie ma, ale za to poprawił się i nie jest już taki ciemny.
Pasek nadal w konkretnych parametrach anamorficznych filmów, nie pamiętam których - tylko na high local dimming, czyli tu nie ruszone.
Tłumaczenie dalej - Podtytuł w pilocie ekranowym i literówki w opisie trybu sportowego w menu - ale to w sumie tyle z najbardziej irytujących.

Nowa aplikacja do TV potrafi porządnie przyciąć przy odświeżaniu listy, szczególnie przy dużej ilości kanałów SAT, czasem trzeba wrócić do "domku" i od nowa bo nie odpowiada.

W sumie jak niczego nie spieprzą, to wreszcie mam co potrzebowałem.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na 825 musiałem trochę kolory podkręcić bo jakby wyblakły przy tym 592. Chodzi stabilnie i to najważniejsze 😉 TV z sat czy naziemnej nie uzywam bezpośrednio w tv. Mam zewnętrzny dekoder w sypialni a w tv w salonie używam aplikacji tivimate. Chodzi Gitarka 😊
 

AlbertoTomba

Active member
Zobacz czy w profilu obrazu przestrzeń kolorów nie przestawiła ci się z automatycznej na natywną albo odwrotnie.

Ogólnie używalny jest ten soft wreszcie, ale współczuję ludziom nieinternetowym, którzy jadą na tym fabrycznym szrocie.
 

AlbertoTomba

Active member
Jednej rzeczy nie poprawili - czasem wyłączam soundbar jak oglądam jakieś "gadające głowy" itp kontent i tv mi go uparcie sam włącza - czasem po godzinie, czasem po 5, ale zdarza się to regularnie.
 

kamil88pl

Member
Witam. Ma ktoś pomysł jak rozwiązać problem? W tcl65c745 wczoraj poszedłem spać wyłączyłem tv, a on o 3 w nocy sam się włączył. Co mogę zrobić żeby taka sytuacja się nie powtarzała.
 

Bryndzol21

New member
Hej, dołączyłem do grona posiadaczy tego TV. Ogólnie jestem mega zadowolony z jakości obrazu, braku DSE, wszystko ładnie równo podświetlone. W tej cenie bajka (właśnie z tej promocji x-kom za 5099zł - teraz kosztuje u nich 6999zł :p ). Mam fabryczny soft V511. Zastanawiam się, czy naprawdę warto go ruszać i aktualizować do tego V592? W zasadzie, jedynie artefakty czy czasami lekkie ścinki w ruchu mi przeszkadzają, poza tym jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu. Poprawiło się coś w kwestii ruchu? Bo jeśli chodzi o czarne pasy, to wydaje mi się, że wygaszają mi się poprawnie. Bądź nie widzę tego problemu. Boje się, że po zmianie softu obudzą mi się jakieś problemy, których aktualnie nie mam :)
 

AlbertoTomba

Active member
Bez kitu masz kilka stron dokładnych opisów co komu te najnowsze softy poprawiają, no ile razy można sie powtarzać…
Jak ci wszystko działa i nie gryzie w oczy interfejs rodem z Windowsa 95, to przecież nie ma obowiązku zmieniać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na szczęście większość jest zadowolona -podobnie jak TY.
Jak nie zmieniam update, jak mam wszystko jak należy dla mnie.
 

AlbertoTomba

Active member
No niestety, nie każdy kupuje 65 czy 75 calowy tv tylko po to, żeby odpalić na nim Polsat i czasem film z DVD. Niektórzy mają nieco większe wymagania, o czym świadczą pękające w szwach fora jak XDA np
 

Marlo

Active member
Tak teraz TV ma być kombajnem multimedialnym , a znajomy zawsze mówił,
że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego.😉
 

AlbertoTomba

Active member
Podłącz do niego jakąś konsole, odtwarzacz UHD i soundbar/amplituner jakiś nowoczesny na tym sofcie 511 to wtedy pogadamy.

Jak ktoś ma golasa z kablówką i netflixem, to owszem, wielu problemów nie zauważy. Ja nie kupowałem 75" żeby oglądać na nim kablówkę.

Ale tak jak pisałem - jak się ktoś wpisuje w taki prostszy use case, to przecież mu na tym sofcie nie wybuchnie. Ale zarówno CEC jak i eARC są częściowo w nim skopane i samo to jest wystarczającym powodem do updatu
 
Ostatnia edycja:

Marlo

Active member
Poprawianiem niedoróbek to ma się zająć TCL ,poprzez automatyczne aktualizacje ,
to tak wychodzi jakby TCL wypuszczało telewizory dla majsterkowiczów , jeszcze
TCL powinien dodawać do TV zestaw naprawczy.😉
 

Bryndzol21

New member
Kablówki czy telewizji naziemnej nie oglądam. Używam głównie do różnych platform streaming'owych (Netflix, HBO, Disney, Canal+, Apple TV, Amazon itp..). Używam go z soundbar'em Philips B97 Fidelio i nie zauważyłem problemów z CEC czy eARC (jedynie problem z dźwiękiem na dodatkowych satelitach, ale to chyba wina samego Philips'a). Sęk w tym, że może właśnie nie wiem na co patrzeć. Zależało mi głównie na poprawie płynności, a jednoznacznej odpowiedzi czy zostało to poprawione w aktualizacjach nie znalazłem. Samo GUI nie ma dla mnie większego znaczenia - nie przeszkadza mi tłumaczenie, jeśli wiem o co chodzi. Chciałem się też tylko dowiedzieć, czy aktualizacja nie psuje czegoś co w aktualnym sofcie jest, a w nowych już nie. Bo downgrade chyba zrobić nie można.
 

AlbertoTomba

Active member
Ja nie widzę żadnej różnicy w jakości obrazu/przetwarzania pomiędzy tymi softami, nadal przetwarzanie potrafi zgubić klatki :) ale to jest wina przestarzałego SOCa przede wszystkim
 

Bryndzol21

New member
Przetrząsnąłem jakieś zagraniczne fora i wygląda na to, że jednak 511 jest "najstabilniejszy". Pozwolę sobie zacytować:

What is the current firmware version on your TCL C935?

I loaded the V511 firmware on mine and so far I am satisfied.

All the newer updates of V587, V590 and even the latest V592 (which are primarily for 2023. Cx45 models) don't work for me because they have problems sending DTS and audio via optical cable from TCL C935 to AVR, and the picture also doesn't work for me (somehow colors and lighting are overemphasized) and there is also a problem with the info bar on DVB-C...!
 

AlbertoTomba

Active member
jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie :)

Ale jak jesteś zadowolony z tego co masz w tej chwili, to przecież nikt cię nie zmusza do aktualizacji. Natomiast to jest właśnie też problem z tymi telewizorami, że są niekonsekwentne – jednemu działa tak, drugiemu srak i zmarnowaliśmy mnóstwo czasu na różne testy, cofanie wersji, bety itp, żeby jakoś się w tym rozeznać.
 
Ostatnia edycja:
Do góry