Telewizor TCL C835 4K Ultra HD: Mini LED, QLED, 1000 nitów, Dolby Vision/Atmos, HDR10+, 144 Hz i Google TV.

kola01

Well-known member
Bez reklam
To piszczenie/syczenie pajawia się jak jest czarny ekran, ja się już przyzwyczaiłem , jakby to było cały czas to co innego ,wtedy bym zgłaszał do serwisu , mnie interesuje jaki wpływ będzie to miało na żywotność ,czym mam się czegoś obawiać że telewizor się może się popsuć np. za pół roku bo dławiki wysiądą.

Dławik to cewka z drutu nawinięta na rdzeń. Tu niespecjalnie ma co się zepsuć. Przy dużych prądach i/lub częstotliwościach, drut lub jego rdzeń (nie wiem dokładnie) wpada w wibracje i zaczyna syczeć lub piszczeć. Nie ma to wpływu na działanie urządzenia, poza oczywiście nieprzyjemnym dźwiękiem. O ile dźwięk faktycznie nie jest głośny, to wielu producentów uznaje to za naturalną cechę i nie uznaje reklamacji z tego tytułu.
 

Marlo

Active member
Dławik to cewka z drutu nawinięta na rdzeń. Tu niespecjalnie ma co się zepsuć. Przy dużych prądach i/lub częstotliwościach, drut lub jego rdzeń (nie wiem dokładnie) wpada w wibracje i zaczyna syczeć lub piszczeć. Nie ma to wpływu na działanie urządzenia, poza oczywiście nieprzyjemnym dźwiękiem. O ile dźwięk faktycznie nie jest głośny, to wielu producentów uznaje to za naturalną cechę i nie uznaje reklamacji z tego tytułu.

Dzięki za wyjaśnienie , żeby dać dobrą cenę gdzieś trzeba szukać oszczędności w kosztach produkcji.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Dzięki za wyjaśnienie , żeby dać dobrą cenę gdzieś trzeba szukać oszczędności w kosztach produkcji.

Tutaj trudno mówić o uzasadnionych oszczędnościach bo dławików jest 4 do 8 szt., a ich koszt w hurtowym zakupie, jest pewnie poniżej 1zł/szt . Stawiam tu bardziej na niedopatrzenie projektu zasilacza lub zaniedbanie kontroli jakości.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Za nim zacznie pouczać innych - naucz się czytać ze zrozumieniem !

Tak, są dostępne i 835 i 735.
Info wysyłam zgodnie z życzeniem na PW.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ze zrozumieniem? A czy da się dwojako zrozumieć zdanie, cyt." To obecnie najlepszy w Europie telewizor mini Led, Premium mini led." ?

Ponawiam stwierdzenie: Ten TCL wcale nie jest najlepszy ani w Europie, ani jako telewizor mini led, ani tym bardziej jako premium mini led. Już nawet sam TCL ma wyższą serią mini led, dużo lepszą od C835. To jak je ocenić??? Lepsze od najlepszych? Konkurencja też ma co najmniej kilka modeli mini ledów lepszych od C835. Oczywiście nic nie mam do TCL C835, bo zły TV to nie jest.
Swoją drogą to nie od dziś wiadomo, że EISA to takie towarzystwo wzajemnej adoracji. Już szczytem hipokryzji jest ich nagroda za dobry stosunek jakość/cena dla Philipsa 807, którego nie ma jeszcze w sprzedaży. Ale tak jest z nimi co roku. Nic nowego.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zawsze możesz ich pozwać do sądu za wybór niezgodny z Twoją wizją.
EISA to 50 dziennikarzy i specjalistów z największych portali na świecie.
Specjalistów "trochę" większego kalibru w branży niż TY.
Trochę pokory zanim zaczynasz ich obrażać.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Tak bo Kola01 z tymi swoimi monitorkami wie co jest najlepsze masakra.To jest znawca podwórkowy.

Dziękuję za komplement, choć opinia takiego analfabety jak ty, nie daje żadnej satysfakcji :?
Nie wiem tylko, skąd miałbyś cokolwiek wiedzieć o tym, skąd czerpię wiedzę o sprzęcie RTV, jakie urządzenia testuję i z jakich na co dzień korzystam. A moja stopka (zapewne do niej pijesz) jest od lat nieaktualizowana i nic ci do niej. Dla takiego buraka jak ty, nie będę jej specjalnie poprawiał.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie nigdy oceniam niczyich stopek.
Proszę trzymać się tematu bo się skarżą że robisz bałagan.
Sorry, wszystkie off top będą teraz usuwane.

Telewizor jest Świetny, jestem w tracie testu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Świetne skalowanie obrazu TCL C835 - świetne.



300364316_5499241066804306_8409598454692575518_n.jpg



300610930_5499240756804337_1803371258665975522_n.jpg



300638299_5499240120137734_7453251053080297966_n.jpg



300607691_5499240613471018_3334280651739687362_n.jpg
 

boruurob

New member
No właśnie wciąż mam problem z ustawieniami podczas oglądania sportu na tym TV. Faktycznie ujęcia takie jak na screenach powyżej (Czyli z bliska i statyczne) są całkiem w porządku. Natomiast kiedy obraz jest pokazywany z kamery stadionowej, z góry to już te zawody lekkoatletyczne nie są takie wyraźne. A już oglądanie piłki nożnej to zupełnie nie potrafię dobrać ustawień do meczu. Możesz mi ktoś podpowiedzieć jakie ustawienia zrobić?
Mam cyfrę +, jakość sygnału bardzo dobra (na poziomie 96-98%).
Jedynie gdzie można obejrzeć piłkę nożną to jest Canal4K.
Dodam, że na poprzednim telewizorze (plazma Viera sprzed 12 lat) jakość meczu była dużo wyższa na tym samym Boxie od Cyfry. O co kaman?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy dobrym sygnałe, gra świetnie, nawet z bliskiej odległości.
TU na 65C835 - odległość 1.8 m.
Świetne skalowanie !
 

boruurob

New member
to skalowanie gdzieś się włącza w jakimś ukrytym miejscu? bo u mnie niestety to skalowanie podczas oglądania kolarstwa czy piłki nożnej widoczne nie jest ;/
Proszę podaj na jakich ustawieniach obejrzeć dzisiejszy mecz Barcy nadawany na kanale Eleven1.
 
Ostatnia edycja:
Do góry