Telewizor TCL C835 4K Ultra HD: Mini LED, QLED, 1000 nitów, Dolby Vision/Atmos, HDR10+, 144 Hz i Google TV.

Adix850

Klub HDTV.com.pl
vip
Czy ktoś z użytkowników tcl c835 ma lub miał jakieś problemy z płynnością obrazu ? Szczególnie przy oglądaniu meczów lub filmów akcji na platformach streamingowych? Netflix HBO viaplay ? Internet mam szybki więc nie o to chodzi. Kiki może Ty coś zauważyłeś w trakcie testów ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale co dokładnie masz na myśli ?
Na testowych, nie ma żadnych problemów z płynnością.
Przesuwa bez żadnych zacięć !
 

Adix850

Klub HDTV.com.pl
vip
Wygląda to tak że przez jakiś czas wszystko jest ok działa płynnie a za chwilę jakby spowalnia i się lekko przycina. I potem znowu ok. Najbardziej jest to widoczne w trakcie meczów. I mam jeszcze jedno pytanie z tyłu tv wydobywa się taki jakby pisk jak włącza się jakaś apke w momencie jej ładowania. Nie było tego na początku ale się pojawiło. Czym to może być spowodowane ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W dźwięk cichy nie wsłuchiwałem się.
W dźwięk przestrzenny i Bas , a owszem i gra świetnie !
Ale jutro jeszcze sprawdzę cichy dźwięk.

Sprawdziłem kilka razy na różnych programach i sportowych aplikacjach.Wszystko jest jak należy.
Mecze masz z jakiego sygnału ?
Jak podłączony sygnał ?
 

Adix850

Klub HDTV.com.pl
vip
To nie jest dźwięk z głośników tylko jakby z wnętrza tv. Coś jakby tv odpala apke albo coś wczytuję np. film do oglądania i słychać taki pisk. Jakby procesor pracował i wydawał jakiś dźwięk. A jeżeli chodzi o mecze to obecnie apki: viaplay i Canal Plus.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kondensatory piszczą nie procesor ;) może jakiś wadliwy w sekcji zasilania że przy większym poborze prądu piszczy...
Ja bym wolał serwis :)
 

Adix850

Klub HDTV.com.pl
vip
Tak zrobię jutro do nich zadzwonię. Może przy okazji sprawdza mi ten obraz. Na viaplay jeszcze idzie oglądać piłkę nożną ale na apce canal plusa jest dramat. Na poprzednim tv wszystko działało. Myślałem że to może problem z netem ale speed test na tv pokazał prawie 300 mb/s więc ok. Nie wiem w czym jest problem.
 

Adix850

Klub HDTV.com.pl
vip
Co do tej płynności obrazu nie zauważam problemu w zwykłej tv (naziemna cyfrowa) chodzi chyba tylko o aplikacje internetowe.
 

Adix850

Klub HDTV.com.pl
vip
A wiecie może czy te piszczące kondensatory mogą mieć wpływ na obraz ? Albo jego płynność ? I na ogólne działanie telewizora ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprawdzam jutro dokładnie różne rzeczy dodatkowo.
Jak są jeszcze jakieś pytania - to poproszę.
 

Marlo

Active member
Kondensatory piszczą nie procesor ;) może jakiś wadliwy w sekcji zasilania że przy większym poborze prądu piszczy...
Ja bym wolał serwis :)

Miałem o tym napisać ,ale mnie uprzedziłeś, po ponad dwóch miesiącach użytkowania chciałem się podzielić swoimi uwagami odnośnie TCL C835.
Jeszcze co zauważyłem że lubi sam przestawiać ustawia dźwięku ,jasność HDR potrafi zmienić do fabrycznego, ustawiłem jasność HDR na 20 odpalam grę a tu jak mi walnie halogenem po oczach ,patrzę w ustawieniach a tam jest jasność na 85. Co piszczenia to myślałem że mi konsola piszczy bo stoi tuż pod telewizorem ,dopiero jak odpaliłem YouTube z telewizora to stwierdziłem że jednak dochodzi z TV.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Dzis będę dzwonił do serwisu. Dam znać co powiedzą.

Tylko nie wyskocz im z tymi piszczącymi kondensatorami, bo będą mieli ubaw po pachy :) Kolega wyżej żartował, nie widziałeś buźki z oczkiem obok?
W TV natomiast mogą piszczeć/syczeń dławiki w sekcji zasilania. Ich ton czy głośność będą się zmieniać w zależności od jasności podświetlenia matrycy czy obciążenia SoC. Dławiki syczą przy większym prądzie lub przy określonym zakresie częstotliwości (zazwyczaj im większa tym zjawisko się nasila - np. po zwiększeniu odświeżania matrycy). Podobne zjawisko ma dość często miejsce w kartach graficznych.
Teoretycznie wada może wystąpić w konkretnym egzemplarzu TV ale częściej występuje w całej partii lub wręcz wszystkie produkowane egzemplarze danego modelu, trochę mniej lub więcej ale wszystkie piszczą (póki producent nie zmieni dostawcy lub modelu dławików).
Ogólnie źle to świadczy o producencie TV, że nie sprawdził swojej elektroniki albo wręcz celowo przedkłada te parę groszy oszczędności (dławiki są tanie) nad jakość produktu. Na pewno warto nękać zgłoszeniami support TCL jak i ich serwis a być może w kolejnych partiach produkcyjnych ktoś się pochyli nad problemem i go wyeliminuje.
 
Ostatnia edycja:

Adix850

Klub HDTV.com.pl
vip
Dzięki bardzo za dokładne wytłumaczenie problemu. Konsultant w trakcie rozmowy powiedział że niestety problemy piszczenia syczenia się zdarzają i są na to zgłoszenia. Ogólnie wszystkie problemy które zgłosiłem nie są nowe aczkolwiek rzadko się zdarza że występują jednocześnie. PlayStation 5 też nie działa tak jak trzeba.
 

Marlo

Active member
To piszczenie/syczenie pajawia się jak jest czarny ekran, ja się już przyzwyczaiłem , jakby to było cały czas to co innego ,wtedy bym zgłaszał do serwisu , mnie interesuje jaki wpływ będzie to miało na żywotność ,czym mam się czegoś obawiać że telewizor się może się popsuć np. za pół roku bo dławiki wysiądą.
 

Adix850

Klub HDTV.com.pl
vip
To piszczenie/syczenie pajawia się jak jest czarny ekran, ja się już przyzwyczaiłem , jakby to było cały czas to co innego ,wtedy bym zgłaszał do serwisu , mnie interesuje jaki wpływ będzie to miało na żywotność ,czym mam się czegoś obawiać że telewizor się może się popsuć np. za pół roku bo dławiki wysiądą.

W moim przypadku piszczenie to tylko jeden z problemów. Serwis wysłał mi instrukcje żebym przeprowadził reset tv z menu serwisowego. I po tym resecie zaczęły dziać się cuda
: ) Obraz jak w starym tv śnieżył plus zielone poprzeczne paski na ekranie. Potem tv sam się wyłączył i nie mogłem go włączyć przez ponad nad 2 godziny. Później włączył się sam na chwilę i sam się wyłączył. Później w końcu udało mi się go włączyć i narazie działa ale problemy nie zniknęły.
 

Attachments

  • IMG_20220809_165217.jpg
    IMG_20220809_165217.jpg
    1 MB · Wyś: 121
Do góry