Telewizor Plazmowy Lg 42pq3000

sponn

New member
Hmm zainteresowaliscie mnie tym LG...

Tak tylko dla potwierdzenia - czy pq3000 fajktycznie nie odtwarza DivX z USB czy jednak odtwarza.

A jezeli odtwarza to jaka jest roznica z pq6000 (na stronie lge.pl porownianie ze rece opadaja).
 

robotxx

New member
dokladnie , obraz jest identyczny

albo inaczej , pry identycznych ustawieniach obraz bedzie taki sam , bo to dokladnie te same matryce i elektronika:)
 

bogaty

New member
Bez reklam
Mam prośbę mógł by ktoś zapodać fotki tej plazmy działającej w ciemności chciał bym zobaczyć czerń? Na dniach stane sie jej posiadaczem.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
bogaty napisał:
Mam prośbę mógł by ktoś zapodać fotki tej plazmy działającej w ciemności chciał bym zobaczyć czerń? Na dniach stane sie jej posiadaczem.
Fotki bez porównania z innym tv absolutnie nic Ci nie dadzą - z jednego powodu: automatyka aparatu wyłapie "czerń" matrycy jako jaśniejszą od otoczenia i ją podbije (do jaśniejszej niż w rzeczywistości). Trzeba by było porównywać z telewizorem referencyjnym (tutaj np. Kuro) na jednej fotce albo z identycznymi ustawieniami aparatu.
 

jaro67

New member
bigxlx napisał:
Nie mieszajcie ludziom w glowach. Jesli chodzi o jakosc obrazu to pq3000 i pq6000 sa IDENTYCZNE!!!
A widziałeś jak grają czy tylko przypuszczasz ,ja widziałem jak gra jeden obok drugiego i widać różnicę :D
 

aro_77

New member
Odbior obrazu moze byc zupelnie inny ze wzgledu na to ze PQ6000 ma ekran zintegrowany z szyba ktora jest przednim panelem (po raz kolejny korea ma najlepszy design - reszta moze sie uczyc - od samsunga takze) w 3000 jest tradycyjna obudowa.
 

aro_77

New member
Tak w pewnym stopniu to kwestia gustu - jednym moze sie podobac wieza z 800 diodami migajacymi w 15 kolorach inni wola aluminowa obudowe lub lakierowana a'la fortepian. Ale trzeba miec odrobine smaku by rozroznic co jest tandeta, a co ma wyglad.
 

jumka02

New member
Niezdecydowany

Witam. zastanawiam sie lcd czy plazma od kilku dni sledze LG42PQ3000 gdzie firmy LG nawet nie bralem pod uwage (myslalem o pv,px 80 lub LCD sharpa DH65) a widze, ze LG wypada bardzo dobrze i za niewielka kase 42"
Mam wiec kilka pytan:
1 pobor mocy faktycznie 175-180(realnie)nie chodzi o max lub min
2.czy ktos sie orientuje jaka zywotnosc tej plazmy(dane producenta)
3. Jak z serwisem?
4.I ptanie, ktore kilka razy sie pojawilo i rozne odpowiedzi roznice PQ3000, a PQ6000
pozdrawiam i prosze o pomoc, bo juz mysle zamowic :):)
 

Morfeusz42

New member
Co do zasadniczych różnic to zostało tu już chyba napisane wszystko - forma obudowy i możliwość w PQ6000 odtwarzania Dvix'ów po przez USB. Co do poboru mocy to faktycznie jest on zbliżony do deklarowanego przez LG - 175W +/- 20W. Możesz zdecydować się na statyczne ograniczenie tego poboru po przez wybór formy oszczędzania od minimalnej do maksymalnej - trzy stopnie wyboru, bądź zdecydować się na dynamiczne zarządzanie poborem mocy dzięki trybowi "Inteligentny sensor". Wybór należy do użytkownika. Żywotność panela PDP to obecnie jak w innych TV plazmowych - 100 000 godzin.

PS. przy wyborze max. oszczędzania energii wartość poboru mocy spada jeszcze wyraźniej, ale obraz staje się zbyt "kinowy" - dobre do oglądanie wieczorem w ciemnym pomieszczeniu....
 

teotihuacan

New member
Panowie,
Jakos nie moge sie przyzwyczajic do obrazu
prezentowanego przez Plazme/w moim wypadku d/t to LG42 PQ6000/
Do niedawna ogladalem obraz i dzwiek z 100Hz 29 cali CRT Philipsa z przed ~10 lat./obraz byl wygladzony ,ale przyjemnie sie to ogladalo...
Philips robil swietne filtry DNR...w plazmie LG ,dzialanie redukcji szumow
ledwo zauwazam.
Rowniez nie moge zaakceptowac swiecenia matrycy.Wydawalo mi sie ,ze jest to przypadlosc LCD,ale niestety
i Plazmie jest to obecne/szczegolnie w nocy i, podczas ciemniejszych scen/
Owszem obraz jest ostry,kolory wysmienite/duze mozliwosci zmian z poziomu
Eksperta/,ale jakos nie jestem przekonany do tego rodzaju prezentacji
/w LCD jest jeszcze gorzej//
Widzialem u nas we Wroclawiui w Saturnie jeden model plazmy,ktora
miala bardzo zblizony obraz do 100Hz Philipsa ,byl to nie Panasonic X10Y,lecz
Samsung PS42 B450.Troche żaluje ,ze nie mialem mozliwosci ogladu tej
plazmy, w czasie kupna PQ6000,nota bene o pareset zlotych tanszej...
Obraz byl ostry ,przyblizony do LG ,ale zdecydowanie lepszy niz Panasonica
X10Y... z kolei nie mam informacji ,czy PS42 B450,nie ma czasem innych
irytujacych przypadlosci...
 

Jacaw

New member
To chyba mój pierwszy wpis na tym forum, więc witam wszystkich, a teraz do rzeczy. Otóż właśnie się zastanawiam nad zakupem 42 calowej plazmy, Panasonic'a sobie odpuściłem ze względu na cenę, już byłem o krok od zakupu Samsunga 42B450, ale właśnie trafiłem na informacje o tym LG 42PQ3000 i bardzo poważnie o nim teraz myślę, bo cena podobna do Samsunga, a ma funkcjonalne USB.

No to tyle tytułem wstępu, a teraz właściwe pytanie, czy ktoś się orientuje jaka jest różnica między modelami 42PQ3000, a 42PG6000 ? Uwaga, pomijam tu kwestię tunera DVB-T MPEG4 vs MPEG2. Pytam, bo ich ceny obecnie są zbliżone, oba posiadają możliwość odtwarzania JPEG i MP3 przez USB, a teoretycznie seria 6000 jest lepsza od serii 3000, wprawdzie PQ to nowszy model od PG, no i właśnie tu pojawia się dylemat: co jest lepsze jeśli bardzo nie zależy mi na tunerze DVB-T MPEG4, bo mam obecnie kablówkę UPC ?

Za wszelką pomoc i opinie z góry dziękuję.
 

archie39

New member
Tak pokrótce to podobne telewizory. Seria6000 ma ekran zespolony z obudową. PG posiadały 4 hdmi vs 3 w PQ. Seria PQ ma nowszą(energooszczędniejszą) matryce i 600Hz odświeżanie vs 100Hz w PG. Osobiście obraz w PG6000 podobał mi się bardziej niż w panasonicu TX x10E oraz wczesniejszych modelach panasonica(dlatego zdecydowałem się na LG). Odnosnie samsunga to poprzednio miałem CRT slima 29" i denerwowało mnie ciągłe buczenie dodatkowo nasilające przy zmianie kanałów oraz wyświetlaniu jasnych scen. W nocy było to bardzo irytujące. Z tego powodu między innymi zrezygnowałem z plasmy samsunga, gdyż czytając opinie to temat buczenia w tych plazmach również był poruszany. Pod tym względem seria PQ jest 10/10.
 

BOBI2006

New member
panowie ja nie mogę przyzwyczaić się do tego obrazu brakuje mu kontrastu wszystko ustawione jak najlepiej czy zauważyliście to samo.
 

PRowiec

New member
W sklepie dla idiotow (M1 Zabrze) plazma ta byla w promocji 1999PLN.
Niestety wszytskie egzemplarze byly juz zarezerwowane...
 

aro_77

New member
BOBI2006 napisał:
panowie ja nie mogę przyzwyczaić się do tego obrazu brakuje mu kontrastu wszystko ustawione jak najlepiej czy zauważyliście to samo.

Nie nie zauwazylem (mam 50PQ6000) obraz jest swietny - bardzo mi odpowiada.
 
Do góry