Telewizor Plazmowy Lg 42pq3000

lordbizon

New member
Witam. od długiego czasu śledziłem to forum w poszukiwaniu idealnego TV najpierw przekonałem się, że musi to być plazma a następnie przez wiele miesięcy nosiłem się z zamiarem zakupu panasa.. dociekałem, czytałem i w końcu stałem się posiadaczem 50PQ3000.. szczęśliwym posiadaczem. Do zakupu skłoniło mnie porównanie w MM z panasem, stosunek ceny do jakości.
Moje wrażenia są pozytywne mam cyfrowy polsat i jak wiadomo programy różnią się jakością, ale kolory, nasycenie, czerń naprawdę zadowalające. Nie jestem jakimś sadomasochistą doszukującym się zieleni w czerni itp. ale też nie jestem ślepy, TV oglądam z ok 2,7m i jest ok. Naprawde polecam niezdecydowanym.
 

BOBI2006

New member
Witam posiadam LG 42 PQ3000 jak włączam DVD to się telewizor automatycznie przełącza na obraz z DVD a jak wyłączam DVD to już nie wskakuje automatycznie na tuner satelitarny czy jest jakaś możliwość ustawienia go tak , aby automatycznie się przełączał,zdarzy się że się automatycznie przełączy ale jest tylko dzwięk a nie ma obrazu
 
Ostatnia edycja:

bigxlx

New member
Musisz poeksperymentowac z noga numer 8 na zlaczu scart - ona odpowiada za automatyczne przelaczanie.

PS. DVD masz podpiete scartem do AV1, a tuner SAT gdzie???
 

kol

New member
W tym wątku kilkakrotnie pojawiły się informacje, że dwa modele LG 42PQ3000/42PQ6000 różnią się zaledwie wyglądem, zastosowanymi głośnikami i obsługą Divix-ów. Czy posiadacze modelu 42PQ3000 mogą mi powiedzieć czy w menu tego telewizora jest dostępna funkcja ISF? Czy menu są tak samo rozbudowane?
Dziękuję za wszelkie informacje.
PS słyszałem, że w menu serwisowym można zmienić w ustawieniach rodzaj telewizora na inny model co może zmienić jeden telewizor w drugi;) (np. logicznie rzecz birąc uruchomią się divix-y ;)), w co szczerze mówiąc nie chce mi się wierzyć.
 

irek711

New member
szare pasy

Kolega Jacaw pisze o szarych pasach bocznych. Ja nie mam LG tylko panasa PV 80. W instrukcji obsługi nie są opisane funkcje menu wiec trzeba samemu dojść ! W panasie jest taka funkcja "panel boczny" .Początkowo nie zwróciłem na to uwagi ale tam mozna zmienić kolor pasów z boku . W panasie są trzy odcienie szarości i czerń. Nie wiem jak w LG . Trzeba trochę się pobawić!
 

Jacaw

New member
Kedarz: wielkie dzięki, działa. :)
A znasz może jeszcze jakieś inne ciekawostki np. jak przerobić pasy z szarych na czarne ? :)

kol: a co to jest ISF, bo sprawdzam w instrukcji (m.in. też do PQ3000) i nigdzie nie widzę czegoś takiego ?
 

kol

New member
Jacaw napisał:
Kedarz: wielkie dzięki, działa. :)
A znasz może jeszcze jakieś inne ciekawostki np. jak przerobić pasy z szarych na czarne ? :)

kol: a co to jest ISF, bo sprawdzam w instrukcji (m.in. też do PQ3000) i nigdzie nie widzę czegoś takiego ?
ISF jest to tzw. przez LG tryb ekspercki w którym jest dostęp do zaawansowanych ustawień obrazu, na matrycy wyświetlane są plansze pomocnicze, w oparciu o które, można ustawić obraz tak żeby właściwie kolory współgrały z odcieniami szarości a co za tym idzie obraz był bardziej naturalny i komfort oglądania wyższy.

Poza materiałami reklamowymi nie wiem nic na temat tego jak odbywa się to na przykładzie tego telewizora, jest jednak pewne, że dzięki udostępnieniu takiego trybu w klasycznym menu klient chcący wyciągnąć więcej z telewizora nie ryzykuje utraty gwarancji.
 

Qjanusz

New member
No i po wszystkim.
Po niezbyt długich rozważaniach stałem się szczęśliwym posiadaczem 42PQ3000 i myślę że był to najleszy wybór do 2500 pln

Obraz jest piękny. Na razie wypróbowałem łacze do lapa. Dziś rano odblkowałem DIVXy i z sukcesem podłączyłem zew. 2,5' dysk na USB.
Uznałem że pójście do pracy jest złym pomysłem.
Bardzo fajnie są wyswietlane DIVXy na dosyć duzym ekranie. A materiały 720p to czysta bajka :)
Oglądanie przez dłuższy czas nawet z odległości metra wcale nie męczy wzroku.

Przede mną jeszcze wypróbowanie DVB-T i podłączenie na stałe do warszawskiej sieci Aster. A dziś ma dojechać jeszcze Samsung BD P1400 :)


Jedynie dziwna rzeczą wydał mi się pilot. Jakiś taki mały i prosty. W kuchni mam 20'owego LCDka LG M208WA i pilot of tego modelu wydaje się bardziej profi. No ale to szczegół.


Polecam serdecznie ten model!
 

kol

New member
Qjanusz gratulacje nabytku, ale do pracy trzeba chodzić ;)
Co do pilota to nie wiem czy na pewno, ale chyba gdzieś słyszałem o dwóch pilotach normalnym i uproszczonym.

Czekam na mojego PQ6000 jest od wczoraj ponoć w drodze. Jak dostanę i przetestuje go to zapewne podzielę się swoimi uwagami.

Oglądanie na sklepowej półce to jednak nie jest to samo;)
 

grzesio95o

New member
też myślę nad kupnem tego tv ale chyba trochę dopłacę i kupię pq6000 ma więcej funkcji i lebszy wygląd. Tylko czy ma powłokę antyrefleksyjną???
 

mario1122

New member
Witam, męcze to forum juz niesamowicie dlugo. Siedze po 4 godz dziennie i juz chyba sam zglupialem, no ale naleze chyba do tego typu co wiekszosc odwiedzajacych ta stronke, ze zanim cos kupie, poczytam najpierw:) Odwiedzilem juz MM, saturna, rtvEUROagd. Rowniez planowalem Panasonica, ale po wyczytanych opiniach LG oraz obejrzanym obrazie (wiem, ze sklepowego nei powinno sie porownywac) jednak to on mnie sklania do zakupu. Niestety "tylko" 42, ze wzgledu na budzet. Wizualnie podoba mi sie bardziej pq6000, ale w MM kosztuje chyba 3600zl. Z racji, ze juz sie tyle naczytalem, LCD odrzucam, chociaz chyba tez troche wbrew sobie, bo jak ogladam obraz puszczony z HD na lcdku to rowniez mi sie podoba, a glownie do tego potrzebuje TV. Konkretnie do Xboxa 360 i w przyszlosci mam zamiar kupic wd media center do do filmow HD. Mozna powiedziec, ze obraz z anteny SD jest mi prawie, ze niepotrzebny. Doradzcie prosze co mam zrobic w tym wypadku, bo juz dostaje w glowe (nie jem i nie spie:) ). A druga sprawa, gdyby ktos mogl polecic dobry sklep internetowy lub w Bydgoszczy z czystym sumieniem i dobrymi cenami to bede bardzo wdzieczny! Zalezy mi rowniez na ratach. Pozdrawiam
 

grzesio95o

New member
tylko nie cyfrowy polsat:evil: weź cyfre + lub n ale nie cyfroey polsat bo ma dużo gorzesy obraz i gorzes deodery i bezprzerwy jakieś awarie jak przeszłom do c+ i mam dekoder philips pvr to obraz bez porównania lebszy i bez awari i lebsze kanały:D (tylko niema polsatu:( ale mam go na zwykłej analogowej antenie:D )
 

mario1122

New member
Dzieki bardzo za odpowiedz. Chyba sie na ta propozycje skusze, super cena! Widzialem dzisiaj po drodze jeszcze reklame z MM LG 47LH3000 za 2999, ale to jednak LCD i nie wiem czy aktualne. Mam tylko nadzieje, ze w polaczeniu z xboxem bedzie miodzik.
 

xkowal

New member
W RTVEURO AGD masz 42PQ6000 za 2799 zł (przy zakupie przez internet) i raty 30x0.

Zamawiasz z odbiorem w sklepie, kupujesz za gotówke lub raty i masz TV za 2799 a u nich na półce wisi za 3499 :mrgreen:
 

Jacaw

New member
grzesio95o: tak z ciekawości o jakie funkcje 6000 jest bogatsza od 3000, bo patrząc na specyfikację to poza oficjalnym wsparciem dla filmów (co w 3000 też da się odblokować) oraz nieco lepszymi głośnikami nie widzę więcej różnić (wygląd tu pomijam, bo faktycznie 6000 lepiej wygląda, ale ja w mojej 3000 chętnie bym tą błyszczącą powierzchnię zamienił na matową) ?
 

mario1122

New member
O kolejne dobre informacje dla mnie. Okazalo sie jednak, ze wezme tv za gotowke. Na model jestem zdecydowany pq6000. Mysle,ze da sobie rade z xboxem. Tylko kwestia teraz gdzie. Na redcoon.pl jest za 2695, a za 3039 w zestawie z uchwytem sciennym, tylko nie wiem czy mozna u nich odebrac osobiscie? Czy tylko sklep wysylkowy? A czy kwestia uchwytu tez jest istotna w sensie firmy, parametrow? Czy nie ma to wiekszego znaczenia? Bo telewizor bedzie wisial, wiec musialbym skalkulowac gdzie wyjdzie taniej, bo jesli na redcoonie nie ma odbioru osobistego to jeszcze kolo 100 za wysylke. Pzdr


EDIT: W Euro wychodzi 2799 za tv plus 249 za uchwyt, warto? W sensie zastanawiam sie, czy ten uchwyt sie czyms rozni, bo w redcoonie wychodzi za ponad 3 stowki.

A i jeszcze jedno,wytlumaczy mi ktos jak to jest z tymi Hz? Na jednej stronie widnieja informacje 600hz, na innej 100hz...?
 
Ostatnia edycja:
Do góry