Telewizor Plazmowy Lg 42pq3000

kol

New member
Widziałem dziś obok siebie PQ200R, PQ3000 i PQ6000 obraz praktycznie taki sam, wygląd na korzyść PQ6000. Jeżeli chodzi o odblaski raczej wszystkie mają podobne a przynajmniej 3000 i 6000 mnie to jednak tak nie przeszkadza jak świecenie matryc LCD w nocy. Tak szczerze przecież tyle tak oglądaliśmy CRT a w nich wszystko się odbijało a jeżeli już chcemy oglądnąć dobry film to muszą byś do tego optymalne warunki z światłem włącznie. W dzień też można zasłonić zasłony, żaluzje i tp. Oczywiście każdy ma swoje zdanie na ten temat. Co do jakości obrazu na LCD kontra Plazma to chyba już nic nie dodam bo wszystko zostało już na ten temat napisane.

Polecam okulary z polaroidem ;) niwelują wszelkie refleksy zapewne jest to najdoskonalsze rozwiązanie problemu z refleksami, a gdy będą jeszcze lekko przyciemnione zapewne będą tłumić również świecenie matrycy;) To oczywiście żart, ale telewizję dla zdrowia wzroku powinno się oglądać przy lekkim świetle w tle dlatego u siebie nad telewizorem montuję kinkiec z możliwością ustawienia jasności. Można również zamontować podświetlanie diodowe za telewizorem oświetlające ścianę lub pułkę.

Co do ceny to w supermarketach MM nadal wszystkie trzy modele stoją wysoko:
42PQ200R 2699zł
42PQ3000 2999zł
42PQ6000 3499zł

Gdzieś widziałem 50PQ200R za 3299 zł
Pozostaje tylko sklep internetowy z możliwością odbioru osobistego.
 

kg100

New member
Z odbiorem Tv ze sklepu to należy przemyśleć (no chyba że ma się samochód dostawczy) - zawsze w trakcie transportu istnieje ryzyko że coś się stanie przewożąc na płasko w osobowym, w pionie się nie zmieści
Płacąc te 80 zł ma się pewność że TV dotrze cały, a jak będzie uszkodzony lub nie będzie działał w domu po rozpakowaniu to nie zapłacisz - oddasz tv. Z tego co zauważyłem przypadkiem to kurierzy przewożą TV w pionie
 

Qjanusz

New member
kg100 napisał:
Z odbiorem Tv ze sklepu to należy przemyśleć (no chyba że ma się samochód dostawczy) - zawsze w trakcie transportu istnieje ryzyko że coś się stanie przewożąc na płasko w osobowym, w pionie się nie zmieści

Bez przesady.
Telewizory są tak pakowane że na prawdę trzeba byłoby chcieć żeby go popsuć podczas transportu.
Sam wiozłem 42" w osobówce na płasko i smałem się ze swojego przejęcia "problemem transportu", o którym się chyba za duzo naczytałem.
Jednym słowem, spora przestrzeń między kartonem a samym TV + duże ilości styropianu + uchwyty do przeniesienia i rozpakowania "na stojąco", dają na prawdę duzy komfort przy samodzielnym przewożeniu TV.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Qjanusz - nie jesteś z jakiejś konkurencji??? (pytanie zasadne)

1. wszystko oznaczone jest na kartonie (przewóz w innej pozycji niż pionowa jest zabroniony.

2 . serwis obciąży klienta np. pękniętym panelem (równoznaczne w praktyce z kupnem nowego TV, bo koszty olbrzymie)


Każdy może robić jak chce, ale zalecania są jednoznaczne !!!


Ps - Panowie - ten model spokojnie wejdzie w pionie do taxi typu: combi/van (koszt przejazdu identyczny i chyba zmieści się do większości tego typu aut).
 

Qjanusz

New member
Nie wiem co masz na mysli pisząc o konkurencji, ale nie sądzę żebym był jakąkolwiek konkurencją w kontekście tego forum.

Ad1. Oczywiście że jest zabroniony. Tak samo jak rzucanie plazmą o ścianę.Producent MUSI się na coś powołać przy odmowie kretyńskiej reklamacji. Prawda jest taka że przy zagwarantowaniu bezpieczeństwa mechanicznego, TV można przewozić nawet w pozycji pochyłej. Nie ma żadnych technologicznych przesłanek mówiących za tym żeby TV przewocić w konkretnej pozycji. Po prostu pozycja pionowa jest najbezpieczniejsza dla opakownaia i zawartości.

Ad2. True... Pytanie tylko... jak tu wieźć plazmę w oryginalnym opakowaniu, aby uszkodzić mu panel.
 

Qjanusz

New member
digitalus napisał:
witam.
proponowalbym kliknac na ten link.

Na ten link klikał chyba każdy kto przymierzał się do zakupu panela - mam nadzieję.

Że zacytuje coś, co jest akurat w temacie:
" Wszyscy producenci sugerują transport pionowy i jest to najbezpieczniejsza forma transportu TV. "


pozdrawiam
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Qjanusz - prześledź to forum i spokojnie doczytasz dlaczego przewozi się w "pionie" (nie tylko PDP ale i LCD).

Jest odwrotnie niż podajesz, ale chyba jak sam do tego nie dojdziesz, to "szkoda pisania".

Nie głoś tylko herezji, bo Tobie się udało.


Ps - I jeszcze jedno - Skąd to wiem???.....ano z autopsji. :D
 

Qjanusz

New member
... z innej beczki.
Wczoraj dosłownie przywiązałem druciany wieszak do kawałka kabla antenowego i zapodałem szukanie kanałów z anteny.

Znalazłem z 5 programów DVB i trzeci program polskiego radia nadający w DD ??!!??
Napiszę tylko tyle że obraz w porównaniu z "kablowym" jest nieporównywalnie lepszy.
Myślałem wcześniej że kodowana jest rozdzielczość 720p a tu mamy "tylko" 576p.
Ostatecznie będe musiał się zaprzyjaźnić z tematem sumatorów, bo jak DVB miało być tylko spawdzeniem możliwości technologii, tak teraz bębę chciał cieszyć oko tym stanardem na co dzień.
 

Lasica

New member
Witam,

Od 2 dni jestem właścicielem tego telewizorka.

Jest naprawdę super - jedyny minus te refleksy. Nie mam jakiegoś mega jasnego pomieszczenia, pokój nie jest jednak duży i nawet przy małej lampce z włączonej z 2m od TV z prawej strony, mogę oglądać swoje odbicie na czarnych tłach. Jak włączę światło główne(żyrandol z 3 żarówkami) to nawet drewniane obicie ściany się odbija - jest to trochę drażniące.
Winą takiej sytuacji może być to, że za blisko jestem TV, coś około 2m, docelowo za jakiś czas TV powędruje na ścianę w miejsce starego regału i odległość wzrośnie do 2,6-2,8m. Zobaczymy wtedy.

Każdemu kupującemu radzę jednak zwrócić uwagę na tę sprawę - bo mimo wielu zalet tej plazmy efekt lustra może popsuć całą frajdę z oglądania.

Mam do właścicieli dwa pytania.

Na jakich ustawieniach docierać tą plazmę? - na tych fabrycznych czy tak jak w panasach zjechać ze wszystkim na 50?

Podłączał ktoś TV do PC(kabel D-SUB) i próbował ustawiać inną rozdzielczość niż 1024x768?

Ja gdy tak robię, obraz mi się przesuwa, tak że jest przycięty z lewej lub od góry a z prawej jest czarny pusty ekran(TV źle skaluje).

Po co zmiana rozdzielczości? ano po to że jak włączam filmy *.mkv 1280x720 to w natywnej zajmują tylko jakąś 1/3 ekranu. Pasek jest strasznie wąski.
Na moim poprzednim LCD TV 27" gdy PC chodził na 1360x768, zajmowały praktycznie cały ekran.

Może powinienem komputer podłączyć przez HDMI?

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Lewiathan

New member
hojlo1 napisał:
Dlatego (też) mam teraz LG (najtańszy model = 42PQ200R, produkcja z maja 2009... na "przetrzymanie", bo tani),

widzę że wiesz o czym mówisz wiec mam pytanie do ciebie (lub każdego kto zna na nie odpowiedź opartą na wiedzy a nie przypuszczeniach): czy matryca w PQ200R jest ta sama jak w PQ3000/PQ6000?
 

MrYogi

New member
Lewiathan napisał:
widzę że wiesz o czym mówisz wiec mam pytanie do ciebie (lub każdego kto zna na nie odpowiedź opartą na wiedzy a nie przypuszczeniach): czy matryca w PQ200R jest ta sama jak w PQ3000/PQ6000?
Jest dokładnie ta sama, wynika to z instrukcji obsługi. Firmware jest dokładnie to samo we wszystkich PQ200R, PQ3000 I PQ6000.
W trybie serwisowym możesz odblokować wszystkie funkcje związane z USB. Mi udało się "odblokować" w tym TV LG PQ200R port USB SERWISOWY!! Wgrany firmware umożliwia obsługę portu USB więc dlaczego miałbym z tego nie skorzystać :smile: Informacja producenta że port tylko "serwices only" wprowadza W błąd - port albo działa albo nie :smile: Skoro działa czemu z tego nie skorzystać! W opcjach trybu serwisowego TOOLS OPTION przechodzimy do USB i zmieniamy wartość 0 na 1 "photo muzik" albo na 2 "DiVix". Powiem tylko że port ten obsługuje nie tylko pendriv`e ale też dyski USB!! Za każdym uruchomieniem pamięci USB (pendrive`a lub dysku) uruchamia się kreator co chcemy uruchomić Divix, photo czy muzykę.
W trybie serwisowym ustawiłem oprogramowanie na PQ300R (tak teraz pokazuje w trybie serwisowym!!) :) a posiadam LG PQ200R!!
 

Lewiathan

New member
No ciekawe rzeczy mówisz... zdaje sie że ktoś wcześniej twierdził że USB nie lata na PQ200R... jeśłi chodzi to własciwie róznica z droższymi modelami polega tylko na nieco innej obudowie i tunerze MPEG 4 (co dla mnie jest zbedne). Ale czy takie udostepnienie USB nie rodzi jakiś zagrożeń np. błedów oprogramowania?
 

MrYogi

New member
Lewiathan napisał:
No ciekawe rzeczy mówisz... zdaje sie że ktoś wcześniej twierdził że USB nie lata na PQ200R... jeśłi chodzi to własciwie róznica z droższymi modelami polega tylko na nieco innej obudowie i tunerze MPEG 4 (co dla mnie jest zbedne). Ale czy takie udostepnienie USB nie rodzi jakiś zagrożeń np. błedów oprogramowania?

Podaję za specyfikacją tego monitora

"Multisystem-(PAL, Secam, NTSC) Tak
Dekoder MPEG-4 AVC(H.264) Tak"


Tobie chyba chodzi o tuner DVB-T - ten monitor nie posiada wbudowanego tunera DVB-T a tylko dekoder MPEG4
 

Lewiathan

New member
MrYogi napisał:
Podaję za specyfikacją tego monitora

"Multisystem-(PAL, Secam, NTSC) Tak
Dekoder MPEG-4 AVC(H.264) Tak"


Tobie chyba chodzi o tuner DVB-T - ten monitor nie posiada wbudowanego tunera DVB-T a tylko dekoder MPEG4
Oczywiście chodziło mi DVB-T MPEG 4 (pisząc "tuner" zakładałem że to oczywiste)
 

grandzio

New member
witam. nie znam sie zabardzo na plazmach a mam zamiar kupic cos w niedalekiej przyszlosci. ogladajac te forum stwierdzilem ze bedzie to lg 42pq3000 ale moze lg 42pq200r tez jest dobry. moze ktos napisac roznice tych dwoch tv i ktory jest lepszy (roznica cenowa to 400 zl okolo, wiec zawsze jakis grosz) chcialbym zeby tv sluzyl mi na lata. narazie posiadam telewizje kablowa a pozniej mam zamiar zakupic cyfrowa. glownie bede na nim ogladal tv, rzadko filmy dvd, no i czasem mozna tez pograc na ps2.

dziekuje z gory za odpowiedz
pozdrawiam
 

Jacaw

New member
grandzio: najlepiej przejrzeć sobie na stronie producenta specyfikację, jest tam nawet porównywarka, ale tak w skrócie z tego co wiem różnice są takie:

1. PQ6000 to najbardziej wypasiony model z tej serii plazm, czyli HD Ready, potem chyba zaczynają się już plazmy Full HD.

2. PQ3000 różni się znacznie wyglądem, ma słabsze głośniki i teoretycznie nie wspiera filmów przez USB (jedynie muzykę i zdjęcia), ostatni problem da się obejść przez zmianę ustawień menu serwisowego, natomiast wyglądu i głośników już nie przeskoczymy. :)

3. PQ200R chyba najtańszy model z tej serii, specyfikacja bardzo podobna do PQ3000, z tym, że ma o 1 port HDMI mniej, nie ma wyjścia optycznego dla dźwięku i chyba nie ma w ogóle tunera DVB-T (poprzednie modele mają DVB-T MPEG4) oraz teoretycznie USB ma tylko serwisowe. No i jak poprzednio ostatni problem da się obejść przez menu serwisowe. Reszta jest nie do przeskoczenia, chociaż nie zdziwiłbym się, gdyby okazało się, że tam gdzieś siedzi jednak tuner DVB-T. :)

Czyli jeśli potrzebujesz tuner NAZIEMNEJ telewizji cyfrowej DVB-T, wyjście optyczne dla dźwięku i 3 HDMI to PQ3000 jest chyba najlepszym wyborem.
Jeśli wystarczą Ci 2 HDMI i nie potrzebujesz tunera DVB-T i optycznego wyjścia dźwięku to PQ200R jest dla Ciebie.
PQ6000 jest dla tych co bardzo im zależy na wyglądzie odbiornika (moim zdaniem naprawdę ładnie wygląda) i chcą nieco lepsze głośniki (chociaż mam wątpliwości, czy dla zwykłego użytkownika jest to dostrzegalna różnica - jak ktoś chce dobry dźwięk to i tak podłączy telewizor do jakiegoś zestawu audio, ale mogę się mylić, bo nie mam nausznego porównania)

Na koniec dodam, że ja mam PQ3000 i tu mogę ręczyć za to, że da się odblokować oglądanie filmów przez menu serwisowe (no chyba, że LG coś pokombinuje w oprogramowaniu), natomiast nie miałem okazji sprawdzić tego na na PQ200R... ale skoro inni piszą, że się da, to pewnie się da. :)
 
Do góry