Telewizor Plazmowy Lg 42pq3000

timonek

Member
Bez reklam
To dziwne ze w instrukcji pisze 320wat a pisze cos moze w instrukcji ile pobiera w tym trybie eco czy sa jakies rozne pozycje tej funkcji czy tylko np. wlaczona i wylaczona , moglbys cos o tym napisac bo to jest dziwne na stronei producenta pisze ze zuzywa 175 wat bez trybu eco wiec z trybem eco powinien jescze mniej to juz teraz wogole nie wiadomo jak te nowe tv zuzywaja energie , na to wychodiz ze teraz producenci oszukuja w zuzyciu energii kiedys to byla i jets nadal moda na wielkie parametry kontrastu ktore nie byly zeczywiste a teraz zaczynaja krecic w poborze energi . jezeli nowe tv mialy by byc nwszej geeneracji to powino zmniejszyc sie zuzyci emax energi a tu taj zadenj zmiany tylko wprowadzaja jakies tryby eco ktore musza jakos wplynac na obraz .
 

bigxlx

New member
Według pomysłodawców wspomnianej ustawy telewizory plazmowe zużywają wyraźnie więcej prądu niż odpowiedniki LCD. Z przeprowadzonych analiz wynika, że przeciętna 42-calowa plazma zużywa w ciągu roku 822 kWh energii elektrycznej, podczas gdy model LCD o tej samej przekątnej ekranu zadowoli się 350 kWh. Niestety, nie znamy szczegółów przeprowadzonych badań. Znamy natomiast własne pomiary i wydaje nam się, że podawane przez UE dane mijają się z prawdą. Aby telewizor plazmowy nowej generacji zużywał 822 kWh rocznie, musiałby pobierać nieustannie 320 W. Tyle energii plazmy pobierają wyłącznie wtedy, gdy wyświetlany ekran jest całkowicie biały w maksymalnym trybie świecenia (wszystkie piksele świecą). Taka sytuacja zdarza się zaś bardzo rzadko podczas normalnego użytkowania - przeciętny pobór prądu telewizora plazmowego jest nieznacznie większy niż odpowiednika LCD, zwłaszcza gdy zastosujemy jeszcze tryb oszczędny, który oferuje zdecydowana większość nowszych modeli.

za fkn.pl
 

bigxlx

New member
Tak wiec 42PQ3000 zużywa typowo 175W bez funkcji ECO (zgodnie z miedzynarodowa normą IEC 62087), zaś maksymalny pobór podany w instrukcji wynosi 320W i uzyskanie go w warunkach domowych graniczy z cudem.

PS. Tak dla zobrazowania tematu zużycie energii w plazmie można przytoczyć analogię do spalania w samochodzie: nie trudno sprawić żeby spalił 25 litrów, ale żaden producent nie podaje zużycia chwilowego, a jedynie zużycie w cyklu mieszanym (oczywiście zgodnie z ogólnoprzyjętą dyrektywą UE 80/1268-1999/100 WE)
 
Ostatnia edycja:

slavius

New member
timonek napisał:
To dziwne ze w instrukcji pisze 320wat a pisze cos moze w instrukcji ile pobiera w tym trybie eco czy sa jakies rozne pozycje tej funkcji czy tylko np. wlaczona i wylaczona ...

Jest kilka trybów mianowicie:
- Inteligentny sensor ( włączony/wyłączony) - automatyczne ECO
- tryb ECO ( niski/średni/maksymalny )

Ja oglądam na automacie.
 

timonek

Member
Bez reklam
slavius napisał:
Jest kilka trybów mianowicie:
- Inteligentny sensor ( włączony/wyłączony) - automatyczne ECO
- tryb ECO ( niski/średni/maksymalny )

Ja oglądam na automacie.

A czy widzisz jaks znaczaca roznice w obrazie w zaleznosci od wybranego trybu.
 

neutron1

New member
Czekamy na pierwsze wrażenia.
Sam jestem zainteresowany tą plazmą tylko że
bardziej by mi przypasowała wersja 50 calowa 50pq3000
ale jeszcze nie ma jej w sprzedaży niestety i będę musiał
poczekać kilka tygodni.
 

robotxx

New member
mieli w gownianym sklepie kgnet

ale zamowienie odwolali bo niby sie tv uszkodzil w transporcie kurierowi co jest oczywiscie klamstwem , zamowienie potwierdzili , juz zlozylem sprawe do uoikk bo maja mi obowiazek dostarczyc ten towar w zamowionej i potwierdzonej cenie ( pieniadze juz wplacilem )

NIE POLECAM TEGO SKLEPU
 

J_K

Member
Testy 42PQ6000

Na cnet.co.uk pokazał się 30.03.2009 angielskojęzyczny test telewizora 42PQ6000 a dwa dni pożniej test niemieckojęzyczny na cnet.de. Obydwa bardzo pozytywne. Jestem coraz bliższy decyzji o zakupie :) zwłaszcza, że w Euro obniżyli czasowo (promocja) cenę o 800 zł.
 

archie39

New member
timonek napisał:
Tk tylko czy oplaca sie pq6000 jak praktycznie jest to ten sam model co pq3000 a ten mozna dostac za okolo 2600zl.

pq6000 ma energooszczędny panel neopd (taki jak w najnowszym panasonicu g10) i 600Hz plus pare innych bajerów,
w specyfikacji pq3000 tego nie widziałem, ale byc może nie szukałem dokładnie,
 

robotxx

New member
PQ6000:

Front Cabinet Style Glass
Speaker System 2 Way 4 Speaker
divxsupport


PQ3000:

Front Cabinet Style High Glossy(H&C)
Speaker System 1 Way 2 Speaker

Żadna scena akcji nie jest za szybka dla nowego modelu telewizora PQ3000. Niezrównana technologia Sub-field Driving Technology 600 Hz umożliwia wzbudzanie pikseli 12 razy na cykl, zamiast standardowych 8 razy. Co więcej, doskonała częstotliwość odświeżania co milisekundę pomiędzy cyklami umożliwia uzyskanie niezwykle


te 600hz ma pq3000 jak i ten sam panel ( co mozna pznac bo zucyciu energii )
 
Ostatnia edycja:

J_K

Member
Zamówione, raz kozie śmierć :mrgreen: , w środę dostawa. Od pół roku czytałem wszystko o plazmach Panasonica. I zdawało się, że jednak kupię plazmę tej marki, mimo że zrażały mnie do nich ich trzy (moim zdaniem) najwieksze wady: wzornictwo, brak tunera DVB-T w standardzie MPEG-4 oraz brak cyfrowego wyjścia audio. Nowe modele niestety obarczone są tymi samymi cechami. Porównując dzisiaj obraz z LG i z Panasów na koszmarnym marketowym sygnale nie zauważyłem naprawdę żadnych istotnych różnic. Poza tym wszystko da się przecież jakoś ustawić korzystając choćby z darmowej płytki kalibracyjnej Burosch'a.

Podzielę się wrażeniami ......
 

irzi

Member
J_K napisał:
Zamówione, raz kozie śmierć :mrgreen: , w środę dostawa. Od pół roku czytałem wszystko o plazmach Panasonica. I zdawało się, że jednak kupię plazmę tej marki, mimo że zrażały mnie do nich ich trzy (moim zdaniem) najwieksze wady: wzornictwo, brak tunera DVB-T w standardzie MPEG-4 oraz brak cyfrowego wyjścia audio. Nowe modele niestety obarczone są tymi samymi cechami. Porównując dzisiaj obraz z LG i z Panasów na koszmarnym marketowym sygnale nie zauważyłem naprawdę żadnych istotnych różnic. Poza tym wszystko da się przecież jakoś ustawić korzystając choćby z darmowej płytki kalibracyjnej Burosch'a.

Podzielę się wrażeniami ......
Tak samo jak ja ! Też byłem nastawiony na Panasa ale wybiorę raczej LG !
 
Do góry