Telewizor LG 50PH670S

hellhammer

New member
Nie do końca. Ja mam 50PN6500 i żeby taki powidok pozostał to muszę oglądać TVN24 w HD i to przez dobre kilka godzin. Oczywiście potem czyszczenie kolorów na 15 minut i po problemie. Jednak jeżeli piszesz o kilku sekundach to coś jest nie tak. Tym bardziej iż w karcie gwarancyjnej jest bodajże zapis o obrazach statycznych które mogą być wyświetlane nie dłużej niż 2 godziny.
Niestety udowadnianie serwisowi że to kilka sekund-minut a nie godzin to inna para kaloszy, nie mniej aż tak szybko nie powinno to występować.

Wo wez wlacz na 10-30 sekund do minuty jakis statyczny obraz np menu w duzym kontrascie, a potem otworz obraz jpg czarny caly ekran z usb i zobaczysz ze ebdziesz mial. przy ogladaniu tv tego nie widac. a taka metode stosuja widac ze praktycznie odrazu masz powidoki. ale i znikaja po minucie.
Fakt ze jakos mi sie wydaje ze na moim 42pn450b z 2013 pojawiaja sie za szybko w prownaniu do 42pa4500 ale sam nie wiem, tak samo mam pozime paski tak jakby lekkie jak leca napisy koncowe.
Nie wiem czy zglaszac to przez sklep czy moze odrazu do serwisu lg?

Edit. Po konsultacji z serwisem lg.
Jesli nastepuje to tak szybko(zbyt szybko) ,to powinno sie zrobic tak: w opcji ism wlaczyc: czyszczenie kolorw na 2 godziny, potem przywrocići ustawienia fabryczne, i potem ustawienie funkcji w ism : orbiter na stale.
Jesli problem dalej bedzie istnial to wtedy nalezy sie zglosic do technikow.
Funkcja orbiter nie wplywa na jakosc obrazu, nie uszkadza tv, przesuwa obraz o jeden piksel co jakas minute.
 
Ostatnia edycja:

geepsy

New member
Myślę, że nie będę miał problemu z udowodnieniem jak długo wyświetlany był obraz, bo zgłoszenie reklamacyjne ze zdjęciami wysłałem trzy godzinki po odebraniu paczki od kuriera. Zresztą mogę nagrać film kamerką, który będzie trwał 5min, a ja ukaże na nim pięć osobnych powidoków z pięciu różnych menu. Na razie czekam na odpowiedź sklepu, zgłosiłem to jako wadę fabryczną, więc mają trzy dni na reakcję.

Zobaczcie galerię

plus.google.com/u/0/photos/103674510470837731090/albums/5950662570746676625
 
Ostatnia edycja:

hellhammer

New member
Myślę, że nie będę miał problemu z udowodnieniem jak długo wyświetlany był obraz, bo zgłoszenie reklamacyjne ze zdjęciami wysłałem trzy godzinki po odebraniu paczki od kuriera. Zresztą mogę nagrać film kamerką, który będzie trwał 5min, a ja ukaże na nim pięć osobnych powidoków z pięciu różnych menu. Na razie czekam na odpowiedź sklepu, zgłosiłem to jako wadę fabryczną, więc mają trzy dni na reakcję.

A po co to zglaszasz do sklepu i taki czas czekasz? Wjedz na strone LG tam jest kontakt na serwis, najpierw mozesz obgadac sprawe z konsultantem, doradzi jak mi jak nie pomoga zabiegi, przyjedzie technik z serwisu lg i sprawdzi an miejscu, i albo zrobi albo tv wimienia na inny..

O to chodzi ze powidoki Ci nie zostaja na stale wiec sklep raczej bedzie sie bronil przed wymiana, jesli by one juz byly jak go kupiles to wtedy odrazu by wymienili.
tylko moglbys to umiescic gdzies gdzie nie trzeba sie logowac przez https czyli szyfrowane polaczenie?

Zrobilbym filmik i fotki i wstawil dla mnie po jakim czasie powstaje u Ciebie powidok i jak to widac, i ile czasu sie utrzymuje? bo u mnie nie moge tego ot3worzyc ;/
 
Ostatnia edycja:

Piccolosan

New member
Edit. Po konsultacji z serwisem lg.
Jesli nastepuje to tak szybko(zbyt szybko) ,to powinno sie zrobic tak: w opcji ism wlaczyc: czyszczenie kolorw na 2 godziny, potem przywrocići ustawienia fabryczne, i potem ustawienie funkcji w ism : orbiter na stale.
Jesli problem dalej bedzie istnial to wtedy nalezy sie zglosic do technikow.
Funkcja orbiter nie wplywa na jakosc obrazu, nie uszkadza tv, przesuwa obraz o jeden piksel co jakas minute.

Standardowa śpiewka konsultanta która spowoduje tylko to że stracisz 2 godziny a i tak powidoki będą tak szybko się pojawiały i tak.

Pytanie - na jakich wartościach masz ustawiony telewizor? Może kontrast i jasność powyżej 90? Bo jeżeli tak to nie ma siły, powidoki będą tak szybko występować szczególnie gdy jest to nowa matryca.

Do Hellhammer - na próbę ustawiłem sobie kontrast i jasność na max aby przetestować wybitnie niesprzyjające warunki dla tv. Jak się okazało lekki powidok pokazał się po około 5 minutach. Co nie zmienia faktu że musiałem dać ustawienia do końca. Poza tym mamy różne modele TV i mimo że to ten sam producent, mogą występować różne czasy powstawania powidoków.

Osobiście TV mam ustawiony na 67 wszystkie współczynniki (jasność, kontrast) i problemu nie zanotowałem nawet podczas testów. Dodatkowo przy normalnym użytkowaniu naprawdę ciężko jest się dopatrzeć czegokolwiek (jak pisałem wcześniej, tylko przy TVN24HD przez kilka godzin)
 

hellhammer

New member
Standardowa śpiewka konsultanta która spowoduje tylko to że stracisz 2 godziny a i tak powidoki będą tak szybko się pojawiały i tak.

Pytanie - na jakich wartościach masz ustawiony telewizor? Może kontrast i jasność powyżej 90? Bo jeżeli tak to nie ma siły, powidoki będą tak szybko występować szczególnie gdy jest to nowa matryca.

Do Hellhammer - na próbę ustawiłem sobie kontrast i jasność na max aby przetestować wybitnie niesprzyjające warunki dla tv. Jak się okazało lekki powidok pokazał się po około 5 minutach. Co nie zmienia faktu że musiałem dać ustawienia do końca. Poza tym mamy różne modele TV i mimo że to ten sam producent, mogą występować różne czasy powstawania powidoków.

Osobiście TV mam ustawiony na 67 wszystkie współczynniki (jasność, kontrast) i problemu nie zanotowałem nawet podczas testów. Dodatkowo przy normalnym użytkowaniu naprawdę ciężko jest się dopatrzeć czegokolwiek (jak pisałem wcześniej, tylko przy TVN24HD przez kilka godzin)

Mam ustawiony tryb kino. chyba kontrast jest tam na 90. Wlasnie nie moge w necie znalesc nigdzie do tego modelu lg 42pn450b ustawien wszytskich opcji, a sam niebardzo wiem ktore ruszyc i jak. jest ich spror, jakies gammy, kolory osobno, kontrast,ostrosc, jasnosc itp, oraz jakies inne tryby.
 

geepsy

New member
Sprawdziłem ustawienia. Kontrast był ustawiony na 100. Poprawiłem ustawienia (np. kontrast 60), zrobiłem czyszczenie ekranu. Powidoki zniknęły i przystąpiłem ponownie do testów. Procedura ta sama: wyświetliłem czarny.jpg sprawdziłem czy coś widać (było czysto), otwarłem galerią z miniaturami w prostokątach, policzyłem do 30. Potem znowu czarny.jpg i co widze....TO SAMO!!! Po raz pierwszy podpiąłem go również do dekodera ntv. Szedł akurat film z jakąś ciemną scenerią, bar czy coś takiego. Gdy jakaś jaśniejsza postać przeszła przez kadr, pojawiał się za nią zanikający zarys sylwetki (kilka...jak klatka po klatce). Sklep zgłosił to do LG, ale chyba go oddam w piz....!!! Mam 10 dni na odstąpienie od umowy. Nawet mnie już nie cieszy ten TV :(.
 

Piccolosan

New member
Sprawdziłem ustawienia. Kontrast był ustawiony na 100. Poprawiłem ustawienia (np. kontrast 60), zrobiłem czyszczenie ekranu. Powidoki zniknęły i przystąpiłem ponownie do testów. Procedura ta sama: wyświetliłem czarny.jpg sprawdziłem czy coś widać (było czysto), otwarłem galerią z miniaturami w prostokątach, policzyłem do 30. Potem znowu czarny.jpg i co widze....TO SAMO!!! Po raz pierwszy podpiąłem go również do dekodera ntv. Szedł akurat film z jakąś ciemną scenerią, bar czy coś takiego. Gdy jakaś jaśniejsza postać przeszła przez kadr, pojawiał się za nią zanikający zarys sylwetki (kilka...jak klatka po klatce). Sklep zgłosił to do LG, ale chyba go oddam w piz....!!! Mam 10 dni na odstąpienie od umowy. Nawet mnie już nie cieszy ten TV :(.

Coś nie gra, moim zdaniem aż tak szybko nie powinny występować. Masz podkładkę więc walcz o swoje, powodzenia:cool:
 

kozubek1

New member
Nowe możliwośći pilota Magic

Po kolejnych problemach z pilotem mój tv trafił do serwisu .Otrzymałem nowego pilota ,który też nie zawsze działa zauważyłem ze po włączeniu Tv do prądu pilot zaczyna działać po kilku minutach.W serwisie wgrano mi nową funkcję pilota jej nazwa to konfiguracja pilota uniwersalnego dzięki temu można za pomocą pilota Magic sterować sprzętem podłączonym do tv np dvd ,tunerem sat.Mam tuner Fergusona hd 8900 i teraz mogę wejść w menu tunera zmieniać kanały.Mnie osobiście bardzo ucieszyła ta funkcja.Jak kogoś zainteresowała ta informacja to być może na stronie LG można pobrać nowy soft z tą funkcja.
Pozdrawiam
 

geepsy

New member
Co do mojego TV, to po dwóch dniach dostałem info, że będzie ze mną kontaktował się serwis LG. Żadnych konkretów (kiedy, ile to potrwa itp.). A że to był mój drugi taki LG, bo pierwszy przyjechał rozbity(wymiana), to miałem już dość czekania. Więc spakowałem dziada i odwiozłem do sklepu. Teraz czekam na kasę. W tej całej przygodzie zastanawia mnie tylko opinia użytkowników piszących o niesamowitej czerni tego TV. Nie podzielam ich zdania...matryca tego TV gdy jest wyłączony jest szara. Nie widzę możliwości osiągnięcia czarnej czerni z czegoś co jest " z natury" szare. Oczywiście odpowiedni kontrast oszuka nasze oko, ale przy moich wszystkich testach i wywoływaniu "duchów" napatrzyłem się troszkę na tą czerń, a raczej na jej brak.
 

Piccolosan

New member
W tej całej przygodzie zastanawia mnie tylko opinia użytkowników piszących o niesamowitej czerni tego TV. Nie podzielam ich zdania...matryca tego TV gdy jest wyłączony jest szara. Nie widzę możliwości osiągnięcia czarnej czerni z czegoś co jest " z natury" szare. Oczywiście odpowiedni kontrast oszuka nasze oko, ale przy moich wszystkich testach i wywoływaniu "duchów" napatrzyłem się troszkę na tą czerń, a raczej na jej brak.

Może dlatego że większość z osób które się wypowiadało (łącznie ze mną) posiada inny model niż Twój:

LG 50PN6500, a wcześniejszy model to 50PA6500

Oba bardzo udane, mające swoje wady jak i zalety. Zresztą oprócz forum w sklepach internetowych także są opinie.
 

hellhammer

New member
Może dlatego że większość z osób które się wypowiadało (łącznie ze mną) posiada inny model niż Twój:

LG 50PN6500, a wcześniejszy model to 50PA6500

Oba bardzo udane, mające swoje wady jak i zalety. Zresztą oprócz forum w sklepach internetowych także są opinie.

ja posiadam plazme lg 42pn450b i moim rodzice 42pa4500 obie hd ready pierwsza za 1320zl a druga za 1450 i na obu jestem zadowlony.
 

Janunio63

New member
LG 60PH670s

Witam słonecznie. Proszę sprawdzić czy w SMARTTV w przeglądarce internetowej u Was dobrze chodzą strony z Java. A najbardziej proszę o napisanie jak uruchomić wykresy n,p ze strony www. bossa.pl. Dziękuje
 

seksista

New member
Lg60ph670

Witam może ktoś sprawdzić czy przy oglądaniu 3D zabezpieczenie orbiter przestawia się na normal i jest szare bez możliwości przestawienia oraz jak się wyjdzie z smart to przestawia się na normal. Jaka jest wersja oprogramowania u was w 50 i 60 bo na stronie lg jest z końcówką 04 a w moim 10 i serwis twierdzi że telewizor pobrał oprogramowanie z innego telewizora.
 

geepsy

New member
Po przygodach z tym TV i jego ostateczny zwrocie (opisywałem wcześniej) postanowiłem zaryzykować i zamówiłem drugi egzemplarz.
Niestety mój wniosek jest taki, że to niedrogi TV, który jest po prostu słaby.
Kilka spostrzeżeń:

* szybko pozostawia powidoki (przy ruchomych obrazach nie przeszkadza, ale można to sprawdzić przy zdjęciach)
* obraz potwornie smuży, w niektórych scenach wygląda jakby postacie przedzierały się przez gęste powietrze (jak nad gorącym asfaltem w lecie)
* pilot ma możliwość połączenia z innymi urządzeniami...ale np przy moim dekoderze ntv bram możliwości wyboru czegokolwiek w menu EPG. Nie zaprogramowano przycisku "OK" w tym menu.
* WiFi jest tragiczne...nawet gdy pokazuje zasieg, nie łączy się przez DHCP. A po wpisaniu z ręki parametrów sieci pokazuje, że połączył, ale nie otwiera stron. Może to kwestia konfiguracji sieci, ale byle telefon komórkowy, który ma trzy lata łaczy się bez problemu.

Najbardziej drażni obraz...bo plazmy niby nie smużą, jeżeli macie jakieś sprawdzone ustawienia to BARDZO PROSZĘ. Mam jeszcze trzy dni na testy, wolałbym się mylić...POMOCY!!!
 

seksista

New member
Po przygodach z tym TV i jego ostateczny zwrocie (opisywałem wcześniej) postanowiłem zaryzykować i zamówiłem drugi egzemplarz.
Niestety mój wniosek jest taki, że to niedrogi TV, który jest po prostu słaby.
Kilka spostrzeżeń:

* szybko pozostawia powidoki (przy ruchomych obrazach nie przeszkadza, ale można to sprawdzić przy zdjęciach)
* obraz potwornie smuży, w niektórych scenach wygląda jakby postacie przedzierały się przez gęste powietrze (jak nad gorącym asfaltem w lecie)
* pilot ma możliwość połączenia z innymi urządzeniami...ale np przy moim dekoderze ntv bram możliwości wyboru czegokolwiek w menu EPG. Nie zaprogramowano przycisku "OK" w tym menu.
* WiFi jest tragiczne...nawet gdy pokazuje zasieg, nie łączy się przez DHCP. A po wpisaniu z ręki parametrów sieci pokazuje, że połączył, ale nie otwiera stron. Może to kwestia konfiguracji sieci, ale byle telefon komórkowy, który ma trzy lata łaczy się bez problemu.

Najbardziej drażni obraz...bo plazmy niby nie smużą, jeżeli macie jakieś sprawdzone ustawienia to BARDZO PROSZĘ. Mam jeszcze trzy dni na testy, wolałbym się mylić...POMOCY!!!


Twoje problemy są chyba tylko u ciebie powidoki znikają szybko nic nie smuży to nie jest LCD, WIFI działa super łączy się bez problemu coś masz w swojej sieci , anie telewizor. Posiadam także nboxa i pilot obsługuje go całkowicie.
Jak masz ten telewizor to może sprawdzisz mój problem bo widzę że wszyscy tylko opisują, a chyba nikt nie ma tego telewizora.
 

geepsy

New member
Twoje problemy są chyba tylko u ciebie powidoki znikają szybko nic nie smuży to nie jest LCD, WIFI działa super łączy się bez problemu coś masz w swojej sieci , anie telewizor. Posiadam także nboxa i pilot obsługuje go całkowicie.
Jak masz ten telewizor to może sprawdzisz mój problem bo widzę że wszyscy tylko opisują, a chyba nikt nie ma tego telewizora.

OK. Masz rację wszyscy tylko czegoś chcą....odpiszę późnym wieczorem na twoje pytanie.
Mam białego nBoxa. Napisz proszę jakie wprowadziłeś ustawienia dla tego urządzenia. Ja wybrałem producenta ATB i jest tam chyba 14 możliwości wyboru pilota. Próbowałem wszystkie. W EPG nie mogę niczego zatwierdzić. Jeszcze co prawda nie pobrałem aktualizacji na TV (brak WiFi), ale jest wyprodukowany w grudniu 2013, więc mam nadzieję, że na produkcji instalują najnowsze.
Pozdrawiam.
 

seksista

New member
Mam nboxa czarnego i chodzi na 1 do jakiego kraju była przeznaczona twoja plazma. Możesz sprawdzić czy orbiter przestawia sie sam na normal nawet jak telewizor się wyłączy.
 

geepsy

New member
Mam nboxa czarnego i chodzi na 1 do jakiego kraju była przeznaczona twoja plazma. Możesz sprawdzić czy orbiter przestawia sie sam na normal nawet jak telewizor się wyłączy.


Przy uruchomionym 3D, ISM ustawia się automatycznie i nieaktywnie (na szaro) w pozycję "normal". Natomiast po wyłączeniu TV w normalnym 2D ustawinia zostają...czyli jak ustaawie ISM na orbiter i wyłączę TV, to włącza się z ISN - Orbiter.

Co do przeznaczenia mojego TV, to jest z polskiej dystrybucji: polska gwarancja,pudełko menu itd.
 

seksista

New member
Masz 50 czy 60 bo lg twierdzi że 60 jest nie na polski rynek tylko 50 była w dystrybucji i mam szukać skąd jest moja.Możesz sprawdzić wersję oprogramowania i jak załączysz sprawdzenie aktualizacji z jakiego kanału próbuje pobrać. Jaki masz soft w nboxie bo ja mam enigme może dlatego wszystko działa normalnie.
 
Do góry