Telewizor LG 50PH670S

faraonek1984

New member
Witam. Czy ma ktoś jakieś informacje na temat tego tv?
Znalazłem go na allegro.

Opis techniczny LG 50PH670S:​
Najnowszy model 50-calowego telewizora plazmowego 3D marki LG. Wersja na sezon 2013/14. Następca bardzo dobrego: 50PM680S i (trochę słabszego) 50PM670S. Telewizor z wysokiej półki: ma sporo zalet swojego poprzednika, a przy tym wyposażono go w dodatkowe funkcje i nowe możliwości (dwurdzeniowy procesor M13).​
Bardzo atrakcyjne wzornictwo. Ekran o rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pixeli i kontraście dynamicznym 3.000.000:1. Zastosowano w nim sprawdzone rozwiązanie 600Hz Max Sub-field Driving. Telewizor z aktywnym systemem 3D. Technologia 3D Active umożliwia także konwertowanie 2D/3D. Stopniowanie efektów 3D umożliwia 3D Wizard oraz funkcja 3D Sound Zooming. Komunikacja użytkownika z telewizorem odbywa się poprzez czytelne menu: Home Dashboard z możliwością personalizacji. Urządzeniem można sterować przy pomocy zaawansowanego pilota Magic Motion najnowszej generacji.​
 

guit

New member
Cześć,
kupiłem dokładnie ten model, jutro powinienem go mieć. Dam znać jak się sprawuje ;)
Cena naprawdę dobra (z przesyłką niecałe 3200PLN) - w komplecie pilot MM (AN-MR400).
To jest następca 50PM670s i 680s z informacji od sprzedawcy.

Pozdrawiam,
Zbyszek
 

Jacckk

New member
Witam!

Jak potestujesz to daj znać.
Zwróć uwagę na dzwięk z odtwarzacza BR lub z usb - czy nie ma opuźnienia.

pozdrawiam
 

guit

New member
Mam sprzęt już na ścianie ;)
Pierwsze wrażenie - po poprzednim moim LG 50PQ3000 (który się spalił!) - niesamowity sprzęt, zarówno wizualnie, jak i technicznie.
Ładny obraz, odtwarzanie z USB OK, chociaż chyba nie odtwarza napisów SRT. SMART działa świetnie, może dlatego, ze wcześniej nie miałem tej funkcjonalności. Super pilot MM, ale mogę sterować sprzetem z iPhone'a.
Nie mam jak sprawdzić BD.
Bardzo fajny dźwięk.

To tak na szybko i na gorąco.

p.s. jak jest bardzo cicho, to przy jaśniejszym obrazie słychać cichutki szum, czy nie wiem jak to nazwać.

Pozdrawiam,
Zbyszek
 
Ostatnia edycja:

Jacckk

New member
Mógłbyś sprawdzić efekty głębi 3D i czy z usb odczyta plik np. 20GB.
Ile jest wejść HDMI z tyłu i z boku.

pozdrawiam
 

guit

New member
Mógłbyś sprawdzić efekty głębi 3D i czy z usb odczyta plik np. 20GB.
Ile jest wejść HDMI z tyłu i z boku.

pozdrawiam

Jak sprawdzić efekty głębi? Nie posiadam okularów do tego modelu. Jeszcze nie posiadam.
Podobnie czytanie z USB - nie mam takiego źródła danych.

HDMI - z tego co pamiętam jedno USB z tyłu (ARC) i 2 z boku.
 

151413

New member
również pokusiłem się na zakup tego TV.
Gdyby nie jakość obrazu to byłbym bardzo zadowolony.
Najbardziej dokucza mi jakby nierównomierne podświetlenie obrazu. Najłatwiej zauważalne przy pełnej jasności i planszach, czarnej, niebieskiej itp. Wygląda to prawie jak clouding w LCD.
Myślałem, że to wada egzemplarza…. Zwróciłem i zamówiłem kolejny. Niestety ten też ma taką samą „cechę”. Przynajmniej w obecnym mam jeden „gorący piksel”, a nie trzy martwe …
 

guit

New member
Cześć,
objawy, które opisałeś nie dotyczą mojego modelu.
Generalnie - obraz naprawde rewelacyjny, nawet na ustawieniach ECO. Jedyne czego mogę się przyczepić to działanie Youtube dla niektórych tylko filmów. Nie jest to pewnie wina TV, tylko samej usługi. Chodzi o to, że jeden filmik buforuje się elegancko, na bieżąco, a inny ciągle tnie.
Dźwięk bardzo dobry.
Aha, wkurzające jest to, że TV musi działać w trybie czuwania, nie ma przycisku to wyłączenia z sieci. Ale to chyba wynika z wyposażenia modelu w funkcje SMART.

Pozdrawiam,
Zbyszek
 

riddle13

New member
również pokusiłem się na zakup tego TV.
Gdyby nie jakość obrazu to byłbym bardzo zadowolony.
Najbardziej dokucza mi jakby nierównomierne podświetlenie obrazu. Najłatwiej zauważalne przy pełnej jasności i planszach, czarnej, niebieskiej itp. Wygląda to prawie jak clouding w LCD.
Myślałem, że to wada egzemplarza…. Zwróciłem i zamówiłem kolejny. Niestety ten też ma taką samą „cechę”. Przynajmniej w obecnym mam jeden „gorący piksel”, a nie trzy martwe …
Bardzo dziwne, w plazmach nie ma tego problemu, może to inny model?
 

riddle13

New member
Cześć,
objawy, które opisałeś nie dotyczą mojego modelu.
Generalnie - obraz naprawde rewelacyjny, nawet na ustawieniach ECO. Jedyne czego mogę się przyczepić to działanie Youtube dla niektórych tylko filmów. Nie jest to pewnie wina TV, tylko samej usługi. Chodzi o to, że jeden filmik buforuje się elegancko, na bieżąco, a inny ciągle tnie.
Dźwięk bardzo dobry.
Aha, wkurzające jest to, że TV musi działać w trybie czuwania, nie ma przycisku to wyłączenia z sieci. Ale to chyba wynika z wyposażenia modelu w funkcje SMART.

Pozdrawiam,
Zbyszek
Napisz jak sie sprawuje w grach, masz możliwość podpięcia konsoli? A powidoki występują?
 

151413

New member
Bardzo dziwne, w plazmach nie ma tego problemu, może to inny model?

Na pewno nie :???:

Tak jak pisałem, mam drugi egzemplarz (tego samego modelu, produkcja marzec 2013) i na tym jest to samo....
Każdy z domowników (po przeszkoleniu:neutral:) to dostrzega.
Można to dostrzec tylko i wyłącznie gdy wyświetlane jest zdjęcie/plansza np te poniższe:
Kod:
ht  tp://imageshack.us/g/213/lcdblack1080p.jpg/

Po dokładnym przyjrzeniu zaczynam dostrzegać ciemniejsze plamy, chmurki. Kolor nie jest idealnie równomierny na całym ekranie. Ciężko to określić słowami, może później postaram się zrobić zdjęcie.


odnośnie grania, input lag w trybie gry 80ms...
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Witam
W linku ktore wkleiles sa tylko trzy obrazki w roznych kolorach.Moze problem jest podobny jak panasonicu i rozwiazanie jest proste, kliknij na link, sa zdjecia i rozwiazanie problemu.Trzeba zglosic do serwisu. cytat z postu.. otwory montażowe są nie zaslepione i przebija światło. po zgłoszeniu przyjeżdżali technicy i zaślepiali to.
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/91363-panasonic-tx-p50st50-awaria.html
cloudnig dotyczy tylko telewizorow lcd, led tv. clouding to nierownomierne podswietlanie matrycy.Matryca plazmy nie jest podswietlana.
http://www.google.pl/search?q=cloud...Kb0wW3r4G4Bg&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1680&bih=911
clouding lcd - Szukaj w Google
 
Ostatnia edycja:

riddle13

New member
Na pewno nie :???:

Tak jak pisałem, mam drugi egzemplarz (tego samego modelu, produkcja marzec 2013) i na tym jest to samo....
Każdy z domowników (po przeszkoleniu:neutral:) to dostrzega.
Można to dostrzec tylko i wyłącznie gdy wyświetlane jest zdjęcie/plansza np te poniższe:
Kod:
ht  tp://imageshack.us/g/213/lcdblack1080p.jpg/
Po dokładnym przyjrzeniu zaczynam dostrzegać ciemniejsze plamy, chmurki. Kolor nie jest idealnie równomierny na całym ekranie. Ciężko to określić słowami, może później postaram się zrobić zdjęcie.


odnośnie grania, input lag w trybie gry 80ms...
jak zmeirzyles ten input? poradziles sobie z tym "cloudingiem"? Input w trybie "gra"?
 

151413

New member
input lag oczywiście w trybie gra (normalnie około 100ms) mierzony za pomocą

Kod:
flatpanelshd.com/focus.php?subaction=showfull&id=1229335064

odnośnie tej "wady", którą nie do końca słusznie nazwałem "cloudingiem" jak zauważył digitalus, wciąż jest. Pomimo tygodniowego grania na niskich parametrach, nie zmniejszyło się....
Wg mnie "ten typ tak ma"
Próbowałem to sfotografować, niestety na zdjęciach dostrzec się tego nie da. Może popróbuję z długim naświetlaniem później.
 
Ostatnia edycja:

riddle13

New member
input lag oczywiście w trybie gra (normalnie około 100ms) mierzony za pomocą

Kod:
flatpanelshd.com/focus.php?subaction=showfull&id=1229335064
odnośnie tej "wady", którą nie do końca słusznie nazwałem "cloudingiem" jak zauważył digitalus, wciąż jest. Pomimo tygodniowego grania na niskich parametrach, nie zmniejszyło się....
Wg mnie "ten typ tak ma"
Próbowałem to sfotografować, niestety na zdjęciach dostrzec się tego nie da. Może popróbuję z długim naświetlaniem później.
ten input lag przeszkadza w grach bardzo?
Glownie bedzie ps3 i xbox, nie komputer. Oczywiscie filmy w hd i nc+.
 

Doherty

New member
Czy sa jakies zamienniki okularow 3D do tego TV ? Np. od Samsunga ?? bo 150zl+ za sztuke to troche duzo ;/

Co do tv to posiadam go od kilku dni. Moge powiedziec ze sprawuje sie naprawde niezle i w moim tv nie ma tego problemu z "cloudingiem" jak wspominales ;]
 

riddle13

New member
Czy sa jakies zamienniki okularow 3D do tego TV ? Np. od Samsunga ?? bo 150zl+ za sztuke to troche duzo ;/

Co do tv to posiadam go od kilku dni. Moge powiedziec ze sprawuje sie naprawde niezle i w moim tv nie ma tego problemu z "cloudingiem" jak wspominales ;]
co masz na mysli piszac "niezle", mozesz podzielic sie wrazeniami?
 

Doherty

New member
Hmmm, po 2 tygodniach posiadania tego tv jestem naprawde zadowolony. Jakosc obrazu HD naprawde wysmienita, kolory niesamowite. Znajomi posiadaja LED'a Samsa to kompletnie nizsza klasa ; D Oczywiscie jest duza mozliwosc wlasnej ingerencji co takze jest sporym plusem. TrueMotion rowniez sprawuje sie elegancko, ja sobie ustawiam zaleznie od tego co ogladam. SMART dziala, szybko i sprawnie, WiFi rowniez smiga jak marzenie. Filmy ogladam z dysku poprzez USB i tu takze zadnych problemow. Dzwiek takze naprawde fajny, wydawaloby sie ze glosniki 2x10W bede slabe ale jestem milo zaskoczony. 3D takze przetestowalem. Zakupilem okulary od Samsunga dokladnie model 4100 ale zapewne inne tez by dzialaly. Cinema 3D w tym tv jest niesamowita, jakosc obrazu w 3D oraz efekty sa naprawde wspaniale. Nie wiem czy jest roznica a jesli jest to jaka przy okularach od LG ale za ta cene wole kupic 3 pary od Samsa. Tak jak pisalem wczesniej jestem naprawde zadowolony. W razie wszelkich watpliwosci, pytajcie a ja postaram sie odpowiedziec ;] Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry