Panasonic TX-P50ST50 awaria

Rybaczenkow

New member
Kilka dni temu kupiłem ten właśnie telewizor. Radość z oglądania nie trwała zbyt długo, bo gdy wszedłem dzisiaj do domu zauważyłem na ekranie jasną plamkę o średnicy ok 1cm, najjaśniejszą w jej centrum. Co dziwne widać ją gdy telewizor jest wyłączony. Telewizor ma przepracowanych około 20h, chciałem przez pierwsze 100h godzin go "dotrzeć", kontrast miałem ustawiony na 40%, inne ustawienia też nie więcej niż 50%. Jaka może być tego przyczyna, mam nadzieję że nie kwalifikuje się on już do serwisu:/
 

Rybaczenkow

New member
I teraz ciąg dalszy. Telewizor mam wyłączony z zasilania i oczom mym okazały się 4 kolejne plamki! :hmm: co dziwne, gdy chciałem zrobić och zdjęcia zasłoniłem okno ( a znajduje się ono centralnie za telewizorem) plamki zniknęły. Podnoszę rolety- plamki znowu sie pojawiają:niewiem: dorzucę kilka fotek.
 

Rybaczenkow

New member
84905993.jpg

64118366.jpg

16142609.jpg
 

krazy777

Member
Bez reklam
Ta sama wada była w vt50. Jakieś otwory montażowe są nie zaslepione i przebija światło.

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
 

sfel

New member
Coś takiego było i dotyczyło 50VT50 -wyszło że światło z tyłu tv przebijało przez matryce wiązało się to z brakiem osłony matrycy w ramach odchudzania tv.
 

TomekGlog

New member
Ja mam z tyłu telewizora przyklejoną taśmę ledową i także światło przebija z przodu. I tak właśnie z plazmy Panasonica zrobiłem telewizor ledowy :)
 
Do góry