Telewizor LG 50PH670S

bob1969

Member
Bez reklam
Czy ktoś porównywał PH670 z PN6500? Czy różnica w cenie (ok. 800 zł) wynika tylko z dodatków w postaci smart, 3D, tunera sat a jakość obrazu jest podobna/taka sama. Jak szybko przełączane są kanały z tunera sat w PH670 ?
 

riddle13

New member
powiedz mi jak jest z ogladaniem w dzien, bardzo odbija? ja mam salon z oknem na wschod, ale slonce bedzei padac na przciwlegla sciane, ktora jest ciemna. Zastanawiam sie czy ten tv poradzi sobie z naslonecznieniem. Aha, napisz jak sie sprawuje w grach, powidoki powstaja?
 

Doherty

New member
w grach ocenic nie moge bo nie gram ; D a puscic film z YT z rozgrywki raczej mija sie z celem haha ; D co do odbicia ciezko powiedziec gdyz tv stoi przy tej scianie co jest okno ( doslownie obok niego) ; D w trakcie ogladania trzeba sie strasznie skupic na patrzeniu w tv a nie na akcje sie toczaca np. w filmie ;] aby zobaczyc odbicie. Pozdrawiam
 

piteq09

New member
Witam
Myślę nad zakupem modelu 50PH670S - w specyfikacji pisze, że ma pełną przeglądarkę internetową. Czy to znaczy, że bez problemu obsługuje flasha? Czy posiadacze tego modelu mogą sprawdzić czy poprawnie wyświetlają się materiały ze strony weeb tv? Zastanawiam się czy warto dopłacić 800zł do tego modelu czy kupić tańszy 50PN6500 bez 3D i funkcji sieciowych i podłączyć media center.
Mógłby ktoś to w miarę szybko sprawdzić? Dziś do końca dnia jest darmowa wysyłka i korci mnie żeby dziś jeszcze zamówić :)
 

Doherty

New member
Witaj, mi te stronki bez problemu dzialaja na tym tv :) Wszystkie zreszta odbieraja ;] flash reklamy itd. wszystko sie wyswietla. Pozdrawiam ;]
 

piteq09

New member
Prawie juz jestem zdecydowany ;)
Napisz cos wiecej, jak odbiera dvb-t, jak sprawuje sie konsola jesli masz, jak z podlaczeniem komputera.
Jak z obslugiwanymi formatami? Czy radzi sobie z mkv, avi, mp4, dts, etc, txt, srt, etc ? Zauwazyles jakies problemy?
Z przegladarka jakies problemy? Youtube, kinomaniak.tv, weeb.tv testowales cos wiecej? Nic sie nie wysypuje?
 

Doherty

New member
Napisz cos wiecej, jak odbiera dvb-t, jak sprawuje sie konsola jesli masz, jak z podlaczeniem komputera.
Jak z obslugiwanymi formatami? Czy radzi sobie z mkv, avi, mp4, dts, etc, txt, srt, etc ? Zauwazyles jakies problemy?
Z przegladarka jakies problemy? Youtube, kinomaniak.tv, weeb.tv testowales cos wiecej? Nic sie nie wysypuje?

dvb-t smiga bez problemu, konsoli niestety nie posiadam, kompa takze nie podlaczam tylko zewnetrzny dysk. Filmy odtwarza wszystkie, tak samo napisy (przynajmniej z tymi formatami co sie spotkalem). Z przegladarka nie ma zadnych problemow, filmy czesto ogladam na YT i Kinomaniaku i zadnych problemow nie ma ;]

Pozdrawiam
 

piteq09

New member
A ta strone weeb.tv testowales moze troche wiecej ? Kanaly szczegolnie HD nie maja problemow ? Sorry ze pytam o to ponownie, ale znajomy ma LG ale led'a i mu ta strona wogole nie dziala, a niby tez jest otwarta przegladarka. A jednak kupujac na kilka ladnych lat tv za prawie 3k wole sie upewnic ;)
No i pytanie o okulary ;) Najpierw chcialem kupic te dedykowane, ale 180zl za jedna pare to troche sporo. Pozniej znalazlem na jakims forum w temacie jakiejs plazmy panasonica, ze nie bylo roznicy miedzy okularami dedykowanymi za ok 300zl a jakimis samsunga za mniej niz 100zl. Wiec chyba kupie dla calej rodzinki. Widze ze masz samsunga 4100 i pisales ze dzialaja. Model 5100 jest nowszy i akurat sa dostepne tam skad biore tv, kosztuja ok 70zl za sztuke. Mam nadzieje ze rowniez zadzialaja ;)
 

limciu

New member
LG 50PH670s

Mam go około miesiąc. Jeśli chodzi o jakość obrazu, to jest nieźle z wyjątkiem czerni. Przy zgaszonym świetle czerń jest widoczna jako szary - 6 letni Panasonic, którego zastąpił miał nieco lepszą czerń. Dźwięk jest zaskakująco dobry jak na małą grubość obudowy (głośniki są od dołu - nie widać ich). Ma specjalny tryb dźwięku dla montażu ściennego - ale do filmów polecam porządny wzmacniacz wielokanałowy. Można ręcznie regulować opóźnienie dźwięku względem obrazu - zrobiłem to raz - teraz nie widzę już potrzeby. Nie zauważyłem na ekranie zniekształceń typu clouding itp. Ogólnie poza tą czernią, to obraz na tym samym analogowym sygnale kablówki jest lepszy niż w poprzednim Panasonicu. Ma wyraźnie lepszy procesor obrazu. Pilot magic (który działa przez bluetooth) załatwia dwie baterie R6 w miesiąc. Telewizor można obsługiwać telefonem z androidem lub pilotami uniwersalnymi (u mnie działa na niego pilot od amplitunera Onkyo). Chyba jest dość oszczędny, bo nie grzeje się tak jak Panasonic. Z tyłu nic, a ekran ledwo ciepły po dłuższej pracy. Potrafi się zawiesić i trzeba go wyłączyć i włączyć pilotem. Jeśli chodzi o funkcje smart to jest niezły ale oprogramowanie wymaga jeszcze poprawek. Najbardziej wkurza odtwarzanie napisów do filmów divix w innym tempie niż film i nie da się tego skompensować żadną dostępną regulacją. te same filmy TV Samsunga odtwarza OK. Za to ma jedną ciekawą cechę o której nie piszą w specyfikacji. Po podłączeniu i zainicjalizowniu zewnętrznego twardego dysku - zapisuje na nim co chcemy - również programy ANALOGOWE. Nagrywanie trwa cały czas - czy się chce czy nie (słychać HDD) dzięki czemu jest cały czas dostępna funkcja timeshift (można cofnąć kilka minut i oglądać z opóźnieniem). Przeglądarka internetowa niezbyt szybka, ale odtwarza b.dobrze filmy flash. Za to nie odtwarza MS Silverligth więc mozna zapomniec o usłudze VOD ze strony państwowej TVP. System operacyjny oparty na linuksie, ale to nie jest android. Aplikacji niby dużo, ale większość to szajs. Nie ma np TVN Playera - a Skype działa tylko z kamerą - można podłączyć tylko jeden model kamery od LG. Testowałem dwa modele Logitecha (HD720 i FullHD) i nie chciał ich rozpoznać. Z okularami 3D komunikuje się przez bluetooth a nie podczerwień jak większość TV 3D. Bardzo mnie ciekawi jakie są zamienniki kosmicznie drogich okularów od LG. Do telewizora można dołączyć magic pen - do malowania po ekranie, ale nie do kupienia. Bez magic pen nie da się nic wydrukować z TV na drukarce - aplikacja która to może nie daje się obsługiwać inaczej (nawet myszką bezprzewodową) - dziwne.
 

piteq09

New member
Ja tez dopisze swoje 3 grosze, gdyz mam juz ten tv od paru dni ;)

- OBRAZ - bardzo ladne kolory, w dzien da sie bez problemu ogladac, choc ta czern moglaby byc jednak czarniejsza.
- SMARTTV - bardzo ladnie wszystko dziala, z flashem radzi sobie bez problemu. Niestety nie odtwarza napisow w formacie MPL2 i trzeba konwertowac do MicroDVD lub srt. Divx nie mialem okazji sprawdzic z tym przesunieciem czasowym.
- OKULARY - moze oryginalne LG sie komunikuja przez bluetooth, ale napewno nie te co mam ja. Mam najtansze samsunga, model z tego roku czyli SSG-5100GB, dalem za sztuke 69zl. Na pudelku jest znaczek RF, czyli znak ze komunikacja radiowa. Jak siedzialem na kanapie w odleglosci ok 3m to za nic sie nie chcialy polaczyc i juz myslalem ze nie dzialaja z tym modelem. W odleglosci 50cm od tv podlaczaja sie w kilka sekund i pozniej juz dzialaja bez problemu z wiekszej odleglosci. Takze smialo mozna brac, 3 sztuki w cenie 1 sztuki LG.
- KONSOLA (PS3) - nie zauwazylem zadnego opoznienia, gra sie bardzo przyjemnie i komfortowo.

Ogolnie z TV jestem bardzo zadowolony i uwazam ze byl to udany zakup. Mam nadzieje ze jakas aktualizacja oprogramowania wyeliminuje niedociagniecia z napisami. Wiekszosc funkcji jeszcze nie sprawdzilem, jak cos fajnego znajde to napewno napisze ;)
Musze wymienic kabel zasilajacy bo przy montazu sciennym to ten co dali z tv to jakas porazka taki krotki. Instrukcja to tez kpina, bo nie ma wogole opisu opcji i ustawien z menu, wszystko trzeba probowac samemu.

Ah i bym zapomnial, piwo dla tego co powie gdzie i za ile mozna kupic ten magic pen ?? Bo mi to wyglada na akcesorium widmo, co kazdy slyszal ale nikt nie widzial :razz:
 

Doherty

New member
Mozecie sprawdzic cos dla mnie? Wlaczcie jakikolwiek film na kinomaniak i ogladnijcie na tym tv. Powiedzcie czy po ok 30 minutach ogladania czasem mniej czasem wiecej nie wylacza wam sie przegladarka i wlacza sie menu SMART TV. U mnie sie tak dzieje tylko podczas ogladania filmow na tyych stronach typu kinomaniak. Natomiast YT czy inne strony moga chodzic calymi dniami i przegladarka sie nie wylacza ;/
 
Ostatnia edycja:

rmf

New member
zapętlenie filmu

Witam
czy ktoś mógłby mi udzielić informacji czy istnieje możliwość zapętlenia odtwarzania filmu z usb np bo w instrukcji nic nie mogę znaleźć (plazma 50PH670S) ... poprzedni tv samsunga miał taką opcję...
 
Ostatnia edycja:

ynsiwy

Member
Właśnie kupiłem ten tv, mógł by Ktoś podpowiedzieć jak ustawić opcje obrazu, aby osiągnąć jak najlepszy efekt?

Czy faktycznie nie warto inwestować w oryginalne okulary i kupić SSG-5100GB Samsunga?

Jeszcze jedno pytanie, przy ciemnych /czarnych scenach na górze i dole ekranu widzę , nie czarne, ale lekko szare pasy, czy to normalne? czy jestem przewrażliwiony? Nie zawsze to występuje, ale jakoś się pojawia.

Z tym obrazem co jest nie do końca ok, juz zacząłem się denerwować.

Porównać to można do tego, jak by od góry i od dołu był lekko wypalony obraz. Nie przy wyszystkich odcieniach to widać, ale jak się patrzy to widać różnicę przy jasnych odcieniach. Tak jak by nie było równomiernie podświetlone. Takie poziome pasy na górze i dole. Ale jak włącze test obrazu i pokazuje się to zdjęcie to tego nie widać. Sam już nie wiem co z tym zrobić.
 
Ostatnia edycja:

bob1969

Member
Bez reklam
Czy ten telewizor pochodził z wystawy czy był nieużywany, fabrycznie zapakowany? Może to są właśnie powidoki/wypalenia, bo telewizor grał na wystawce w sklepie?
 

ynsiwy

Member
Właśnie, człowiek taki stary i taki głupi. :oops: Wziąłem ostatni z wystawy i na bank to tego wina.
Dzwoniłem już do sklepu i wymienią mi na nowy, jak tylko im przywiozą, czyli poniedziałek/wtorek.
Dam znać co z tego wyszło :x
 
Do góry