Telewizor 55" do ok 6 tys

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
I znowu sklep Selexion. Mila obsluga. Porownalem C7 i C6 i nowego Oleda (dzisiaj wystawili) LG55EG9A7V plus Samsunga QE55Q7FA i Sony XE90. Na Samsungach i LG ten sam sygnal- Gwiezdne Wojny Przebudzenie mocy. Niestety na Sony nie mozna bylo podlaczyc tego samego filmu. Lecial jakis film francuski o Formule 1. A zapomnialem Panasonica DX900 widzialem w belgiskim Media Markt (deklasowal wszystkie telewizory z bezposredniego sasiedztwa) ale sasiedztwo nie mial zbyt mocne. Najmocniejszy byl Samsung MU8000 ale tez przegrywal, szczegolnie w ciemnych scenach.
Wracajac do porownania to pomiedzy C7 i C6 nie widzialem zadnej roznicy na filmie (za wyjatkiem 400 Euro roznicy:)). G9A7V to Full HD i z odleglosci 2-3 metrow obraz identyczny jak na pozostalych Oledach.QLED tez dobre wrazenie robil ale jednak na nocnym niebie statki kosmiczne wygladaly lepiej na Oledach. Ruchome obrazy lepiej na Oledach. Np miecz swietlny nie zostawial zadnych smug.
Pozostaje kwestia ceny i ja tez podejme decyzje. Oby dobra. kieruje sie jednak w strone Oleda potem Panasonic. Dzisiaj znalazlem kupca na swoje Sony XD9303. Niestety cena ponizej 6 tys. W ciagu pol roku stracilem na nim ponad 2500zl:cry:. Nie byl zly ale te, o ktorych pisalem sa lepsze. Lepsze od XD jest tez Sony XE90 mimio, ze to niby nizsza seria.
 

remix1986

New member
I znowu sklep Selexion. Mila obsluga. Porownalem C7 i C6 i nowego Oleda (dzisiaj wystawili) LG55EG9A7V plus Samsunga QE55Q7FA i Sony XE90. Na Samsungach i LG ten sam sygnal- Gwiezdne Wojny Przebudzenie mocy. Niestety na Sony nie mozna bylo podlaczyc tego samego filmu. Lecial jakis film francuski o Formule 1. A zapomnialem Panasonica DX900 widzialem w belgiskim Media Markt (deklasowal wszystkie telewizory z bezposredniego sasiedztwa) ale sasiedztwo nie mial zbyt mocne. Najmocniejszy byl Samsung MU8000 ale tez przegrywal, szczegolnie w ciemnych scenach.
Wracajac do porownania to pomiedzy C7 i C6 nie widzialem zadnej roznicy na filmie (za wyjatkiem 400 Euro roznicy:)). G9A7V to Full HD i z odleglosci 2-3 metrow obraz identyczny jak na pozostalych Oledach.QLED tez dobre wrazenie robil ale jednak na nocnym niebie statki kosmiczne wygladaly lepiej na Oledach. Ruchome obrazy lepiej na Oledach. Np miecz swietlny nie zostawial zadnych smug.
Pozostaje kwestia ceny i ja tez podejme decyzje. Oby dobra. kieruje sie jednak w strone Oleda potem Panasonic. Dzisiaj znalazlem kupca na swoje Sony XD9303. Niestety cena ponizej 6 tys. W ciagu pol roku stracilem na nim ponad 2500zl:cry:. Nie byl zly ale te, o ktorych pisalem sa lepsze. Lepsze od XD jest tez Sony XE90 mimio, ze to niby nizsza seria.

Dziekie za wiadomosci i podzielenie sie spostrzezeniami :D Ja ma pecha bo nigdzie nie moge napotkac DX902 w sklepie w najblizszej okolicy u mnie w uk :) Mam nadzieje ze nie zniknie on jak seria KS ktorej juz prawie ze tutaj nie ma.
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie żałuj tak mocno serii KS. To dobre telewizory ale kilka wad maja. Może ostatni wypust mniej ale ryzyko jest:eek:dklejające sie ramka, odchodzi tylna obudowa od ekranu, dostaje sie kurz na panel i powoduje prześwietlenia, wypalające sie diody-powodują takie białe plamy głównie na krawędziach ale i na środku tez podobno to od temperatury i głównie w sklepach gdzie tv chodzą non stop. W 2016 i 2017 najmniej awarii miał Panasonic, Sony, LG. Według ******************************. Jest taki artykuł o trwałości. Musisz znaleźć. Miłej zabawy. Jak coś kupisz napisz opinie. Wolałbym pojechać 500km i mieć to co chce niz brać to ce jest i żałować.
Powodzenia
 

remix1986

New member
Nie żałuj tak mocno serii KS. To dobre telewizory ale kilka wad maja. Może ostatni wypust mniej ale ryzyko jest:eek:dklejające sie ramka, odchodzi tylna obudowa od ekranu, dostaje sie kurz na panel i powoduje prześwietlenia, wypalające sie diody-powodują takie białe plamy głównie na krawędziach ale i na środku tez podobno to od temperatury i głównie w sklepach gdzie tv chodzą non stop. W 2016 i 2017 najmniej awarii miał Panasonic, Sony, LG. Według ******************************. Jest taki artykuł o trwałości. Musisz znaleźć. Miłej zabawy. Jak coś kupisz napisz opinie. Wolałbym pojechać 500km i mieć to co chce niz brać to ce jest i żałować.
Powodzenia

Dzieki. Czy to mozliwe ze Panasonic wycofuje DX 902 juz ? Czy chwilowe braki tylko. Bo gdzies czytalem ze mialy byc kontynuowane w 2017 ?
 

strazakp

Banned
A po co jeździć za telewizorem? Przecież teraz można kupić z dostawą do domu. Jeżeli są jeszcze dostępne w sklepach internetowych te dx,900 to bierz bo zaraz ich nie będzie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten model był jedynie kontynuacją a nowe wysokie ustawiają się pewnie podobnie jak Loewe tylko na Oled TV.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oled C7 ma dużo lepszą biel, lepsze zabezpieczenie przed wypalaniem. No i po kalibracji można ustawić, że działać będzie podobnie jak plazma !
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dostałem dobra cenę w sklepie Selexion na Samsunga Q7. Już go przetestowałem dość dokładnie. Krótko- kolory bardzo dobre ale koniecznie trzeba je utemperować. Ruch reprodukowany dobrze, głos ocenił bym na jakieś 7 punktów na 10. Obsługa multimediów 9/10. Obraz 8/10, ruch 9/10. Wygląd 9/10. Cena wyjściowa 2200 Euro za wersje 49 cali (bardzo dużo, za ta cenę nie warto) ale do dzisiaj była promocja 200 Euro zwrotu przez Samsunga i dostałem kolejne 300 euro za uszkodzone pudełko. Telewizor od dwóch dni był na sklepie ale niewlaczony. Folia na ekranie. W sumie 1700 Euro. Byłem już bliski kupienia oleda C7 ale w czasie testu nie chciał działać z żadnym Bluray. Ten, który wisiał na ścianie działał bez problemu ale nie chciałem bo już go widzę kilka tygodni i chodzi na full. Dzisiaj dostali tez Oleda serii A- full HD ale nie był jeszcze podłączony. Model 55EG9A7 za cenę 1640 Euro. Zobaczę co będzie dalej bo to taki zakup rezerwowy, siostra koniecznie chciała Samsunga wiec jakby co to jej odsprzedam. Jeśli macie pytania o ten tv to piszcie. Nadal sie upieram ze Panasonic DX900 deklasuje konkurencje w obecnym zakresie cenowym. Gdyby Sony lepiej reprodukowało ruch byłyby na równi. PS. Dzisiaj zaskoczył mnie jeden TV Panasonic 43 cale- cena 1000 Euro ale to ostatni telewizor tej wielkości z matryca 120Hz. Obraz bardzo ładny. 43EXW754.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No tak, ale to 43". A przecież chciałeś 49".
Po upustach i tak Qled nowy w Polsce jest tańszy.
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
To 43 to tylko taka ciekawostka. A wracając do cen to niezupełnie z tymi cenami jest lepiej w Polsce. Zazwyczaj tak było ale ten sklep wspomniany przeze mnie stosuje metody najniższych cen na rynku belgijskim. Jestem w szoku bo w Media Oled C7 kosztuje około 3 tys Euro a u nich 2400 i można jeszcze wynegocjować 200 Euro plus dodatkowe 100 przy zakupie soundbara.
Wracając do Q7 to dokładam jeszcze dwie uwagi. Ma niezbyt równomierne podświetlenie, szczególnie w lewym rogu jest lekko ciemniejszy. Druga uwaga dotyczy skalowania sygnałów SD z anteny. Na tym polu Sony było lepsze, Panasonic zreszta tez. Za to płynność ruchu na duży plus. Poprawiono tez katy w stosunku do serii KS, jest dużo lepiej niż było. Na szczęście kończę już kontrakt w Belgii i wracam do naszego pięknego, czystego kraju, gdzie ludzie pracują ciężko i uczciwie (nie tak jak w tej niby stolicy Europy)
 

remix1986

New member
Troche bylem zajety remontem ale zdecydowany juz i jutro zamawiam DX902b :) Mam nadzieje ze bede zadowolony :) do kocna wahalem sie miedzy Panasonkiem a LG oled C6 ale padlo na Panasonica :) Takie pytanie tylko czy do nc+ i ps3 musze nowe hdmi zamawiac czy nie trzeba ? W sensie jakosci obrazu :) czy na starym bedzie gorsza niz na hdmi 2.0 :) No i jeszcze za okularami bede sie musial rozejrzec :D szkoda ze nie dorzucaja, dziwna praktyka .

Dzieki kazdemu za porady i dzielenia sie opiniami :)
 

strazakp

Banned
Troche bylem zajety remontem ale zdecydowany juz i jutro zamawiam DX902b :) Mam nadzieje ze bede zadowolony :) do kocna wahalem sie miedzy Panasonkiem a LG oled C6 ale padlo na Panasonica :) Takie pytanie tylko czy do nc+ i ps3 musze nowe hdmi zamawiac czy nie trzeba ? W sensie jakosci obrazu :) czy na starym bedzie gorsza niz na hdmi 2.0 :) No i jeszcze za okularami bede sie musial rozejrzec :D szkoda ze nie dorzucaja, dziwna praktyka .

Dzieki kazdemu za porady i dzielenia sie opiniami :)

Gratuluję dobrej decyzji wyboru :) Ja zazdroszczę ;-) Daj znać jak pierwsze wrażenia.
Co do HDMI to ja się nie orientuję ale wydaje mi się że nie musisz nic zmieniać.
 

strazakp

Banned
Oj coś czuje że kupno Panasonica jeszcze nie jest przesadzone ;-) Kupuj już bo zaraz będzie ktoś ci mącił w głowie że to Panasonic i ze jest kiepski do multimediów, itp.
 

strazakp

Banned
No bo akurat do multimediów jest kiepski. Co nie znaczy że nie ma innych zalet.
Dokładnie tak, ale to pewnie kolega kupujący już wie bo trochę się już zastanawia i prześledził dobrze temat.
Chodziło mi o to że jak już niby dokonał wyboru to niech się nie astanawia więcej tylko szybko kupuje bo znowu mogą pojawić się wątpliwości bo przecież zawsze ktoś może coś napisać by zamieszać.
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
To jest tylko kwestia przyzwyczajenia. Mnie Panasonic z mediami odpowiada. Wszystko działa prosto i szybko. Nie tak dobrze jak w Samsungu ale lepiej niz w Androidzie. Ale tam tez da sie przyzwyczaić. Do wszystkiego używam tabletu albo telefonu i specjalnego APP- tak jest łatwiej. NIE ZMIENIAJ ZDANIA
 
Do góry