Telewizor 55" do ok 6 tys

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
No tak DX900 to inna polka. Full Array Local Dimming jest chyba tylko w tym modelu. Nie liczac slabszego, ale jednak zawsze to cos, podswietlenia strefowego w Sony XE9003.

nasza dyskusja dowodzi tylko tego, ze ilu ludzi tyle gustow i opinii. jak z samochodami
 

strazakp

Banned
Ja osobiście gdybym miał przeznaczyc na tv 6300zl to bym się nie zastanawiał tylko kupić Panasonic 58ex780!!! Kusiło by mnie z takim budżetem ewentualnie szukanie czegoś 65" ;-)
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
testowalem HDR w tym modelu na Sony PS ale nie mialem zbyt dobrego materialu i nie chce sie wypowiadac o HDR. Wedlug mnie zbyt agresywnie oddziela czern od szarosci- cos jak w pierwszych Oledach. jak juz wczesniej pisalem moja corka pracuje dla Samsunga wiec bylo mi latwiej dotrzec do telewizorow. Ale QLED jeszcze nie badalem bo jakbym mial wydac tyle kasy to wolabym Oleda Sony czy Panasonica. Niestety seria JS9000 a nastepnie KS9000 nie jest juz w moim domu. Zwrocono mi pieniadze po wielkich bojach. W obu problem z odklejajaca sie ramka i duzymi przeswietleniami na krawedziach. Przypadek? A moze pech? chyba jednak nie bo nie tylko mnie to spotkalo. Dlatego w zamian wzialem Sony XD9303. teraz szukam kolejnego telewizora i wybor jest naprawde trudny. Nie wiedziec czemu producenci stosuja gorsze matryce niz w ubieglym roku a za te lepsze kaza sobie placic wiecej.
 

remix1986

New member
Ja osobiście gdybym miał przeznaczyc na tv 6300zl to bym się nie zastanawiał tylko kupić Panasonic 58ex780!!! Kusiło by mnie z takim budżetem ewentualnie szukanie czegoś 65" ;-)

Ja jesli mialbym brac Panasonica to chyba juz DX902 raczej niz EX780 bo chyba DX902 wydaje sie lepszy a tanszy od EX780. Z KS biore pod uwage 9000 ale ogolnie ich juz malitko.
 

remix1986

New member
Dx900 będzie lepszy i jeżeli jest możliwość kupna w tej samej cenie i nówkę to brać.

KS9000 - 1200 funtow
DX902 - 1400 funtow
EX750/780 - 1500 funtow oraz OLED B6/ C6 w tej samej cenie
EX90 - 1700 funtow
Wybiore cos z tego taj mysle :) dzieki za porady wszystkim. Jam ktos ma jeszcze jakies sugestie to chetnie poczytam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli i tak cena do jakości - to Sony EX9005 - tym bardziej, że od dziś ma już Androida 7,0. !
 

hennepin78

New member
KS9000 jest nieopłacalny bo to praktycznie to samo co KS7000 w lepszej obudowie, dopiero KS9500 robi różnicę który jest FALD i teraz w rewelacyjnej cenie 9999.
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
DX900 w porownywalnej cenie? Pewnie, ze brac. W Polsce 13 tys zl. W brukseli, gdzie teraz jestem 3800 Euro. Masakra jakas z taka cena
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zdecydowanie Panasonic DX900. Pozostale to juz porownywalne i tylko wlasne odczucia moga ci pomoc. Sony XE90 ma dziwnie wysoka cene w UK. W Polsce okolo 7 tys zl, XE93 okolo 9 tys. KS9000 mozna kupic w promocji za 6,5-7 tys. Panasonic EX750/780 za okolo 6,5 tys. W UK przewaga cenowa na korzysc Panasonica ogromna.
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
No i Oledy. W Polsce sprawdzalem LG OLED55C7V- cena okolo 11,5 tys. W Brukseli 3600 Euro. To juz nowa generacja. Wedlug prasy angielskojezycznej zywotnosc tej generacji Oledow jest trzyktotnie wieksza/dluzsza niz zywotnosc diod w LCD i dwukrotnie dluzsza niz krysztalow w LCD. Szacowana na ponad 100 tys godzin. Po tym czasie ich swiatlosc ma spasc do 80 procent wiec nadal sie da ogladac. Moze wiec Oled? Zadnych smuzen, plynny ruch, super kolory (poprawiono juz szarosci), super kontrast. Na reszcie jest cos co dorowna Plazmie.
 

remix1986

New member
No i Oledy. W Polsce sprawdzalem LG OLED55C7V- cena okolo 11,5 tys. W Brukseli 3600 Euro. To juz nowa generacja. Wedlug prasy angielskojezycznej zywotnosc tej generacji Oledow jest trzyktotnie wieksza/dluzsza niz zywotnosc diod w LCD i dwukrotnie dluzsza niz krysztalow w LCD. Szacowana na ponad 100 tys godzin. Po tym czasie ich swiatlosc ma spasc do 80 procent wiec nadal sie da ogladac. Moze wiec Oled? Zadnych smuzen, plynny ruch, super kolory (poprawiono juz szarosci), super kontrast. Na reszcie jest cos co dorowna Plazmie.

Na C7 to juz nawet nie man zludzen :p nie stac mnie :) ewentualnie jak pisalem biore pod uwage C6 :) bardzo odstaje c6 od C7 ?
 

remix1986

New member
Zdecydowanie Panasonic DX900. Pozostale to juz porownywalne i tylko wlasne odczucia moga ci pomoc. Sony XE90 ma dziwnie wysoka cene w UK. W Polsce okolo 7 tys zl, XE93 okolo 9 tys. KS9000 mozna kupic w promocji za 6,5-7 tys. Panasonic EX750/780 za okolo 6,5 tys. W UK przewaga cenowa na korzysc Panasonica ogromna.
I ta przewaga kieruje mnie wlasnie ku dylematowi DX900 albo C6 oled :) no ks9000 i ogolnir ks to juz na lekarstwo i glownie ze sklepu z ekspozycji 1200 funtow za ks 9000. Sony wypada najdrozej ale w jednym sklepie dorzucaja jakis soudbar sony w cenie :)
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niestety na temat oledow nie mogę sie wypowiadać obiektywnie bo ich nie badałem dogłębnie :)ale na podstawie tego co w sklepie zdążyłem wypadać do i C6 i C7 maja chyba ten sam panel. Różnica w systemie obróbki obrazu dla mnie niewidoczna. C6 jest z roku 2016 dlatego ma super cenę. Rewelacyjny telewizor nie mogłem go bezpośrednio porównać do DX900 czy KS9500 ale wrażenia miałem podobne. Te telewizory to pierwsza liga. Bezpośrednie podświetlenie daje super efekt. Ale oled ma aktywny każdy piksel wiec tu przewaga. Na korzyść LCD lepsze przejścia między czernią a szarym. Ale tylko nieznacznie. Reszta raczej na korzyść oleda. Doskonała płynność ruchu, nie ma mory ani smug. Traci trochę rozdzielczość przy szybkich scenach ale prawie tego nie widać. Moim zdaniem masz łatwy wybór. Albo ten oled albo DX900. Sony trochę słabsze a cena wysoka. Pozostaje żywotność. Według zapewnień dużo wyższa niz LCD. Santez małe wady. Co pewien czas trzeba włączyć funkcje oczyszczania panelu- to po to aby nie było efektu wypalenia. Czasami to trwa nawet 15 minut. Robi sie tez automatycznie w czasie czuwania. Nie powinno przeszkadzać
 

remix1986

New member
Niestety na temat oledow nie mogę sie wypowiadać obiektywnie bo ich nie badałem dogłębnie :)ale na podstawie tego co w sklepie zdążyłem wypadać do i C6 i C7 maja chyba ten sam panel. Różnica w systemie obróbki obrazu dla mnie niewidoczna. C6 jest z roku 2016 dlatego ma super cenę. Rewelacyjny telewizor nie mogłem go bezpośrednio porównać do DX900 czy KS9500 ale wrażenia miałem podobne. Te telewizory to pierwsza liga. Bezpośrednie podświetlenie daje super efekt. Ale oled ma aktywny każdy piksel wiec tu przewaga. Na korzyść LCD lepsze przejścia między czernią a szarym. Ale tylko nieznacznie. Reszta raczej na korzyść oleda. Doskonała płynność ruchu, nie ma mory ani smug. Traci trochę rozdzielczość przy szybkich scenach ale prawie tego nie widać. Moim zdaniem masz łatwy wybór. Albo ten oled albo DX900. Sony trochę słabsze a cena wysoka. Pozostaje żywotność. Według zapewnień dużo wyższa niz LCD. Santez małe wady. Co pewien czas trzeba włączyć funkcje oczyszczania panelu- to po to aby nie było efektu wypalenia. Czasami to trwa nawet 15 minut. Robi sie tez automatycznie w czasie czuwania. Nie powinno przeszkadzać

No mysle ze ostatnie wybierac bede faktycznie miedzy DX900 a LG OLED C6 :) Sony mimo wszystko spadl na 3 miejsce :) chyba glownie przez cene :) trudna decyzja ale nikt nie mowil ze bedzie latwo hehe :)
 

strazakp

Banned
Decydujący się kolego i bierz coś (ja polecam dx900), bo tak długo zwlekasz że zaraz zaczną jeździć po tobie jak po mnie gdy szukałem odpowiedniego tv ;-)
Masz fajny budżet, zrobiłeś już spora selekcję, zostały ci dwa modele TV i dokonuj wyboru. Myślę że każdy z tych dwóch jest bdb wyborem, choć ja bym stawiał na dx900.
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja zaryzykowalbym Oleda, potem Panasonica a na trzecim miejscu Sony. Dzisiaj ogladalem C7 w sklepie Selecion w Belgii- cena 2600 Euro. Bez Vatu dla dyplomatow okolo 2 tys. Switnie odbiera. Troche sie pobawilem. panasonica nie mieli ale za to Sony w bezposrednim zasiegu bylo i Oled wygladal lepiej. Nawet lepiej niz QLed Samsunga. Teraz ty decydujesz:krol:
 
Do góry