Telewizor 55" do ok 6 tys

hennepin78

New member
Tylko ten pierwszy jest bardzo dobry, reszta z tej listy to przeciętniaki, które będą atrakcyjne cenowo za kilka miesięcy ale jakość obrazu pozostawia do życzenia, szczególnie jeśli komuś zależy na konkretnym HDR a nie namiastce.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież nie widziałeś jeszcze PUS7502 - to skąd ta ocena ?
HDR to nie jest żadne panaceum na jakość obrazu.
 

weeman

New member
Jak w panasonicach z odtwarzaniem filmow i napisow w roznych formatach z usb? Daja rade czy nie bardzo? Mkv i inne
 

strazakp

Banned
Jak w panasonicach z odtwarzaniem filmow i napisow w roznych formatach z usb? Daja rade czy nie bardzo? Mkv i inne
Wiesz co...tutaj Panas nie ma dużo do zaoferowania. Wcześniej jak miałem 58dxe720 to sprawdzałem ten temat i faktycznie coś tam z jakimś formatem był problem jeżeli chodzi o dźwięk do obrazu (nie było dźwięku) i chyba chodziło o format mkv. Obecnego modelu który mam dxm710 jeszcze nie sprawdzałem pd tym kątem ale pewnie jest podobnie. Teraz oglądam Puchar Niemiec wiec Jutro może sprawdze ale jakoś nie jest to istotne dla mnie bo nie korzystam.
Może w niedalekiej przyszłości kupię sobie zewnętrznego boxa z androidem i będę miał wtedy wszystko ;-)
 

remix1986

New member
O tym nowym phlipsie za duzo info nie ma narazie. A powiedzcie jak wyglada porowanjr ks8000/9000 do sony xd8599 ? Co do hdr, input lag i jakosc obrazu ?
 

mml23

New member
XD8599 to crap. to jest SOny na IPS z chyba najgorszym podswietleniem jakie widziałem w tv. Miałem 2 szt w domu. kupiłem 1 myslalem ze taki model sie trafil. 2 ten sam tv i ten sam problem. wieczorem nie dało sie normalnie filmu obejrzec
XE8505 to telewizor 2 klasy lepszy.

Z tych dwoch modeli zdecydowanie KS8000
 

strazakp

Banned
XD8599 to crap. to jest SOny na IPS z chyba najgorszym podswietleniem jakie widziałem w tv. Miałem 2 szt w domu. kupiłem 1 myslalem ze taki model sie trafil. 2 ten sam tv i ten sam problem. wieczorem nie dało sie normalnie filmu obejrzec
XE8505 to telewizor 2 klasy lepszy.

Z tych dwoch modeli zdecydowanie KS8000
Miałem właśnie Sony xd8599 i faktycznie podświetlenie bardzo kiepskie. Widać było ewidentnie plamy na jasnym tle. To mój Panas jest o niebo lepszy a zostało jeszcze ponad 1300zl w kieszeni :)
 

remix1986

New member
No tez tak myslalelm mimo wszystko nad jakims KS ale w uk juz coraz trudniej o nie :) Porozgladam sie :) jak ktos ma jeszcze jakies porpozycje :D to jestem otwarty :) Najbardziej chcialbym chyba Sony XE9005 ale narazie poza zasiegiem cenowym :) Ciekawy i tanszy jest DX902/DX900 :) ah te dylematy :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Też wybrałbym XE 9005.
Zarówno DX 900 jak XE 93005 mają duży efekt halo.
Jak będziesz niebieski masz specjalna ceną i z kalibracją gratis.
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
No coz mialem ten sam dylemat. spedzilem wiele czasu na poszukiwaniu odpowiedniego TV. Nie wziales pod uwage zadnego Panasonica a seraia Panasonic 58ex780 jest rewelacyjna. Z tych co wymieniles najlepszy wedlug mnie jest Sony XE9005 na rowni z tym Panasem. Zeby dolac oliwy do ognia. Z dwoma Samsungami walczylem z serwisem- Serja JS 9000 i KS9000. W obu odkleja sie ramka i pojawiaja sie ogromne przeswietlenia. Serwis twierdzi ze to od kurzu i nie chce tego naprawiac. Skonczylo sie na federacji konsumenta i zwrocili pieniadze. raczej na Samsunga nie postawie. musisz jeszcze zwrocic uwage, ze wiekszosc przez ciebie wymienionych telewizorow ma matryce 50HZ. Do niczego sie nie nadaja. Sprawdz tutaj:
54.6" Samsung UE55MU8000 - Specifications
Wspomniana seria MU jest niezla ale ma starsza matryce niz Sony i Panasonic. Panasonic odbiera fantastycznie, sony jakby mniej ostro ale tez bardzo dobrze. mam Panasonica CX750 i multimdia sa calkiem niezle. Moge porownac do Sony- seria XD9305, ktory mam w salonie i pomimo tego, ze wedlug testow Sony to hit wole kolory Panasonica. Ale nowa seria XE od Sony jest naprawde dobra. Jesli uda ci sie zmalezc model z ubieglego roku Panasonic DX800 lub DX900 brac w ciemno. perfekcja
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Seria MU działa nie gorzej niż KS i nie ma żadnych starych matryc.
Samsung produkuje swoje matryce na bieżąco czego akurat nie można powiedzieć o Panasonic czy Sony - które nie mają własnych matryc.
Nowa seria XE Sony gra lepiej od Panasonica i ma nieporównywalnie większe możliwości.
 

mit75

New member
Rozumiem, że - przekraczając budżet do ponad 8000 zł - modele (65 cali) KS8000 i KS9000 są nie tylko z powyższych powodów lepsze. Przy okazji bardzo ciekawi mnie skąd taka aktywność w ich sprzedaży, skutkiem czego trzeba się napocić, żeby na nie trafić. No chyba, że z ekspozycji. Jeszcze raz dzięki za pomoc.
 

FoX88

New member
Rozumiem, że - przekraczając budżet do ponad 8000 zł - modele (65 cali) KS8000 i KS9000 są nie tylko z powyższych powodów lepsze. Przy okazji bardzo ciekawi mnie skąd taka aktywność w ich sprzedaży, skutkiem czego trzeba się napocić, żeby na nie trafić. No chyba, że z ekspozycji. Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Weszły QLEDy, to KSów ostatnie sztuki już w sklepach są, przecież muszą mieć ruch w sprzedaży nowych modelów.

Jeśli następcą FALDa KSa 9500" 65", który obecnie kosztuje 9600 zł w Saturnie/MM jest Q9, a ten Q9 osiąga gorsze wyniki od KSa praktycznie w każdym aspekcie, to kto by Q9 kupował jakby te KSy 9500 siedziały przez kolejny rok w sklepach w tej cenie?

Q9 kosztuje 18.000 zł w 65", a KS 9500 - 9600 zł.
Różnica niemała. :)

To samo z nowymi QLEDami niższymi czy serią MU, to są dobre TV generalnie, ale nie za tę cenę premierową / zaraz po premierze, po prostu nie ma powodów dopłacać poza faktem 'nowości'.
 
Do góry