Telewizor 55" do ok 6 tys

strazakp

Banned
No coz mialem ten sam dylemat. spedzilem wiele czasu na poszukiwaniu odpowiedniego TV. Nie wziales pod uwage zadnego Panasonica a seraia Panasonic 58ex780 jest rewelacyjna. Z tych co wymieniles najlepszy wedlug mnie jest Sony XE9005 na rowni z tym Panasem. Zeby dolac oliwy do ognia. Z dwoma Samsungami walczylem z serwisem- Serja JS 9000 i KS9000. W obu odkleja sie ramka i pojawiaja sie ogromne przeswietlenia. Serwis twierdzi ze to od kurzu i nie chce tego naprawiac. Skonczylo sie na federacji konsumenta i zwrocili pieniadze. raczej na Samsunga nie postawie. musisz jeszcze zwrocic uwage, ze wiekszosc przez ciebie wymienionych telewizorow ma matryce 50HZ. Do niczego sie nie nadaja. Sprawdz tutaj:
54.6" Samsung UE55MU8000 - Specifications
Wspomniana seria MU jest niezla ale ma starsza matryce niz Sony i Panasonic. Panasonic odbiera fantastycznie, sony jakby mniej ostro ale tez bardzo dobrze. mam Panasonica CX750 i multimdia sa calkiem niezle. Moge porownac do Sony- seria XD9305, ktory mam w salonie i pomimo tego, ze wedlug testow Sony to hit wole kolory Panasonica. Ale nowa seria XE od Sony jest naprawde dobra. Jesli uda ci sie zmalezc model z ubieglego roku Panasonic DX800 lub DX900 brac w ciemno. perfekcja

Ja bym zdecydowanie polecił właśnie Panasonic i jeżeli jest budżet taki to minimum model ex780.
Nie zgadzam się że należy odrzucić modele z 50/60Hz. Ja mam dxm710 i płynność naprawdę daje rade.!!!
Panasonic to bdb marka i ma dobre telewizory, choć smart nieco słabszy od pozostałych. Gdyby Panasonic nawiązał współpracę z androidem to na pewno by wymiatał na rynku.
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Piszac stary typ matrycy mialem na mysli jej poprzednia generacje VA wersus MVA czy SVA. A jesli chodzi o produkcje matryc to pomimo niezaleznosci AOU (dofinansowana przez Sony) czy innolux display (od lat wspolpracujace z Panasonikiem). Nawet jesli Panasonic uzywa IPS to jest to inny IPS niz w LG (kontrast i jasnosc jak w VA).
Nie przekreslam Smasunga ale ta firma teraz stawia na QLED i tam sa nowsze genracje matryc. Seria MU nie jest bezposrednim nastepca KS, przynajmniej w moim odczuciu.
tak sie sklada, ze moja corka pracuje dla Samsunga- glownie sprzedaje telewizory i wiem to od kuchni jak sa one promowane.
Prawda jest tez to, ze dobra elektronika uplynnia ruch nawet w matrycach 50 Hz ale jest to uplynnienie bardziej nienaturalne.
Kazdy musi wybrac dla siebie co mu pasuje i nie na ustawieniach w sklepie. Na pewno Sony przegrywa plynnoscia ruchu a wlasciwie jej spadkiem rozdzielczosci do 600 linii w stosunku do Samsunga i Panasonica. Nie jest to moze bardzo meczace i widoczne ale jak postawisz dwa telewizory kolo siebie to widac, ze Sony przygrywa (lekko rozmydla obraz). Mam dokladnie taka sama przypadlosc w swoim Sony XD9305 wiec mecze wole ogladac na Panasonicu. Na pewno na Samsungu plynnosc ruchu jest lepsza. Gorzej z przejaskrawionymi kolorami.

dla mnie zasada prosta. Matryca 100Hz. Panel 10bit kolorow. Jak te dwa kryteria spelnione dopiero porownuje obraz i cene.
niestety naprawde dobre telewizory zaczynaja sie powyzej 6 tys. A za dwa razy tyle mozna kupic Oleda Sony czy Panasonica ze zmodyfikowanym przez nich panelem LG. pieniadze duze ale kusi coraz bardziej
 

remix1986

New member
No coz mialem ten sam dylemat. spedzilem wiele czasu na poszukiwaniu odpowiedniego TV. Nie wziales pod uwage zadnego Panasonica a seraia Panasonic 58ex780 jest rewelacyjna. Z tych co wymieniles najlepszy wedlug mnie jest Sony XE9005 na rowni z tym Panasem. Zeby dolac oliwy do ognia. Z dwoma Samsungami walczylem z serwisem- Serja JS 9000 i KS9000. W obu odkleja sie ramka i pojawiaja sie ogromne przeswietlenia. Serwis twierdzi ze to od kurzu i nie chce tego naprawiac. Skonczylo sie na federacji konsumenta i zwrocili pieniadze. raczej na Samsunga nie postawie. musisz jeszcze zwrocic uwage, ze wiekszosc przez ciebie wymienionych telewizorow ma matryce 50HZ. Do niczego sie nie nadaja. Sprawdz tutaj:
54.6" Samsung UE55MU8000 - Specifications
Wspomniana seria MU jest niezla ale ma starsza matryce niz Sony i Panasonic. Panasonic odbiera fantastycznie, sony jakby mniej ostro ale tez bardzo dobrze. mam Panasonica CX750 i multimdia sa calkiem niezle. Moge porownac do Sony- seria XD9305, ktory mam w salonie i pomimo tego, ze wedlug testow Sony to hit wole kolory Panasonica. Ale nowa seria XE od Sony jest naprawde dobra. Jesli uda ci sie zmalezc model z ubieglego roku Panasonic DX800 lub DX900 brac w ciemno. perfekcja

czy EX780 to to samo co EX750 ? Bo nie potrafie 780 w uk znalesc. I jak ona wypada na tle DX902 ? bo jest od niego troche drozsza :) w sumie nie wiem czemu jakos na Panasonica nie patrzylem :) waham sie caly czas, niby wiem wiecej niz na poczatku ale dalej trudno sie zdecydowac :p jakbym mial chyba kase na Sony XE9005 to juz bym go bral ale ze nie ma to kombinuje,szukam,mysle :) czekac czy moze brac co innego :) dylemat
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Telewizor to wazna rzecz. Lepiej dozbierac i kupic lepszy niz potem zalowac. Z tego co pamietam to model EX750 ma ta sama matryce MVA 100/120 hz 10 Bit. Niektore zrodla informowaly, ze 750 ma panel 50Hz ale to raczej nieprawda bo profesjonalne opisy mowia, ze jest to taki sam panel 100Hz. To sa bardzo dobre telewizory.
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Potwierdzam to to samo
The EX750 (also sometimes called the EX780B) is a smart-looking TV, very thin thanks to its edge backlighting system, and with a thin metal frame surrounding the screen.
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
ciekawy opis:

Picture quality

The EX750B builds on the impressive results of last year's DX750B. It's a 4K TV with full HDR capability. For 2017, Panasonic has introduced "HDR Pro", which means that the TV meets the HDR10 standard, and will also be compatible with the HLG standard, which is the new format that will be used by broadcasters like the BBC and Sky to show UHD HDR content. It also includes support for HEVC and VP9, so the TV is fully future-proofed.

The EX750B uses Panasonic's impressive "Super Bright" technology to bring deep blacks and bright highlights to the screen - vital to get the best out of HDR content, but just as important when viewing non-HDR material. The screen uses a basic implementation of local dimming too, with a number of individually-variable lighting zones, which assists in delivering a better dynamic contrast range. Viewing angles are relatively wide too, for an edgelit VA LCD panel.

The HCX2 processor faithfully recreates colours, especially with HDR content, and motion processing is excellent too, with the Back Light Motion rate upgraded to 2,400Hz, making for judder-free movement.

Overall, this is an excellent TV for family viewing, sport and films.
Conclusion - a solid HDR performance

Not all HDR televisions are created equally, but the Panasonic EX750B puts in a performance that's better than most. It's not the best either, and not in the same league as the flagship DX902, nor Samsung's very impressive MU7000 or MU8000, but those TV's all cost more. The EX750B holds its head above cheaper competitors and is a very good all-round TV that will satisfy the vast majority of viewers.

The EX750 has a RRP of Ł1299.99, and that's not too high, but we'd expect the price to fall to Ł1,000 or less in time for the Black Friday sales, and that will make it an excellent buy.

Panasonic TX-50EX750B features include:

50 inch LED-backlit UHD screen
3,840 x 2,160 resolution
2400Hz Back Light Motion rate
Super Bright Panel
Supreme Contrast
Wide Colour Spectrum
Local dimming
Active 3D
my Home Screen 2.0 Smart TV
FreeviewPlay, Freesat
Audio: Full Range stereo speakers (10W x 2), VR-Audio True surround sound
Connectivity: Wi-Fi, Ethernet (LAN) x 1, HDMI x 4 (ARC support x 1), USB x 3, headphone x 1, shared component/composite input x 1, digital audio out (optical) x 1, CI (Common Interface 1.3), DLNA, Bluetooth, Easy Mirroring
Standard remote control
Energy efficiency class: A
Typical power consumption: 83W - 177W
Size without stand (WxHxD): 1115 x 647 x 40 mm
Size with stand (WxHxD): 1115 x 727 - 997 x 348 mm
Highly Recommended.
 

strazakp

Banned
Obecnie ma 58ex780 w Saturnie za 6300zl. Kuszące ale ryzykowne są też 60ks7000 za tyle samo co Panas lub 200zl droższy 65ks7000 (ceny do dziś).
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panasonic w dobrej cenie w Euro AGD. Ja na Samsungi bede uwazal. Ale to moj pech. Odbierac odbieraly niezle.
 

remix1986

New member
Panasonic w dobrej cenie w Euro AGD. Ja na Samsungi bede uwazal. Ale to moj pech. Odbierac odbieraly niezle.

Jestem w uk wiec rozgladam sie tu ale dzieki za info :)
Bylem dzis przyjzec sie moim fawortom :) Niestety u mnie w miescie nie bylo ani Sony XE9005 (1700 funtow) ani Panasoinica EX750 (1500 funtow) ani DX902 (1400 funtow) niestety. Zastalem tylko OLEDA C6 i B6 w cenie 1500 funtow oba i jeszcze KS9000 ale ostatni z wystawy w cenie 1200 funtow. OLEDY robia wrazenie :) ja wiem ze to sklep i poustawiany itd ale wrazenie spore :) KS tez super :) ale metlik :p moze uda sie wyrwac w jakis dzien do innego sklepu gdzie moze bedzie Sony i Panasonic :) u mnie tylko DX802B dzis.
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak masz kasę na OLeda to byłby to niezły wybór. Nowa generacja panelu daje dużo radości. Kiedyś jeden z kolegów na tym forum powiedział ze jeżeli jesteś przekonany, ze chcesz kupić telewizor 50 cali to kup 55 cali bo po miesiącu stwierdzisz, ze kupiłeś za mały. Jeśli wydaje ci sie ze niższy model cie zadowoli to na pewno za tydzień będziesz żałował, ze nie wziąłeś tego wyższego. Celuj w średnia półkę. Samsung od serii 7, Panasonic 780, Sony XE90 i wyżej oczywiście. Lepiej poczekać albo kupić na raty.
 

remix1986

New member
Jak masz kasę na OLeda to byłby to niezły wybór. Nowa generacja panelu daje dużo radości. Kiedyś jeden z kolegów na tym forum powiedział ze jeżeli jesteś przekonany, ze chcesz kupić telewizor 50 cali to kup 55 cali bo po miesiącu stwierdzisz, ze kupiłeś za mały. Jeśli wydaje ci sie ze niższy model cie zadowoli to na pewno za tydzień będziesz żałował, ze nie wziąłeś tego wyższego. Celuj w średnia półkę. Samsung od serii 7, Panasonic 780, Sony XE90 i wyżej oczywiście. Lepiej poczekać albo kupić na raty.

Tymi modelami sie interesuje :) Samsung KS700, Panasoinic DX900 (bo chyba lepszy od EX750/780 czy sie myle ?), LG OLED C6 i Sony EX90 :) pierwszy w moim budzecie ,reszta ponad ale zdaje sobie sprawe ze to na pewno na kolejne 8 lat moze tak jak moj obecny :) nie jestem znawaca i wymagajacym uzytkownikiem wiec pewnie ktory bym nie wzial pewnie bede zadowolony :) postaram sie jeszcze znalesc na zywo EX90 i DX900 zobaczyc :) na co zwracac uwage ogladac TV w sklepie ?
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jesli mozesz do swojej listy dopisac Panasonica DX800 i Samsungi KS8000 i KS9000 to byloby to fair bo to powiedzmy ta sama liga. KS7000 nie jest zly ale to troszke nizej niz wszystkie wymienione przez ciebie telewizory a na pewno duzo nizej niz EX750/780. Jesli chodzi o Panasonica to modele DX byly na 2016 rok ale nadal pozostal w katalogu DX900 (i to jest swietny telewizor, podobnie zreszta jak DX800). oficialnie serai EX750/780 jest najwyzszym TV LED Panasonica na 2017 rok (niby jest porownywany do DX780, nie mylic z DX750, ale tak na prawde blizej mu to DX800).
Jesli chodzi zas o Sony (XE90), ktore juz przetestowalem i mi sie podoba ale niestety jest jakies malo ostre przy szybkich ujeciach (np Formula 1 czy pilka). To chyba wynik straty rozdzielczosci do 600 linii. Ale kolory dobre i podswietlenie lepsze niz u konkurencji. Odwzorowanie ruchu w Samsungu i Panasoniku bedzie lepsze. Jesli lubisz przejaskrawione kolory to Samsung. Jesli lubisz solidnosc i dobre kolory to Sony i Panasonic. Cytat:Sony XE series doesn't seem to have been able to iron out all the problems that plagued its TV range last year. Some of our users are also reporting problems with screen vignetting - a dark edge to the picture. These problems are unacceptable in such an expensive product, and we've decided to downgrade our rating to reflect that. Instead, we recommend the Samsung UE55KS8000 or Panasonic TX-58DX802B or Panasonic TX-58EX780.


W sklepie bardzo ciezko sprawdzic jak naprawde telewizor odbiera. Przede wszystkim popros o wylaczenie trybu demonstracji (sklepowego). Popros o przelaczenie na normalny sygnal nie z BluRay a z kabla. Wtedy zobaczysz jak wyglada skalowanie obrazu do 4K. Popros o mozliwosc regulacji wlasnej. Samsung robi specjalne szkolenia dla sprzedawcow jak maja ustawiac telewizory aby nie odbijalo sie w nich swiatlo. Postaraj sie sprawdzic jak sie oglada telewizor z roznych katow (no chyba, ze w domu bedziesz ogladal tylko na wprost). sprawdz czy zakrzywiony Samsung ci nie przeszkadza. Znam wiele osob, ktore w domu byly rozczarowane. W ogolnej ocenie obrazu nie pomaga swiatlo w sklepach.
popros o wykonanie testu pikseli (najlepiej na niebieskim tle). Duzo telewizorow w ubieglym roku mialo martwe piksele (wszystkie firmy). Dlatego Euro AGD teraz sprawdza kazdy telewizor (meczace czasem ale chyba potrzebne). pewnie sygnalu SD (np telewizja naziemna) nie bedziesz ogladal ale jesli tak to popros aby ci pokazali jak radzi sobie z tym telewizor. Z mojego doswiadczenia Sony i Panasonic radza sobie z tym lepiej, choc nie jest to regula i zalezy od konkretnego modelu TV.
i na koniec. Jestes w tej grupie ludzi, ktora ma szczescie, ze wie czego wymagac. 70 procent kupujacych nie wydaje wiecej na 55 calowy TV niz 800 Euro. Nie przeszkadza im matryca 50Hz czy niepelne 4K w panelach LG RGBW. Ty jestes juz na takim poziomie, ze co kolwiek wybierzesz bedzie to co najmniej dobre.
 

hennepin78

New member
Czym się niby ta niższość KS7000 od ex750/780 objawia? Parametry i obraz lepsze są na Samsungu. To ta sama półka, inna półka to FALD dx900.
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lepsze? to raczej zart, choc nie wykluczam, ze kazdy ma swoje preferencje. W KS7000 wieksze artefakty, wieksza mora na ruchomym obrazie, przejaskrawione kolory- zbyt mocno w kierunku zoltego co powoduje efekt starego obrazu (mozna to skalibrowac). Zbyt niska Gamma ale wiekszosc tego nie zauwazy. Gorzej radzi sobie ze skompresowanymi obrazami (np telewizja naziemna HD). Spadek podswietlenia na krawedziach (przynajmniej w modelu ktory testowalem dla wlasnych potrzeb). Bardzo slabe katy ale to zmora wiekszosci TV choc subiektywnie w Panasonicu wyglada to lepiej. Gorszy dzwiek, wlasciwie slaby dzwiek. Ale nadal to dobry telewizor.Moze niepotrzebnie go zaliczylem do klasy nizej. badz co badz kropki kwantowe ma, matryce 10 bitowa i 120Hz ma wiec moze grac w tej samej lidze. decyduja szczegoly. Podkreslam to moje subiektywne odczucia
 

hennepin78

New member
Napisałeś, że to inna półka tv, a tymczasem to ta sama. Wg testów i recenzji KS7000 lepiej wypada, kontrast, czerń, wyższa jasność i lepszy HDR.
 
Do góry