TCL Seria C70

Sonikos

New member
Kurde, z drugiej strony ciężko się dowiedzieć czegoś o telewizorze, którego nigdzie nie ma. Koki go sprzedaje spod lady, jak schab w PRL-u, a w sklepach posucha. Nikt nie widział, nikt nie słyszał. Kiki, Ty jesteś poinformowany, oni na eksport większość produkcji wysyłają, czy kitrają te telewizory w jakiś pieczarach?:) Widziałem, że na rynku włoskim i francuski są chyba realne do kupienia, zwłaszcza włoskim, bo jakaś konkretna sieć sklepów była podana w artykule. Mam wrażenie i po dostępności produktów i jakości przetłumaczenia na polski strony, że dla Pani marketingowca z którą obejrzałem dość pełen z jej strony absurdalnych wypowiedzi wywiad, nasz rynek zupełne nie istnieje.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
na sąsiednim forum już się zaczyna "Kiki na swoim kanale youtube wgrał filmik z nagranym obrazem TCL C70, zrobiłem fotkę z tego filmiku na którym słonie są w kolorze fioletowym" :)) ewidentnie obserwują Cię żeby zaraz obgadywać :) nie lubią Cię
 
Ostatnia edycja:

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
rozumiem że autor kpi z tego że na tym telewizorze słonie są fioletowe ale dobrze by było aby jednak poczekał chwilę i poszedł do sklepu i puścił ten sam film i wtedy stwierdził czy słonie są faktycznie fioletowe bo taki film poglądowy nagrywany telefonem nie do końca odzwierciedli niektóre kolory.To trzeba zobaczyć na własne oczy
 
Ostatnia edycja:

Sonikos

New member
Widziałem ten filmik i moim zdaniem - ta tyle, na ile można oceniać obraz po takim filmie - robi bardzo dobre wrażenie. Zresztą - do diabła - przecież mowa cały czas o jednym z najtańszych telewizorów, jaki można kupić o podobnych parametrach. Jak ktoś chce dzielić włos na czworo, to niech wyjmie z portfela 5,7, a najlepiej 9 lub 12 tysięcy i wtedy mogę zrozumieć wszelkie wysublimowane pogawędki o skali nasycenia magenty w ciemnym pomieszczeniu. Z drugiej strony to mocno polskie podejście, myśleć że można wydać prawie grosze i oczekiwać cudów na kiju. No ale cóż, w społeczeństwie się nie przelewa, to i taka desperacja nie dziwi.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
masz rację ale moim zdaniem na żywo na pewno nie są aż tak fioletowe ale to pytanie do tych co mają ten telewizor
 
Ostatnia edycja:

andrewbwood

New member
Rozumiem, że każdy ma jechać do Olsztyna, albo zamawiać, żeby chwilkę popatrzeć i stwierdzić, że pasuje/nie pasuje i zwracać? :D Z tego co widziałem, to nie ma jeszcze tego modelu nigdzie indziej w Polsce.

Fora właśnie po to powstają, aby dyskutować, zadawać pytania (wygodne lub nie), wyrażać opinie, zbierać informacje itp.

@Sonikos
Zbieranie informacji i wyciąganie wniosków z dostępnych materiałów to polskie podejście? Ciekawe, myślę że to dobra wiadomość.

Sprawa się wyjaśni, jak zaczną się testy na innych serwisach i zwiększy się dostępność tego modelu w Polsce. Mam nadzieję, że zaczną w końcu napływać informacje od właścicieli tego modelu. Ja kibicuję tcl, lecz w tej chwili nie jestem przekonany. :)
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
napisałem chyba jasno POCZEKAĆ CHWILĘ I IŚĆ ZOBACZYĆ a to chyba jest zrozumiałe prawda? gdyby jednak dał znak zapytania to bym zrozumiał ale że nie dał , tylko stwierdził fakt no to zwróciłem uwagę aby jednak chwilę odczekał i sprawdził OSOBIŚCIE w sklepie czy faktycznie jest FIOLETOWY.Masz rację,do tego służą fora dlatego ja mu odpowiadam a co do testu to najlepszymi testerami są oczy użytkownika,mnie nie interesują testy rthings czy innych portali bo telewizor ma mi się podobać a nie testerom i każdemu innemu radzę to samo.Zawsze można odesłać jak ktoś nie będzie zadowolony.Pamiętajmy że telewizor kosztuje 3300zł a to średnia półka choć wykonanie premium
 
Ostatnia edycja:

Sonikos

New member
@andrewbwood oczekiwanie, że można wydać mało a mieć - jakimś cudem - jakoś super, to polskie podejście. Tak robi zakupy Kowalski i tak robi się w tym kraju przetargi na miliony - wygrywa najtańszy. Część do polityki TCL, to gdybym był marketingowcem tej firmy, już dawno zrobiłbym wszystko - seria wideo, tekst, wypowiedzi ekspertów - żeby dać zainteresowanym odpowiedzi na mnóstwo pytań, które pojawią się wokół tego modelu. Każdy producent marzy o takim zainteresowaniu swoim produktem i zwykle na marzeniach się kończy - a tu proszę. Dobry producent od amatora różni się tym, że potrafi to zainteresowanie skanalizować i wykorzystać do zwiększenia sprzedaży i budowania wizerunku marki a TCL Polska ani nie ani be. Ale czego oczekiwać od Pani z marketingu, która mówi, że do telewizora można przez pilot wydawać polecenia, bo pilot ma wbudowany... głośnik :))

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

andrewbwood

New member
@andrewbwood oczekiwanie, że można wydać mało a mieć - jakimś cudem - jakoś super, to polskie podejście. Tak robi zakupy Kowalski i tak robi się w tym kraju przetargi na miliony - wygrywa najtańszy.

Oczywiście, że jakość przeważnie rośnie wraz z ceną, ale nie wzbrania to aby doinformować się przed ew. kupnem. Zawsze wtedy można zawęzić krąg wyboru i spokojnie coś wybrać.

Przetargi to akurat zupełnie inna historia...

@Adam85Rbk
Jasne, że wybieramy co nam się podoba. To główne kryterium, bo przecież my będziemy z niego korzystać. Ja, zwyczajnie przed wyborem zbieram informacje z różnych źródeł dodatkowo je porównując. Na końcu wybieram, co najbardziej mi odpowiada oczywiście, jednak zawsze to jest jakiś start.
 
Ostatnia edycja:

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Sporo osób już dostało ale to dobrze świadczy jak nie piszą to znak że jednak poważnych wad telewizor nie ma.Kiki ile ty już sztuk sprzedałeś?więcej niż dziesięć?
 

FoX88

New member
W kółko czytam, że zawsze można zwrócić telewizor jak nie spełni oczekiwań. A zwracaliście taki TV 65"? Z tego co wiem w grę wchodzi tylko wysyłka na palecie, a zobaczcie sobie cennik jakiejkolwiek firmy kurierskiej.

PS. Paletę trzeba samemu załatwić.
 
Ostatnia edycja:

Sonikos

New member
@andrewbwood oczywiście! Poctocjest forum, żeby zbierać te informacje, porównywać etc, żeby dokonać najlepszego dla siebie wyboru. Bez względu na to, czy się wyda 3k, czy 8k, to za każdym razem kupa kasy! Ja też dlatego tu jestem, bo chce wybrać fajny TV po 8 latach od zakupu ostatniego, a wybór tego sprzętu dziś to znacznie trudniejsza zadanie - niuansów jest cała masa! Drugi powód jest taki, że fajnie jest po prostu wiedzieć więcej na ten całkiem ciekawy temat.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
no to nie kupuj w internecie a kup w sklepie jeśli Tobie to przeszkadza...w jakimś stopniu jest to trochę uciążliwe ale nie bardziej niż samemu jeździć z nim po mieście a tym bardziej jak ktoś ma mały samochód ale ludzie nie narzekają , wiedzą i liczą się z tym że może będzie trzeba odesłać
 
Ostatnia edycja:

FoX88

New member
W sklepach nie ma tego modelu przecież.

PS. Czy Ty w ogóle widziałeś tego C70 na oczy czy nie w końcu? Bo bronisz na wszystkie sposoby telewizora, jedziesz po każdym kto cokolwiek napisze neutralnego nawet, a mam wątpliwości czy miałeś jakąkolwiek styczność z tym TV.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
a gdzie ja napisałem że TERAZ masz go kupić?nie bronię go ale mam wrażenie że ludzie na siłę szukają w nim wad a Ci co go kupili nic nie piszą to oznacza że nie ma poważnych wad z matrycą i podświetleniem a to oni mają OSTATECZNE ZDANIE O TYM TELEWIZORZE dla mnie fioletowy słoń o niczym nie świadczy bo to było kręcone kamerą.Wydaj wnioski jak zobaczysz go na żywo a nie sugerujesz się filmem więc nie szukaj zwady bo atakujesz mnie bo podważyłem opinię gościa co kpi z fioletowego słonia KTÓREGO ZOBACZYŁ NA FILMIE nigdy na żywo więc sobie daruj...będę tu pisał to co uważam i nikt i nic tego nie zmieni bo swoje zdanie mam i będę się go trzymał.Jeśli ktoś chce mnie zniechęcić do tego telewizora to niech da mi solidne argumenty WTEDY PRZYZNAM MU RACJĘ na razie fioletowe słonie NIE SĄ TAKIMI ARGUMENTAMI.Jego teorię można podważyć i tylko to zaznaczyłem i nie musimy się zgadzać NIE OCZEKUJĘ TEGO ale do dyskusji są potrzebne silne argumenty a na razie ich po prostu nie ma
 
Ostatnia edycja:

jurasikk

New member
Kupiłem 49C70 , obsługa, kontakt i wysyłka u kikiego profesjonalne.
Kurier przyjechał dokładnie o umówionej porze, sam wniósł ( mimo iż oferowałem pomoc), pomógł rozpakować i sprawdzić czy nie ma uszkodzeń fizycznych.
Telewizor skalibrowany (mam wydruki) - prosiłbym o podanie ścieżki gdzie sprawdzić te wszystkie ustawienia i w razie problemów ponownie je wgrać.
Kodi nie zostało zainstalowane mimo , że prosiłem o instalację wtyczek.
Z tym, że dla mnie to nie problem ja potrafię konfigurować Kodi - mam tvbox.
Nie widzę zainstalowanego MxPlayera .
Android nie ma roota.
Wygląd bardzo efektowny, piloty obydwa ergonomiczne i bardzo czułe, przyjemne w obsłudze.
Instalacja urządzeń peryferyjnych bezproblemowa. (klawiatura zewn. , mysz)
Pierwsze wrażenia z użytkowania , instalacja kanałów DVBT (naziemna) szybka .
Wczoraj oglądałem mecz Portugalia - Chile z naziemnej tv, obraz i jakość dobra, ale dużo lepszy efekt uzyskuje się w trybie sport.
Oglądałem też film z mojego boxa poprzez hdmi -jakość doskonała.
Na więcej brakło czasu , a tych kilka słów napisałem ponieważ widzę, że dużo osób czeka na pierwsze wrażenia z użytkowania tego tv.
 
Do góry