TCL Seria C70

michal86ole

New member
Telewizor duszony od popołudnia

http://prntscr.com/foussx

Jutro postaram się więcej fotek porobić, ew jakiś filmik. Póki co na minus podłączenie soundbara SAMSUNG HW-K550 daje efekt opóźnienia dźwięku o 2-3 sekundy, a nie widzę opcji aby spiąć go po optyku, mimo że wejście jest i są ze sobą połączone.
 

michal86ole

New member
Z tv samsunga działało identycznie bez żadnych opóźnień, a tu albo obsuwy, albo oberwania dźwięku, kolejny minus wyszedł gdy zaszło słońce, piękne smugi widoczne przy każdym zaciemnieniu obrazu, zarówno na plikach z usb, tv z dekodera jak i grach z ps4 - https://prnt.sc/fovdie

Czekam na odpowiedź od @Kiki co to jest i na 99% tv idzie do zwrotu...
 

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
Dobrze, że wstawiłeś strzałki, bo nie dałoby rady zauważyć o co konkretnie chodzi ;).
A na poważnie to masakryczny clouding, chyba żadne masowanie tu nie pomoże. Dział kontroli jakości chyba tam nie istnieje, skoro "puszcza" się w obieg takie kwiatki i to jeszcze na samym starcie nowego modelu.

Przecież każdego tv nie prześwietlają , a wychodzi dziennie pewnie w tysiącach
 

Waldorff

Member
Nie przekreślałbym tego TV, wiadomo w jednym trafi się taka matryca, a w innym lepsza, ale wrzucenie na rynek takiego "unikatu" i to jeszcze na samym starcie nowego modelu specjalnie nie zachęca. Trochę więcej dbałości o jakość nie zaszkodzi na pewno. Pierwsze wrażenie zawsze się liczy, a tu ktoś to olał. Pozostaje koledze wymienić na inną tym razem miejmy nadzieję lepszą sztukę i wtedy poczekać na opinię.
 

rojek35

New member
Od soboty posiadam TCL 49 C70. W moim przypadku nie widać żadnych "duchów" na matrycy. Może to jakaś pojedyńcza przypadłość...Aczkowielwiek firma przeprowadzająca kalibrację powinna zasygnalizować problem i ten konkretny egzemplarz musiałby wrócić jako zwrot do fabryki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Proszę odesłać telewizor.
Przy kalibracji było wszystko extra.
Sprawdza to zawsze dwie osoby - można ich zapytać, są na portalu.
Jak telewizor w kartonie się przewróci w trakcie transportu mogą się dziać różne rzeczy, w tym również podobnie jak na zdjęciach. ( było tak kilka razy w historii) .
Na razie oddamy kasę - bo wysyłamy telewizory te które były na zapisy.
A sami czekamy w kolejce w fabryce na dostawę.
 

RAF1977

Banned
Zgadzam się że to mogło się stać od nacisku. Tylko się pytam, co to za marny transport był.
Takie rzeczy to powinna przywozić wyspecjalizowana firma a nie Rysiek z klanu, żukiem.
 

michal86ole

New member
Transportu, a dokładniej kuriera też nie mogę wysoko ocenić (szybkość wysyłki ok, wysłano w poniedziałek, a u mnie tv był we wtorek). Jednak kurier najpierw dzwonił mi przed 8 rano, że już jedzie po czym przyjechał po 13 i jeszcze łaska, że musi pomóc mi wnosić na 4 piętro. Co do prośby odnośnie otwarcia to stwierdził, że jak będzie coś nie tak to żebym zadzwonił to na drugi dzień przyjedzie i spiszemy raport z wsteczną datą, bo tak im szefostwo każe robić aby czasu nie tracić... Kurier DPD.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
karton po tym telewizorze to trochę za chudy jest , kolega wrzucił tu zdjęcie jak otwierał i moim zdaniem kartony powinny być trochę solidniejsze , bardziej masywne bo podczas transportu np przez całą Polskę kurierzy kilka razy ściągają z auta i wsadzają na auta więc TCL niech się postara o lepszą ochronę bo nie wierzę by kiki wysłał taki telewizor dla klienta jak ślepy by to zobaczył
 

michal86ole

New member
Karton faktycznie dupy nie urywa, grubością podobny do takiego w jaki miałem zapakowany tv 40" Samsunga, a tu jednak 15" więcej. Bardziej bym stawiał na pseudo profesjonalizm kuriera, gdyż przesyłka nie była oklejona czarną folią i widział co wiezie więc powinien bardziej się postarać przy zabezpieczaniu.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
To też ale jednak w interesie firmy TCL jest by te telewizory sprawne dochodziły do klientów dlatego powinni przemyśleć wymianę kartonów na solidniejsze i bardziej masywne no chyba że chcą zwroty a to nie jest na pewno w interesie tej firmy.Ja swój 32 calowy miałem zapakowany w karton dwa razy większy od telewizora kilka lat temu więc porównanie też mam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale o co pytasz ?
Chcesz kupić ?
Na razie jest tylko na zapisy.
A P60 mają się bardzo dobrze - te są dostępne !.
 

pawelzs

New member
Chodzi o podświetlenie P60, ktoś wrzucał zdjęcia dwie strony wcześniej. Rozumiem, że taki przypadek również podlega reklamacji ? Chcę kupić P60 lub C70, ale poważnie się zastanawiam i czekam na więcej opinii.
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Chodzi o podświetlenie P60, ktoś wrzucał zdjęcia dwie strony wcześniej. Rozumiem, że taki przypadek również podlega reklamacji ? Chcę kupić P60 lub C70, ale poważnie się zastanawiam i czekam na więcej opinii.

Dostałem wiadomość aby zadzwonić po serwis TCL i żeby to sprawdzili, lub skontaktować się z Markiem. Tak też zrobię i zobaczymy jak to będzie wyglądać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprawdziliśmy dziś jeszcze jedną rzecz.
Nowe telewizory są bardzo cienkie ( dotyczy nie tylko TCLa) i jeśli je lekko ktoś skrzywi - to zmienia się polaryzacja podświetlenia światła.
I wówczas mogą świecić nie równo na matrycy.
Może to powstać wskutek :
- przewrócenia się telewizora w kartonie
- złego wyjmowania telewizora z kartonu
- złego montażu telewizora na uchwycie ściennym
 
Do góry