TCL Seria C70

jurasikk

New member
Sprawdziłem na moim wydruku z kalibracji TCL 49C70 contrast ratio wyszło 12929 , trochę nie rozumiem tak dużych rozbieżności między testowanym modelem, a moim.
 

mikecheck

Member
Jestem mocno zainteresowany zakupem tego modelu, 55 cali. Jakie są obecne warunki, cena, kalibracja, pilot? Prośba do Kikiego, gdzie złożyć zamówienie?
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
bardzo prawdopodobne że ktoś kto wysyłał telewizor wsadził kalibrację z modelu 55 cali przez pomyłkę lub nie bo ta pasuje również do modelu 49 cali
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
jeśli te ustawienia kalibracji pasują do tego modelu 49 cali to nie widzę problemu...i ja bym przez taką głupotę nie odsyłał telewizora ale to moje zdanie
 

jurasikk

New member
masz rację, jeśli te ustawienia są do mojego tv to te parametry są bardzo dobre, gorzej jeśli zostały wysłane kalibracje z innego modelu
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
nie no masz rację...ale 55 cali ma kontrast 13000 a ten 49 ma 3600 więc ktoś zapewne włożył ustawienie kontrastu z 55 calowca i wierzę że przez pomyłkę ale to kiki niech to wytłumaczy
 

FoX88

New member
Ale jak 55" może mieć kontrast prawie 13.000: 1, a 49" 3.600: 1. Przecież to by trzeba było te TV zupełnie osobno testować w takim przypadku.

Rtings, na który się Kiki ostatnio powoływał przy okazji P60 i C7 OLEDa wskazuje, że różnica w kontraście 500: 1 już jest dostrzegalna.

A tutaj mamy różnicę 9400.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
szczerze to nie wiem...to chyba pytanie do TCL-a bo nie posądzam kikiego że ściemnia bo nie mam na to dowodów.Zobaczymy co Gmeru powie jak go weźmie na warsztat
 

111kris

New member
Bo ten kontrast na poziomie 13 tys. to grubo przesadzony był. Prawdopodobnie błąd podczas pomiarów. Zapewne masz faktyczne/prawdziwe dane tego tv.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

111kris

New member
Jak dla mnie to raczej mało realny wynik. No chyba, że to oled.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
Moim zdaniem nie może tak być że tv 43 49 55 cali i wyżej tej samej firmy te same podzespoły a każda wielkość inny kontrast.
 
Do góry