TCL Seria C70

stachuu0

New member
Po aktualizacji problem z brakiem dźwięku i kolorami po HDMI powtórzył się. Screeny przedstawiają faktyczny obraz telewizora. Wszystko utraciło kolor, a biały jest żółty.

Skoki dźwięku przy podgłaśnianiu pozostały.
Z włączonym szybkim uruchamianiem wygasiłem telewizor na 15 minut, po włączeniu - BRAK dźwięku.
Sprawdzę jeszcze jutro, może dźwięk na gnieździe słuchawkowym wróci wraz z dźwiękiem po HDMI i poprawną paletą barw.
 

Attachments

  • 20170927_222412.jpg
    20170927_222412.jpg
    31 KB · Wyś: 70
  • 20170927_221937.jpg
    20170927_221937.jpg
    16 KB · Wyś: 85
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
U nas kolor jest normalny nie ma zmiany na żółty, a dźwięk skokowy jeszcze nie sprawdzaliśmy. Jutro wkleimy zdjęcia.
 

DLUGI321

New member
Zdaje mi się że ta aktualizacja prócz teoretycznego naprawienia dźwięku nic więcej nie wnosi może trochę szybciej kanały się przełączaja ale może to być efekt placebo świeży system

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

AdamWGM

New member
Po aktualizacji problem z brakiem dźwięku i kolorami po HDMI powtórzył się. Screeny przedstawiają faktyczny obraz telewizora. Wszystko utraciło kolor, a biały jest żółty.

Skoki dźwięku przy podgłaśnianiu pozostały.
Z włączonym szybkim uruchamianiem wygasiłem telewizor na 15 minut, po włączeniu - BRAK dźwięku.
Sprawdzę jeszcze jutro, może dźwięk na gnieździe słuchawkowym wróci wraz z dźwiękiem po HDMI i poprawną paletą barw.

Sprawdź na innym źródle sygnału, ewentualnie inny kabel. Jak przepinałeś pod nowy TV to mogło coś poruszyć. Mi czasem PS3 też tak wariuje, wtedy musze "poruszać" kablem HDMI z tyłu PS3 i wówczas obraz układa się prawidłowo.
 

xenium

New member
Witam. Jestem zainteresowany kupnem TCL 55c70. Czy jest możliwość kupienia częściowo na raty u Państwa?

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka
 

magdak

New member
Dzień dobry
Też jestem zainteresowany kupnem TCL 55c70, lub Sony 55xe9005, ale nie mam mozliwości wyslania, nie wiedzieć czemu, prywatnej wiadomości na PW?
 

stachuu0

New member
Sprawdź na innym źródle sygnału, ewentualnie inny kabel. Jak przepinałeś pod nowy TV to mogło coś poruszyć. Mi czasem PS3 też tak wariuje, wtedy musze "poruszać" kablem HDMI z tyłu PS3 i wówczas obraz układa się prawidłowo.

Sprawdzałem inny kabel i nic. Zresztą HDMI jest cyfrowy tego co wiem i nie działa tak jak chinch. Obraz albo jest, albo nie ma.

E: Pobawiłem się ustawieniami i znalazłem przyczynę.
Wcześniej miałem problem z brakiem 4K na konsoli.
Winne są ustawienia portów HDMI, a dokładniej wymuszenie standardu HDMI 2.0. Miałem włączone. Po ustawieniu AUTO - kolory i dźwięk wróciły.
(Ustawienia > System > Zaawansowane ustawienia wideo > HDMI 2.0)
Nadal jednak został problem ze skakaniem poziomu dźwięku i jego brakiem po wygaszeniu telewizora.
Czyli aktualizacja nie nic nie poprawiła.

Zdaje mi się że ta aktualizacja prócz teoretycznego naprawienia dźwięku nic więcej nie wnosi może trochę szybciej kanały się przełączaja ale może to być efekt placebo świeży system
Czyli Tobie się dźwięk poprawił? Co konkretnie? Jaki miałeś problem?
 
Ostatnia edycja:

jozek000

New member
Mogę potwierdzić, że C70 55 i 65'' stoi w Saturn w Avenida w Poznaniu.
Jakości obrazu nie da się ocenić przez warunli sklepowe - jasno, tv stoi na ziemi itd. Zasadniczo chcialem sie tylko upewnić czy smużenie nie będzie mnie denerwowało czy jednak musze dołożyć ten 1k do mu7000. Wyszło mi na moje amatorskie oko, że nie jest źle. Smużenie jest, ale dla mnie akceltowalne. Nie jestem wielkim fanem sportu, więc przeżyję.

Obudowa wygląda dobrze. Problemy z prześwitującą siatką na głośnikach są mało prawdopodobne. Chyba że światło świec bezpośrednio na tv, ale wtedy to raczej prześwitujące głośniki są najmniejszym problemem.

Android chodzi płynnie, chociaż udało mi się scrashować YT.

PS. Pani z Saturna niestety nie bardzo potrafiła mi sprzedać jakiekolwiek informacje, ale za to przyniosła pilota i pozwoliła się pobawić do woli. Z kolei inny Pan sprzedawca bardzo wierzy w sukces TCLa ;)
 

stachuu0

New member
Wrzuć na pustego pendrive'a w systemie plików fat32, wyłącz telewizor przytrzymując przycisk off (dłużej, niż 1s), włóż pendrive'a, wciśnij joystick z tyłu telewizora i trzymaj do czasu, aż się wyświetli małe okienko na środku ekranu z informacją o aktualizacji.
 
Do góry