TCL Seria C70

Alandil

New member
Witam,
w zasadzie juz zdecydowałem, że chcę 49P60 lub 49C70. Czy mógłby mi ktoś jasno napisać dlaczego warto dokładać do C70? Przeczytałem w zasadzie oba wątki o tych telewizorach i raz takie pytanie padło ale nikt nie odpowiedział.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak , różnice są
- matryca
- podświetlenie
- panel
- Input lag
- jasność
- dźwięk
- wygląd


Tak , warto !
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL wkrótce w każdym telewizorze Android 7,0 - PIP, z różnych pozycji, działa płynnie, bardziej stabilnie.

22154228_1546164435445342_3868928662875689567_n.jpg


22141022_1546164482112004_3844956665654134719_n.jpg
Pip przy korzystaniu z wyszukiwarki

22195801_1546164535445332_3065537025199121984_n.jpg

Pip przy aplikacjach.

22089663_1546164575445328_8976960180416962484_n.jpg

Rodzaje Pip

22195976_1546164648778654_7989541528320403752_n.jpg


22089837_1546164818778637_5062839510152888243_n.jpg


22141112_1546164868778632_3573708467569639838_n.jpg

inne menu

22154671_1546164938778625_5283132803764572271_n.jpg

__________________
 

0qdlaty0

New member
Mam pytanie odnośnie Android 7.
Czy aktualizacja będzie się odbywała tak jak w telefonach? Czyli nie utracę swoich programów i ustawień czy będzie to czysta instalacja?
 

syberka

New member
Jak w tym TV wyłączyć aplikacje działające w tle? Dziś zauważyłem, że podczas oglądania youtube i wejściu w ustawienia telewizor zamula . Może to wina aplikacji ,które się nie zamykają?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Wydaje mi sie ze jak wychodzisz z aplikacji strzaleczka, to sie aplikacje wylaczaja.

Jezeli faktycznie dziala to jak wejdziesz np. Ustawienia aplikacje i wlaczysz ktoras to wyswietla sie okienko z wyborem:
- otworz:
- wymus zatrzymanie
- ....

Narazie tv u mnie nie zamula, czasem zdarza mu sie zaciac ale klikniesz domek i jeszcze raz wyjdziesz i jest ok.

Zdarzylo mi sie ze ktoras aplikacja dzialal w tle i na tv caly czas byl napis "trwa diagnostyka ... cos tam ....." Ale to byla wina najprawdopodobniej explorera plikow. Wylaczenie i wlaczenie tv i wiecej sie nie pojawilo.

Trzeba powiedziec sobie prawde Android daje mozliwosci, jak ktos lubi grzebac i rozszerzac mozliwosci TV to ten system jest dla niego. Jak grzebiemy to doswiadczymy czestych zwiech, zamulaczy, bledow itp. To normalka.

Jak ktos chce prosty ale "zamkniety" system to Samsung jest pod tym wzgledem lepszy. Tylko ze u samsunga np serii h6400 sprobujcie zainstalowac Iple. Kiedys dzialal teraz juz nie, bo samsung "najprawdopodobniej" specjalnie nie pozwala na aktualizacje aby uzytkowbik kupil nowszy model. Z androidem takich numerow "teoretycznie" nie bedzie.
 

syberka

New member
Dlatego kupiłem TCL z androidem.i szczerze ostrzę język aby kupić x2 do drugiego pokoju. Marka TCL mnie zaskoczyła. Android ma swoje grymasy-dlatego pytam o jakiś sposób wyłączenia aplikacji w tle " na szybko" jak to jest np w invidia shield tv.
Zastanawiam się czy jest możliwy root w tym TV?
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Android 7.0 z obslugi i aplikacji pewnie duzo nie pozmienia, doda PIP i jakies proste funkcjie. Ale najwieksza zaleta i zmora jednoczesnie dla androida sa aplikacje. A te strikte dla TV sa dosc ubogie, a te z Telefonow/tabletow lubia platac figle.

Przydalby sie jakis "emulator", ktory pozwalalby uruchamiac wszystkie aplikacje i zmieniac ich orientacje.

No i najgorsze nie wiem co Player TVN odwalaja ze nie ma ich aplikacji na androida... Ipla dziala znakomicie.
A jak chcemy Player TVN to mozna w Kodi zainstalowac wtyczke xbmc zalatwia probelm.

Brakuje tesz nagrywania na pendrive, w szczegolnosci brak mozliwosci pauzowania TV i zaprogramowania nagran programow.
 

klonxxx

Banned
Udało mi się wreszcie dokładnie przetestować C70 (szkoda że 55" bardziej zależało mi na 75") dorwałem w CH Janki .Niestety ale płynność w ruchy nie jest najlepsza ,mając obecnie wszystkie starsze TV 100Hz to od razu zauważyłem różnicę (widać smużenie i rozmycia).Wykonanie zewnętrzne rzeczywiście jest bardzo dobre.Niestety ale pisząc że dostał EISA trzeba zaznaczyć że wśród tanich markowych LCD jest jakąś alternatywą.Ale jeśli miało się wcześniej dobry TV to obraz z TCL-a wypada kiepsko ...Obecnie pojawił się kolejny test potwierdzający słabą płynność tego modelu .Oczywiście wielu użytkownikom może pasować ten model nie każdy ma większe wymagania co do płynności ruchu.
Dodatkowo powierzchnia panelu wystawionego egzemplarza wyglądała jakby była pofalowana (nierównomierna przy odbiciu światła na czarnym ekranie bardzo się to rzucało w oczy )?
Korzystam z kilku TV i aż sprawdziłem w domu czy na moich matrycach też jest taki efekt ale nie zauważyłem tego efektu. Można to porównać do tzw.efektu skórki pomarańczy na lakierowanych elementach.Nie wiem czy akurat to wada tego wystawionego egzemplarza.
 
Ostatnia edycja:

Fulcrum29

New member
Matryca 50/60 Hz to ... matryca 50/60 Hz ze wszystkimi tego plusami i minusami. Dla mnie osobiście jest to idealne rozwiązanie, ponieważ nie trawię wszelkiego rodzaju upłynniaczy w filmach. Pamiętam jak pierwszy raz zobaczyłem u znajomego film na "LCD 100 Hz" to pomyślałem, że coś jest tutaj skopane ten obraz jest jakiś taki nienaturalnie pływający. I tak jest do dzisiaj. Prawdę mówiąc dziwi mnie to, że poza sportem ta technologia zyskała sympatyków, bo filmy to ja nie wiem jak można na tym oglądać.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Cena też swoje robi...C70 kosztuje 3500zł i moim zdaniem no to trochę za dużo bo za 4200zł można dostać Mu7002 , plusem jest to że ceny TCL-a szybko spadają , przed świętami to za 3 tysiące już może być.Chcesz dobry telewizor kup mu7002 o ile nie padnie Ci po dwóch latach;) więc do każdego Samsunga lepiej dokupić dodatkową gwarancję.Kiki CZEKAMY aż odblokujesz test X2...
 

Waldorff

Member
Poziom upłynnienia można regulować (w 60 i 120Hz modelach), od przesadnego do takiego, które nie sprawia nienaturalnego wrażenia. Ja akurat nie wiem, jak można oglądać z przyjemnością film nagrany w 24 FPS. Coś jak jazda samochodem, który nie pali na wszystkie gary, ale tu właśnie mamy sprawę tego, co kto woli. Myślę, że gdyby TCL dorzucił upłynniacz, nawet taki jaki ma Samsung w 60Hz modelach to byłoby po sprawie. Kto by chciał to by skorzystał, a tak jest problem i sami sobie zawężają grono odbiorców.
 

mikecheck

Member
Udało mi się wreszcie dokładnie przetestować C70 (szkoda że 55" bardziej zależało mi na 75") dorwałem w CH Janki .Niestety ale płynność w ruchy nie jest najlepsza ,mając obecnie wszystkie starsze TV 100Hz to od razu zauważyłem różnicę (widać smużenie i rozmycia).Wykonanie zewnętrzne rzeczywiście jest bardzo dobre.Niestety ale pisząc że dostał EISA trzeba zaznaczyć że wśród tanich markowych LCD jest jakąś alternatywą.Ale jeśli miało się wcześniej dobry TV to obraz z TCL-a wypada kiepsko ...Obecnie pojawił się kolejny test potwierdzający słabą płynność tego modelu .Oczywiście wielu użytkownikom może pasować ten model nie każdy ma większe wymagania co do płynności ruchu.
Dodatkowo powierzchnia panelu wystawionego egzemplarza wyglądała jakby była pofalowana (nierównomierna przy odbiciu światła na czarnym ekranie bardzo się to rzucało w oczy )?
Korzystam z kilku TV i aż sprawdziłem w domu czy na moich matrycach też jest taki efekt ale nie zauważyłem tego efektu. Można to porównać do tzw.efektu skórki pomarańczy na lakierowanych elementach.Nie wiem czy akurat to wada tego wystawionego egzemplarza.

Ten efekt niestety występuje w moim egzemplarzu "55. Zgłosiłem jako wadę fabryczną. Niestety serwisant stwierdził że to "normalne", jednak będę się odwoływał od tego stwierdzenia, gdyż gdybym chciał "pofalowany" telewizor to taki bym zamówił, a nie taki bubel mi wciskają.
 

Kraczykruk

New member
Cena też swoje robi...C70 kosztuje 3500zł i moim zdaniem no to trochę za dużo bo za 4200zł można dostać Mu7002 , plusem jest to że ceny TCL-a szybko spadają , przed świętami to za 3 tysiące już może być.Chcesz dobry telewizor kup mu7002 o ile nie padnie Ci po dwóch latach;) więc do każdego Samsunga lepiej dokupić dodatkową gwarancję.Kiki CZEKAMY aż odblokujesz test X2...

Tu dołożysz 700 zł do Samsunga to od razu dołóż 700 zł do Oleda, a skoro już dołożyłeś 700 zł do Oleda.... itd :)

Ja natomiast natknąłem się na bardzo irytującego buga w oprogramowaniu. TV przez dłuższą chwilę nie chciał mi się włączyć. Kiedy w końcu wystartował to przestał pobierać adres IP z sieci WI-FI.
Kiedy stało się to po raz pierwszy myślałem, że to wina mojego routera - to już był staruszek - więc go wymieniłem. Kiedy wczoraj stało się to po raz drugi, to już byłem pewien, że to nie nowiutki router czy ustawienia sieci. Ciekawe jest to, że do innej sieci się podłączy i będzie działał, ale już nie do tej domowej.
Stan sieci połączony - brak pobierania adresu IP. Restart TV, restart routera, zmiana nazwy sieci, wyłączenie wi-fi i wiele innych rozwiązań nie działa. Pomaga tylko przywrócenie ustawień fabrycznych.
Wyjątkowo irytujące. Mam nadzieje, że Android 7 wyeliminuje ten problem.
 

klonxxx

Banned
Każdy ma inne potrzeby.Mnie zależy na rozmiarze TV - 75" a na dużego Oled-a zwyczajnie mnie nie stać obecnie.
Gdybym miał kupić coś 55 " do 5000, to na pewno poszedłbym w OLED-A FHD od LG .
Nie ma praktycznie wcale materiałów 4K,które by mnie interesowały. .
Nie oglądam praktycznie seriali (czekam na Wiedźmina od Netflixa ,przeżyję w FHD ) , głównie śledzę transmisje sportowe.
Nie gram na konsoli (czas wolny to rodzina - dość małe dzieciaki, i znajomi przy spotkaniach ze znajomymi nie oglądamy TV raczej :) ).
Interesujące mnie nowości oglądam głównie w kinie,więc każdy wybierając TV musi patrzeć na swoje potrzeby.
Dodatkowo lubię siedzieć około 3m od TV i przy takiej odległości już nie ma prawie różnicy na 55" miedzy FHD a 4K .
Uważam że jednak sam rozmiar robi największą robotę i dlatego zainteresował mnie TCL 75",który ma podobno 100Hz. Ale obawiam się ryzykować po przeczyczytaniu o błędach w software , które do tej pory zostały nie usunięte.A co będzie jak wrzucą jeszcze Androida 7 w wersji ,która znowu zacznie coś psuć ?
 
Do góry