TCL Seria C70

Kraczykruk

New member
Uważam że jednak sam rozmiar robi największą robotę i dlatego zainteresował mnie TCL 75",który ma podobno 100Hz. Ale obawiam się ryzykować po przeczyczytaniu o błędach w software , które do tej pory zostały nie usunięte.A co będzie jak wrzucą jeszcze Androida 7 w wersji ,która znowu zacznie coś psuć ?

Z wielkiej trójki - Sony, Philips, TCL to ten ostatni i tak ma najbardziej dopracowany system. Sony podobno uwala dyski twarde podłączone do TV, u Philipsa system strasznie laguje. W TCL znalazło się raptem kilka mniejszych błędów. Jedyne obawy jakie mam to czy TCL będzie wypuszczał aktualizacje do swoich telewizorów.
 

stachuu0

New member
Dodatkowo powierzchnia panelu wystawionego egzemplarza wyglądała jakby była pofalowana (nierównomierna przy odbiciu światła na czarnym ekranie bardzo się to rzucało w oczy )?
Korzystam z kilku TV i aż sprawdziłem w domu czy na moich matrycach też jest taki efekt ale nie zauważyłem tego efektu. Można to porównać do tzw.efektu skórki pomarańczy na lakierowanych elementach.Nie wiem czy akurat to wada tego wystawionego egzemplarza.
U mnie na 65 też widać to zakrzywienie. Wygląda to jakby zewnętrzna warstwa ekranu była dłuższa, niż powinna i ściśnięta w obudowie przez co ją pofalowalo. Są też na matrycy pionowe smugi. Przy świetle słonecznym wygląda to jakby się coś rozlało w środku. Można to porównać do digitizera dotykającego wyświetlacza w smarfonach.
 

klonxxx

Banned
Na profilu TCL-a ktoś poruszył wątek software udostępnianego tutaj na forum.Napisali że jest nieoficjalne i nieautoryzowane przez nich.Ciekawa sprawa co w przypadku jak taki soft spowoduje padnięcie systemu w TV.Co z gwarancją ?
 

Kraczykruk

New member
Na profilu TCL-a ktoś poruszył wątek software udostępnianego tutaj na forum.Napisali że jest nieoficjalne i nieautoryzowane przez nich.Ciekawa sprawa co w przypadku jak taki soft spowoduje padnięcie systemu w TV.Co z gwarancją ?

Cóż co innego mieli napisać?

Swoją drogą na ich stronie pojawiło się nowe oprogramowanie do pobrania, tylko - oczywiście - brak changeloga i nie wiadomo dokładnie naprawia.
 

urania-marek

New member
na profilu tcl-a ktoś poruszył wątek software udostępnianego tutaj na forum.napisali że jest nieoficjalne i nieautoryzowane przez nich.ciekawa sprawa co w przypadku jak taki soft spowoduje padnięcie systemu w tv.co z gwarancją ?
nie wiem skąd masz takie informacje.nigdy nie udostępniam softu bez autoryzacji z firmy tcl.jak chcesz wiedzieć wersja v173 jest instalowana fabrycznie również w nowych modelach x2.
 

Olej1971

New member
Witam
Zostałem szczęśliwym posiadaczem TCL C70 65 cali. Wszystko jest niby OK ale przy zmianie kanałów dekoderem nc+, przy kanałach c+ i odtwarzaniu nagranych programów, w trakcie zmiany kanału telewizor piszczy, jak by miał jakieś zwarcie czy coś takiego. Czy ktoś zauważył coś takiego? Nie wiem czy to problem tv czy dekodera, nie mam innego dekodera żeby sprawdzić. Może to problem kabli hdmi?
Będę wdzięczny za odpowiedź.
 

Olej1971

New member
No bez przesady.
Szkoda, że nie doczytałem wcześniej, przed zakupem, że macie system ratalny, no ale ... poszło.
Czy w ustawieniach tv jest coś co może być powiązane z takim problem dźwięku?
 
Do góry