TCL Seria C70

ichris

New member
Sony KD-49XD7005 czy ten TCL C70 49"? Głównie do zwykłego TV, niektóre kanały HD, również seriali, filmów i sportu. Odległość 2,7 metra. Możliwe, że również do konsoli ale to w przyszłości. Który ma jakie atuty na swoją korzyść?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obydwa są dobre.
Sony jest na IPS - TCL jest na matrycy VA.
TCL ma większą zdecydowanie jasność, lepszą zdecydowanie czerń , kontrast, dużo mniejszy pobór energii, równiejsze podświetlenie matrycy, większą pamięć na Androida.
Dzięki temu Android 7,0 nie będzie tak mulił jak w Sony.
Ma kalibrację gratis, pilota go obsługi głosowej gratis, zdecydowanie lepszy dźwięk bo ma głośniki JBLa.

Ma też nie tani plastik ale obudowę z aluminium i to fazowanego.
Wybrałbym TCLa - ale to Twój wybór i Twoja kasa.
 

Fulcrum29

New member
Obydwa są dobre.
Sony jest na IPS - TCL jest na matrycy VA.
TCL ma większą zdecydowanie jasność, lepszą zdecydowanie czerń , kontrast, dużo mniejszy pobór energii, równiejsze podświetlenie matrycy, większą pamięć na Androida.
Dzięki temu Android 7,0 nie będzie tak mulił jak w Sony.
Ma kalibrację gratis, pilota go obsługi głosowej gratis, zdecydowanie lepszy dźwięk bo ma głośniki JBLa.

Ma też nie tani plastik ale obudowę z aluminium i to fazowanego.
Wybrałbym TCLa - ale to Twój wybór i Twoja kasa.

Jeżeli źle zostanie zoptymalizowany tak jak często to bywa w telefonach nowszy android to tcl nie pomoże nawet 10 gb ramu. Swoją drogą ostatnio zauważyłem że w YT głośność idzie skokowo/z opóźnieniem tak właśnie jakby system zamulał.
 

gstw

New member
Testuję mojego 55C70 i jestem bardzo zadowolony jak na razie :)
Ale mam jeden problem, otóż jak z laptopa MSI po kablu HDMI odtwarzam na nim film z HBO GO to co kilkanaście sekund jest zanik na około sekundę obrazu i dźwięku na telewizorze - co to może być?
Nadmieniam, iż zmiana ustawień HDMI nie pomaga a na tym samym wejściu konsola XBox działa wyśmienicie.
 

seaner

Member
Witam, 55P70 już u mnie. Generalnie jestem zadowolony, oprócz tej płynności i mam wrażenia smużenia w sporcie (piłka nożna).

Czy jest coś w ustawieniach co można zrobić, aby zminimalizować ten efekt?

ps. czekamy na Andka 7...
 

DLUGI321

New member
Czekamy czekamy i się prawdopodobnie tego oprogramowania z nowym Andkiem za szybko się nie doczekamy. Coraz więcej znalezionych błędów a oni zmieniają menu i dodają PIP to nie ma co liczyć że naprawią coś więcej sam kiki napisał tylko o tych dwóch zmianach i nic więcej że zostało coś naprawione z zgłoszonych błędów a trochę ich jest. Szybciej chyba wprowadzą jakiś nowy TV z niedopracowanym systemem niż nowego Androida z poprawionymi błędami.
 

stachuu0

New member
A zgłaszaliście problemy do TCL?
Nigdzie nie na oficjalnej informacji, że np. problemy z dźwiękiem są winą softu. Mnie w przyszłym (o ile się nic nie przedłuży) tygodniu czeka wymiana płyty głównej przez serwisanta.
Po samym telefonie na infolinię TCL ludzie mówią, że problem istnieje oraz podlega gwarancji. Następnie odsyłają do kontaktu mailowego z opisaniem błędów. Róbcie coś z tym, bo się nigdy nie ruszą.
 
Do góry